Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Chiny na ścieżce spowolnienia
2012-08-09 Komentarz poranny TMS BrokersOd początku tygodnia w notowaniach eurodolara w zasadzie nic się nie zmienia. Kurs EUR/USD stabilizuje się w okolicach 1,24. Wczoraj euro osłabiło się maksymalnie do 1,2330, jednak notowania szybko wróciły pod 1,24. Wybicie z przedziału 1,2330 – 1,2440 wyznaczy kierunek notowań na najbliższe dni.
Złoty zagrał na zero
2012-08-09 Poranny Szkic Walutowy AFSŚroda była kolejnym dniem spokojnego handlu na rynku walutowym, jednak względna stabilność eurodolara nie działała przez część dnia na korzyść polskiej waluty. Do południa cały czas notowaniom złotego ciążyła perspektywa rewizji w dół prognoz wzrostu PKB w przyszłym roku.
Osłabienie złotego okazało się korektą
2012-08-09 Raport poranny FMCMEurodolar znów się wspina: Kurs pary EUR/USD osunął się wczoraj nawet poniżej poziomu 1,2330, osłabienie europejskiej waluty nie trwało jednak dłużej i po południu wykres przekroczył linię 1,2350. Po nocnej wspinaczce jesteśmy obecnie na poziomie 1,2375.
Rozdwojenie jaźni
2012-08-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersNa rynkach globalnych nadal obserwujemy swoiste rozdwojenie jaźni. Część rynków, z amerykańskim rynkiem akcji na czele, wykorzystuje relatywnie lekki kalendarz pozostając w błogostanie i nie reagując na negatywne impulsy. Z kolei na niektórych rynkach (w tym EURUSD) obserwujemy problemy choćby z wyrysowaniem korekty wzrostowej. Opublikowane właśnie dane z Chin wspierają obóz niedźwiedzi.
Mocniejsza korekta na złotym oddala się w czasie
2012-08-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel przynosi nieznacznie umocnienie złotego na rynku. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,06 PLN za euro, 3,28 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,38 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu po wcześniejszym wzroście w okolice 5,00% ustabilizowały się na poziomie 4,886%.
Popyt stale w przewadze
2012-08-08 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły czwartą z rzędu sesję zwyżek indeksu WIG20. Dziś emocji było czytelnie mniej niż w poniedziałek czy piątek. W istocie handel przebiegał w dość sennej atmosferze i właściwie w żadnym punkcie dnia rynek nie postawił przed graczami trudnego lub zaskakującego zadania.
Słabe euro, mocny funt, azjatyckie dane i polski złoty
2012-08-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutW nocy ze środy na czwartek poznamy dość ważne dane z chińskiej gospodarki. O godz. 3:30 będą to dane o inflacji CPI i PPI, a o godz. 7:30 dynamika sprzedaży detalicznej, oraz produkcji przemysłowej. Zakłada się, iż inflacja konsumencka spadła w lipcu poniżej bariery 2 proc. r/r (konkretnie 1,7 proc. r/r), co może dać dodatkowe pole do manewru dla Ludowego Banku Chin.
Korekta była krótka
2012-08-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutProblemy Hiszpanii, Włoch i Grecji znów dają o sobie znać. Mimo tego reakcja rynków jest dość ograniczona – korekta jest płytka. To pokazuje, iż większość inwestorów stara się wykorzystać umocnienie dolara do wyjścia z rynku, obawiając się szeregu działań banków centralnych na jesieni. To będzie wspierać złotego.
Niemiecka gospodarka traci impet
2012-08-08 Komentarz poranny TMS BrokersW ostatnich pięciu dniach dolar traci na wartości w relacji do pozostałych walut G-10, a najmocniej w relacji do norweskiej korony, szwajcarskiego franka oraz euro. Kurs EUR/USD po ubiegłotygodniowym wybuchu zmienności (jej annualizowany, 24 - godzinowy wskaźnik osiągał poziom najwyższy od listopada 2011 roku i przekraczał 20 proc. ) stabilizuje się od początku tygodnia w okolicach 1,24.
EBC chce leczyć zakupami obligacji…
2012-08-08 Komentarz ekonomiczny Saxo BankWtorek to kolejny dzień pozytywnych nastrojów panujących na giełdach krajów wysokorozwiniętych. Wzrosty indeksów w Europie (DAX wzrósł o 0.71%, CAC 40 o 1.52%, FTSE 100 o 0.56%) kontynuowane były na parkietach amerykańskich (S&P 500 + 0.51%, DOW + 0.39%, NASDAQ +0.87%).
