Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Optymistyczny koniec tygodnia

Optymistyczny koniec tygodnia

2013-01-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartek przebiegał w relatywnie optymistycznych nastrojach. Nieznacznie pogorszył te nastroje wskaźnik indeksu FED z Filadelfii. Generalnie publikacje tych wskaźników nie budzą emocji, ale w przypadku dużego odchylenia od oczekiwań (-5.8 vs. prognoza 5.0) wpływ tego wskaźnika nie był optymistyczny.
Nowe szczyty i sygnały ostrzegawcze

Nowe szczyty i sygnały ostrzegawcze

2013-01-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
S&P500 na 5-letnich maksimach, USDJPY na kolejnym lokalnym maksimum, EURUSD zwyżkuje. Nastroje na rynkach nadal są świetne. Lecz nie wszystko za tym przemawia – mix informacji z amerykańskiej gospodarki był wczoraj mocno specyficzny i akurat te dane, które mają większą wartość prognostyczną nie wypadły najlepiej.

Chińska gospodarka znów przyśpiesza

Chińska gospodarka znów przyśpiesza

2013-01-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Mimo dobrych danych z Chin na rynku walutowym nie widać znacznej poprawy nastrojów. Kurs EUR/USD stabilizuje się na 1,3380. Natomiast dosyć niespodziewanie osłabiły się waluty najbardziej powiązane gospodarczo z Państwem Środka – dolar australijski oraz nowozelandzki.
Chiński smok przyspiesza

Chiński smok przyspiesza

2013-01-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nic nie robiąc sobie ze słownych interwencji europejskich polityków, kurs EUR/USD powędrował tam, gdzie miał powędrować, czyli w górę. Atak na szczyty cenowe na poziomie 1,3400 to najbardziej prawdopodobny scenariusz zmian na nadchodzące kilkanaście godzin.
Jak dziś może się kształtować kurs naszej waluty?

Jak dziś może się kształtować kurs naszej waluty?

2013-01-18 Raport poranny FMCM
Dane z Chin nie zmieniły nastrojów: Para EUR/USD od kilkunastu godzin kumuluje się pod oporem 1,34. Przebicie tego poziomu może być dziś dość trudne z uwagi na neutralne nastroje na rynkach i brak zdecydowanych impulsów. Wczoraj o 16:00 opublikowany został Indeks Fed z Filadelfii spadł on w grudniu 2012 roku do -5,8 pkt z +4,6 pkt w poprzednim miesiącu, podał Bank Rezerwy Federalnej z Filadelfii.
Grudniowa produkcja przemysłowa w centrum inwestorów na złotym

Grudniowa produkcja przemysłowa w centrum inwestorów na złotym

2013-01-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie ostatniej kilkusesyjnej stabilizacji, gdzie polska waluta pozostaje względnie słaba wobec euro, równocześnie notując kolejne maksima wobec franka i dolara amerykańskiego.
Sesja uspokojenia

Sesja uspokojenia

2013-01-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała dać odpowiedź na pytanie czy wczorajsze wzrosty może czekać kontynuacja, czy może polegały one jedynie na dynamicznym ruchu powrotnym pozwalającym sprzedać akcje na wyższych poziomach, by później móc odkupić je zdecydowanie taniej.
Frank najtańszy od lipca 2011

Frank najtańszy od lipca 2011

2013-01-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Inwestorzy z coraz większą determinacją pozbywają się szwajcarskiej waluty. W czwartek kurs EUR/CHF wzrósł do 1,2484, wyznaczając nowy 20-miesięczny szczyt. Para ta naruszyła strefę oporu 1,2442-1,2472, jaką tworzą szczyty z ostatniego kwartału 2011 roku. Jej definitywne przełamanie może pchnąć kurs EUR/CHF o dodatkowe 200-300 pipsów do góry i trwale umiejscowić go powyżej 1,25.
Chińskie dane mogą mieć duży wpływ na rynek

Chińskie dane mogą mieć duży wpływ na rynek

2013-01-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W piątek o godz. 3:00 w nocy poznamy szereg istotnych danych z Chin. To dynamika PKB za IV kwartał, która szacowana jest na poziomie 2,3 proc. kw/kw i 7,8 proc. r/r wobec odpowiednio 2,2 proc. kw/kw i 7,4 proc. r/r. Poznamy też dane nt. produkcji przemysłowej, która w grudniu powinna wzrosnąć o 10,1 proc. r/r, a także sprzedaży detalicznej (14,9 proc. r/r).
Rekordowo mało wniosków w USA. Co z kwotowaniami złotego?

Rekordowo mało wniosków w USA. Co z kwotowaniami złotego?

