Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Sytuacja złotego nie jest tak zła

Sytuacja złotego nie jest tak zła

2008-01-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wbrew pozorom, sytuacja złotego nie jest tak zła, jakby się to mogło wydawać – przy spadkach naszej giełdy o około 5% w ciągu jednego dnia obserwowaliśmy wzrost eurozłotego o 2,5 grosza podczas gdy średnia rozpiętość zmienności tej pary walutowej w ciągu dnia przekracza 3 grosze.
Efekt pierwszych strony gazet

Efekt pierwszych strony gazet

2008-01-17 Komentarz poranny DM IDMSA
Powoli wraz z rozwijającym się spadkiem na GPW informacje o krachu, bessie i panice pojawiają się coraz wyżej w hierarchii telewizyjnych serwisów informacyjnych oraz na coraz bardziej eksponowanych miejscach w prasie.

Być może nie jest tak źle

Być może nie jest tak źle

2008-01-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień okazał się dość nieoczekiwany jeśli chodzi o zachowanie dolara. Sesja amerykańska przyniosła gwałtowne umocnienie się USD. Nie miało to zbyt dużego związku z opublikowanymi wczoraj danymi z gospodarki amerykańskiej, a bardziej z wypowiedzią członka ECB Yves Mersch’a.
Sesja z widokami na przyszłość

Sesja z widokami na przyszłość

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie może być pierwszą od kilku dni, której polskiej indeksy nie tylko zakończą znaczącymi spadkami, ale być może nawet będą na plusach. Takie wnioski można wyciągnąć obserwując to co na rynku wydarzyło się dzień wcześniej.
Ruchy korekcyjne na rynkach walutowych

Ruchy korekcyjne na rynkach walutowych

2008-01-17 Raport poranny FMCM
Końcówka dnia okazała się wczoraj bardzo ekscytująca. W przeciągu dwóch godzin dolar umocnił się względem euro ponad dwie figury. Amerykańskiej walucie sprzyjały przede wszystkim słowa Mersch’a, członka Europejskiego Banku Centralnego, którego zdaniem wzrost gospodarczy w Strefie Euro spowalnia.
Wynagrodzenia wzrosły wolniej niż oczekiwano

Wynagrodzenia wzrosły wolniej niż oczekiwano

2008-01-16 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw wzrosły w grudniu o 7,2 proc. (r/r) wobec oczekiwanych przez ekonomistów 10,7 proc. i 12 proc. zanotowanych w listopadzie. To co prawda o wiele za wcześnie, żeby zastanawiać się, czy okres rosnących dwucyfrowo wynagrodzeń mamy już za sobą (wszak zatrudnienie nadal rośnie), ale pytanie o to jak długo pensje Polaków mogą rosnąć tak szybko, nabiera aktualności.
Rollercoaster na rynkach

Rollercoaster na rynkach

2008-01-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złotówka uległa dziś osłabieniu do wszystkich głównych walut. Biorąc pod uwagę bardzo niskie otwarcie warszawskiej giełdy osłabienie naszej waluty nie powinno dziwić. W ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy indeksy GPW spadały, złoty się umacniał.
WIG20 poniżej 3000 punktów

WIG20 poniżej 3000 punktów

2008-01-16 Komentarz giełdowy Gold Finance
Spadki na giełdach w Azji oraz w USA spowodowały, że sesja na GPW rozpoczęła się fatalnie. Indeks WIG20 spadł na początku dnia o 4,60%. Nerwowa atmosfera widoczna była w kolejnych godzinach sesji.
Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

2008-01-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień pełen publikacji danych makro dobiega końca. Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych. Złoty rozpoczął go od osłabienia zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. W godzinach popołudniowych kurs wzrósł do poziomów EURPLN 3,60 i USDPLN 2,4350.
Banki - Spokojnie, to tylko awaria

Banki - Spokojnie, to tylko awaria

2008-01-16 Komentarz Open Finance
Media obiegła dziś informacja o tym, że na kontach klientów mBanku i MultiBanku zaksięgowano kilkakrotnie te same transakcje, co w praktyce oznacza, że drastycznie zmniejszył się stan ich rachunków. Ten problem mają klienci, którzy wypłacali pieniądze z bankomatów.
Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

