Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Amerykanie wracają do gry. Co ze złotym?

Amerykanie wracają do gry. Co ze złotym?

2013-01-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,3350: Główna para walutowa od piątku pozostawała w konsolidacji w okolicy poziomu 1,3315, jednak dziś rano nastąpił wzrost kursu, który obecnie znajduje się na poziomie 1,3359.
Znowu powraca nam temat problemu zadłużenia Grecji.
Złoty traci na fali wypowiedzi członków RPP

Złoty traci na fali wypowiedzi członków RPP

2013-01-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, wtorkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje korzystając z utrzymania się notowań eurodolara powyżej 1,33 USD. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,166 PLN za euro, 3,121 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,35 PLN względem franka szwajcarskiego.

Czekając na powrót Amerykanów

Czekając na powrót Amerykanów

2013-01-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja z góry zapowiadała się na bardzo spokojną, a przemożny wpływ na to miał fakt dnia Martina Luthera Kinga w USA, z powodu którego Wall Street pozostawała nieczynna. Niestety często tak się dzieje, że bez inwestorów amerykańskich handel na innych giełdach przyjmuje senną postać.
Bez inwestorów z USA nie ma handlu…

Bez inwestorów z USA nie ma handlu…

2013-01-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek upływa relatywnie spokojnie – zmienność jest niższa za sprawą absencji inwestorów z USA. Jednocześnie w ostatnich godzinach na rynek nie napłynęły istotne informacje. W efekcie inwestorzy mają czas na przemyślenie potencjalnych strategii na ten tydzień, a także ocenę wpływu ostatnich wydarzeń na rynki.
Perspektywa obniżek stóp ciąży złotemu. Nasza waluta słabnie

Perspektywa obniżek stóp ciąży złotemu. Nasza waluta słabnie

2013-01-21 Raport popołudniowy FMCM
Przez całą dzisiejszą sesje para EUR/USD konsolidowała się w okolicach 1,3309, a obecnie jest na poziomie 1,3314. Na wykresie nie widzimy również znaczących odchyleń kursu. Sytuacja ta jest spowodowana dzisiejszym niemal całkowitym brakiem publikacji makroekonomicznych oraz dniem wolnym w Stanach Zjednoczonych gdzie obchodzony jest dzień Martina Luthera Kinga.
Gorsze perspektywy gospodarcze wpływają na decyzje inwestorów

Gorsze perspektywy gospodarcze wpływają na decyzje inwestorów

2013-01-21 Raport Home Broker
W dalszym ciągu europejskie rynki akcji nie są w stanie wyrwać się z marazmu, jaki zapanował na nich zaraz po rozpoczęciu 2013 r. Tak samo jest na naszej giełdzie. Na inwestorów najwyraźniej oddziaływać zaczęły doniesienia o słabych perspektywach gospodarczych na ten rok.
Handel w cieniu polityki

Handel w cieniu polityki

2013-01-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przegrana koalicji Angeli Merkel w lokalnych wyborach w Dolnej Saksonii może negatywnie przełożyć się na kwestię poparcia pomocy dla Cypru (temat ten i tak został już przełożony na marzec), a także ewentualnej dyskusji nt. dodatkowego wsparcia Grecji, ...
Korekcyjne nastroje na początku tygodnia

Korekcyjne nastroje na początku tygodnia

2013-01-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bieżący tydzień na rynku walutowym rozpoczyna się w korekcyjnych nastrojach. Podczas piątkowej sesji zauważalny był odwrót od walut postrzeganych jako bardziej ryzykowne. Na wartości zyskiwała waluta amerykańska i jen japoński. Słabe dane z polskiej gospodarki przyczyniły się do deprecjacji złotego i stały się kolejnym argumentem za cięciem stóp procentowych w lutym.
Słaby jen bohaterem rynków

Słaby jen bohaterem rynków

2013-01-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątek, podobnie jak cały zeszły tydzień zakończył się w dosyć dobrych nastrojach. Inwestorzy kupowali akcje, reagując na informacje z rynków azjatyckich. W przypadku Chin optymizm napędzały informacje dotyczące planów stymulacji gospodarki przez rząd.
BoJ wydarzeniem miesiąca

BoJ wydarzeniem miesiąca

2013-01-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Japońska waluta gwałtownie traci na wartości od ponad dwóch miesięcy. Zmiana polityczna i naciski nowego premiera na bank centralny przekonały inwestorów, iż trend na rynku jena może odwrócić się na dobre. Podczas wtorkowej sesji azjatyckiej zapadnie decyzja Banku, która może mieć istotny wpływ nie tylko na rynek jena.
Słaby grudzień wyznaczył dołek spowolnienia?

