Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rząd liczy pieniądze dla Eureko

Rząd liczy pieniądze dla Eureko

2007-11-27 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Sąd Apelacyjny w Brukseli przyznał - po odwołaniu ze strony Polski - rację Eureko w sprawie o wypłatę odszkodowania za zaniechanie prywatyzacji PZU. Następny krok to ustalenie wysokości świadczenia. Minister skarbu - Krzysztof Grad - spodziewał się takiego wyroku, ale nie spodziewał się, że kierowany przez niego resort nie ma żadnych analiz dotyczących szacunkowych choćby kosztów uregulowania sporu z Eureko.
Złoty oddał nieco pola

Złoty oddał nieco pola

2007-11-27 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień na rynku eurodolara nie przyniósł wybicia się z tendencji bocznej, w którą rynek ten wpadł po gwałtownym wycofaniu się tego kursu z poziomu historycznego szczytu w okolicy 1,4965. Niemniej jednak dwa nieudane ataki na poziom wsparcia z okolic 1,4830 zmniejszają prawdopodobieństwo znacznego pogłębienia spadków.

Zwycięży strach czy nadzieja?

Zwycięży strach czy nadzieja?

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
To jak zakończą się wtorkowe notowania na warszawskiej giełdzie pozostaje dużą zagadką. Po prawdopodobnym spadku na otwarciu, co zresztą sugerują kontrakty terminowe na indeks WIG20, możliwa jest zarówno silna przecena, jak i powolne odrabianie strat i niewielkie spadki na zamknięciu.
Indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki

Indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki

2007-11-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykańskie giełdy tracą – indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki o odpowiednio 1,83% oraz 2,32%, jednak dobry nastrój zapanował na giełdzie w Japonii, gdzie indeks Nikkei – mimo niezbyt optymistycznego nastawienia inwestorów w pozostałej części Azji – odnotował wzrost o 0,58%, pozwalając na nieznaczne umocnienie dolara australijskiego oraz nowozelandzkiego wobec jena.
Sprzedaż detaliczna nie pomogła

Sprzedaż detaliczna nie pomogła

2007-11-27 Komentarz poranny DM IDMSA
Indeks WIG20 posiada niesamowitą przypadłość, potrafi bowiem często w zaskakujący sposób przewidywać ruchy indeksów amerykańskich. Gdy na początku wczorajszej sesji sprzyjające czynniki zewnętrzne wskazywały na prawdopodobny wzrost indeksu największych spółek, ten po nieco pozytywnym otwarciu zaczął kierować się na coraz niższe poziomy i do końca sesji pozostawał jednym z najgorszych europejskich parkietów.
Sprzedaż detaliczna wzrosła o 19,4 proc.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 19,4 proc.

2007-11-26 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Stopa bezrobocia spadła w październiku do 11,3 proc. - podał dziś GUS. To wartość zgodna z oczekiwaniami i prognozami resortu pracy. Za to sprzedaż detaliczna rośnie szybciej niż szacunki. Najbardziej optymistycznie nastawiony ekonomista zapytany o zdanie przez agencję ISB spodziewał się, że sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 18,8 proc., największy pesymista wskazał na 12,4 proc.
Byki uległy naporowi niedźwiedzi

Byki uległy naporowi niedźwiedzi

2007-11-26 Raport popołudniowy FMCM
Zgodnie z oczekiwaniami brak danych z szerokiego rynku w pierwszym dniu nowego tygodnia przełożył się na brak zdecydowania inwestorów. Najlepszym przykładem takiego stanu rzeczy jest przebieg europejskiej części sesji na rynku EURUSD.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wydarzeniem poniedziałku na krajowym rynku walutowym były publikacja październikowych danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia. Dane z rynku pracy nie zaskoczyły. Bezrobocie spadło do 11,3 proc. z 11,6 proc. we wrześniu, co było wynikiem oczekiwanym.
Czerwień powróciła na GPW

Czerwień powróciła na GPW

2007-11-26 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po dwóch udanych sesjach dzisiejszy dzień na giełdzie w Warszawie przyniósł spadki na całym rynku. Dobre nastroje wśród inwestorów utrzymywały się jedynie na początku sesji, dalsza część dnia upłynęła pod znakiem przeceny wszystkich indeksów. Dzisiejszym spadkom towarzyszyły umiarkowane obroty.
Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW

Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW

2007-11-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW: WIG20 stracił dziś 1,6% (wyjątkowa sytuacja: mWIG40 stracił znacznie mnie, bo 0,33%), mimo że sytuacja na rynkach światowych nie wskazywała na to, aby rynki wschodzące miały ponosić dziś straty.
Co przyniesie budżet?

