Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kolejny bank inwestycyjny upada

Kolejny bank inwestycyjny upada

2008-09-15 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Piątkowe słabsze dane na temat sprzedaży detalicznej i inflacji PPI były symptomem do głębszej korekty na dolarze, a także do tego by zapomnieć o możliwych podwyżkach stóp procentowych w USA w najbliższym czasie. W piątek, a także dziś w nocy waluta amerykańska dość gwałtownie zaczęła odreagowywać ostatnie silne wzrosty.
Złe wieści z amerykańskiego sektora finansowego

Złe wieści z amerykańskiego sektora finansowego

2008-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji w notowaniach złotego obserwowaliśmy dużą zmienność. Przyczyną znacznych wahań wartości polskiej waluty były wydarzenia, które miały miejsce na rynku międzynarodowym.

Lehman Brothers ogłosi upadłość

Lehman Brothers ogłosi upadłość

2008-09-15 Raport poranny FMCM
Odreagowanie na eurodolarze: Ostatnie dni zeszłego tygodnia przyniosły wzrosty na eurodolarze. Napływające gorsze dane z amerykańskiej gospodarki skłoniły część inwestorów do realizacji zysków z otwieranych dużo wcześniej krótkich pozycji.
Kryzys w amerykańskim sektorze finansowym

Kryzys w amerykańskim sektorze finansowym

2008-09-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kryzys w amerykańskim sektorze finansowym trwa a obserwatorzy, którzy zakładali szybką jego odbudowę najprawdopodobniej przeszacują swoje oczekiwania. Dziś w nocy Lehman Brothers, jeden z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych podał do wiadomości, że dziś ogłosi bankructwo.
Tydzień wysokiej zmienności złotego

Tydzień wysokiej zmienności złotego

2008-09-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Rynek krajowy: Na polskim rynku walutowym miniony tydzień upłynął pod znakiem dużej zmienności. Na parze EUR/PLN zasięg ruchów osiągnął szerokość ponad piętnastu figur i wahał się w przedziale 3,3350 – 3,4900. W stosunku do dolara polska waluta osiągnęła tygodniowe minimum na poziomie 2,3650, a maksymalny pułap ruchu pary USD/PLN wyniósł 2,4760.
Ciąg dalszy umacniania dolara

Ciąg dalszy umacniania dolara

2008-09-13 Komentarz tygodniowy FMCM
Ropa blisko 100 dolarów za baryłkę: Mijający tydzień charakteryzował się kontynuacją trendu spadkowego eurodolara. Podczas pierwszych trzech dni tygodnia poznaliśmy zaledwie jedną publikację makro, która napłynęła z USA.
Dalsze umocnienie złotego

Dalsze umocnienie złotego

2008-09-12 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
W dniu dzisiejszym obserwowaliśmy dalsze umocnienie złotego, będące skutkiem deklaracji premiera Tuska o chęci dołączenia Polski do strefy euro już w 2011 roku. Kurs EURPLN osiągnął dziś nawet poziomy rzędu 3,3375 i z pewnością w ruchu tym pomogło osłabienie dolara wobec euro: po otwarciu w okolicach 1,40 EURUSD kurs powędrował na północ do poziomów 1,4540 EURUSD.
Dolar traci przy słabszych danych

Dolar traci przy słabszych danych

2008-09-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD kontynuował rozpoczęte wczoraj wzrosty. Od wczorajszego minimum, które było jednocześnie najniższym od roku poziomem, kurs analizowanej pary walutowej wzrósł o ponad 2 centy i obecnie wynosi około 1,4100.
Inwestorzy zaczynają obawiać się obniżki stóp procentowych?

Inwestorzy zaczynają obawiać się obniżki stóp procentowych?

2008-09-12 Puls Walutowy FIT DM
Wskazywany na wczoraj dzień odwrotu dla dolara, sprawdził się idealnie. Notowania EUR/USD odbiły się z okolic 1,3879 wyznaczanych przez rejon 7 letniej linii trendu wzrostowego, wspierane przez negatywny test linii oporu na 80,42 pkt. w przypadku koszykowego US Dollar Index, będący wynikiem gremialnego odwrotu od amerykańskiej waluty.
Rynek antycypuje silniejszą korektę na EURUSD

Rynek antycypuje silniejszą korektę na EURUSD

2008-09-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Rynek odzwyczaił się od silnych wahań kursu złotego. Od wielu miesięcy zmienność (w tym zmienność implikowana opcji) na złotym była w trendzie spadkowym, a złoty konsekwentnie się umacniał. Od początku sierpnia zmienność wyraźnie rosła w miarę jak złoty się osłabiał. W najbliższym czasie spodziewamy się utrzymania silnych wahań i gwałtownych zmian nastrojów.
Korekcyjne osłabienie dolara