Słaby grudzień wyznaczył dołek spowolnienia?

2013-01-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po słabych danych, które w piątek opublikował GUS i NBP złoty wyraźnie stracił na wartości. Zwiększyły się nieco oczekiwania na obniżki stóp. W grudniu produkcja była najniższa od 2,5 lat, ale już od stycznia będzie odbijać. Niepokoją dane NBP o deficycie handlowym.
BoJ nie może rozczarować

BoJ nie może rozczarować

2013-01-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku tygodnia na rynku walutowym nie zachodzą duże zmiany. Kurs EUR/USD stabilizuje się przy poziomach z piątkowego popołudnia 1,3320. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,16, a USD/PLN na 3,1250.
Spokojny początek tygodnia. Złoty lekko słabnie

Spokojny początek tygodnia. Złoty lekko słabnie

2013-01-21 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,33: Główna para walutową po piątkowym umocnieniu, konsoliduje się w okolicach 1,3324. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy zbyt wielu impulsów z szerokiego rynku mogących wpływać na kursy walut. O godzinie 8:00 poznaliśmy tylko dane z Niemiec, a dokładnie odczyt o inflacji producenckiej.
Tydzień równowagi

Tydzień równowagi

2013-01-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, której przebieg w największym stopniu determinowało zachowanie rynku w trakcie środowego odreagowania. W istocie pomijając krótkie epizody rynek oglądany przez pryzmat WIG20 ...
Fatalne dane osłabiają polską walutę

Fatalne dane osłabiają polską walutę

2013-01-18 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W mijającym tygodniu obserwowaliśmy zdecydowany wzrost zmienności na parach ze złotym. Dodatkowo w pewnym momencie mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem, które występuje bardzo rzadko. Mianowicie złoty tracił do euro, zyskiwał do franka i był dość stabilny względem amerykańskiej waluty.
Duże zmiany na rynkach

Duże zmiany na rynkach

2013-01-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przyniósł odwrót inwestorów od wspólnej waluty, a także umocnienie się jena i franka. Skąd to wszystko? W przypadku jena warto powołać się na ranny komentarz, gdzie pisałem, że „ustawienie oczekiwań inwestorów ...
Tydzień po znakiem odczytów makro

Tydzień po znakiem odczytów makro

2013-01-18 Raport tygodniowy FMCM
W tym tygodniu nastroje na rynkach były kształtowane przez odczyty makroekonomiczne z największych gospodarek świata i Polski oraz wypowiedzi polityków i różnej maści decydentów. Mocny spadek w końcówce tygodnia: W poniedziałek 14 stycznia w kalendarzu nie mieliśmy wielu wydarzeń makroekonomicznych.
Słaby koniec roku w Polsce

Słaby koniec roku w Polsce

2013-01-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się blisko 1,3310. W obecnym tygodniu notowania przebiegały raczej stabilnie – kurs wahał się pomiędzy 1,3260 a 1,3400. Wskaźnik RSI(14) obliczany dla interwału godzinowego spada w okolice 30 pkt. co daje sygnał wyprzedania rynku.
Najwięcej rozpoczętych budów w USA od 2008 r.

Najwięcej rozpoczętych budów w USA od 2008 r.

2013-01-18 Raport Home Broker
Tydzień na rynkach finansowych kończy się publikacją sporej liczby danych gospodarczych. W skali świata na czoło wybijają się doniesienia z Chin. W IV kwartale wzrost gospodarczy w tym kraju przyspieszył do 7,9% z 7,4% kwartał wcześniej. Jednocześnie sam grudzień był miesiącem rosnącej aktywności tamtejszej gospodarki.
Dane z Chin nie zawiodły

Dane z Chin nie zawiodły

2013-01-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane dziś w nocy dane z Chin nastrajają pozytywnie i potwierdzają ożywienie w tamtejszej gospodarce. Odczyty były nieco wyższe niż wartości prognozowane przez analityków, co było dodatkowym impulsem do wzrostu apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. W czwartym kwartale 2012 roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 7,9% wobec 7,4% kwartał wcześniej.