Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

RPP zapowiedziała cykl obniżek – silna reakcja złotego

RPP zapowiedziała cykl obniżek – silna reakcja złotego

2012-11-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi próbę odrobienia części strat z wczorajszej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1364 PLN za euro, 3,2400 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,4302 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rynek boi się o strefę euro, wspólna waluta w dół

Rynek boi się o strefę euro, wspólna waluta w dół

2012-11-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak jak się tego spodziewałem, euforia po wygranej Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w USA była dość krótka – rynki uznały ten fakt za utrzymanie status-quo i szybko przeszły do innych kwestii, jak np. klif fiskalny.

Obama nie wystarczył…

Obama nie wystarczył…

2012-11-07 Raport popołudniowy FMCM
Słabe odczyty ze Strefy Euro i Niemiec: Po nocnym i porannym wzmocnieniu euro w stosunku do dolara, aż do poziomu 1,2874, zaobserwowaliśmy nagły spadek wartości euro. Wspólna waluta tracić zaczęła po słabych odczytach z raportów, które pojawiły się o 11:00 i 12:00.
PGNiG dodał gazu

PGNiG dodał gazu

2012-11-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejszą sesję w Warszawie zdominowała jedna informacja, która pociągnęła w górę kursy niektórych spółek, które zużywają błękitne paliwo, oraz oczywiście PGNiG. Informacja pojawiła się przed sesją. PGNiG podpisał z Gazpromem aneks do Kontraktu jamalskiego zmieniający warunki cenowe na dostawy gazu do Polski.
Rynek liczy na wygraną Obamy?

Rynek liczy na wygraną Obamy?

2012-11-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Brak negatywnej reakcji rynku na słabsze indeksy PMI dla usług ze strefy euro w październiku (46,0 pkt.), mocno ujemny odczyt dynamiki zamówień w niemieckim przemyśle we wrześniu (-3,3 proc. m/m) w przypadku wspólnej waluty, czy też dość stonowane zachowanie się funta po kolejnych słabych danych z Wielkiej Brytanii (po kiepskich PMI, dzisiaj poznaliśmy dynamikę produkcji przemysłowej, ...
Wybory czas zacząć…

Wybory czas zacząć…

2012-11-06 Raport popołudniowy FMCM
Stan napięcia: Zmiany na głównej parze walutowej podczas dzisiejszej europejskiej sesji nie były zbyt duże. Kurs eurodolara poruszał się w kanale 1,2762 – 1,2817. W chwili obecnej kurs wynosi 1,2806.
W USA wybory, a w Grecji strajki – rynek czeka rozwój wypadków

W USA wybory, a w Grecji strajki – rynek czeka rozwój wypadków

2012-11-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy żyją już tylko dzisiejszymi wyborami, których pierwsze wyniki (z wybranych stanów) zaczną spływać już w nocy naszego czasu. Być może, zatem już jutro rano dowiemy się, kto zostanie nowym prezydentem USA, ale możliwa jest też męcząca powtórka sytuacji sprzed 12 lat.
W oczekiwaniu na wyniki wyborów prezydenckich w USA

W oczekiwaniu na wyniki wyborów prezydenckich w USA

2012-11-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dzisiejszego dnia są niezaprzeczalnie wybory prezydenckie w USA. Sondaże wskazują, że zarówno Obama, jak i Romney toczą wyrównany pojedynek. Rynki finansowe powinny pozytywnie zareagować na ewentualne zwycięstwo Obamy, ...
Rynek wstrzymuje oddech

Rynek wstrzymuje oddech

2012-11-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Inwestorzy w poniedziałek wyraźnie wstrzymywali się z poważniejszymi decyzjami finansowymi. Europejski pesymizm wynikał z braku pozytywnych sygnałów z pogrążonej wyborczą walką Ameryki oraz negatywnymi informacjami dotyczącymi kolejnych odcinków naszego lokalnego, europejskiego dramatu z Grecją w roli głównej.
Wybory zmniejszą niepewność

Wybory zmniejszą niepewność

2012-11-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Na kanwie niepewności, która trwa na rynkach od początku tego tygodnia, umacnia się amerykański dolar. Dzisiejsze wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych powinny jednoznacznie wskazać czy dotychczasowa polityka gospodarcza będzie kontynuowana. Dziś nad ranem straty odrobił australijski dolar.
Obama czy Romney?

Obama czy Romney?