Korekcyjne osłabienie dolara

2008-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Od godzin porannych dzisiejszej sesji złoty się umacnia. Kurs EUR/PLN odnotował spadek poniżej 3,3600 (o godzinie 9.00), wartość dolara wyrażona w polskiej walucie zniżkowała do 2,3900. Dla obu par walutowych złoty odrobił z nawiązką wczorajsze osłabienie.
Pogłębianie spadków eurodolara

Pogłębianie spadków eurodolara

2008-09-12 Raport poranny FMCM
Słabe dane zza oceanu bez znaczenia: Wczorajszy dzień to dalszy ciąg spadków EUR/USD. Przyczyn umacniania amerykańskiej waluty, w głównej mierze, należy upatrywać w spadającej cenie ropy naftowej. Cena za baryłkę tego surowca kształtuje się na poziomie lekko powyżej 101 dolarów, testując wczoraj psychologiczną granicę 100 dolarów.
EURUSD powrócił w nocy nieznacznie ponad poziom 1,40

EURUSD powrócił w nocy nieznacznie ponad poziom 1,40

2008-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
PKB Japonii skurczyło się w 2. kwartale 2008 o 0,7%, a wielu ekonomistów uważa, że również przez następne dwa-trzy kwartały obserwować będziemy odczyty mówiące o nieznacznym spadku tej miary. Rynki finansowe zareagowały na tę publikację w mało zdecydowany sposób: nieznacznym umocnieniem JPY wobec USD, obecnie na poziomie ok. 107,20 USDJPY.
Gorsze dane nie osłabiły dolara

Gorsze dane nie osłabiły dolara

2008-09-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W pierwszej części dzisiejszej sesji na międzynarodowym rynku walutowym kurs EUR/USD odnotował kolejne istotne minima. Inwestorom udało się sprowadzić kurs tej pary walutowej poniżej istotnego wsparcia 1,3900.
Dolar nieczuły na słabe dane

Dolar nieczuły na słabe dane

2008-09-11 Raport popołudniowy FMCM
Gorszy bilans handlowy USA: Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze spadki pary EUR/USD. Popyt na amerykańską walutę pozostaje silny, nawet mimo słabszych danych nadchodzących z gospodarki USA.
Euro poniżej 1,40 za dolara, ale nie na długo

Euro poniżej 1,40 za dolara, ale nie na długo

2008-09-11 Puls Walutowy FIT DM
Ta magiczna do niedawna bariera padła jeszcze w środę wieczorem, a w czwartek spadki EUR/USD były kontynuowane. Przed południem doszło do naruszenia poziomu 1,39 i ustanowienia minimum na 1,3894. Wyznaczany wczoraj poziom 1,3950 został tym samym naruszony.
Napięcie na rynku finansowym może jeszcze potrwać

Napięcie na rynku finansowym może jeszcze potrwać

2008-09-11 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dolar nadal zyskuje do większości walut, chociaż trudno znaleźć obecnie konkretne powody fundamentalne dla dalszego wzmocnienia amerykańskiej waluty. Rynek spodziewa się, że gospodarka europejska spowolni / wejdzie w recesję szybciej niż amerykańska.
Kurs EUR/USD poniżej 1,4000

Kurs EUR/USD poniżej 1,4000

2008-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
W środę dokonało się dynamiczne umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN odnotował spadek o ponad 7 groszy i znalazł się poniżej poziomu 3,4000. Nieco mniejsza, z uwagi na umocnienie dolara na światowych rynkach, była zniżka kursu USD/PLN.
Nie widać sygnałów zmiany trendu

Nie widać sygnałów zmiany trendu

2008-09-11 Raport poranny FMCM
Poziom 1,40 przełamany: W dniu wczorajszym eurodolar zachowywał się niepewnie. Najpierw obserwowaliśmy wzrosty, by pod koniec sesji europejskiej znaleźć się ponownie w okolicach otwarcia. Jednak sesja amerykańska oraz azjatycka przyniosły dalsze umocnienie dolara ze względu na rosnące obawy inwestorów o sytuację ekonomiczną w Europie.
Bardzo silne wsparcie dla naszej waluty

Bardzo silne wsparcie dla naszej waluty

2008-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Premier Donald Tusk zapewnił wczoraj po południu bardzo silne wsparcie naszej walucie. Deklaracja o dążeniu do wejścia do strefy euro w 2011 roku spowodowała spadek EURPLN o ponad 7 groszy w ciągu kilku minut, później zaś nasza waluta zyskała wobec euro kolejne dwa grosze.