Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty mocniejszy po słowach Mario Draghiego. Czy na długo?

Złoty mocniejszy po słowach Mario Draghiego. Czy na długo?

2013-01-11 Raport poranny FMCM
Para EUR/USD ponad 1,3250: Wczoraj po informacji, jakoby ECB nie planował na razie obniżek stóp procentowych (warto dodać, że na wczorajszym spotkaniu nie pojawił się żaden wniosek o obniżkę stóp, co świadczy o jednomyślności decydentów ECB) kurs pary EUR/USD mocno wzrósł przebijając poziom 1,3250.
Mieszana reakcja złotego na słowa Mario Draghiego

Mieszana reakcja złotego na słowa Mario Draghiego

2013-01-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranna, ostatnia w tym tygodniu sesja na złotym przynosi stabilizację złotego po wczorajszej mieszanej reakcji na słowa Mario Draghiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,086 PLN za euro, 3,084 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,367 PLN względem franka szwajcarskiego.

Mario Draghi znów istotny dla inwestorów

Mario Draghi znów istotny dla inwestorów

2013-01-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W ostatnim czasie działalność EBC nie skupiała już tak dużej uwagi jak to miało miejsce wcześniej, gdy Mario Draghi ogłaszał program OMT, a rynki niezwykle ochoczo i entuzjastycznie na to reagowały. Podczas dzisiejszych notowań powrócił jednak okres z zeszłego roku i ponownie konferencja prasowa prezesa EBC była w centrum uwagi globalnych inwestorów.
ECB jednomyślny, inwestorzy się cieszą – ale na jak długo?

ECB jednomyślny, inwestorzy się cieszą – ale na jak długo?

2013-01-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ostatnich raportach zwracałem uwagę, iż po serii słabszych danych makroekonomicznych ze strefy euro, rynek może się obawiać niespodzianki ze strony Europejskiego Banku Centralnego – chociaż tzw. mocne ekonomiczne fakty na to nie wskazywały.
Azja pozytywnie, Europa też…

Azja pozytywnie, Europa też…

2013-01-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zaskakująco dobre dane nt. chińskiego bilansu handlowego za grudzień, to dość dobra informacja w ujęciu globalnym, chociaż pewien niepokój wzbudza najniższa od ponad 3 lat dynamika udzielonych kredytów w tym samym okresie.
Oczekiwany wzrost zmienności po konferencji Draghiego

Oczekiwany wzrost zmienności po konferencji Draghiego

2013-01-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja na rynku walutowym rozpoczyna się w dobrych nastrojach za sprawą dużo lepszych niż oczekiwano danych na temat bilansu handlowego z Chin. Eksport wzrósł w grudniu o 14,1% w skali roku, a import o 6,0% w rezultacie czego nadwyżka handlowa wyniosła aż 31,6 mld USD wobec 19,6 mld USD w listopadzie.
RPP nie zakończyła cyklu obniżek stóp

RPP nie zakończyła cyklu obniżek stóp

2013-01-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodna z oczekiwaniami decyzja RPP oraz nieco mniej gołębi ton wypowiedzi na konferencji prasowej umacniają złotego. Taka reakcja rynku nie powinna jednak dziwić. Komunikat nie wpływa na zmianę ścieżki obniżek stóp w Polsce. Nie pojawiła się również sugestia o ewentualnym osłabianiu waluty, jako kolejnym instrumencie łagodzenia polityki pieniężnej.
Czwartek banków centralnych

Czwartek banków centralnych

2013-01-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwsze publikacje wyników globalnych spółek rozpoczęły się pozytywnie dla byków. Sprzedaż ALCOA pchnęła rynki w kierunku pozytywnych nastrojów. Zakupów nie przerwały nawet relatywnie słabe dane makro z Niemiec.
Europejskie banki nie zaskoczą inwestorów

Europejskie banki nie zaskoczą inwestorów

2013-01-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
RPP nie zaskoczyła obniżając po raz kolejny stopy procentowe, tym razem do poziomu 4% w przypadku stopy referencyjnej. Zaskoczyć nie powinny też banki europejskie: Bank Anglii oraz EBC, choć konferencja prezesa EBC jest mimo wszystko wydarzeniem dnia. Pozytywnie zaskoczyły natomiast dane z Chin i dlatego kontrakty na S&P500 znów są blisko maksimów.
Dziś ECB rozdaje karty. Jak zareaguje złoty?

Dziś ECB rozdaje karty. Jak zareaguje złoty?

