Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mocna deprecjacja złotego

Mocna deprecjacja złotego

2008-02-05 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień zapowiadał się spokojnie. Nic nie wskazywało na to, że końcówka dnia doprowadzi do mocnej deprecjacji złotego oraz do wyprzedaży na rynkach akcji. Złoty rozpoczął notowania od poziomów EURPLN 3,5680 oraz USDPLN 2,4110.
Recesyjne dane z USA zaskoczyły inwestorów

Recesyjne dane z USA zaskoczyły inwestorów

2008-02-05 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Indeks ISM dla sektora usług, reprezentującego 90 proc. amerykańskiej gospodarki, nieoczekiwanie spadł do 41,9 pkt, wobec oczekiwanego spadku do 53 punktów. Dane mogą oznaczać recesję w USA. Spadek jest szokująco duży - w grudniu indeks miał wartość 54,4 pkt.

Słabość sektora usług Strefy Euro źródłem przeceny EURUSD

Słabość sektora usług Strefy Euro źródłem przeceny EURUSD

2008-02-05 Raport popołudniowy FMCM
Jeszcze dziś rano wydawało się, że czeka nas kolejna względnie spokojna sesja, która co prawda miała upłynąć pod dyktando popytu na dolara na rynku EURUSD, jednak skala umocnienia amerykańskiej waluty może budzić niepokój tych, którzy liczyli na szybki atak eurodolara na psychologiczną barierę na poziomie 1,50.
Negatywny obraz gospodarek

Negatywny obraz gospodarek

2008-02-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Opublikowane dziś dane makroekonomiczne, zarówno ze strefy Euro, jak i ze Stanów Zjednoczonych, potwierdzają negatywne zjawiska zachodzące w tych gospodarkach. Od rana obserwowaliśmy dynamiczne umocnienie amerykańskiej waluty, wzrost ten był tematem dnia aż do publikacji wskaźnika ISM.
Podaż zdominowała warszawski parkiet

Podaż zdominowała warszawski parkiet

2008-02-05 Komentarz giełdowy Gold Finance
Przewaga sprzedających, która zarysowała się pod koniec wczorajszej sesji była również widoczna podczas dzisiejszych notowań. Indeksy rozpoczęły wtorek poniżej wczorajszego zamknięcia, a w trakcie dnia zdecydowanie pogłębiły spadki.
Taniej w bankach

Taniej w bankach

2008-02-05 Komentarz wieczorny Open Finance
Na rynku usług bankowych widać zażartą walkę o klienta. Teraz przeniosła się ona na rynek kont. Duża konkurencja sprawiła, że marże na kredytach hipotecznych w Polsce należą do najniższych
w Europie. W przypadku kredytu w rodzimej walucie zeszły poniżej 1 punktu procentowego, przy kredytach we frankach szwajcarskich są niewiele wyższe.
Recesyjny ISM-usługi i zmiana sentymentu do dolara

Recesyjny ISM-usługi i zmiana sentymentu do dolara

2008-02-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykański Instytut Zarządzania Podażą poinformował, że publikowany przez niego indeks ISM-usługi (ISM Services Non-Manufacturing Index, który pokazuje aktywność sektora usług w USA, spadł w styczniu aż do 41,9 pkt. z 54,4 pkt. w grudniu.
Rynki surowcowe łapią oddech

Rynki surowcowe łapią oddech

2008-02-05 Komentarz X-Trade Brokers
Wydarzeniem dnia jest niewątpliwie ruch na parze EURUSD, ruch nie do końca zaskakujący, gdyż wskazywaliśmy na istotne prawdopodobieństwo wyłamania się w dół notowań z przedziału 1,4795 – 1,4930.
Gorączka złota trwa

Gorączka złota trwa

2008-02-05 Analiza Open Finance
W połowie stycznia nastroje wśród inwestorów były fatalne. Na praktycznie wszystkich światowych parkietach widzieliśmy odwrót od rynku akcji, co przekładało się na kilkuprocentowe spadki indeksów dzień za dniem.
Dolar zyskuje, giełdy znów spadają

Dolar zyskuje, giełdy znów spadają

2008-02-05 Puls Walutowy FIT DM
Wtorek przyniósł powrót do spadków na warszawskiej giełdzie – o godz. 10:43 indeks WIG tracił na wartości 0,71 proc., a WIG20 0,67 proc.- a także umocnienie się dolara względem głównych walut. Uwagę zwracał największy od 2 tygodni spadek notowań EUR/USD (1,4715), co przełożyło się na sytuację na krajowym rynku.
Kolejne słabe dane ze strefy euro

