Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dorzucanie do worka
2018-10-29 Komentarz poranny TMS BrokersRozwój sytuacji na rynku akcji pozostaje w centrum uwagi inwestorów. Dla graczy na rynku walutowym widmo bessy bardziej niż do rozgrywania schematu bezpieczne vs. ryzykowne waluty zachęca do ograniczania ekspozycji w czymkolwiek. Do tego dochodzi koniec miesiąca, a przy S&P500 ponad 10 proc. niżej od szczytu, potrzeba dostosowania pozycji zabezpieczających jest duża.
Słabnąca strona popytowa na rynku złota
2018-10-29 Komentarz surowcowy DM BOŚPo dynamicznej zwyżce cen złota w pierwszej połowie października, notowania tego kruszcu kontynuowały zwyżkę, jednak jej dynamika wyraźnie wyhamowała. W rezultacie, notowaniom złota w poprzednim tygodniu udało się dotrzeć do okolic 1240 USD za uncję, jednak już na początku bieżącego tygodnia osuwają się one w okolice 1230 USD za uncję.
Polityka rządzi na rynkach
2018-10-29 Poranny komentarz walutowy XTBCzęsto mówi się o tym, że polityka nie jest kluczowa dla gospodarek czy rynków finansowych, które mają zdolność do adaptacji do niemal każdej sytuacji. Jednak jeśli jest jej zbyt dużo, potrafi zaciążyć rynkowym nastrojom i tak dzieje się właśnie teraz. Czy ten tydzień ma szansę przynieść jakiś pozytywny przełom?
Z wiedzą o amerykańskim PKB
2018-10-29 Raport poranny FMCMDziś na rynkach: Dynamika PKB Stanów Zjednoczonych za II kwartał zaskoczyła pozytywnie - annualizowany wynik to +3,5 proc. Tymczasem oczekiwano 3,3 proc. Z drugiej strony, PCE Core i deflator PKB, związane z inflacją, były znacznie niższe od oczekiwań.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2018-10-26 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPrzyszły tydzień może przynieść karuzelę nastrojów, biorąc pod uwagę kruchość sentymentu na rynku akcji, podwyższoną zmienność na koniec miesiąca, a do tego publikacje istotnych danych. Wskaźniki inflacji oraz aktywności biznesu udzielą wskazówek o sile globalnego ożywienia.
Dolar utrzymuje pozycje, czekamy na PKB
2018-10-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / ECB / WŁOCHY: Na wczorajszym posiedzeniu Europejski Bank Centralny nie zmienił parametrów polityki pieniężnej, oraz zapowiedzi odchodzenia od luźnej polityki – skup aktywów zakończy się w grudniu, a pierwsza podwyżka stóp procentowych będzie mieć miejsce najwcześniej po wakacjach 2019 r.
W piątek czekamy na amerykańskie PKB
2018-10-26 Raport poranny FMCMAtmosfera na rynku: Kurs głównej pary walutowej schodził wczoraj nawet poniżej 1,1360, dziś rano mamy ok. 1,1380, ale trudno to nazywać jakimś znaczącym odbiciem. Dolar pozostaje silny, a wykres znów wyszedł dołem z zasadnicznej konsolidacji obowiązującej od drugiej połowy maja. Niedaleko już do minimów zakreślony w czasie podobnego ruchu w sierpniu. Innymi słowy, do 1,13.
Dotrwać do końca
2018-10-26 Komentarz poranny TMS BrokersTurbulencje na globalnym rynku akcji nie ustają i mimo prób odbicia na Wall Street, Azja i Europa pozostają w oparach pesymizmu. Przedweekendowe domykanie pozycji może przynieść uspokojenie, co na FX oznaczałoby przyhamowanie rajdu USD. EUR jednak dalej męczy się z tematem włoskiego budżetu, a neutralny przekaz EBC nie zaoferował solidnego wsparcia.
Niewiele powodów do optymizmu
2018-10-26 Poranny komentarz walutowy XTBKolejny w tym tygodniu dzień zaczyna się na rynkach w ponurych nastrojach. Luzowanie polityki pieniężnej zwykle było pozytywnie odbierane przez rynki, ale teraz widziane jest jako znak słabości. W Europie kolejny dzień mija bez pozytywnego przełomu i w tym kontekście dolarowi nie szkodzą nawet słabsze dane. Dziś bardzo ważna publikacja raportu o PKB.
To nie są normalne warunki
2018-10-25 Komentarz poranny TMS BrokersGlobalny rynek akcji ogarnęła fala wyprzedaży, a efekt kuli śnieżnej porywa ze sobą wszystkich, dla których nie są obce rozterki o wysokie wyceny, mijanie szczytu w dynamice przychodów, wyższe stopy procentowe, skutki wojny handlowej USA-Chiny, czy słabnące wskaźniki koniunktury w Europie.
Pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC
2018-10-25 Poranny komentarz walutowy XTBOstatnie godziny przyniosły pogłębienie spadków na giełdach od Stanów Zjednoczonych po Azję. Teraz wszystko wskazuje na to, że kolej na przecenę europejskich akcji, chyba że Mario Draghi zaserwuje ‘coś’ nadzwyczajnego podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Skąd wynika tak słabe zachowanie indeksów giełdowych za oceanem?
Słabo gospodarki, silne spadki na Wall Street. Co na to EBC?
2018-10-25 Poranny Szkic Walutowy AFSW Europie stopy procentowe są wciąż ujemne, a nadchodzi spowolnienie. EBC stoi przed nie lada wyzwaniem. Załamanie na rynku domów bezpośrednią przyczyną największych, jednodniowych spadków indeksów w USA od 8 lat. Dolar najmocniejszy od sierpnia. Złoty w odwrocie i może jeszcze słabnąć.
Huśtawka nastrojów
2018-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / WŁOCHY: Gazeta Il Messengero podała dzisiaj, że włoski rząd byłby gotów dokonać korekty przyszłorocznego budżetu, jeżeli sytuacja na rynkach finansowych uległaby dalszemu pogorszeniu (wzrosty rentowności obligacji).
Włoskie poprawki w przyszłości?
2018-10-23 Raport poranny FMCMKurs eurodolara: We wtorek w godzinach porannych kurs pary eurodolarowej opiewa na ok. 1,1465. Warto zauważyć, że tuż po godzinie ósmej notowania były niżej - przy 1,1440. Tak więc euro zyskało potem na wartości, jakkolwiek i tak mamy daleko do wczorajszego szczytu, wygenerowanego przy 1,1550.
Kapryśny rynek
2018-10-23 Komentarz poranny TMS BrokersZnowu wracamy do zmienności w ciągu dnia, która co innego przynosi rano, a co innego po południu. Wczoraj pozytywny sentyment przywiany z Azji nie dotrwał do wkroczenia na rynek inwestorów z Ameryki Północnej. Jest to typowa cecha rynku, gdzie uczestnicy nie mają przekonania co do kierunku i ruchy są generowane przez porządkowanie pozycji. Pusty kalendarz we wtorek zwiastuje kontynuację chaosu.
Dolar najmocniejszy od dwóch miesięcy
2018-10-23 Poranny komentarz walutowy XTBDane makroekonomiczne z USA nie były ostatnio rewelacyjne, a wyprzedaż na Wall Street spowodowała lekki spadek rentowności obligacji. Jednak amerykański dolar jest najmocniejszy od ponad dwóch miesięcy wobec europejskich problemów i powracającej słabości rynków azjatyckich.
Złoty w konsolidacji, Włochy na celowniku rynków
2018-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze spadki eurodolara, co podbija presję na PLN. Polska waluta pozostaje jednak w ramach szerszej konsolidacji, a kwotowana jest następująco: 4,2915 PLN za euro, 3,7493 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7614 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8516 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,267% w przypadku obligacji 10-letnich.
Chiński optymizm, europejskie perturbacje
2018-10-22 Komentarz giełdowy XTBPoniedziałek rozpoczął się na giełdowych parkietach w dosyć optymistycznych nastrojach, co można zawdzięczać działaniom chińskiego rządu i planowym wprowadzeniu ulg podatkowych dla gospodarstw domowych. Pomogło to delikatnie europejskim parkietom rozpocząć sesję w dobrych nastrojach, jednak widmo budżetowych perturbacji we Włoszech cały czas niepokoi rynki.
Pozytywne nastawienie
2018-10-22 Komentarz poranny TMS BrokersNowy tydzień zaczyna się w atmosferze oddechu po niepokojach z poprzednich dni. Zapowiedzi bodźców fiskalnych w Chinach pomagają uspokoić nastroje i zapewniają giełdzie w Szanghaju najlepszą sesję od trzech lat. Wydaje się, że ryzyka związane z Włochami są już w cenach, a sprawa Brexitu może ruszyć w dobrym kierunku. Rynek walutowy trzyma ciasne zakresy wahań, ale dziś możliwe jest przesunięcie zgodne ze wzrostem apetytu na ryzyko.
Powiew świeżości z Pekinu
2018-10-22 Poranny komentarz walutowy XTBPaździernik jak na razie nie upływa na rynkach w dobrych nastrojach. Spadki na globalnych giełdach wywołane przede wszystkim obawami o wpływ wyższych stóp procentowych i marazm w europejskiej polityce przywołujący demony eurokryzysu. To nie sprzyja złotemu, a do tego doszły jeszcze słabsze dane z krajowej gospodarki. W tym kontekście dzisiejsze potężne wzrosty na chińskich parkietach mogą być jedynie mało istotnym epizodem.