2013-01-10 Raport poranny FMCM
W oczekiwaniu na decyzję:Przez ostatnie dwa dni para EUR/USD traciła na wartości, dochodząc do poziomu 1,3037. Dziś o poranku wykres zmierza na północ i obecnie jesteśmy na poziomie 1,3069. Dzisiejszym wydarzeniem numer jeden będzie konferencja prasowa po posiedzeniu ECB, na której przemawiać będzie Mario Draghi. Zaplanowana jest ona na 14:30.
Słowa prezesa NBP umacniają złotego

Słowa prezesa NBP umacniają złotego

2013-01-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Po zaskakująco dobrych danych o chińskim eksporcie od rana na wartości wobec dolara amerykańskiego zyskują waluty surowcowe: dolar australijski, kanadyjski i nowozelandzki. Natomiast kurs EUR/USD cały czas porusza się w wąskim przedziale wahań 1,3040 – 1,3090.
RPP umocniła złotego, ale EBC może popsuć nastroje na rynkach

RPP umocniła złotego, ale EBC może popsuć nastroje na rynkach

2013-01-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na złotym przynosi stabilizację notowań polskiej waluty po mocnym umocnieniu w ostatnich godzinach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,073 PLN za euro, 3121 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,37 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły notując 3,859% w przypadku obligacji 10-letnich.
W równowadze

W równowadze

2013-01-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję wyciszenia. Po trzech dniach spadków WIG20 zakończył dzień wzrostem o 0,2 procent. Jednak zarówno przebieg sesji, jak i skromne obroty nie wskazują na dzień przesilenia tylko kruchej równowagi w rejonie 2550 pkt.
Belka umocnił złotego

Belka umocnił złotego

2013-01-09 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środę na rodzimym rynku walutowym można podzielić na czas przed konferencją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) po zakończonym dziś dwudniowym posiedzeniu oraz na czas po tej konferencji, która stała się pretekstem do silnej aprecjacji polskiej waluty. Inne wydarzenia miały drugorzędne znaczenie.
Zapowiedź przerwy w luzowaniu monetarnym umocniła złotego

Zapowiedź przerwy w luzowaniu monetarnym umocniła złotego

2013-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie dzisiejszej sesji po godz. 16:00 złoty skokowo umocnił się do zagranicznych walut w reakcji na słowa prezesa NBP, Marka Belki. Inwestorzy zareagowali wzrostem wartości złotego o ok. 0,6% z uwagi na zasygnalizowanie przez przedstawicieli instytucji centralnej możliwej przerwy w łagodzeniu polityki monetarnej w Polsce.
Po obniżce

Po obniżce

2013-01-09 Raport popołudniowy FMCM
(Lekko) w kierunku dolara: Rano wykres pary EUR/USD zmierzał w stronę poziomu oporu 1,31, choć de facto dziennym maksimum był poziom 1,3097. Szybko jednak okazało się, że nie ma impulsów skłaniających do grania na rzecz umocnienia euro i rozpoczął się odwrót w kierunku dolara. Około 16:00 wykres osunął się już poniżej 1,3050.
Handel w cieniu ECB i BOE

Handel w cieniu ECB i BOE

2013-01-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie kanclerz Angela Merkel przyznała na dzisiejszej konferencji prasowej, iż Niemcy nie będą żądać od Cypru wypełnienia dodatkowych kryteriów w zamian za przyznanie pomocy finansowej, to zaznaczyła, że „rozmowy są dalekie od zakończenia”.
W Polsce wzrosły realne stopy procentowe

W Polsce wzrosły realne stopy procentowe

2013-01-09 Raport Home Broker
Sukcesywnie sunący w dół 3-miesięczny WIBOR,, który znalazł się na poziomie ostatnio widzianym 2 lata temu, potwierdza utrzymujące się nadzieje na cięcia stóp przez Radę Polityki Pieniężnej. Z notowań kontraktów na przyszłą stopę procentową (FRA) natomiast można wnioskować, ...
W oczekiwaniu na decyzję RPP

W oczekiwaniu na decyzję RPP

2013-01-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych oraz konferencja prasowa Marka Belki, podczas której uczestnicy rynku będą doszukiwać się wskazówek co do dalszych planów Rady odnośnie polityki pieniężnej. Konsensus rynkowy zakłada cięcie kosztu pieniądza o 25pb, które jest już w cenie, ...
Czekamy na EBC

Czekamy na EBC

2013-01-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowe notowania rozpoczęły się od kontynuacji spadków. Pesymizm napędzały słabe dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Europie. Inwestorzy spodziewali się spadku w listopadzie o -2,7% r/r i rzeczywiście nie pomylili się w oczekiwaniach. Konsumenci nie byli chętni do zakupów i odnotowano spadek o -2,6%.