Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2017-07-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Długi weekend w USA zapowiada niską zmienność rynków w pierwszej części tygodnia. W drugiej wznowienie wahań i nowe rozdanie pod III kw. W centrum uwagi z Polski posiedzenie RPP (środa) i decyzja Fitch (piątek). Ze świata kluczowe dzisiejsze odczyty PMI oraz piątkowe z amerykańskiego rynku pracy.
Nowy kwartał, nowe rozdanie

Nowy kwartał, nowe rozdanie

2017-07-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Drugi kwartał to kontynuacja słabości dolara pomimo podwyżki stóp ze strony Fed. Głównym powodem jest niemoc administracji Trumpa oraz słabość gospodarki – dane zaskakują in minus najmocniej od około dwóch lat.

PLN bez większych zmian, PMI w kalendarzu

PLN bez większych zmian, PMI w kalendarzu

2017-07-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku nie przynosi większych zmian na wycenach głównych walut. W konsekwencji również notowania PLN pozostają relatywnie stabilne na większości zestawień. Złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,2255 PLN za euro, 3,7071 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8605 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8150 PLN w relacji do funta szterlinga.
Startujemy od PMI, a co dalej?

Startujemy od PMI, a co dalej?

2017-07-03 Raport poranny FMCM
Witajcie w wielkim świecie: Ropa WTI stoi teraz po 46,2 dolara za baryłkę, co zresztą aktualnie i tak oznacza spadek ceny. Nikkei 225 finiszował na plusie, podobnie Hang Seng Index z Hongkongu. Podano odczyty PMI dla przemysłu Japonii i Chin. W Chinach zanotowano 50,4 pkt, przewidywano 49,5 pkt. W Japonii wynik to 52,4 pkt przy prognozie 52 pkt.
Inflacja = weryfikacja

Inflacja = weryfikacja

2017-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
W tym tygodniu rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych podniosła się o kilkanaście punktów bazowych. W normalnych warunkach powinno przełożyć się to na umocnienie dolara. Okoliczności nie sprzyjały temu jednak ze względu na globalny zwrot w polityce monetarnej w kierunku zacieśniania. W rezultacie dolar jest w głębokiej defensywie.
Piątek – dane makro i kursy walut

Piątek – dane makro i kursy walut

2017-06-30 Raport poranny FMCM
Sytuacja eurodolara: Przypomnijmy, by mieć dokładniejszy ogląd długoterminowej sytuacji: u progu stycznia 2016 na wykresie głównej pary notowano ok. 1,0350. Później wykres poszedł w górę, od tego czasu mamy klarowny trend wzrostowy na rzecz wzmocnienia euro.
Fundamenty wspierają euro

Fundamenty wspierają euro

2017-06-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Silna zwyżka euro z ostatnich 2 tygodni nie jest wyłącznie efektem zaostrzenia retoryki przez M. Draghiego, ale ma mocne podłoże fundamentalne Rosnąca inflacja nasila oczekiwania na wyjście z ultra łagodnej polityki monetarnej EBC, a zmniejszająca się różnica rynkowych stóp procentowych pcha wspólną walutę na mocniejszą stronę.
Złoty mocniejszy do dolara

Złoty mocniejszy do dolara

2017-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie stabilnego PLN. Warto jednak wspomnieć o spadku kursu USD/PLN do najniższego poziomu od marca 2016r. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2403 PLN za euro, 3,7067 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8739 PLN względem franka szwajcarskiego ...
Zawirowania walutowe

Zawirowania walutowe

2017-06-29 Raport wieczorny FMCM
Dolar, euro i inne tematy: W ostatnich dniach pojawiło się sporo jastrzębich sygnałów z banków centralnych – albo też sporo sygnałów, które zostały tak odebrane. Mark Carney, szef Banku Anglii, rozważał możliwość zacieśnienia polityki i ograniczenia stymulacji monetarnej. Stephen Poloz, szef Banku Kanady, też uderzył w podobne tony.
Draghi, Carney – ojcowie zmienności, siewcy chaosu

