Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fed obniżył stopy o 75 punktów bazowych

Fed obniżył stopy o 75 punktów bazowych

2008-01-22 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Decyzja nie odniosła spodziewanego skutku, jeśli była obliczona na uspokojenie na rynkach akcji. Nastroje były rozchwiane jeszcze bardziej. Koniec końców przeważył optymizm. Główna stopa procentowa banku rezerw federalnych została obniżona do 3,5 proc. z 4,25 proc.
Zamieszanie na rynkach

Zamieszanie na rynkach

2008-01-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja miała niewiele wspólnego z racjonalnością- dominowała duża zmienność, nerwowe ruchy i spekulacje. Sesja przybrała taki przebieg po porannej „plotce”, że FED zamierza obciąć stopy procentowe w obliczu wyprzedaży na światowych giełdach oraz zwiększającego się zagrożenia recesją.

Pamiętny dzień 22 stycznia 2008 roku

Pamiętny dzień 22 stycznia 2008 roku

2008-01-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzień 22 stycznia 2008 roku na pewno zostanie na długo w pamięci inwestorów. Jest to dzień w którym Fed, aby ratować amerykańską gospodarkę przed zapaścią, podjął decyzję o obniżeniu stopy funduszy federalnych o 75 pb., do poziomu 3,5% oraz stopy dyskontowej do poziomu 4%.
Udana walka byków

Udana walka byków

2008-01-22 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorek na europejskich parkietach charakteryzowała bardzo duża zmienność. Tajfun, który przeszedł przez rynki azjatyckie spowodował, że europejskie indeksy rozpoczęły dzień od mocnych spadków. Indeks WIG20 stracił na otwarciu ponad cztery i pół procent. Tak duża przecena na początku sesji doprowadziła do odreagowania spadków w kolejnych godzinach notowań.
Zaskakująca decyzja FED

Zaskakująca decyzja FED

2008-01-22 Raport popołudniowy FMCM
Przebieg dzisiejszej sesji świadczy o ogromnym pesymizmie, jaki w ostatnim czasie zdominował umysły inwestorów. Dzień rozpoczął się od silnych 5-8% spadków na azjatyckich giełdach a wyprzedaż kontynuowali także inwestorzy z Europy.
Fed a rynki finansowe

Fed a rynki finansowe

2008-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zarząd Rezerwy Federalnej, na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu, obniżył główną stopę funduszy federalny i stopę dyskontową w USA o 75 punktów bazowych do odpowiednio 3,5 proc. i 4 proc. Dzisiejsza niespodziewana obniżka stóp procentowych jest największym cięciem od lat 80-tych.
Fed gra Va-Banque

Fed gra Va-Banque

2008-01-22 Komentarz X-Trade Brokers
Polityka monetarna w Stanach Zjednoczoncyh zawsze była mniej przewidywalna niż w na starym kontynencie, jednak tym razem Fed zaskoczył wszystkich. Na „niedecyzyjnym” posiedzeniu obniżył stopy procentowe o 75 bp, i główna stopa wynosi obecnie 3,5%.
Emocje pogrążają rynek

Emocje pogrążają rynek

2008-01-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałek był kolejnym dniem pogłębiania się kryzysu na światowych rynkach finansowych. Dynamika tego procesu jest ogromna i powoduje, że wielu inwestorów zaczyna podejmować bardzo emocjonalne decyzje. Widać to na przykładzie giełd światowych, gdzie indeksy w czasie wczorajszej sesji odnotowały największe jednodniowe spadki od kilku lat.
Plotki pomogły?

Plotki pomogły?

2008-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks dużych spółek rozpoczął wtorkowe notowania do silnej wyprzedaży. Na otwarciu indeks ten miał wartość 2670,22 pkt., tracąc 4,6 proc. w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Chwilę później spadł jeszcze do poziomu 2669,46 pkt., który ostatnio był notowany w czerwcu 2006 roku, żeby zaraz mocno ruszyć do góry.
Katastrofy ciąg dalszy

Katastrofy ciąg dalszy

2008-01-22 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Przynajmniej żyjemy w ciekawych czasach. To jedyna pozytywna rzecz, którą mogę powiedzieć - tak puentuje sytuację na rynkach premier Luxemburga, Jean-Cloude Juncker. Nikkei ma za sobą największy dwudniowy spadek od 17 lat (krachu z lat 1990-1992), Hang Seng spadł dziś prawie o 8 proc., niepewność co do przyszłości rynków jest olbrzymia.
Zostały tylko emocje

