Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Budżetowy impas w Europie i rzeź indyków w USA

Budżetowy impas w Europie i rzeź indyków w USA

2012-11-23 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dziś, podobnie jak wczoraj ekonomiczne media zdominowane będą przez Unijny szczyt i negocjacje budżetu 2014-2020. Twarde stanowisko Davida Camerona, sceptycyzm Angeli Merkel i kompromisowe stanowisko Tuska to tylko drobne elementy politycznego przedstawienia.
Stabilizacja niemieckiej gospodarki

Stabilizacja niemieckiej gospodarki

2012-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątek stoi pod znakiem danych z niemieckiej gospodarki. Opublikowano już dane o PKB, przed nami jeszcze odczyt wskaźnika IFO. W skali tygodnia dolar traci do wszystkich walut krajów G-10 z wyjątkiem jena. Najmocniej spośród tej grupy zyskują waluty z regionu Skandynawii – korony: szwedzka, norweska i duńska.

Złoty zyskuje na płytkim rynku

Złoty zyskuje na płytkim rynku

2012-11-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W czwartek na rynkach nie działo się wiele. To efekt dnia wolnego w USA. Na tym tle wyróżnił się złoty, który dość wyraźnie zyskał, szczególnie względem dolara. Piątek również powinien być dość spokojny – dla Amerykanów to długi weekend, a i danych nie ma wiele.
Brak sygnałów poprawy w strefie euro

Brak sygnałów poprawy w strefie euro

2012-11-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
PKB Niemiec rośnie w III kw. najwolniej od 3 lat, a europejski przemysł kurczy się kolejny miesiąc z rzędu. Na rynkach nadal panuje, jednak względny optymizm wywołany korzystnymi raportami z USA ze środy. Sesja zapowiada się ponownie spokojnie. Kursy walut względem złotego znajdują się na atrakcyjnych poziomach do kupna.
Przerwa w negocjacjach w Brukseli. Co dalej z budżetem Unii?

Przerwa w negocjacjach w Brukseli. Co dalej z budżetem Unii?

2012-11-23 Raport poranny FMCM
Poziom 1,28800 przebity: Dzisiejsza sesja eurodolara zaczęła się od kontynuacji wzrostów, na razie pozostają one jednak nieznaczne, a kurs pary EUR/USD wynosi 1,2894. Obecnie jesteśmy na poziomach z wczorajszego popołudnia, zaś w nocy ponownie przebity został ważny opór na poziomie 1,2880.
Mała aktywność na rynku złotego, pozytywne nastroje utrzymują się

Mała aktywność na rynku złotego, pozytywne nastroje utrzymują się

2012-11-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na złotym przebiega w spokojnej atmosferze, gdzie polska waluta stabilizuje się po wcześniejszym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1068 PLN za euro, 3,1829 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4099 PLN względem franka szwajcarskiego.
Spokojny świąteczny handel

Spokojny świąteczny handel

2012-11-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Brak notowań na Wall Street już tradycyjnie prowadzi do mniejszej aktywności handlu w Europie oraz bardziej wyważonych zmian indeksów. Dzisiejsza sesja dobrze się w tą tradycję wpisywała i dlatego ciekawsze zmiany można było zaobserwować na rynku walutowym niż giełdowym.
Marazm w pozytywnym wydaniu

Marazm w pozytywnym wydaniu

2012-11-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykanie świętują dzisiaj Dzień Dziękczynienia, ale nie zmienia to faktu, iż sytuacja rynkowa nadal sprzyja optymistom. Nadzieje na osiągnięcie kompromisu ws. Grecji w najbliższy poniedziałek (podsycane dodatkowo przez wypowiedź unijnego komisarza Olliego Rehna) poprawiły dzisiaj nastroje na rynkach długu.
W oczekiwaniu na nowy budżet Unii

W oczekiwaniu na nowy budżet Unii

2012-11-22 Raport popołudniowy FMCM
Inwestorzy skupieni na Europie: Dzisiejsza sesja pod nieobecność inwestorów zza oceanu przebiegała dość spokojnie, bez większych impulsów oraz przełomowych danych. Należy jednak wspomnieć o wstępnych indeksach PMI dla usług i przemysłu z Niemiec i Strefy Euro.
Z Grecją będzie OK

Z Grecją będzie OK

2012-11-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze zapewnienia strony niemieckiej, iż kompromis ws. Grecji powinien być zawarty w najbliższy poniedziałek, uspokoiły nastroje po dość nerwowym poranku. Inwestorzy skupili się na lepszych odczytach danych makroekonomicznych (dobre PMI w USA, ale i też dzisiejsze Chinach, oraz prognozy zakładające ożywienie w niemieckim eksporcie w pierwszym półroczu 2013 r.).
Wstępny odczyt indeksów PMI impulsem do zwyżki