Draghi, Carney – ojcowie zmienności, siewcy chaosu

2017-06-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Mario Draghi we wtorek optymistycznie wypowiadał się o perspektywach inflacji w Eurolandzie. Jego ton mocno kontrastował z ostrożnym, wręcz sceptycznym podejściem zaprezentowanym podczas konferencji wieńczącej czerwcowe posiedzenie ECB.
Złoty śledzi zachowanie eurodolara

Złoty śledzi zachowanie eurodolara

2017-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po ostatnich sesjach podwyższonej zmienności. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,2310 PLN za euro, 3,7133 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8715 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8094 PLN w relacji do funta szterlinga.
I jeszcze w górę

I jeszcze w górę

2017-06-29 Raport poranny FMCM
Główna para: Ważnym odczytem makro – albo raczej pakietem danych – będą dziś informacje o PKB Stanów Zjednoczonych za I kwartał 2017. Zestaw (wraz z deflatorem PKB i wskaźnikiem PCE Core) poznamy o 14:30, będzie to rewizja danych wstępnych.
Rynek wie swoje?

Rynek wie swoje?

2017-06-28 Raport wieczorny FMCM
Temat eurodolara: Czy rynek wie swoje, jeśli chodzi o najnowsze, zaskakująco duże ruchy wzrostowe na eurodolarze? Może wie, ale błędnie. Może po prostu jest rozgrywany przez grube ryby, podpuszczające spekulantów, przesadnie wierzących w mądre interpretacje tzw. fundamentów.
Normalizacja w modzie na wakacje

Normalizacja w modzie na wakacje

2017-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Mario Draghi wspominając, że w warunkach postępującego ożywienia konieczne jest dostosowanie parametrów polityki by zachować jej dotychczasowy wpływ na sferę realną nie powiedział nic nowego. Wystarczyło to jednak by rozbudzić popyt na wspólną walutę i wywołać ostrą wyprzedaż obligacji skarbowych.
Globalne zawirowania uderzają w PLN

Globalne zawirowania uderzają w PLN

2017-06-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło dynamiczny odwrót od walut EM, w tym PLN, oraz generalny wzrost awersji do ryzyka. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2403 PLN za euro, 3,7365 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8919 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7896 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rajd na północ

Rajd na północ

2017-06-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar – jak się ma? Dziś rano dolar ma się słabo, a euro – nader dobrze. W istocie na wykresie głównej pary widzimy 1,1350. Dość przypomnieć, że dobę temu, tj. we wtorek rano, byliśmy poniżej 1,12. Ruch z wczorajszej sesji był więc imponująco duży.
Euro pokazuje siłę

Euro pokazuje siłę

2017-06-27 Raport wieczorny FMCM
Rynek głównej pary: Cóż, niewątpliwie był to ciekawy dzień na głównej parze walutowej. Ciekawy i dziwny zarazem. Pierwsza cecha bierze się już z samego ruchu – dość powiedzieć, że na wykresie eurodolara przeskoczyliśmy z 1,1180 do 1,1345.
Dane kontra banki

Dane kontra banki

2017-06-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z Niemiec? Znów rewelacyjne- subkomponent oczekiwań w indeksie Ifo znalazł się na nowych cyklicznych maksimach. Dane z USA? Znów rozczarowanie. Tym razem informacje o zamówieniach na dobra trwałe sugerują słabą kontrybucję inwestycji przedsiębiorstw do PKB w drugim kwartale.
Yellen popsuje nastroje?

Yellen popsuje nastroje?

2017-06-27 Poranny Szkic walutowy AFS
W przeddzień wystąpienia J. Yellen w Londynie waluty surowcowe wyraźnie zyskały na wartości sugerując brak obaw o bardziej restrykcyjną politykę pieniężną w USA. My zakładamy jednak, że prezes Fed podtrzyma stanowisko o konieczności dalszych podwyżek stóp i zamiar rozpoczęcia procesu zmniejszania sumy bilansowej przed końcem roku.
Odbicie na PLN i innych walutach EM

Odbicie na PLN i innych walutach EM

2017-06-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie mocniejszego złotego (poniżej 4,20 EUR/PLN). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1977 PLN za euro, 3,7552 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7814 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,197% w przypadku obligacji 10-letnich.