Korekta na polskim rynku długu uderza w złotego
2012-08-08 Poranny Szkic Walutowy AFSAlarmujące komentarze polskiego rządu dotyczące perspektyw gospodarki stały się we wtorek katalizatorem korekty na polskim rynku długu, a pośrednio także na złotym. Choć przesadnym byłoby wieszczenie teraz katastrofy dla Polski, to dla realizacji zysków na polskich aktywach pojawił się dogodny moment.
Eurodolar w konsolidacji
2012-08-08 Raport poranny FMCMInwestorzy bez pomysłu: Od początku tygodnia kurs eurodolara konsoliduje się blisko poziomu 1,24. Po emocjonujących pierwszych dniach sierpnia kolejne pokazują, że inwestorzy nie mają pomysłu co dalej robić. Brak drogowskazów w postaci danych makroekonomicznych sprawia, że wielu uczestników handlu pozostaje poza rynkiem.
Wall Street odpłynęła
2012-08-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersOstatnie dwa tygodnie na rynkach finansowych to niemal niezmącony optymizm. Początkowo można było go tłumaczyć nadziejami po wypowiedziach przedstawicieli EBC. Obecnie jednak coraz trudniej jest znaleźć sensowne uzasadnienie.
Wyższe rentowności, słabszy złoty
2012-08-07 Raport popołudniowy FMCMLekka przewaga byków: Początek wtorkowej sesji na eurodolarze przebiegła pod znakiem przewagi kupujących wspólną walutę. Utrzymujący się lepszy sentyment globalny pozwolił na wyciągnięcie o poranku kursu powyżej poziomu 1,24 i utrzymanie go tam w ciągu handlu europejskiego.
EURPLN blisko pschylogicznej bariery 4 PLN za Euro
2012-08-07 Codzienny Puls Rynku IDMSAEURPLN: Złoty znacznie umacnia się względem wspólnej waluty Euro kontynuując tym samym silny trend aprecjacyjny. Obecnie notowania zbliżają się do psychologicznej granicy czterech Złotych za jedno Euro strefa ta w średnim terminie może zatrzymać umocnienie naszej waluty.
Tendencje na rynku długu PIIGS wspierają złotego
2012-08-07 Komentarz poranny TMS BrokersKurs EUR/USD od początku tygodnia stabilizuje się w okolicach 1,24. W najbliższych dniach notowania mogą wzrosnąć do 1,25, gdzie przebiega górna banda kanału spadkowego, w którym kurs znajduje się od początku czerwca bieżącego roku. W dłuższej perspektywie oczekujemy jednak powrotu do spadków eurodolara.
Stabilizacja oparta na nadziejach
2012-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFSNa początku tygodnia rynkami finansowymi rządzą optymiści, choć ich panowanie nie jest tak wyraźne, jak jeszcze przed weekendem. Nadzieja, iż europejscy decydenci podejmą dalsze działania na rzecz walki z kryzysem, uspokoiła inwestorów, którzy stopniowo przełączają się z trybu bezpiecznych inwestycji w stronę poszukiwania ryzykownych okazji inwestycyjnych.
Spokoju ciąg dalszy
2012-08-07 Raport poranny FMCMPoczątek konsolidacji? Wczorajsze popołudnie nie przyniosło dużych zmian na rynku eurodolara. Kurs kontynuował wzrosty zapoczątkowane w drugiej fazie handlu europejskiego i przebił się przez poziom 1,24. Bykom nie starczyło jednak sił, aby wyrównać poniedziałkowe maksima.
RBA obserwuje koniunkturę w Chinach
2012-08-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersPoniedziałek na rynkach globalnych był relatywnie spokojny. Rynki akcji kontynuowały zwyżkę z ubiegłego tygodnia, choć euro nie zyskiwało już wobec dolara. Wyraźnie zyskiwał natomiast złoty, co jest konsekwencją przełamania wsparć na parach USDPLN i EURPLN w piątek. Nadal bardzo drogi jest dolar australijski po tym, jak RBA zdecydował się nie obniżać stóp procentowych.
Wtorek - szwajcarskie rezerwy walutowe
2012-08-07 Komentarz ekonomiczny Saxo BankPoniedziałek okazał się faktycznie dniem delikatnej kontynuacji zakupów z piątku. Giełdy europejskie opanował kolor zielony. DAX wzrósł o 0.77%, CAC 40 o 0.81%, FTSE 100 o 0.37%. Gwiazdą wzrostów była jednak giełda w Madrycie – IBEX 35 wzrósł o 4.41% . Hiszpańskim wzrostom towarzyszyły plotki, że Hiszpania uzgadnia ostateczne szczegóły uzyskania oficjalnej pomocy dla kraju.