Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dynamiczny wzrost indeksu WIG20

Dynamiczny wzrost indeksu WIG20

2008-02-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzień upłynął pod znakiem kontynuacji wczorajszych wzrostów. Indeksy rozpoczęły wtorek powyżej poniedziałkowego zamknięcia i w ciągu dnia znacznie zwyżkowały. Wczorajsze wzrosty za Oceanem dawały już na starcie przewagę bykom. Indeks WIG20 na początku walczył o przełamanie poziomu 3000 punktów, bykom nie udało się jednak przebić tej psychologicznej bariery za pierwszym razem.
„Plan Buffeta” i lepsze dane pomogły dziś giełdom

„Plan Buffeta” i lepsze dane pomogły dziś giełdom

2008-02-12 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejsza sesja zgodnie z oczekiwaniami wpisuje się w przebieg handlu zarysowany podczas dnia wczorajszego, co oznacza próby wyhamowania spadków na rynku EURUSD, a nawet usiłowania zwolenników wspólnej waluty by ten kurs nieco podbić.

Buffet na lepsze nastroje

Buffet na lepsze nastroje

2008-02-12 Komentarz X-Trade Brokers
Spore plusy na europejskich parkietach (w tym ponad 3% na WIG20 w Warszawie) oraz dobre otwarcie w Ameryce to m.in. efekt działań legendy amerykańskiego rynku kapitałowego – Warrena Buffeta. Jego firma inwestycyjna chce „pomóc” firmom ubezpieczającym emisje obligacji, którym groziło obcięcie ratingu, a w skrajnym przypadku nawet bankructwo.
Ile jeszcze zyska złoty?

Ile jeszcze zyska złoty?

2008-02-12 Puls Walutowy FIT DM
Wtorek przyniósł nieznaczne umocnienie polskiej waluty. Kurs EUR/PLN spadł poniżej poziomu 3,61 zł, dolar utrzymał się w okolicy 2,8430 zł, podobnie jak szwajcarski frank (2,2530 zł). Zwyżkowały także indeksy na warszawskiej giełdzie, co sugeruje poprawę sentymentu wokół inwestycji w naszym regionie (zwłaszcza, że na wartości zyskały także węgierski funt i słowacka korona).
Inflacja na Wyspach niższa od prognoz

Inflacja na Wyspach niższa od prognoz

2008-02-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W styczniu inflacja CPI spadła w Wielkiej Brytanii o 0,7 proc. w relacji miesięcznej oraz wzrosła o 2,2 proc. w relacji rocznej. Rynek oczekiwał natomiast odpowiednio spadku dynamiki CPI o 0,6 proc. i wzrostu o 2,3 proc., wobec odpowiednio wzrostu o 0,6 proc. i 2,1 proc. odnotowanych w grudniu 2007 roku.
Coraz lepsze fundamenty dla złotego

Coraz lepsze fundamenty dla złotego

2008-02-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Waluta krajowa pozostaje w silnej korelacji z rynkami zagranicznymi. Poprawa nastrojów na rynkach kapitałowych i deprecjacja jena sprzyjać będzie umocnieniu złotówki. Wczorajszy spadek kursu pary EUR/USD znalazł odzwierciedlenie w osłabieniu się złotego do dolara, maksimum na tej parze zostało wyznaczone powyżej poziomu 2,4950.
Credit Suisse też traci na kredytach

Credit Suisse też traci na kredytach

2008-02-12 Komentarz poranny Open Finance
Drugi co do wielkości bank szwajcarski zanotował 72-proc. spadek zysku netto z powodu odpisów księgowych na złe długi. W IV kwartale bank zarobił 1,33 mld franków wobec 4,67 mld przed rokiem. W czasie gdy kolejne banki na świecie ujawniają skalę swoich strat związanych z kryzysem na rynku kredytów, w USA pojawiła się kolejna inicjatywa, która ma zredukować zajęcia nieruchomości przez banki.
Są warunki do wzrostów

Są warunki do wzrostów

2008-02-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy spokój na rynkach i brak ważniejszych danych makroekonomicznych sprzyjały działaniom popytu. Na wzrosty zapowiadało się już od kilku sesji i nie przeszkodziło w nich gorsze zachowanie innych europejskich parkietów.
Niemiecko-brytyjskie

Niemiecko-brytyjskie "figury"

2008-02-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek w kalendarium królują dwie publikacja. Styczniowy raport o inflacji CPI w Wielkiej Brytanii (godz. 10:30) i lutowy indeks koniunktury niemieckiego instytutu ZEW (godz. 11:00). Rynek prognozuje, że w styczniu inflacja CPI nba Wyspach spadła o 0,6 proc. w relacji miesięcznej i wzrosła o o 2,3 proc. w relacji rocznej, po tym jak w grudniu 2007 odpowiednio wzrosła o 0,6 proc. i 2,1 proc.
Trzy powody do wzrostów

