Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fed zaostrza, rynek łagodzi

Fed zaostrza, rynek łagodzi

2017-03-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Na podwyżkę Fed rynek zareagował tak, jakby była obniżką, co nie było intencją banku centralnego. Po podniesieniu stóp w USA pojawiają się pierwsze głosy nawołujące do podobnego kroku w strefie euro (E. Novotny). Wielokrotnie wskazywaliśmy, że rosnące oczekiwania na zmniejszenie łagodzenia w Europie będą wspierać notowania euro.
PLN mocniejszy, dobre nastroje utrzymują się

PLN mocniejszy, dobre nastroje utrzymują się

2017-03-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji wyceny złotego po wczorajszych wzrostach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3080 PLN za euro, 4,0002 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0126 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9410 PLN w relacji do funta szterlinga.

Dziś kolejne dane makro z Polski

Dziś kolejne dane makro z Polski

2017-03-17 Raport poranny FMCM
Szeroki świat: Na eurodolarze mamy dziś rano ok. 1,0770. Być może to już dobry moment do jakiejś częściowej, lokalnej korekty, ale generalnie nie wykluczamy dalszych wzrostów, jeśli mowa o perspektywie kilku czy kilkunastu dni.
Nowy czas dla USD/PLN

Nowy czas dla USD/PLN

2017-03-16 Raport poranny FMCM
To, co nie dziwi – i co nie wystarcza: Rezerwa Federalna podniosła oprocentowanie o 0,25 pb, do zakresu 0,75 – 1,00 proc. Konsensus Fed nadal zakłada dwie kolejne podwyżki w tym roku, a są w FOMC i tacy, którzy chcieliby jeszcze więcej. Fed podwyższył prognozy wzrostu PKB USA na lata 207 i 2018.
Holandia, Ameryka i starcie walut

Holandia, Ameryka i starcie walut

2017-03-15 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Kwadrans przed 13:00 pisaliśmy krótki komentarz rynkowy na naszej witrynie – i zasugerowaliśmy tam, że niski eurodolar (a kwotowano wtedy ok. 1,0625) może przemienić się wieczorem w wysokiego (tj. w osłabienie dolara i umocnienie euro) – i to nawet jeśli przekaz Fed będzie jastrzębi.
FED i Holandia – to kluczowe tematy na dziś

FED i Holandia – to kluczowe tematy na dziś

2017-03-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Premier Li przyznał, że cel wzrostu PKB o 6,5 proc. w tym roku może okazać się ambitny biorąc pod uwagę ryzyka zewnętrzne, ale zaznaczył, że władze będą starały się trzymać celów w postaci utrzymania zatrudnienia i unikać sytuacji w której konieczne są duże zwolnienia (tak jak miało to miejsce w 2016 r.).
Na to wszyscy czekamy

Na to wszyscy czekamy

2017-03-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Przechodzimy do głównych wydarzeń tego tygodnia – wieczorem poznamy decyzję FOMC oraz wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w Holandii. W międzyczasie trwa karuzela na rynku funta, gdzie do informacji o Brexicie i szkockim referendum dochodzą spekulacje na temat polityki Banku Anglii.
Holendrzy głosują, Fed decyduje o stopach

Holendrzy głosują, Fed decyduje o stopach

2017-03-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Szanse na wygraną partii G. Wildersa, a tym bardziej utworzenie przez niego rządu, są niewielkie, dlatego oczekujący na przecenę euro nie znajdą dziś pocieszenia. Podwyżka stóp w USA jest praktycznie przesądzona, lecz towarzyszący jej komunikat będzie naszym zdaniem łagodny, co nie da podstaw do poważniejszego umocnienia dolara.
Główna para czeka na wieczorne wydarzenia

Główna para czeka na wieczorne wydarzenia

2017-03-15 Raport poranny FMCM
Fed wieczorem: O godzinie 19:00 poznamy decyzję FOMC na temat stóp procentowych oraz projekce makroekonomiczne szefostwa tej instytucji. Do tego o 19:30 zacznie się konferencja prasowa. Rynek jest niemal pewien tego, że nastąpi podwyżka stopy funduszy federalnych, ważne jest jednak to, jak będą kształtować się oczekiwania członków FOMC w kwestii dalszego rozwoju polityki monetarnej.
PLN mocniejszy w ramach konsolidacji

PLN mocniejszy w ramach konsolidacji

2017-03-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam ograniczenie zmienności na PLN oraz próbę stabilizacji w oczekiwaniu na doniesienia z Holandii oraz popołudniową decyzję FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3159 PLN za euro, 4,0668 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0288 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9448 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polski rząd zadowolony z siebie, a co z polską walutą?

