Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane nie robią wrażenia na rynku

Dane nie robią wrażenia na rynku

2020-01-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień przyniósł sporą paczkę danych makroekonomicznych, głównie z USA i Chin. Nie zrobiły jednak na inwestorach większego wrażenia. Dolar nieco zyskał, solidne dane z Chin podtrzymały sentyment. Jednak inwestorzy na Wall Street zdają się od dłuższego czasu nie przejmować publikacjami. Z kolei w Polsce dziś wszystkie oczy zwrócone będą na GPW i CD Projekt.
Kupuj plotki, nic nie rób z faktami

Kupuj plotki, nic nie rób z faktami

2020-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Tak dużo wcześniej powiedziano o szczegółach umowy handlowej między USA i Chinami, że samo uroczyste podpisanie nie przyniosło większej reakcji rynku. Pozostaje ostrożny optymizm ze świadomością, że wciąż jest wiele nierozwiązanych kwestii, które mogą doprowadzić do pogorszenia stosunków między krajami. Podwyższona premia za ryzyko nie zginie, a w międzyczasie rynki czekają na świeży impuls.

Porozumienie jest, sceptycyzm pozostał

Porozumienie jest, sceptycyzm pozostał

2020-01-16 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walut
Formalnie najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia jest podpisanie porozumienia handlowego pomiędzy USA a Chinami. W komentarzach do tego wydarzenia dominuje jednak dalece posunięty sceptycyzm. Tymczasem w Europie opublikowano świetne dane dotyczące sprzedaży samochodów… które wcale nie są tak dobre.
Fantastyczna umowa! Wielkie zwycięstwo!

Fantastyczna umowa! Wielkie zwycięstwo!

2020-01-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Półtora roku od wybuchu wojen handlowych, po kilkunastu miesiącach burzliwych negocjacji, dziś popołudniu wicepremier Liu w błysku fleszy podpisze 86 – stronnicowy dokument wstępnej umowy handlowej USA – Chiny. Biały Dom będzie piał z zachwytu nad umową, ale naszym zdaniem jest ona fasadowa, niepełna i nie kończy definitywnie sporu handlowego. Tym bardziej nie będzie panaceum na bolączki światowej gospodarki, która rośnie w tempie najwolniejszym od kryzysu finansowego.
Wyhamowanie wzrostu PLN, lekkie schłodzenie nastrojów

Wyhamowanie wzrostu PLN, lekkie schłodzenie nastrojów

2020-01-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie nieco słabszych nastrojów i korygowanie ostatnich ruchów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2209 PLN za euro, 3,7904 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9160 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9326 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,269% w przypadku obligacji 10-letnich.
Koniec z przezwiskami

Koniec z przezwiskami

2020-01-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Chiny przestały być manipulatorem kursowym w oczach USA, co jest miłym dodatkiem do planowanej na jutro uroczystości podpisania pierwszej fazy umowy handlowej. Implikacje płynące z decyzji są głównie PR-owe, ale rynki i tak cieszą się z przewagi pozytywnych informacji. Nowe rekordy Wall Street mówią same za siebie, USD/JPY atakuje 110, złoto w odwrocie.
Czy to już bańka?

Czy to już bańka?

2020-01-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Czy na rynku spółek technologicznych mamy już bańkę podobną do tej sprzed 20 lat? To pytanie jest coraz częściej zadawane przez inwestorów ze zdumieniem obserwujących takie spółki jak Tesla czy Apple. Akcje tej pierwszej przekroczyły wczoraj cenę 500 dolarów, a wycena spółki może być niedługo wyższa niż całej grupy VW.
Złoty coraz mocniejszy, dalsze ocieplanie stosunków USA-Chiny

Złoty coraz mocniejszy, dalsze ocieplanie stosunków USA-Chiny

2020-01-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalszą poprawę nastrojów w wyniku zbliżenia stanowisk na linii USA-Chiny przed środowym podpisaniem umowy „phase 1”. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2322 PLN za euro, 3,8002 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9126 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9352 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,343% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar znów na podium

Dolar znów na podium

2020-01-13 Raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek przynosi próbę rozegrania rajdu ryzyka pod zaplanowane w środę uroczyste podpisanie umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami. Odgrzewany kotlet? Być może tak, gdyż informacje podano już w grudniu. Teraz, co najwyżej dowiemy się z jakich zostało ono przyrządzone składników, ile dodano konserwantów, a ile znalazło się zdrowych, ekologicznych składników.
Dwa podpisy i co dalej?

Dwa podpisy i co dalej?