Wstępny odczyt indeksów PMI impulsem do zwyżki

2012-11-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Pomoc dla Grecji się opóźnia, jednak nie ma to większego przełożenia na obserwowane od początku tego tygodnia nieco lepsze nastroje. Przedstawicielom Międzynarodowego Funduszu Walutowego i ministrom finansów strefy euro nie udało się co prawda wypracować kompromisu w sprawie odblokowania kolejnej transzy pomocy finansowej dla Grecji, ...
Impas w sprawie Grecji trwa

Impas w sprawie Grecji trwa

2012-11-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
12 listopada pisaliśmy, że rynki czekają na spotkanie ministrów finansów strefy euro, podczas którego zapalone zostanie zielone światło dla kolejnej transzy pomocy europejskiej dla Aten. W dniu 20 listopada rynki znów czekały na decyzję polityków europejskich w dokładnie tej samej sprawie. Znów doczekaliśmy się tylko ustalenia daty kolejnego spotkania.
Czwartkowy brak impulsów

Czwartkowy brak impulsów

2012-11-22 Raport poranny FMCM
Święto dziękczynienia w USA: Na rynku eurodolara obserwujemy dziś lekkie umocnienie się euro, choć w nocy przez chwilę górę zaczęła brać strona podażowa. Nadal znajdujemy się powyżej „psychologicznej” bariery 1,2800 USD, a kurs w tej chwili wynosi 1,2852USD.
Chińska gospodarka przestała zwalniać

Chińska gospodarka przestała zwalniać

2012-11-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Indeks PMI dla chińskiego przemysłu wzrósł trzeci kolejny miesiąc z rzędu, powrócił ponad graniczny poziom 50 punktów oraz przybrał wartość najwyższą od ponad roku. Najsilniej powiązaną z koniunkturą w przemyśle Chin walutą jest dolar australijski.
Poprawa nastrojów na rynkach po dobrych danych z USA

Poprawa nastrojów na rynkach po dobrych danych z USA

2012-11-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykańscy konsumenci są w najlepszych nastrojach od 5 lat, a sektor przemysłowy w listopadzie rozwijał się szybciej niż w ubiegłym miesiącu. Seria dobrych danych z USA przed Świętem Dziękczynienia spowodowała wzrosty kursu EUR/USD i ryzykownych aktywów. Dziś czeka nas spokojna sesja.
Wyhamowanie aprecjacji złotego, zapis dyskusji RPP w kalendarzu

Wyhamowanie aprecjacji złotego, zapis dyskusji RPP w kalendarzu

2012-11-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi oscylowanie polskiej waluty blisko względem środowego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1145 PLN za euro, 3,2038 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4147 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się w okolicy 4,222% w przypadku obligacji 10-letnich.
Chiny już nad kreską

Chiny już nad kreską

2012-11-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny wzrost chińskiego indeksu PMI sprowadził go powyżej granicy 50 pkt. – po raz pierwszy od 13 miesięcy. To pierwsza tak naprawdę dobra wiadomość w tym tygodniu, która pomaga w odbiciu zapoczątkowanym domykaniem krótkich pozycji. Kolejne indeksy PMI zostaną opublikowane dziś w Europie, w USA mamy zaś święto.
Selektywna realizacja zysków

Selektywna realizacja zysków

2012-11-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po neutralnych sesjach w Wall Street i na dzień przed świętem, które wyłączy giełdy amerykańskie w dniu jutrzejszym i ograniczy ich działania w piątek. W efekcie o poranku gracze skupili się na marginalnej informacji, iż europejscy politycy nie potrafili sfinalizować decyzji o pomocy dla Grecji.
Godziny szczytu

Godziny szczytu

2012-11-21 Raport popołudniowy FMCM
12 godzin… i nic: Podczas wczorajszej sesji wykres eurodolara znajdował się powyżej poziomu 1,28, wieczorem kurs zaczął jednak spadać. Nad ranem, zapewne na fali rozczarowujących informacji na temat Grecji, sięgnęliśmy dołka na poziomie 1,2737.
Rozczarowujący brak decyzji Eurogrupy

Rozczarowujący brak decyzji Eurogrupy

2012-11-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Brak porozumienia Eurogrupy w sprawie pomocy dla Grecji był dla inwestorów dużym rozczarowaniem, pomimo że nikt raczej nie wątpił w to, że decyzja w tej kwestii nie będzie łatwa. Tak czy inaczej, 12-godzinna debata ministrów finansów zakończyła się bez istotnych rozstrzygnięć, co mocno zaszkodziło wartości wspólnej europejskiej waluty.