Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień: dane z rynku pracy w USA

Tydzień: dane z rynku pracy w USA

2008-01-02 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Skrócony tydzień, a przy okazji pierwszy dzień roboczego nowego roku to powrót do rzeczywistości. Niezbyt przyjemnej. PKB Singapuru nieoczekiwanie spadł o 3,2 proc. Chodzi o PKB w IV kwartale skorygowany o ceny inflacji. Wynik zaskakująco słaby zważywszy, że ekonomiści oczekiwali wzrostu o 3,1 proc.
Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach

Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach

2008-01-02 X-Trade Brokers Daily
Po sylwestrowej przerwie czeka nas od razu spora liczba danych makroekonomicznych, które w dużym stopniu zadecydują o sentymencie rynkowym i spełnieniu noworocznych życzeń inwestorów. Już dziś podane zostaną indeksy koniunktury w przemysłach największych światowych gospodarek: ISM w Stanach Zjednoczonych oraz PMI w Europie.

GPW powinna czekać na impulsy z USA

GPW powinna czekać na impulsy z USA

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po dwóch tygodniach handlu zdeterminowanego przede wszystkim świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, dziś światowe rynki akcji wracają do normalnej aktywności. Dla posiadaczy akcji ten powrót może nie być miły.
Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED

Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED

2008-01-02 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza, pierwsza w nowym roku sesja nie powinna przynieść gwałtownych zmian na rynku walutowym. Inwestorzy będą dopiero powracać po dłuższej świątecznej przerwie i minie chwila nim na dobre wznowią swoją aktywność, tym bardziej, że takiemu scenariuszowi sprzyja również konstrukcja kalendarza wydarzeń na ten tydzień.
Powrót do gry

Powrót do gry

2008-01-02 Komentarz poranny DM IDMSA
Inwestorzy wracają dziś na rynek po długim odpoczynku, który dla większości z nich rozpoczął się jeszcze przed świętami. Dwie sesje pomiędzy Bożym Narodzeniem a sylwestrem minęły w dość spokojnej atmosferze, i przy nieco mniejszej aktywności inwestorów najpierw mieliśmy do czynienia ze wzrostami, a następnie ze spadkami.
Co dalej z eurodolarem?

Co dalej z eurodolarem?

2008-01-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatni dzień 2007 roku upłynął pod znakiem umocnienia dolara i nieznacznych strat złotego – jednak wszystko to działo się przy bardzo niskiej płynności rynku. Na początku roku 2008 najważniejszym pytaniem wydaje się być: co dalej z eurodolarem?
Dolar odrabia straty po danych z rynku nieruchomości

Dolar odrabia straty po danych z rynku nieruchomości

2007-12-31 Raport popołudniowy FMCM
Wydarzeniem ostatniego dnia 2007 roku były oczywiście informacje z USA na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym, której wynik ku zaskoczeniu inwestorów okazał się lepszy od oczekiwań. Otóż zamiast prognozowanych 4,97 mln zawartych transakcji, w listopadzie sprzedano 5 mln istniejących domów, co jednak tylko w niewielkim stopniu poprawiło nastroje panujące na giełdzie w Nowym Jorku.
Ostatni dzień roku raczej spokojny na EUR/USD

Ostatni dzień roku raczej spokojny na EUR/USD

2007-12-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatni dzień 2007 roku upływa pod znakiem oscylacji kursu EUR/USD w przedziale 1,4699-1,4747 dolara. Kolejne godziny nie powinny przynieść istotnych zmian na rynku, pomimo że o godzinie 16-tej zostaną opublikowane listopadowe dane o sprzedaży domów na amerykańskim rynku wtórnym.
Miesiąc płonnych nadziei

Miesiąc płonnych nadziei

2007-12-31 Komentarz X-Trade Brokers
Jeżeli porównamy ceny z początku i końca grudnia dla najważniejszych instrumentów finansowych moglibyśmy pokrótce określić ostatni miesiąc minionego roku po prostu jako nudny. W skali miesiąca nie zmieniły się zasadniczo najważniejsze indeksy giełdowe, notowania kluczowych par walutowych czy ceny najaktywniej handlowanych surowców.
Komentarz do piątkowej sesji na GPW

Komentarz do piątkowej sesji na GPW

2007-12-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda zakończyła rok 2007 w minorowych nastrojach. W piątek, na ostatniej sesji w tym roku, spadły wszystkie indeksy. Przewodził im grupujący największe spółki indeks WIG20, który stracił 2,1 proc., spadając na zamknięciu do poziomu 3456,05 pkt. WIG spadł o 1,6 proc., a mWIG40 i sWIG80 po 1 proc.
Odreagowanie na rynku EURUSD

