Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Polski dług najtańszy w historii, jutro znaczące dane PKB

Polski dług najtańszy w historii, jutro znaczące dane PKB

2012-11-29 Raport popołudniowy FMCM
Próba przebicia 1,3000: Od początku europejskiej sesji kurs pary EUR/USD wznosił się na północ aż do poziomu 1,3000, lecz poziom ten nie został trwale przebity. Obecnie kurs eurodolara wynosi 1,2993. O 14:30 poznaliśmy dane z USA dotyczące PKB i liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych..
Fed i klif fiskalny na pierwszym planie

Fed i klif fiskalny na pierwszym planie

2012-11-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Już wkrótce nastąpią dwa wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla rynku - posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) 11 grudnia 2012 r. oraz tzw. klif fiskalny.

Szansa na nowy szczyt na EURUSD

Szansa na nowy szczyt na EURUSD

2012-11-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po słabszych nastrojach utrzymujących się podczas sesji europejskiej nie było już śladu popołudniu. Nawet spadek sprzedaży nowych domów o 0,3% w ujęciu miesięcznym nie zaszkodził w ponownym wzroście apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. Kiepski odczyt danych z rynku nieruchomości jest jedynie niewielką rysą na generalnie optymistycznym obrazie, ...
Dystrybucja na złocie

Dystrybucja na złocie

2012-11-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W środę 28 listopada 2012 roku główne indeksy z Wall Street zanotowały umiarkowane wzrosty. Średnie giełdowe DJIA, S&P500 i NASDAQ Composite zyskały wczoraj odpowiednio po 0,83%, 0,78% i 0,79%. Na globalnym rynku poprawiły się nastroje, US dolar index stracił wczoraj 0,09%, przy 0,10% zwyżce na EURUSD.
Nie bądź finansowym domatorem

Nie bądź finansowym domatorem

2012-11-29 Analiza BGŻOptima
Polacy trzymają w przysłowiowej skarpecie znaczną część swojego majątku. Z naszych szacunków wynika, że może to być nawet 15 mld zł. Te pieniądze nie dość, że tracą na inflacji, to jeszcze nie przynoszą żadnych odsetek.
Zmiana nastrojów o 180 stopni

Zmiana nastrojów o 180 stopni

2012-11-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Tak jak wtorkowe notowania przebiegały w cieniu negatywnych doniesień na temat negocjacji klifu fiskalnego, tak w dniu wczorajszym sytuacja diametralnie się zmieniła. Obserwowaliśmy wzrosty na rynkach akcji i umocnienie walut uważanych za ryzykowne w obliczu wypowiedzi Prezydenta Obamy i republikańskiego przewodniczącego Izby Reprezentantów, ...
Stabilizacja na rynku długu PIIGS wspiera złotego

Stabilizacja na rynku długu PIIGS wspiera złotego

2012-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Sprzeczne informacje dotyczące negocjacji w sprawie klifu fiskalnego jednego dnia pogrążają giełdowe indeksy i przyczyniają się do umocnienia dolara, kolejnego rozbudzają apetyt na ryzyko. Ostatnia fala doniesień zwiększa prawdopodobieństwo, że zrealizuje się optymistyczny wariant zakładający, że porozumienie zostanie osiągnięte do połowy grudnia.
Klif fiskalny, rekordy obligacji. Jak zareaguje złoty?

Klif fiskalny, rekordy obligacji. Jak zareaguje złoty?

2012-11-29 Raport poranny FMCM
Odbicie i do góry: Przedwczoraj i wczoraj mogło się już wydawać, że wykres eurodolara rozpoczął wędrówkę na południe, a europejska wspólna waluta zaczęła tracić siły. Scenariusza tego nie można oczywiście wykluczyć, na razie jednak został on przynajmniej odsunięty w czasie. Oto bowiem po dojściu do okolic 1,2885 po południu notowania poszły w górę i obecnie świece koncentrują się w obszarze linii 1,2950.
Pozorny koniec greckiej tragedii?

Pozorny koniec greckiej tragedii?