2012-11-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś w centrum uwagi wybory w USA. Sesja powinna przebiegać spokojnie z lekką tendencją do słabnięcia złotego. Przebicie 4,1200 na parze EUR/PLN, gdzie przebiega 50-sesyjna średnia ruchoma, otworzy drogę do kontynuacji ruchu w kierunku 4,1400.
Eurodolar nieco słabszy

Eurodolar nieco słabszy

2012-11-06 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza sesja europejska na rynku eurodolara przebiegała pod dyktando strony podażowej. Przebiciu uległo wsparcie na poziomie 1,2805 USD za euro. Kolejną linią, która może zostać przebita w przypadku zwiększonej awersji do ryzyka (a co za tym idzie ucieczki w bardziej bezpieczne aktywa, jak np. amerykańska waluta) jest poziom wsparcia 1,2745.
Romney musi liczyć na cud

Romney musi liczyć na cud

2012-11-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W USA rozpoczęły się już wybory prezydenckie. Mimo gęstej atmosfery medialnej wokół sondaży, które na poziomie całego kraju wskazują na wynik bliski remisu, naszym zdaniem to Obama jest zdecydowanym faworytem. Romney musi liczyć na bardzo korzystny tok zdarzeń. W tle dane z sektora usług i małe zaskoczenie ze strony Banku Australii.
Inwestorzy na złotym czekają na jutrzejszą RPP, wybory w USA w tle

Inwestorzy na złotym czekają na jutrzejszą RPP, wybory w USA w tle

2012-11-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty, jednak ruch ten odbywa się w ramach wczorajszej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,113 PLN za euro, 3,215 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,407 PLN względem franka szwajcarskiego.
USDPLN najwyżej do 6 tygodni

USDPLN najwyżej do 6 tygodni

2012-11-05 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Nienajlepsze nastroje na rynkach finansowych, obawy o przyszłość Grecji, niepewność związana z wtorkowymi wyborami prezydenckimi w USA, oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP), a także przecena EUR/USD, to wszystko składa się na poniedziałkowe osłabienie złotego w relacji do głównych walut.
Emocje wspierają dolara

Emocje wspierają dolara

2012-11-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ryzyko wygranej Mitta Romney’a w jutrzejszych wyborach prezydenckich w USA (chociaż teoretycznie to Barack Obama ma „ciut” większe szanse), trudna sytuacja wokół Grecji, która może zakończyć się prawdziwym trzęsieniem ziemi dla tzw. peryferiów, jeżeli rząd przegra w parlamencie bitwę o oszczędności, a także przyszłoroczny budżet, ...
Przed wyborami…

Przed wyborami…

2012-11-05 Raport poranny FMCM
Napięcie w USA: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od osłabienia euro w stosunku do dolara, jest to kontynuacja spadków zapoczątkowanych na początku listopada. Obecnie testowany jest poziom wsparcia 1,2805 USD za euro. Po jego przebiciu możliwy jest dalszy spadek wartości euro, przy czym kolejnym poziomem wsparcia jest 1,2745 USD.
Eurodolar rozpoczyna tydzień od spadków

Eurodolar rozpoczyna tydzień od spadków

2012-11-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia niepewność potęguje zacięty wyścig o fotel prezydenta USA, którego finisz już jutro. Do tego czasu ryzykowne waluty i aktywa prawdopodobnie pozostaną pod presją. Na sesji azjatyckiej zniżkowały najważniejsze indeksy giełdowe, a euro traci na wartości najmocniej w gronie walut G-10.
Dalsza poprawa sytuacji na rynku pracy w USA

Dalsza poprawa sytuacji na rynku pracy w USA

2012-11-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poprawiająca się sytuacja na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych stwarza zagrożenie, że program ilościowego luzowania polityki pieniężnej Fed będzie musiał zakończyć się wcześniej niż oczekiwano. Dodatkowo, niepewność i obawy związane z wynikiem wyborów prezydenckich oraz klifem fiskalnym powodują ucieczkę inwestorów od ryzyka, na czym zyskuje dolar.
To Grecy, a nie Amerykanie będą rozdawać karty

To Grecy, a nie Amerykanie będą rozdawać karty

2012-11-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Paradoksalnie najważniejszym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia może okazać się zaplanowane na środę głosowanie w greckim parlamencie nad pakietem oszczędnościowym, a nie wyniki wyborów prezydenckich w USA. Dlaczego?