Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FED lekarstwem na całe zło, a już na pewno na bezrobocie

FED lekarstwem na całe zło, a już na pewno na bezrobocie

2012-12-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja przebiegła w atmosferze oczekiwania. Inwestorzy zamarli przed wieczorną decyzją FED dotyczącą stóp procentowych w USA. Decyzja FEDu upubliczniana jest o 18.30, a konferencja prasowa zaczyna się dopiero o 20.15, więc podczas sesji europejskiej nie było chętnych do przyjmowania bardziej zdecydowanego kierunku inwestycyjnego.
Po decyzji FED – rewolucji nie było

Po decyzji FED – rewolucji nie było

2012-12-13 Raport popołudniowy FMCM
Szczyt w Brukseli w cieniu decyzji FOMC: Wczoraj wieczorem FOMC zatwierdził dodatkowy skup obligacji skarbowych wartych 45 mld USD miesięcznie, jest to rekompensata za wygasający w tym miesiącu „operation twist” Zostały również ustawione warunki, których spełnienie oznaczałoby zacieśnienie polityki monetarnej w USA.

Dolar będzie jeszcze słabszy

Dolar będzie jeszcze słabszy

2012-12-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Decyzje, które zapadły na zakończonym wczoraj posiedzeniu FOMC zaskoczyły inwestorów. Kurs EUR/USD wzrósł o ponad 50 pipsów, a USD/JPY wybił się z ponad dwutygodniowej konsolidacji i zbliżył do poziomu tegorocznych szczytów. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,09, a USD/PLN na 3,1250.
Fed drukuje więcej i ustala limity

Fed drukuje więcej i ustala limity

2012-12-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rezerwa Federalna jest zdeterminowana wspierać gospodarkę aż do skutku, czyli dopóty, dopóki stopa bezrobocia w USA nie spadnie poniżej 6,5 proc. Dodatkowe 45 mld dol., które miesięcznie będzie powiększało bilans Fed, jest niewątpliwie czynnikiem z fundamentalnego punktu widzenia pogarszającym perspektywy amerykańskiej waluty.
Bez sterylizacji

Bez sterylizacji

2012-12-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po raz kolejny sprawdza się zasada, iż jeśli Fed za kadencji Bernanke ma wybrać pomiędzy mniejszą a większą ekspansją lub ekspansją a jej brakiem, wybiera rozwiązanie bardziej ekspansywne. Wszelka logika pojawiająca się w wypowiedziach członków FOMC, iż chodzi o zachowanie efektu, który dawała operacja Twist, przestała mieć znaczenie wobec faktu, ...
Konsekwencja popytu

Konsekwencja popytu

2012-12-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyła się zwyżkami głównych indeksów. Najwięcej zyskał indeks spółek o największej kapitalizacji, który wzrósł o 0,51 procent i wyznaczył nowe maksima trendu wzrostowego. Jednak to nie wzrost cen akcji a konsekwencja, z jaką popyt rysuje nowe szczyty była najważniejszym faktem dzisiejszego rozdania.
Przyszłość złotego wyznaczy FOMC

Przyszłość złotego wyznaczy FOMC

2012-12-12 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po dwóch dniach silnego umocnienia złotego, co sprowadziło wczoraj notowania EUR/PLN i USD/PLN do najniższych poziomów od drugiej połowy października br., środa upłynęła pod znakiem realizacji zysków. Korekta dotknęła zwłaszcza euro. Była to pochodną umocnienia wspólnej waluty wobec dolara w oczekiwaniu na wieczorną decyzję FOMC.
Czy rajd Świętego Mikołaja rozpoczął się na dobre?

Czy rajd Świętego Mikołaja rozpoczął się na dobre?

2012-12-12 Raport popołudniowy FMCM
EUR/USD - powyżej 1.30 USD: Korzystając z dobrych nastrojów na rynku kurs eurodolara wspiął się dziś na poziom 1,3050, który niestety okazał się niestabilny. Na chwilę obecną kurs pary EUR/USD osuwa się i znajduje się na poziomie 1,3038.
Rajd Świętego Mikołaja trwa

Rajd Świętego Mikołaja trwa

2012-12-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych obserwujemy dalszą poprawę nastrojów. Wtorkowa sesja przyniosła ocieplenie klimatu inwestycyjnego, a także wzrosty głównych indeksów giełdowych. Rajd Świętego Mikołaja już trwa. W grudniu utrzymuje się apetyt na bardziej ryzykowne aktywa.
Niemiecki optymizm