2008-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Z nami kolejny spadkowy dzień na warszawskim parkiecie. Dzisiejszą sesję można uznać za kontynuację rozpoczętej wczoraj gwałtownej wyprzedaży akcji, gdyż po spadkach głównych indeksów rzędu 3,5%-4,5% w dniu wczorajszym rynek otworzył się dziś z dużą 4-5% luką bessy.
Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inflacja CPI wzrosła w grudniu w USA o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej. Natomiast inflacja bazowa CPI (CPI core) była wyższa o odpowiednio 0,2 proc. i 2,4 proc. Rynek szacował, że wskaźnik CPI wzrośnie o 0,2 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej, natomiast wskaźnik CPI core o 0,2 proc. i 2,4 proc.
Złoty w końcu zaczął tracić

Złoty w końcu zaczął tracić

2008-01-16 Puls Walutowy FIT DM
Trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni inwestorzy operujący na krajowym rynku walutowym wykazywali się dość dużą odpornością na informacje, jakie napływały z rynków akcji. Bo przecież spadki na giełdzie nie zaczęły się wczoraj, ani przedwczoraj, a ponad miesiąc temu.
Panika na

Panika na "dzień dobry"

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od trzęsienia ziemi. Kwadrans po rozpoczęciu notowań paniczna wyprzedaż akcji dotknęła wszystkie indeksy. Grupujący największe spółki WIG20 tracił 4,07 proc., testując poziom 2921,02 pkt. W pierwszych minutach notowań indeks ten był jeszcze niżej, schodząc do poziomu 2879,95 pkt.
Zatrzymanie spadków dolara

Zatrzymanie spadków dolara

2008-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Fatalny wtorek na giełdach znalazł swoje odzwierciedlanie na rynku walutowym w gwałtownym umocnieniu waluty japońskiej. Jen zyskał znacząco do wszystkich walut, co sygnalizuje narastającą niepewność na rynkach finansowych. Dane z USA zdają się potwierdzać opinię Alana Greenspana i analityków Merrill Lynch o wejściu gospodarki amerykańskiej w recesję.
Citi vs IBM, kolejne dane z USA i wynagrodzenia w Polsce

Citi vs IBM, kolejne dane z USA i wynagrodzenia w Polsce

2008-01-16 X-Trade Brokers Daily
Potwierdza się teza, iż styczeń to konfrontacja wyników finansowych banków z wynikami innych przedsiębiorstw, przede wszystkim o profilu technologicznym. Po tym jak w poniedziałek lepszymi wynikami zaskoczył IBM, wczoraj rozczarowało Citigroup, podając informację o większej stracie, obniżeniu dywidendy oraz masowych zwolnieniach pracowników.
Wyprzedaż na GPW może przybrać formę paniki

Wyprzedaż na GPW może przybrać formę paniki

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Prognozowanie skrajnych scenariuszy, nie tylko dla rynków akcji, jest zawsze obarczone dużym ryzykiem. Jednak w środę 16 stycznia 2008 roku to ryzyko wydaje się znacznie mniejsze niż zwykle. Nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy akcji spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.
Dziś wynagrodzenia w Polsce i inflacja w USA

Dziś wynagrodzenia w Polsce i inflacja w USA

2008-01-16 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści spodziewają się, że wynagrodzenia w Polsce wzrosły w grudniu o 10,7 proc. (r/r), po wzroście o 12 proc. w listopadzie. Dane nie powinny mieć wpływu na rynki finansowe.
Intel przeceniony

Intel przeceniony

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Intel, największy na świecie producent układów scalonych, poinformował wczoraj po zakończeniu sesji w USA, że zysk na akcję w IV kwartale wyniósł 38 centów, wobec prognozowanych przez rynek 40 centów. Ponadto spółka poinformowała, że w I kwartale br. prognozuje sprzedaż na poziomie 9,4 mld USD, co jest wynikiem o 0,7 mld USD niższym od rynkowego konsensusu.
Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

2008-01-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym zapoznaliśmy się z pierwszą serią istotnych danych makroekonomicznych publikowanych w tym tygodniu. Zgodnie z oczekiwaniami analityków dane były złe i obudziły najgorsze obawy o sytuację gospodarki amerykańskiej. Sprzedaż detaliczna spadła o 0, 4% w grudniu, co potwierdziło że sektor konsumpcji prywatnej spowalnia.