2012-11-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Spiker Izby Reprezentantów, Republikanin J. Boehner, oświadcza, że jest optymistą odnośnie porozumienia w sprawie klifu fiskalnego, czym poprawia nastroje na rynkach. Ocenia, że w zamian za ustępstwa w sprawie cięć wydatków, Republikanie zgodzą się na niektóre podwyżki podatków. W centrum uwagi dziś rewizja danych o PKB za oceanem.
Wall Street najwyżej od trzech tygodni

Wall Street najwyżej od trzech tygodni

2012-11-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja na Wall Street dała bardzo czytelny komunikat – rynek uważa korektę za zakończoną i chce zakończyć rok w dobrych nastrojach. Pomimo słabszych danych o sprzedaży domów, to właśnie po 16 zaczął się rajd kupujących, który nie tylko wymazał przecenę z sesji europejskiej, ale pchnął indeksy do poziomów najwyższych od kilku tygodni. Powodów do euforii jednak nie ma.
Doniesienia z USA przyczyną zmienności na złotym

Doniesienia z USA przyczyną zmienności na złotym

2012-11-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie traci wobec zagranicznych dewiz, oscylują jednak w zakresie wczorajszej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1030 PLN za euro, 3,1663 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4061 PLN względem franka szwajcarskiego.
Nastroje pozostały korekcyjne

Nastroje pozostały korekcyjne

2012-11-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po słabych sesjach na Wall Street, gdzie rynki zderzyły się sygnałami, iż do kompromisu podatkowego może być dalej niż bliżej. W efekcie już o poranku WIG20 osunął się na południe i solidarnie z innymi indeksami europejskimi oddał 0,4 procent.
Złoty wyraźnie mocniejszy

Złoty wyraźnie mocniejszy

2012-11-28 Raport popołudniowy FMCM
Czy dojdzie do przebicia na poziomie 1,2880 USD: Niemal całą dzisiejszą sesję wykres eurodolara kierował się na południe. Na razie byki muszą odłożyć próbę przebicia oporu na poziomie 1,3000 USD na później i skoncentrować się na obronie wsparcia w okolicach 1,2880, co w obecnej sytuacji może wydawać się dość trudnym zadaniem.
Temat klifu fiskalnego powraca

Temat klifu fiskalnego powraca

2012-11-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Problem zadłużenia Grecji został tymczasowe zażegnany. Ateny mogą złapać chwilę oddechu, podczas gdy tematem numer jeden na rynkach finansowych będzie tzw. klif fiskalny w USA . Inwestorzy niepokoją się brakiem postępów w negocjacjach budżetowych.
Wracają obawy o fiscal cliff

Wracają obawy o fiscal cliff

2012-11-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Porozumienie Eurogrupy i Międzynarodowego Funduszu Walutowego ws. Grecji, konsekwencją którego będzie odmrożenie 43,7 mld EUR pomocy dla Grecji (większość zostanie wypłacona w grudniu, reszta w I kwartale 2013) nie zdołało wesprzeć nastrojów na rynkach finansowych.
Euforii nie było…

Euforii nie było…

2012-11-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wspomniane we wczorajszym artykule, osiągnięte w wielkich bólach porozumienie w sprawie pomocy dla Grecji wbrew oczekiwaniom nie przyniosło na rynek fali zakupów. Notowania EURUSD po porannym wystrzale do maksimum na poziomie 1.3008 rozpoczęły stopniowe osuwanie na południe w okolice 1.2920 i tu właśnie zaczynamy dzisiejszą sesję europejską.
Seria dobrych danych z USA

Seria dobrych danych z USA

2012-11-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar znajduje się obecnie 20 pipsów powyżej 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w lipcu. Od początku tygodnia euro straciło do dolara ok. 0,4 proc. Najbardziej w relacji do amerykańskiej waluty tanieją korony szwedzka i norweska (odpowiednio 1,25 i 0,8 proc.), a jedyną walutą spośród grupy G-10, która zyskuje jest jen (0,33 proc.).
OECD tnie prognozy wzrostu, zachęca EBC do obniżki stóp

OECD tnie prognozy wzrostu, zachęca EBC do obniżki stóp

2012-11-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zakończenie negocjacji w sprawie Grecji zostało wykorzystane do realizacji zysków na parze EUR/USD. Psychologiczny poziom 1,3000 nie został przełamany. Złoty zaczyna tracić. Dziś brak istotnych wydarzeń makro. Wieczorem Fed opublikuje Beżową Księgę.
Co teraz psuje nastroje rynku?

Co teraz psuje nastroje rynku?

2012-11-28 Raport poranny FMCM
Kierunek południe? Dzisiejszy handel poranny na parze EUR/USD zaczął się od umacniania dolara. Obecnie kurs kształtuje się w okolicach 1,2922 USD. Sądzimy, że dzisiaj wykres może dalej wędrować na południe, głownie ze względu na częściową realizację zysków przez inwestorów po wcześniej dość dynamicznej aprecjacji wartości euro ...
Polska bezpieczną przystanią regionu CEE

Polska bezpieczną przystanią regionu CEE

2012-11-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, środowego handlu wycena polskiej waluty oscyluje wokół poziomów ustanowionych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1000 PLN za euro, 31734 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4067 PLN względem franka szwajcarskiego.