Niemiecki optymizm

2012-12-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek na rynku był bardzo spokojny. Początkowo indeksy giełdowe poruszały się bez wyraźnego kierunku. Sukcesem zakończyła się aukcja 12 i 18 miesięcznych hiszpańskich papierów skarbowych, ściągając w dół rentowności obligacji. O 11.00 opublikowano niemiecki wskaźnik nastrojów inwestorów i przedsiębiorców ZEW na poziomie +6.9 pkt. (poprzedni miesiąc: -15.7, prognoza -12.00).
Fed w centrum uwagi

Fed w centrum uwagi

2012-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj w centrum uwagi inwestorów znajdzie się praktycznie tylko jedno wydarzenie: decyzja Fed w sprawie poziomu stóp procentowych i, przede wszystkim, następująca po niej publikacja projekcji makroekonomicznych Fedu i konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC.
Fed rozszerzy QE3

Fed rozszerzy QE3

2012-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wydarzeniem, na którym dziś skupi się uwaga uczestników rynków finansowych będzie posiedzenie FOMC. Do czasu ogłoszenia decyzji ws. stóp procentowych oraz konferencji prasowej z udziałem szefa Fed Bena Bernanke na rynku walutowym powinien panować względny spokój.
QE3+ już dziś

QE3+ już dziś

2012-12-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie na rynkach mówi się o tylu rzeczach, iż w zasadzie Fed zszedł na dalszy plan. Można mieć wręcz wrażenie, iż część mediów ekonomicznych zapomniała o dzisiejszym posiedzeniu. Tymczasem to już dziś FOMC zdecyduje o kolejnym rozszerzeniu programu skupu obligacji – pytanie tylko o ile?
Pokaz siły złotego

Pokaz siły złotego

2012-12-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po wyłamaniu konsolidacji poniżej 4,1200 rynek nawet nie zawracał sobie głowy tym, by wykonać ruch powrotny do przełamanego wsparcia. Być może będzie ono miało miejsce w późniejszym terminie. Na ten moment obraz rynku prezentuje się bardzo pro-spadkowo.
Czy dziś znów powieje optymizmem na rynkach?

Czy dziś znów powieje optymizmem na rynkach?

2012-12-12 Raport poranny FMCM
Konsolidacja powyżej 1,30: Wczoraj na fali optymistycznych nastrojów kurs pary EUR/USD przebił mocny opór na poziomie 1,30, który teraz stał się wsparciem. W czasie ostatnich godzin handlu nie widać mocnych odchyleń, a kurs tej pary to w tej chwili 1,3006.
Złoty jest najsilniejszy od 2 miesięcy

Złoty jest najsilniejszy od 2 miesięcy

2012-12-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranek na złotym przynosi stabilizacje kursów w rejonie prawie 2-miesięcznych maksimów wyceny polskiej waluty. Złoty kwotowany jest następująco: 4,0825 PLN za euro, 3,1416 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,3682 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły (aktualnie 3,89%) pozostają jednak w obszarze historycznych rekordów.
2500 pkt. i dalej

2500 pkt. i dalej

2012-12-11 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsze zamknięcie w USA wypadło nieznacznie tylko po zielonej stronie. Zatem z rana nic jeszcze nie zapowiadało późniejszych wzrostów z biciem kolejnych rocznych maksimów. Maksima te zostały przekroczone jeszcze przed godziną 11-tą, czyli przed publikacją danych ZEW z Niemiec.
Wzrost optymizmu w Niemczech. Rynek czeka na decyzje FOMC

Wzrost optymizmu w Niemczech. Rynek czeka na decyzje FOMC

2012-12-11 Raport popołudniowy FMCM
Mocny odczyt z Niemiec: Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przebiegała w głównej mierze pod dyktando byków. Kurs pary EUR/USD wzrósł do poziomu z 6 grudnia. Tendencja aprecjacji euro w stosunku do dolara została szczególnie wzmocniona po bardzo optymistycznym odczycie indeksu instytutu ZEW, ...
Monti wstrząsnął rynkami

Monti wstrząsnął rynkami

2012-12-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W poniedziałek rynek zdominowały wydarzenia w Europie. Grecja przedłużyła o jeden dzień program skupu swoich obligacji. Jednak prawdziwym wstrząsem dla rynku była zapowiedź premiera Włoch, Mario Monti, który postanowił zrezygnować z pełnienia swojej funkcji zaraz po uchwaleniu europejskiego budżetu.
Dolar kanadyjski może znów zyskać

Dolar kanadyjski może znów zyskać

2012-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana w stosunku do dolara amerykańskiego umacnia się większość walut z grona G10. Najsilniej na wartości zyskuje szwedzka korona oraz wspólna waluta. Osłabiają się natomiast dolar australijski oraz kanadyjski.