Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

NBP przypomina o możliwości interwencji na złotym

NBP przypomina o możliwości interwencji na złotym

2013-01-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed decyzją RPP w sprawie stóp procentowych złoty mocniejszy. Być może pomogła słowna interwencja wiceprezesa NBP. Ponownie zyskują również obligacje. Jeśli Rada nie zaskoczy dziś głębszym cięciem polska waluta odzyska siły. Niekorzystnie na złotego wpływa, natomiast wyprzedaż czeskiej korony.
Kolejna obniżka na horyzoncie

Kolejna obniżka na horyzoncie

2013-01-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dla rynków globalnych w tym tygodniu wydarzeniem są posiedzenia europejskich banków centralnych: EBC i BoE (obydwa jutro). Jednak najprawdopodobniej to nie one, a polska RPP zdecyduje się na obniżkę stóp, nadrabiając tym samym stracony czas. W USA Alcoa oficjalnie rozpoczęła sezon wyników. W nocy kluczowe w tym tygodniu dane makro – chiński bilans handlowy.

MFW popełnił błąd ws. reform w Grecji

MFW popełnił błąd ws. reform w Grecji

2013-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Od wczoraj w stosunku do amerykańskiego dolara zyskują nowozelandzki dolar oraz korony szwedzka i norweska. Ceny złota, które wcześniej spadły wskutek komunikatu FOMC, powróciły w okolice 200-godzinowej średniej. Brak dziś ważnych wydarzeń i odczytów makroekonomicznych. Dziś w Polsce decyzja ws. stóp procentowych.
Już dziś decyzja Rady

Już dziś decyzja Rady

2013-01-09 Raport poranny FMCM
PKB w Strefie Euro: Wydaje się, że wykres eurodolara usiłuje wracać do poziomu 1,31, obecnie jest to ok. 1,3080. Wczoraj główna para osuwała się w dół, dziś być może gracze spróbują skierować ją ku wczorajszym wierzchołkom po nocnej korekcie.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP

Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP

2013-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na złotym przynosi stabilizację notowań polskiej waluty przed zaplanowaną na dzisiaj decyzją RPP w zakresie stóp procentowych. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,108 PLN za euro, 3,138 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,395 PLN względem franka szwajcarskiego.
W korekcie

W korekcie

2013-01-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wobec wczorajszych spadków za oceanem rzędu pół procenta, dzisiejsza sesja miała rozpocząć się od spadku. Tak też się stało - WIG20 otworzył się około 10 punktów poniżej wczorajszego zamknięcia. Jeszcze w pierwszej godzinie notowań wyszedł nad kreskę, po czym od południa zaczął się systematycznie zsuwać, równiutko jak po sznurku.
W cieniu ratingów

W cieniu ratingów

2013-01-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rynkowe plotki, jakoby za kilka godzin miał zostać obniżony rating Francji, doprowadziły po południu do przeceny wspólnej waluty względem pozostałych. W przypadku EUR/USD złamaliśmy ważne wsparcie w okolicach 1,3080-1,3100, co jeżeli w ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut nie ulegnie zmianie (powrót ponad te poziomy), to może stać się pretekstem do powrotu w rejon 1,3000-1,3030.
Rentowność długu w dół. Niewielkie zmiany na złotym

Rentowność długu w dół. Niewielkie zmiany na złotym

2013-01-08 Raport popołudniowy FMCM
Przełamane wsparcie na 1,31: Pierwsza polowa dzisiejszego handlu na parze EUR/USD to marazm i brak impulsów, również kalendarium makroekonomiczne nie obfitowało w ważne figury makroekonomiczne. Jedynym ważniejszym odczytem był raport dotyczącyn ...
Najniższy od 11 lat odsetek niewynajętych mieszkań w USA

Najniższy od 11 lat odsetek niewynajętych mieszkań w USA

2013-01-08 Raport Home Broker
Drugi tydzień pierwszego miesiąca kwartału to tradycyjnie czas, kiedy w Ameryce rozpoczyna się sezon publikacji wyników finansowych za poprzedni kwartał. Dziś po sesji rezultaty podaje Alcoa, gigant z branży aluminiowej wchodzący w skład indeksu amerykańskich blue-chips (DJIA).
Chwilowy przystanek z możliwością kontynuacji poniedziałkowego impulsu

Chwilowy przystanek z możliwością kontynuacji poniedziałkowego impulsu

2013-01-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po poniedziałkowym osłabieniu się dolara względem głównych walut, najbardziej prawdopodobny scenariusz na wtorek to konsolidacja notowań i oczekiwanie na istotniejsze impulsy – część inwestorów może się już pozycjonować pod czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.
Wspólna waluta odrabia straty