Co przyniesie budżet?

2007-11-26 Komentarz X-Trade Brokers
Pierwszą i zarazem najważniejszą ustawą, jaką zajmuje się nowy parlament jest projekt budżetu na rok przyszły. Najważniejszą, niestety, nie ze względu na fakt, iż chodzi o ponad 30% dochodu wypracowywanego przez Polaków, a dlatego, że jego nieuchwalenie w terminie do 27 stycznia mogłoby doprowadzić nawet do rozwiązania Parlamentu.
Spokojny dzień na rynku walutowym

Spokojny dzień na rynku walutowym

2007-11-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja zgodnie z naszymi porannymi prognozami charakteryzowała się niską zmiennością. Kurs EUR/USD przebywał w konsolidacji w przedziale 1,48 – 1,4850. Taki przebieg notowań spowodowany był brakiem publikacji ważnych danych makroekonomicznych z rynków zagranicznych.
Brak chętnych na akcje

Brak chętnych na akcje

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Miłe złego początki, tak najkrócej można opisać poniedziałkowe zachowanie warszawskiej giełdy. Po ponad 5,5 godzinach handlu na wartości tracą wszystkie indeksy. Najmocniej, bo aż o 1,56 proc., testując o godzinie 15:08 poziom 3509,74 pkt. tracił WIG20.
Spadająca gwiazda bez potwierdzenia

Spadająca gwiazda bez potwierdzenia

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Początek tygodnia na rynku eurodolara przynosi wzrost kursu do poziomu 1,4883 z 1,4830 w piątek pod koniec dnia. Ten ruch wskazuje, że silna piątkowa wyprzedaż tej pary, która sprowadziła kurs z rekordu wszech czasów na poziomie 1,4964 dolara do dziennego minimum na 1,4784 dolara, była tylko gwałtowną realizacją zysków sprowokowaną bliskością poziomu 1,50 dolara, a nie początkiem korekty mającej swe źródła w zmianie spojrzenia na uwarunkowania makroekonomiczne gospodarki strefy euro.
Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

2007-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Miniony tydzień minął pod znakiem odreagowania spadków na warszawskiej giełdzie, jednakże opór na WIG20 zlokalizowany w rejonie 3600 pkt nie został pokonany. Podczas piątkowej sesji indeks zamknął się 0,24% poniżej kreski. Kupujący nie wykorzystali dobrego otwarcia sesji.
Przedłuża się konsolidacja na rynku krajowym

Przedłuża się konsolidacja na rynku krajowym

2007-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia sesja minionego tygodnia na rynku krajowym nie zmieniła atmosfery panującej już od kilku dni. Kurs EUR/PLN i USD/PLN wciąż przebywa w konsolidacji i dopóki nie zobaczymy rozstrzygnięcia na rynku zagranicznym stan taki może się utrzymywać. Przyczyną braku większej zmienności jest spora niepewność, która w ostatnich dniach utrudnia decyzje inwestorom.
Złoty mocniejszy po danych opublikowanych przez GUS

Złoty mocniejszy po danych opublikowanych przez GUS

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w październiku sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła aż o 19,4 proc., wobec prognozowanego przez rynek wzrostu o 15,5 proc. i wobec 14,2 proc. dynamiki zanotowanej we wrześniu.
Tydzień: Posiedzenie RPP i rynek nieruchomości w USA

Tydzień: Posiedzenie RPP i rynek nieruchomości w USA

2007-11-26 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wydarzeniem tygodnia będzie decyzja Rady Polityki Pieniężnej - podwyżki stóp są już zdyskontowane przez rynek. Na świecie liczyć się będzie kondycja rynku nieruchomości w Stanach. Tydzień otwiera publikacja GUS o wzroście sprzedaży detalicznej w Polsce (oczekiwania to 15,9 proc.).
Dolar chwilowo odrabia straty

Dolar chwilowo odrabia straty

2007-11-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ruchy w piątek rano trudno uznać za w pełni uzasadnione, gdyż płynność była tak małą iż nawet niewielkie kwoty istotnie zmieniały kurs. Przykładem tego jest wybicie na USD na nowe maksima i powrót.
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

2007-11-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej to najważniejsze dla rynku lokalnego wydarzenie tygodnia (o tym co ważne dla świata – niżej), jednak nie należy się spodziewać silnego przełożenia decyzji (a oczekujemy podwyżki stopy referencyjnej do 5%) na kurs złotego.