Trzy powody do wzrostów

2008-02-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Są przynajmniej trzy powody, żeby oczekiwać we wtorek wzrostów na warszawskiej giełdzie. Mianowicie, pozytywna w swej wymowie, poniedziałkowa sesja na GPW. Wczorajsze wzrosty na Wall Street. Przewaga popytu na azjatyckich parkietach.
Rynkowi eurodolara brakuje siły

Rynkowi eurodolara brakuje siły

2008-02-12 Raport poranny FMCM
Poniedziałkowa sesja przyniosła próby odreagowania na rynku eurodolara, które zakończyły się jednak fiaskiem, gdy kurs EURUSD dotarł w okolice poziomu oporu w rejonie 1,4580. Brak siły rynku by podźwignąć nieco eurodolara w sprzyjających warunkach trzeba traktować jako czynnik zwiększający ryzyko kolejnego ataku na 1,4430, a perspektywy dla dalszych wzrostów poprawią się dopiero po wybiciu się tego kursu powyżej poziomu oporu z okolic 1,4680.
Ferie zimowe na GPW

Ferie zimowe na GPW

2008-02-12 Komentarz poranny DM IDMSA
W poniedziałek oprócz kilku największych spółek oraz grona spekulacyjnych walorów, zarówno w indeksie WIG20 jak i na szerokim rynku dominowała raczej senna atmosfera. Pierwsze jest takie, że na rynku wyraźnie widać rozpoczęte w Warszawie ferie zimowe.
W oczekiwaniu na dane z Europy

W oczekiwaniu na dane z Europy

2008-02-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przyniosła odreagowanie zeszłotygodniowych ruchów. USD tracił na wartości do większości walut, poza dolarem kanadyjskiej. Było to głównie spowodowane niższym odczytem indeksu cen nowych domów z Kanady oraz wypowiedziami szefa banku centralnego, który zasygnalizował konieczność dalszych obniżek stóp procentowych podkreślając, że tempo wzrostu gospodarki kanadyjskiej spowolni w tym roku.
Widmo inflacji straszy na Wyspach

Widmo inflacji straszy na Wyspach

2008-02-12 X-Trade Brokers Daily
Napływające dane z Wielkiej Brytanii na pewno nie dają łatwego zadania autorom polityki monetarnej. Słabnący wzrost gospodarczy i nasilająca się presja inflacyjna z pewnością nie tworzą wymarzonych warunków do prowadzenia polityki pieniężnej.
Prawdopodobieństwo wystąpienia dynamicznych spadków

Prawdopodobieństwo wystąpienia dynamicznych spadków

2008-02-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurozłoty i USDPLN spadły po wczorajszej nieudanej próbie przebicia oporów na 3,6250 i 2,50. Tym samym potwierdza się nasz scenariusz – istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia dynamicznych spadków analogicznych do tych, które zakończyły ostatnią, bliźniaczą falę wzrostów.
Tydzień rozpoczął się od wzrostów

Tydzień rozpoczął się od wzrostów

2008-02-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszych notowań na GPW rozpoczął się od niewielkich spadków, które miały związek z przeceną na giełdach azjatyckich. WIG20 rozpoczął dzień w okolicy 2900 punktów, ale kolejne godziny przyniosły systematyczną poprawę sytuacji na warszawskim parkiecie.
AnalizyOnLine: Z TFI odpłynęło 11,3 mld PLN

AnalizyOnLine: Z TFI odpłynęło 11,3 mld PLN

2008-02-11 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Fundusze akcji polskich zanotowały odpływ aktywów na poziomie 5 mld PLN. Fundusze mieszane kolejne 5 mld, a stabilnego wzrostu 3,4 mld PLN, akcji zagranicznych 1,1 mld PLN. Przewagę umorzeń nad wpłatami zanotował niemal co trzeci fundusz zarządzany przez polskie TFI, a więc dobrze ponad setka.
W górę i w dół

W górę i w dół

2008-02-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe notowania EUR/USD cechowała dwufazowość. Do południa para ta zyskiwała na wartości, wspinając się do poziomu 1,4576 dolara z 1,4505 w piątek na zamknięciu. Później inicjatywę przejęła strona podażowa i w efekcie kurs spadł do 1,4481 dolara po godzinie 16-tej.
Kiedy koniec spadków?

Kiedy koniec spadków?

2008-02-11 Komentarz giełdowy Money Expert
Zarówno drobni inwestorzy, jak i potężni gracze zadają sobie pytanie, kiedy nadejdzie koniec spadków na giełdzie. Oprócz złych informacji płynących ze Stanów Zjednoczonych spadki napędzają także drobni inwestorzy, których pierwszą reakcją na negatywne zmiany jest wycofanie środków z funduszy inwestycyjnych.
Uspokojenie na rynku walutowym

Uspokojenie na rynku walutowym

2008-02-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja zgodnie z naszymi porannymi oczekiwaniami ustabilizowała rynki walutowe. Po bardzo emocjonujących sesjach w minionym tygodniu obecnie kursy większości par zatrzymały się na istotnych poziomach i teraz inwestorzy będą prawdopodobnie czekać na kolejne dane makroekonomiczne.