Wspólna waluta odrabia straty

2013-01-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego tygodnia sprzyja odreagowaniu na rynku walutowym. Brak istotnych danych makroekonomicznych podczas poniedziałkowej sesji spowodował, że większą uwagę poświęcono kwestiom analizy technicznej. EURUSD wybronił wczoraj linię trendu wzrostowego, co w zestawieniu z wyższym odczytem indeksu Sentix ze strefy euro było impulsem do umocnienia euro.
Ospały poniedziałek

Ospały poniedziałek

2013-01-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałek nie był zbyt interesujący dla inwestorów. EURUSD, jako specyficzny barometr akceptacji ryzyka, poruszał się w wąskim pasmie 1.3020-80, nie budząc specjalnych emocji. Dopiero na koniec dnia EURUSD przebił barierę 1.31, dochodząc do poziomu 1.3139.
niemiecki eksport na minusie

niemiecki eksport na minusie

2013-01-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bieżący tydzień pod względem danych zdominowany jest przez figury pokazujące bilanse handlowe największych gospodarek. Te dane często są ignorowane przez inwestorów, ewentualnie uwaga koncentruje się jedynie na końcowej wartości bilansu, czyli deficycie lub nadwyżce.
Na eurodolarze trwa kluczowa batalia

Na eurodolarze trwa kluczowa batalia

2013-01-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
W cieniu ważnych dla złotego i euro decyzji banków centralnych rozgrywa się kluczowa batalia na eurodolarze. Zwycięzcy rozgrywki w okolicach psychologicznego poziomu 1,3000 zdominują rynek na następne kilka miesięcy.
Czy BoJ spełni oczekiwania premiera Abe?

Czy BoJ spełni oczekiwania premiera Abe?

2013-01-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,3120 – w pobliżu dolnej bandy kanału wzrostowego prowadzonego od dołka w połowie listopada poprzedniego roku. Od wczoraj obserwujemy umocnienie jena względem dolara o 0,5 proc. Najwięcej tracą: dolar kanadyjski, nowozelandzki i australijski. Kurs EUR/PLN wynosi 4,1230, a USD/PLN 3,1420.
Pierwszy dzień posiedzenia RPP. Co ze złotym?

Pierwszy dzień posiedzenia RPP. Co ze złotym?

2013-01-08 Raport poranny FMCM
Para EUR/USD w górę: Na parze EUR/USD przebity został poziom 1,31. Jest to odreagowanie po wcześniejszym mocnym spadku kursu w okolice 1,30. Obecnie wartość tej pary to 1,3110. Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka wydarzeń makroekonomicznych. O 11:00 poznamy dane dotyczące koniunktury gospodarczej, sprzedaży detalicznej oraz stopy bezrobocia w Strefie Euro.
Wyhamowanie spadków na złotym, odreagowanie na rynku długu

Wyhamowanie spadków na złotym, odreagowanie na rynku długu

2013-01-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
We wtorek w trakcie porannego handlu złoty stabilizuje się po wczorajszych spadkach w rejonie kilkusesyjnych minimów. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,124 PLN za euro, 3142 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,413 PLN względem franka szwajcarskiego.
Kontynuacja korekty

Kontynuacja korekty

2013-01-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała dać odpowiedź na pytanie czy piątkowa słabość była jedynie wypadkiem przy pracy. Na tak postawione pytanie uzyskaliśmy odpowiedź dość szybko, gdyż już o poranku podaż wyraźnie zaznaczyła swoją obecność.
Dolar nieco oddaje pola

Dolar nieco oddaje pola

2013-01-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Przebieg notowań indeksu BOSSA USD zdaje się potwierdzać ranne wskazania, co do możliwości osłabienia amerykańskiej waluty po dynamicznej zwyżce z ubiegłego tygodnia. Widać też odreagowanie wspólnej waluty (BOSSA EUR), chociaż o wiele słabsze. Niemniej notowania EURUSD wróciły po południu w zakładane okolice 1,3085.
Poniedziałkowy brak impulsów - Złoty niemal bez zmian

Poniedziałkowy brak impulsów - Złoty niemal bez zmian

2013-01-07 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar nadal powyżej wsparcia na 1.30: Dzisiejsza sesja przebiegała w niemrawym tonie. Brak było znaczących impulsów, a inwestorzy nie przejawiali chęci do bardziej zdecydowanych ruchów. Wydaje się, że rynek czeka na kolejne dane makro (których sporo pojawi się jutro i pojutrze) oraz ...