Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dobre wieści z Antypodów

Dobre wieści z Antypodów

2013-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wyraźnie lepsze informacje związane z rynkiem pracy w Australii i Nowej Zelandii teoretycznie zmniejszają prawdopodobieństwo luzowania polityki przez tamtejsze banki centralne. W pierwszym przypadku stopa bezrobocia spadła po raz pierwszy od grudnia 2012 r. do 5,5 proc., a liczba nowych etatów wzrosła aż o 50,1 tys.
Kolejna obniżka stóp procentowych

Kolejna obniżka stóp procentowych

2013-05-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rada koryguje stanowisko, które wyrażała w marcu i po raz kolejny obcina stopy procentowe. M. Belka zaznacza jednak, że decyzji nie należy interpretować jako wznowienia cyklu łagodzenia polityki pieniężnej. Mimo to, rynek w dalszym ciągu oczekuje na dalsze cięcia stóp. Stawki FRA wskazują spadek oprocentowania o 50 pb. w horyzoncie najbliższych 3 miesięcy.

Stopy procentowe w Polsce w dół

Stopy procentowe w Polsce w dół

2013-05-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na wczorajszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej ku naszemu zaskoczeniu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe o 25 pb. Decyzja ta wynikała przede wszystkim z niższej od prognozowanej przez NBP inflacji, która wpłynęła jak zauważył prezes Belka na „pewną korektę wcześniejszych decyzji”.
Mniej ponury obraz gospodarki strefy euro

Mniej ponury obraz gospodarki strefy euro

2013-05-09 Komentarz walutowy Alior Bank
W środę euro kontynuowało drugi dzień wzrostów wobec dolara wsparte pozytywnymi informacjami z niemieckiego przemysłu oraz komentarzami z obszaru polityki pieniężnej, co zaowocowało nowym, tygodniowym szczytem EUR/USD na 1,3193.
Dziś spokojniej na walutach?

Dziś spokojniej na walutach?

2013-05-09 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,32: Po wczorajszej mocnej aprecjacji kursu i dotarciu niemal do poziomu 1,32, dziś główna para zachowuje się względnie stabilnie i na chwile obecną wyceniana jest na 1,3161. Na gruncie analizy technicznej ważnym wsparciem pozostają poziom 1,32 oraz maksima z poprzedniego tygodnia na poziomie 1,3245.
Duża zamienność walut antypodów

Duża zamienność walut antypodów

2013-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym umocnieniu dziś od rana euro lekko traci na wartości. Kurs EUR/USD zbliża się do 1,3150. Mimo nieoczekiwanej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, złoty umocnił się. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1280, a USD/PLN na 3,1380.
RPP obcięła stopy, złoty i dług zyskały

RPP obcięła stopy, złoty i dług zyskały

2013-05-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim umocnieniu po decyzji RPP. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1288 PLN za euro, 3,1396 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3584 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rada zaskakuje. Złoty mocniejszy

Rada zaskakuje. Złoty mocniejszy

2013-05-08 Raport popołudniowy FMCM
Mocne wybicie: Tak jak pisałem rano, dzisiejszym impulsem do wzrostów na głównej parze walutowej były dobre odczyty z niemieckiej gospodarki dotyczące produkcji przemysłowej. Po tym odczycie pozytywne nastroje nie uległy pogorszeniu, zresztą nie było ku temu fundamentalnej sposobności z racji braku wydarzeń makro.
Decyzja RPP zaskoczyła inwestorów

Decyzja RPP zaskoczyła inwestorów

2013-05-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dziś rynek oczekiwał decyzji RPP w sprawie stóp procentowych. Większość ekonomistów spodziewała się, iż Rada pozostawi stopy na niezmienionym poziomie, jednak patrząc na poziom inflacji i niską konsumpcje kredytową wśród przedsiębiorstw, ...
ECB będzie bardziej gołębi?

ECB będzie bardziej gołębi?