2020-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Wyczekiwanie ostatecznego podpisania pierwszej fazy umowy handlowej USA i Chin przynosi optymistyczny start tygodnia, gdzie ton nadaje umocnienie chińskiego juana do najwyższego poziomu do sierpnia. Wśród głównych walut korzysta na tym m.in. AUD i NZD, podczas gdy rynek chłodno traktuje bezpieczne przystanie. W swoim własnym świecie jest GBP, którego dręczą spekulacje o obniżce stóp procentowych.
Porozumienie nie tak dobre

Porozumienie nie tak dobre

2020-01-13 Poranny komentarz walutowy XTB
Rynki zapomniały już o sytuacji na Bliskim Wschodzie. W tym tygodniu dominować mają inne tematy: sezon wyników na Wall Street, dane o inflacji i przede wszystkim temat relacji USA-Chiny. W środę podpisane zostanie porozumienie handlowe, jednak nie należy oczekiwać rewolucji.
PLN pozostaje mocny, rynek czeka na umowę USA-Chiny

PLN pozostaje mocny, rynek czeka na umowę USA-Chiny

2020-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi podbicie eurodolara oraz lekkie umocnienie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2339 PLN za euro, 3,8060 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9199 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9709 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,261% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2020-01-10 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po burzliwym starcie roku rynki wracają do pozytywnej wyceny perspektyw globalnego ożywienia w oparciu o deeskalację wojny handlowej i kontynuowaną ekspansję monetarną. Każdy sentyment musi być jednak systematycznie karmiony i dane o aktywności gospodarczej muszą potwierdzać poprawę. W przyszłym tygodniu główna uwaga na odczytach z USA, Chin i Wielkiej Brytanii.
Wszystko dobrze w USA

Wszystko dobrze w USA

2020-01-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Wall Street poprawia rekordy, co cieszy prezydenta Trumpa. Inwestorzy z ulgą przyjęli deeskalację napięć geopolitycznych, a teraz wierzą w przyspieszenie globalnego ożywienia. Także członkowie Fed patrzą z optymizmem na gospodarkę USA. Na ten moment nie można się do niczego przyczepić i dzisiejszy raport z rynku pracy prawdopodobnie wpisze się w ten klimat.
Złoty stabilny, rynek czeka na NFP

Złoty stabilny, rynek czeka na NFP

2020-01-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilizację eurodolara po spadku z 1,12 do 1,11 USD. Brak jest istotniejszych zmian na PLN. Globalni inwestorzy czekają na dzisiejsze payrollsy z USA oraz na przyszłotygodniowe podpisanie umowy phase 1 na linii USA-Chiny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2451 PLN za euro, 3,8206 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9258 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9922 PLN w relacji do funta szterlinga.
Fałszywe sygnały?

Fałszywe sygnały?

2020-01-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Oficjalne obchody pochówku zabitego w piątek generała Sulejmaniego były bardzo mocnym katalizatorem dla przeprowadzenia odwetu na Amerykanach… myślę, że władze w Teheranie znalazły się pod mocną presją społeczeństwa, aby zrobić cokolwiek, aby tylko uciec od oskarżeń o zbyt długą bierność. A co można przygotować przez 4 dni?
Wyrównanie

Wyrównanie

2020-01-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki szybko otrząsnęły się z pierwszej paniki w reakcji na doniesienia o ataku rakietowym Iranu na bazy USA w Iraku, kiedy okazało się, że obyło się bez ofiar w personelu wojskowym, a zatem w ataku chodziło o wyrównanie pola z USA za piątkowe zabójstwo irańskiego dowódcy. Stronom zdaje się nie zależeć na eskalacji i taki jest też podejście inwestorów. Wciąż istnieje ryzyko zaostrzenia konfliktu, ale na razie tylko hamuje to powrót do nieskrępowanego rajdu ryzyka.
Koszmarna noc na Bliskim Wschodzie

Koszmarna noc na Bliskim Wschodzie

2020-01-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Ataki na bazę USA w Iraku, katastrofa Boeinga, trzęsienie ziemi. Z Bliskiego Wschodu o poranku nadchodzą fatalne wiadomości. Jak na skalę niepewności, reakcje rynków są naprawdę umiarkowane, ale to może się jeszcze zmienić. Złotemu bardziej zaszkodził skokowy wzrost inflacji w grudniu.
Podbicie inflacji, RPP w kalendarzu

Podbicie inflacji, RPP w kalendarzu

2020-01-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie zmienności na głównych walutach po ataku Iranu na bazy USA. Trudno jednak mówić o istotniejszych zmianach w ramach wyceny PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2461 PLN za euro, 3,8077 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9234 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4.9918 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,17% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sytuacja na rynkach

Sytuacja na rynkach

2020-01-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynki próbują ignorować globalne ryzyko, chociaż to może ulec zmianie. We wtorek rano irańska agencja prasowa Fars podała, że przygotowano 13 scenariuszy odwetu na USA, które mogą skutkować „historycznym koszmarem”. Wcześniej Donald Trump napisał na Twitterze, że USA mają przygotowane 52 cele w Iranie, które zostaną zaatakowane, jeżeli władze w Teheranie zdecydują się na działania przeciwko USA.