Odreagowanie na rynku EURUSD

2007-12-31 Raport poranny FMCM
Ostatni dzień starego roku rozpoczął się od dalszego osłabienia dolara, którego kurs względem euro wzrósł dziś w nocy w rejon kluczowego poziomu oporu zlokalizowanego w rejonie 1,4750. Wzrosty eurodolara sprzyjają oczywiście złotówce, która umocniła się dziś względem głównych walut. EURPLN spadł poniżej 3,59 natomiast USDPLN zbliżył się do poziomu 2,43.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-12-31 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na kolejnej sesji z niewielką płynnością dolar osłabił się. Przyczyną były kolejne negatywne dane makroekonomiczne. Wzbudziły one kolejny raz obawy o możliwość przeciągnięcia się kryzysu na rynku nieruchomości oraz wywołania kolejnych negatywnych skutków w sektorach związanych z tym rynkiem – czyli przede wszystkim sektorze finansowym.
Strach i obawa w oczach inwestorów

Strach i obawa w oczach inwestorów

2007-12-30 Raport tygodniowy FMCM
Końcówka tygodnia nieoczekiwanie okazała się bardzo emocjonująca. Fala negatywnych informacji z Pakistanu przyczyniła się do znacznego wzrostu awersji do ryzyka, a tym samym spowodowała silne osłabienie się waluty amerykańskiej.
Duża zmienność pomimo świątecznego tygodnia

Duża zmienność pomimo świątecznego tygodnia

2007-12-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się dziś świąteczny tydzień, był sporym zaskoczeniem dla wielu uczestników rynku. Atmosfera jaka zapanowała zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym nie przypominała świątecznego spokoju i obserwowaliśmy duże zmiany kursów. Najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na cały rynek walutowy było zakończenie korekty na parze EUR/USD.
Sprzedaż nowych domów w Stanach najniższa od 12 lat

Sprzedaż nowych domów w Stanach najniższa od 12 lat

2007-12-28 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Listopadowa publikacja sprzedaży domów na amerykańskim rynku pierwotnym pokazała jej spadek o 9 proc. przy prognzie na poziomie -1,1 proc. Negatywne informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości były zwiastunem kryzysu na rynku kredytowym (i jego główną przyczyną), który przełożył się na silny wzrost niepewności o przyszłość gospodarki USA.
Czerwony koniec roku

Czerwony koniec roku

2007-12-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja w tym roku zakończyła się spadkiem wszystkich indeksów. Największej przecenie uległ indeks WIG20, który stracił dzisiaj ponad dwa procent. Wczorajsza przecena na Wall Street spowodowana m.in. słabymi danymi makroekonomicznymi z USA oraz zamach terrorystyczny w Pakistanie, w którym zginęła była premier tego kraju Benazir Butto wpłynęły na dzisiejsze zachowanie innych światowych rynków.
Dalszy spadek wartości dolara

Dalszy spadek wartości dolara

2007-12-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja była kontynuacją dynamicznego procesu deprecjacji amerykańskiej waluty. Już od trzech sesji inwestorzy wyprzedają dolara a tygodniowe tempo spadku wartości tej waluty było największe od 13 miesięcy. Połączenie słabych danych makroekonomicznych z wczorajszym zamachem w Pakistanie jest główną przyczyną wzrostu podaży USD.
Koniec ery łatwych zysków

Koniec ery łatwych zysków

2007-12-28 Komentarz X-Trade Brokers
W ciągu ostatnich kilku lat giełda dostarczała Polakom bardzo dobrych możliwości inwestycyjnych. Tak naprawdę wystarczało kupić akcje losowo wybranych spółek lub - jeszcze lepiej – nabyć fundusze akcji i obserwować rosnące zyski – kilkadziesiąt procent w skali roku. Miniony rok dał inwestorom wiele do myślenia.
Trzeci dzień dynamicznych wzrostów EUR/USD

Trzeci dzień dynamicznych wzrostów EUR/USD

2007-12-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek kurs EUR/USD, już trzeci kolejny dzień, znajduje się pod silną presją kupujących. O godzinie 11:16 para ta testowała poziom 1,4679 dolara (najwyższy od 2 tygodni), wobec 1,4608 wczoraj pod koniec dnia i 1,4370 w wigilijny poniedziałek.
Powrót ryzyka geopolitycznego

Powrót ryzyka geopolitycznego

2007-12-28 X-Trade Brokers Daily
Wszystko wskazywało na to, że rok 2007 zakończymy w bardzo stonowanych nastrojach z pewną nutą optymizmu, jednak obraz ten uległ wczoraj zmianie po tym jak w zamachu zginęła była premier Pakistanu Benazir Bhutto. O ile trudno jest jednoznacznie oszacować wpływ tego wydarzenia na rozwój sytuacji na rynkach w dłuższy terminie, inwestorzy woleli być bardziej ostrożni.