2013-05-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy Die Welt spekuluje powołując się na własne źródła, że w Europejskim Banku Centralnym rozważany miałby być pomysł skupowania ABS-ów, czyli papierów opartych o ryzyko kredytowe z peryferyjnych krajów Eurolandu, tak aby ulżyć tamtejszym bankom.
RPP oprze się globalnej fali luzowania

RPP oprze się globalnej fali luzowania

2013-05-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia na rynkach finansowych dominują pozytywne nastroje. Dziś dodatkowo poprawiły je zaskakująco dobre dane o bilansie handlu zagranicznego Chin. Od ran wspólna waluta zyskuje na wartości, a kurs EUR/USD wzrasta do 1,3110. Euro umacnia się również wobec złotego. Kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,14, z kolei USD/PLN zniżkuje poniżej 3,16.
Rynek wycenia już trzy obniżki

Rynek wycenia już trzy obniżki

2013-05-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po dłuższej niekorzystnej serii mamy wreszcie trochę pozytywnych zaskoczeń z Europy. Stały się one wczoraj pretekstem do przedłużenia wzrostów na niemieckiej giełdzie. Co jednak istotne pomogło to kupującym na WIG20 w przełamaniu istotnego oporu. Dziś kolejna publikacja z niemieckiej gospodarki, decyzja RPP, zaś w nocy dane z australijskiego rynku pracy.
Czy RPP zaskoczy rynek? Jak wyglądają kwotowania złotego?

Czy RPP zaskoczy rynek? Jak wyglądają kwotowania złotego?

2013-05-08 Raport poranny FMCM
Bój o 1,31: Na głównej parze walutowej nadal toczy się walka o poziom 1,31. Podczas wczorajszej sesji raz górą był popyt raz podaż. Dziś rano kurs ponownie przebił poziom 1,31 i wynosi na chwile obecną 1,3121. Dzisiaj uwaga inwestorów będzie się skupiać przede wszystkim na danych dotyczących produkcji przemysłowej z Niemiec za marzec.
RPP: Czy będzie powtórka z marca?

RPP: Czy będzie powtórka z marca?

2013-05-08 Komentarz walutowy Alior Bank
Po miesiącu przerwy w dostarczaniu emocji przez posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej w maju ponownie nie ma jednomyślności w oczekiwaniach odnośnie kształtu polityki monetarnej. Według ankiety agencji Reutera tylko 7 spośród 22 ekonomistów oczekuje cięcia stopy referencyjnej o 0,25 pkt proc. do rekordowych 3%, ...
Czas i pole do obniżek stóp ograniczone

Czas i pole do obniżek stóp ograniczone

2013-05-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
W centrum uwagi decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Trudno przewidzieć, jaki będzie wynik głosowań gremium. Brak obniżki będzie, w mojej ocenie, czynnikiem sprzyjającym złotego. Cięcie o 25 pb. może przejściowo go osłabić, ale w dłuższym terminie zachowa status quo.
RPP w centrum uwagi

RPP w centrum uwagi

2013-05-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty w oczekiwaniu na późniejszą decyzję RPP w zakresie stóp procentowych. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1370 PLN za euro, 3,1593 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3612 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 3,255% w przypadku obligacji 10-letnich.
EUR/USD nadal kręci się wokół poziomu 1,31

EUR/USD nadal kręci się wokół poziomu 1,31

2013-05-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Lepsze dane z Niemiec (zamówienia w przemyśle nieoczekiwanie wzrosły w marcu o 2,2 proc. m/m (spodziewano się spadku o 0,5 proc. m/m), a także informacje nt. zainteresowania inwestorów portugalskimi 10-letnimi obligacjami (tamtejszy rząd planuje sprzedać papiery po raz pierwszy od stycznia 2011 r. – orientacyjna kwota wynosi 3 mld EUR, wstępny popyt waha się wokół 9 mld EUR, ...
Przed decyzją RPP

Przed decyzją RPP

2013-05-07 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W przeddzień decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych, złoty odrabia część strat po wczorajszym osłabieniu w relacji do dolara oraz funta. Z kolei największy ruch aprecjacyjny obserwujemy na parze CHFPLN.
Dane z Niemiec lekko poprawiają nastroje

Dane z Niemiec lekko poprawiają nastroje

2013-05-07 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w górę: Podczas dzisiejszej sesji w zasadzie można wyszczególnić jedno wydarzenie, które istotnie wpłynęło na kurs głównej pary walutowej. Otóż o 12:00 pojawił się odczyt z Niemiec, dotyczący zamówień w przemyśle za marzec, który pozytywnie zaskoczył.
Draghi nie ruszył rynkiem

Draghi nie ruszył rynkiem

2013-05-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szef Europejskiego Banku Centralnego stwierdzając wczoraj po wykładzie w Rzymie, że ECB jest gotów do kolejnych działań, jeżeli będzie taka potrzeba, w zasadzie powtórzył to co usłyszeliśmy po czwartkowym posiedzeniu Banku. Można tu doszukiwać się możliwości obniżenia stopy depozytowej poniżej zera, ale i też mniej radykalnych działań.