Polski rząd zadowolony z siebie, a co z polską walutą?

2017-03-14 Raport wieczorny FMCM
Sytuacja na rynku: Eurodolar nie dostąpił dziś jakiegoś szczególnego przełomu. W trakcie sesji w zasadzie umacniała się waluta amerykańska, jako że szczyty notowane nad ranem to 1,0660, zaś minima z dnia to 1,0625 (po 15:00). Z drugiej strony popołudnie przyniosło odreagowanie i euro znów nieco zarobiło.
Dolar mocniejszy na początku ciekawego tygodnia

Dolar mocniejszy na początku ciekawego tygodnia

2017-03-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Dobra passa szybkich wzrostów euro do dolara skończyła się po przetestowaniu ceny 1,07. To jednak jedynie odreagowanie, a przed końcem miesiąca wspólna waluta zyska jeszcze w racji do większości odpowiedników z G7. Złoty pozostanie dziś w spadkowej trajektorii. EUR/PLN powróci w rejon 4,35. USD/PLN nadal w konsolidacji wokół 4,08.
Podbicie zmienności na PLN, inwestorzy czekają na FED

Podbicie zmienności na PLN, inwestorzy czekają na FED

2017-03-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji wyceny PLN po wczorajszym podbiciu zmienności. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3280 PLN za euro, 4,0639 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0328 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9430 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kwestie trendów

Kwestie trendów

2017-03-14 Raport poranny FMCM
Główna para: Na eurodolarze mamy dziś rano ok. 1,0650. Wczoraj opisywaliśmy, nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni, linię spadkową, którą można poprowadzić np. przez 26 września, 3 listopada i 2 lutego. Była ona właśnie testowana i na razie chyba zwyciężyła, przynajmniej wstępnie. Jest to oczywiście linia umacniająca dolara.
Czekamy wiadomo na kogo

Czekamy wiadomo na kogo

2017-03-13 Raport wieczorny FMCM
Kierunek głównej pary: Rankiem opisywaliśmy, zresztą nie po raz pierwszy, linię spadkową na eurodolarze, w którą wierzymy. Naturalnie nie jest to wiara ślepa ani też stuprocentowa, fides zbiega się tu jednak z ratio. Linię potwierdzają coraz niższe maksima z 26 września 2016, 4 listopada 2016 i 2 lutego 2017 (w każdym razie taki wariant można rozważyć).
Funt radzi sobie dobrze przed Brexitem

Funt radzi sobie dobrze przed Brexitem

2017-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie już jutro premier Theresa May może złożyć formalny wniosek do UE w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, który będzie otwierał Brexit. Proces od którego zdaniem polityków nie ma za bardzo odwrotu.
Dzisiaj warto zerkać na euro

Dzisiaj warto zerkać na euro

2017-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Eurostrefa: Agencja Bloomberg podała w piątek po południu, jakoby temat podwyżki stóp procentowych przed zakończeniem programu QE był teoretycznie rozważany na ostatnim posiedzeniu ECB w czwartek.
Fakty, przecieki, spekulacje

Fakty, przecieki, spekulacje

2017-03-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Przepakowany w wydarzenia tydzień startuje na spokojnie przy niemal pustym kalendarzu. W oczekiwaniu na decyzję FOMC USD cofa się pod presją realizacji zysków. EUR znajduje wsparcie w przeciekach z ECB i ciszy po stronie ryzyka politycznego. Za to brytyjska prasa przypomina funtowi o Brexicie.
Pełne zatrudnienie, pewna podwyżka stóp

Pełne zatrudnienie, pewna podwyżka stóp

2017-03-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Początek tygodnia pełnego wydarzeń o kluczowym znaczeniu dla rynków finansowych przynosi dalsze osłabienie dolara oraz przecenę złotego. Pojutrze wybory w Holandii i podwyżka stóp Fed, w weekend spotkanie G20. Po dobrych danych z rynku pracy rynek zaczął poważnie brać pod uwagę scenariusz 4 podwyżek oprocentowania w USA w tym roku.
PLN w ramach konsolidacji, rynek czeka na podwyżkę FED

PLN w ramach konsolidacji, rynek czeka na podwyżkę FED

2017-03-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,3353 PLN za euro, 4,0519 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0185 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9358 PLN w relacji do funta szterlinga.