Kolejne słabe dane ze strefy euro

2008-02-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dynamika sprzedaży detalicznej w strefie euro spadła w grudniu 2007 o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca i o 2 proc. rok do roku. Są to dane gorsze od prognoz, które zakładały odpowiednio wzrost o 0,3 proc. i spadek o 0,6 proc.
Stopy w Australii w górę do 7,0 procent

Stopy w Australii w górę do 7,0 procent

2008-02-05 Komentarz poranny Open Finance
Coraz wyraźniejsze stają się różnice w podejściu banków centralnych do problemu walki z inflacją w obliczu możliwego spowolnienia gospodarczego na świecie. Stopy procentowe w Australii są teraz najwyższe od jedenastu lat, a bank centralny wyraźnie dał do zrozumienia, że zależy mu przede wszystkim na opanowaniu inflacji, w czym wspiera go również rząd gotów ograniczyć wydatki, aby stłumić wzrost cen.
Szansa na umocnienie dolara

Szansa na umocnienie dolara

2008-02-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo przeceny indeksów giełdowych w USA i Azji, złoty ponownie rozpoczyna dzień na mocnych poziomach. EUR/PLN kolejny raz testuje wsparcie na 3,5600 a USD/PLN wyceniany jest na 2,4050. Dzisiejsze wypowiedzi członka Rady Polityki Pieniężnej Dariusza Filara sugerują kolejne podwyżki stóp procentowych w naszym kraju.
Powracają wątpliwości

Powracają wątpliwości

2008-02-05 Komentarz Expandera
Pierwszy raz od półtora tygodnia było czuć wczoraj powracające wątpliwości inwestorów dotyczące zasadności kupowania akcji. Szczególnie w poprzednim tygodniu zdawali się zupełnie zapomnieć o obecnych problemach związanych z amerykańskim i globalnym spowolnieniem gospodarczym.
Europejskie waluty mocno tracą do dolara

Europejskie waluty mocno tracą do dolara

2008-02-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi umocnienie zdecydowane dolara do głównych walut. O godzinie 10:05 kurs EUR/USD testował poziom 1,4751, GBP/USD 1,9680, a USD/CHF 1,0983, wobec odpowiednio 1,4813, 1,9728 i 1,09 dwie godziny wcześniej.
Oczekiwana realizacja zysków

Oczekiwana realizacja zysków

2008-02-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie może upłynąć pod znakiem realizacji zysków. Już w poniedziałek inwestorzy wykazywali skłonność do zachowania zysków, jednak ostatecznie wszystkie warszawskie indeksy zakończyły dzień na plusach.
Sektor usług w USA dotknięty przez kryzys?

Sektor usług w USA dotknięty przez kryzys?

2008-02-05 Raport poranny FMCM
Dzień wczorajszy przyniósł lekkie uspokojenie nastrojów na rynku eurodolara, którego kurs w ubiegłym tygodniu dość mocno się wahał. Po piątkowym ataku EURUSD na poziom 1,4940 i gwałtownym odreagowaniu w poniedziałek EURUSD wyhamował spadki i nawet nieco odbił się od okolic 1,48.
Oczekiwanie na decyzje banków centralnych

Oczekiwanie na decyzje banków centralnych

2008-02-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień upływał pod znakiem stabilizacji dolara do większości walut. Waluta amerykańska zdołała utrzymać piątkowe minima zanotowane w stosunku do euro i funta. Indeks dolarowy oscylował w pobliżu ostatnich minimów lokalnych.
Realizacja zysków

Realizacja zysków

2008-02-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwszy dzień tygodnia zarówno na warszawskiej giełdzie jak i na innych giełdach regionu upłynął pod znakiem realizacji zysków po udanej końcówce minionego tygodnia. Choć WIG20 skończył wczorajsze notowania na prawie 1% plusie, ale duża w tym zasługa samego końcowego fixingu podciągającego sztucznie kursy do góry. Bez tego mielibyśmy zakończenie w okolicy zera lepiej odzwierciedlające przebieg sesji.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-02-05 X-Trade Brokers Daily
Po raczej burzliwych dwóch tygodniach w światowej gospodarce, początek tego tygodnia jest bardzo spokojny. Niskiej zmienności na głównych parach walutowych oraz niewielkim zmianom na rynkach akcji sprzyja brak publikacji kluczowych danych makroekonomicznych.