2013-01-17 Raport popołudniowy FMCM
Dobre dane z USA: Przez większość dzisiejszej sesji kurs pary EUR/USD wzrastał, dochodząc do poziomu 1,3379, lecz po dobrych odczytach z USA, dolar zaczął się umacniać ( co trwa do chwili obecnej), a kurs głównej pary walutowej zaczął spadać i wynosi obecnie 1,3348.
Stabilne nastroje na rynku nieruchomości w USA

Stabilne nastroje na rynku nieruchomości w USA

2013-01-17 Raport Home Broker
Kolejny dzień na europejskich rynkach akcji niewiele się dzieje. Na tym tle zmiany na polskiej giełdzie zwracają większą uwagę, ale pokazują też, że inwestorzy nie za bardzo teraz wiedzą, co dalej robić. Przez pierwsze dni nasz parkiet był pod presją sprzedających wybrane spółki (głównie PZU i KGHM).
Na rynkach globalnych spokojnie, Warszawa pokazuje siłę

Na rynkach globalnych spokojnie, Warszawa pokazuje siłę

2013-01-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po negatywnej wtorkowej sesji środa przyniosła uspokojenie w notowaniach większości klas aktywów. Najważniejsze dla rynku dane poznaliśmy już w trakcie sesji za oceanem, gdzie odczyty inflacji CPI jak i produkcji przemysłowej za grudzień okazały się zgodne z oczekiwaniami analityków.
Aukcja w Hiszpanii wyznacznikiem nastrojów

Aukcja w Hiszpanii wyznacznikiem nastrojów

2013-01-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania głównej pary walutowej pozostają bez zmian. Kurs EUR/USD stabilizuje się przy 1,33. Silniejszego ruchu możemy oczekiwać po ogłoszeniu wyników dzisiejszej aukcji hiszpańskiego długu (10:30). Większą zmiennością od rana wykazują się waluty antypodów.
Słowne interwencje na euro na niewiele się zdadzą

Słowne interwencje na euro na niewiele się zdadzą

2013-01-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Mając świadomość zagrożenia, jakie niesie mocna waluta dla gospodarki strefy euro, politycy starają się słownie wpływać na jej wycenę. Jak na razie takie interwencje nie przynoszą trwałych rezultatów. Kierunek dla euro na najbliższe kilka tygodni wyznaczył M. Draghi sugerując, że obniżki stóp procentowych w I kw. nie będzie.
Dolar australijski traci po danych z rynku pracy

Dolar australijski traci po danych z rynku pracy

2013-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobre wyniki amerykańskich banków nie pozwoliły wczoraj na realizację zysków na amerykańskich parkietach i przyczyniły się do poprawy nastrojów w Europie. Mimo to dolar australijski stracił na wartości, czego przyczyną były słabe dane z rynku pracy. Dziś kolejne wyniki spółek oraz dane z USA.
Beżowa księga nie poprawiła nastrojów. Co z kursem złotego?

Beżowa księga nie poprawiła nastrojów. Co z kursem złotego?

2013-01-17 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,33: Główna para walutowa od dwóch dni porusza się w trendzie bocznym w okolicach poziomu 1,33. Najbliższym poziomem wsparcia są wczorajsze dzienne minima na poziomie 1,3257, wsparcia natomiast okolice 1,3326. Obecnie kurs pary EUR/USD przebił kluczowy opór 1,33 i znajduje się na poziomie 1,3288.
Mieszane nastroje na złotym i stabilny dług

Mieszane nastroje na złotym i stabilny dług

2013-01-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na złotym przynosi lekką korektę ostatnich spadków na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,116 PLN za euro, 3,095 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,327 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają stabilne powyżej 4,0% (aktualnie 4,036% w przypadku obligacji 10-letnich).
Nastał czas werbalnych interwencji…

Nastał czas werbalnych interwencji…

2013-01-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kolejne słowa japońskiego oficjela – tym razem sekretarza generalnego rządzącej partii LDP – iż nadmierne osłabienie jena, może być szkodliwe dla tamtejszego biznesu - doprowadziły do dalszego umocnienia się japońskiej waluty. Problem dostrzegła też Europa – szef Eurogrupy, Jean-Claude Juncker przyznał, ...
Wzrost awersji do ryzyka i rynek długu powodem przeceny

Wzrost awersji do ryzyka i rynek długu powodem przeceny

2013-01-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w środę traci na wartości. Obecnie za dolara trzeba zapłacić 3,0960 zł, a za euro 4,1225 zł. Polskiej walucie szkodzi obserwowany na rynkach globalnych wzrost awersji do ryzyka. Nie pomogło natomiast umocnienie euro w relacji do dolara, do jakiego doszło w godzinach przedpołudniowych.
Wzrost awersji do ryzyka

Wzrost awersji do ryzyka

2013-01-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja przyniosła wzrost niepewności na rynkach finansowych. Na rynku walutowym wyraźne zyskiwał na wartości dolar amerykański i jen japoński. Nastroje popsuły wypowiedzi przedstawicieli Fitch, którzy zagrozili cięciem ratingu USA w przypadku opóźnień związanych z podniesieniem limitu zadłużenia USA.