Zostały tylko emocje

2008-01-22 Komentarz Expandera
Gwałtowna przecena, jaka przetoczyła się przez giełdy w poniedziałek nie mogła za bardzo dziwić biorąc pod uwagę przebieg wypadków w ostatnich dniach. Bardziej zaskakująca od ich wystąpienia była skala wyprzedaży, która w przypadku wielu rynków przekraczała 5%.
Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać

Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać

2008-01-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek bieżącego tygodnia rozpoczął się od silnych spadków indeksów akcji zarówno w Azji, jak i na parkietach europejskich. Pomimo święta narodowego w USA nie można było narzekać na nudę. Byliśmy świadkami silnych wahań cenowych na różnych rynkach, czemu towarzyszyła zmniejszona płynność.
Jak zareagują Stany?

Jak zareagują Stany?

2008-01-22 X-Trade Brokers Daily
Po mrocznym poniedziałku na giełdach dookoła globu wszystkie oczy zwrócone będą na Wall Steet, która wczoraj miała dzień wolny. To iż ceny akcji spadały o 6-7% na rynkach wschodzących można by jeszcze uznać na nagły wzrost awersji do ryzyka i przepływ kapitałów w kierunku rynków rozwiniętych, ale solidarne spadki z ponad –7% we Frankfurcie świadczą już o czymś więcej.
Na rynku emocje biorą górę nad rozsądkiem

Na rynku emocje biorą górę nad rozsądkiem

2008-01-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niewątpliwie na rynku emocje biorą górę nad rozsądkiem – dziś wyniki finansowe ujawnią m.in. Bank of America i Wachovia czyli mamy dziś dwa potencjalne „trupy w szafie”. Sesja w USA zakończona na minusie, ale przebieg notowań należy określić jako wyrównany, indeksy oscylowały wokół poziomów otwarcia.
Nie lubimy poniedziałków

Nie lubimy poniedziałków

2008-01-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Jest wiele powodów, dla których nie lubimy poniedziałków. Koniec weekendu, problemy ze wstawaniem, złośliwa i zła pogoda – dla większości to najgorszy dzień tygodnia. Ten poniedziałek inwestorzy zapamiętają jednak na długo, przez wszystkie giełdy przetoczył się bowiem istny huragan spadków.
Kapitał ucieka z giełd

Kapitał ucieka z giełd

2008-01-22 Raport poranny FMCM
Dziś w nocy kolejna fala paniki przetoczyła się przez azjatyckie rynki akcyjne. Wczorajsza gwałtowna wyprzedaż na parkietach w Europie, która pociągnęła w dół indeksy największych giełd o ponad 5% tylko spotęgowała obawy inwestorów azjatyckich, czego wynikiem są jeszcze ostrzejsze spadki niż to miało miejsce na pierwszej sesji tego tygodnia.
Krach, krachu, krachowi...

Krach, krachu, krachowi...

2008-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dziś słowo „krach”, będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. To co od dwóch dni obserwujemy na światowych rynkach akcji, jest bowiem krachem. Spadki rzędu 5-7 proc. na dużych, ustabilizowanych giełdach, zwłaszcza jeżeli mają miejsce dzień po dniu, trudno określić inaczej.
Czerwony poniedziałek na światowych giełdach

Czerwony poniedziałek na światowych giełdach

2008-01-21 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Gdzie nie spojrzeć, tam zagościły dziś duże spadki. Inwestorzy na całym świecie wykazują totalny brak zaufania do rynków akcji i boją się, że amerykańska recesja będzie miała zasięg globalny. Fatalną samą z siebie atmosferę potęgują inwestycyjne autorytety.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2008-01-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty, podobnie jak i inne waluty regionu, rozpoczął tydzień od silnego osłabienia. O godzinie 17:05 kurs USD/PLN testował poziom 2,5185 zł, rosnąc o 3,7 grosza w stosunku do poziomów z piątkowego zamknięcia. Tym samym wspinając się do najwyższego poziomu od miesiąca.
Objawy paniki na rynkach akcyjnych

Objawy paniki na rynkach akcyjnych

2008-01-21 Raport popołudniowy FMCM
Nowy tydzień rozpoczął się od niemal histerycznej ucieczki kapitału z ryzykownych aktywów. Obawy inwestorów o stan koniunktury w USA oraz grożącą jej recesję, które nasiliły się w piątek po ujawnieniu przez prezydenta Busha ramowego planu stymulacji gospodarki.