Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Oczekiwana kontynuacja spadków na światowych giełdach

Oczekiwana kontynuacja spadków na światowych giełdach

2008-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Giełda amerykańska zamknęła się wczoraj na minusie – Dow Jones oraz S&P 500 straciły na zamknięciu po ok. 1%. Powodu spadków nietrudno się domyślić – słaby sektor bankowy oraz pesymistyczne dane z rynku nieruchomości cały czas przypominają inwestorom, że kryzys finansowy jeszcze się nie skończył.
Funt zamknięty w trójkącie

Funt zamknięty w trójkącie

2008-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czasie posiedzenia Banku Anglii (BoE) w dniach 6-7 sierpnia br., decyzja o braku zmian stóp procentowych (główna stopa 5 proc.), została podjęta siedmioma głosami. Przeciwko takiej decyzji, opowiadając się za podwyżką kosztu pieniądza o 25 punktów bazowych, głosował Timothy Besley.

Odreagowanie w notowaniach EUR/USD

Odreagowanie w notowaniach EUR/USD

2008-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W pierwszej połowie wczorajszej sesji kursy EUR/PLN oraz USD/PLN podjęły próby przebicia miesięcznych maksimów, ustanowionych w poniedziałek. Próby te jednak okazały się nieskuteczne, co zaowocowało niewielkim odreagowaniem.
Dziś ceny i dynamika produkcji przemysłowej w Polsce

Dziś ceny i dynamika produkcji przemysłowej w Polsce

2008-08-20 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Gołym okiem widać jak różne są problemy gospodarki polskiej w porównaniu z amerykańską czy brytyjską i jak odmienną strategię ich rozwiązania przyjmuje nasz bank centralny. Obok kondycji rynku pracy, sprzedaży detalicznej jedną z takich różnic jest dynamika cen produkcji przemysłowej.
Możliwość dość szybkiego obniżania stóp procentowych

Możliwość dość szybkiego obniżania stóp procentowych

2008-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
W wywiadzie dla „Gazety Prawnej” profesor Owsiak z RPP, tradycyjnie przedstawiciel „gołębiej” frakcji w Radzie zasugerował możliwość dość szybkiego obniżania stóp procentowych w Polsce. Warto jednak podkreślić, że ekonomista uwarunkował swoją opinię tym, co stanie się w najbliższej przyszłości z cenami ropy i kursem złotego.
Możliwa korekta na dolarze

Możliwa korekta na dolarze

2008-08-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Opublikowane w dniu wczorajszym dane z USA potwierdziły słabą kondycję gospodarki amerykańskiej. Po pierwsze pogłębiają się problemy na rynku nieruchomości. Liczba nowych inwestycji budowlanych spadła w lipcu o 11% w ujęciu miesiąc do miesiąca, zaś liczba pozwoleń na budowy spadła w tym okresie o 17,7%. Po drugie inflacja przyspiesza.
Odbicie na otwarciu

Odbicie na otwarciu

2008-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nadzieje na odreagowanie wczorajszych silnych spadków na światowych giełdach, powinny w środę pozwolić otworzyć się warszawskim indeksom na plusach. Popyt przede wszystkim powinien koncentrować się na dużych i płynnych spółkach.
Dane i wydarzenia – Szukanie kozła ofiarnego

Dane i wydarzenia – Szukanie kozła ofiarnego

2008-08-20 X-Trade Brokers Daily
Wypowiedź amerykańskiego ekonomisty, Kennetha Rogoffa musiała być trudna do przyjęcia nie tylko dla posiadaczy akcji, ale także dla szefa Fed Bena Bernanke. Wybitny amerykański ekonomista nie tylko uznał, iż w najlepszym razie jesteśmy dopiero w połowie kryzysu, ale stwierdził dodatkowo, iż prawdopodobnie upadnie jeszcze duży amerykański bank.
WIG20 bardzo blisko technicznego wsparcia

WIG20 bardzo blisko technicznego wsparcia

2008-08-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorek przyniósł na GPW kontynuację spadkowej korekty z ostatnich tygodni. Choć kierunek ruchu nie powinien dziwić, to już jego dynamikę należy uznać za zaskakującą. Całkowita kapitulacja strony popytowej spowodowała, że barometr największych spółek stracił 2,6%, po około 2% straciły też indeksy szerokiego rynku.
Dzisiaj dane z Polski

Dzisiaj dane z Polski

2008-08-20 Raport poranny FMCM
Eurodolara nocne zwyżki: Wtorkowa sesja w Polsce dla głównej pary walutowej zakończyła się praktycznie na tym samym poziomie, na którym się rozpoczęła. Jednak notowania w Stanach Zjednoczonych przyniosły wzrost kursu głównej pary walutowej.
Seria słabych danych z USA

Seria słabych danych z USA

2008-08-19 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ceny producentów w Stanach wzrosły w lipcu o 1,2 proc. - dwa razy bardziej niż oczekiwano. Nawet oczyszczone z cen paliw wzrosły o 0,7 proc. (oczekiwano 0,2 proc.). Przy słabnącej gospodarce taki wzrost cen potwierdza scenariusz stagflacji i może wymusić podwyżki stóp procentowych.
Brak roztrzygnięć na eurodolarze

Brak roztrzygnięć na eurodolarze

2008-08-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs eurodolara poruszał się dzisiaj w wąskim kanale wahań 1,4630-1,4710. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy poznali istotne dane makro. Lepszy od oczekiwań indeks zaufania inwestorów instytutu ZEW z Niemiec (-55,5 pkt. za sierpień przy prognozie -62,0 pkt.) doprowadził do niewielkich wzrostów na parze EUR/USD, ale późniejszy odczyt danych ze Stanów Zjednoczonych przechylił szalę na stroną dolara.
GPW w dół przy niewielkich obrotach

GPW w dół przy niewielkich obrotach

2008-08-19 Komentarz giełdowy Gold Finance
We wtorek indeksy od początku sesji spadały, pogorszenie nastrojów na zagranicznych rynkach wyraźnie zniechęciło inwestorów do zawierania transakcji. Widoczny na naszym parkiecie już podczas poniedziałkowej sesji marazm, utrzymywał się także dzisiaj.
Duże spadki na małym obrocie

Duże spadki na małym obrocie

2008-08-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie przynosi silną wyprzedaż akcji. Zdecydowanie na wartości tracą wszystkie indeksy. O godzinie 15:57 najmocniej tracił grupujący duże spółki indeks WIG20, który po spadku o 2,5 proc. testował poziom 2547,84 pkt., WIG tracił 2,4 proc., testując poziom 39758,13 pkt., podobną przecenę notował sWIG80, który miał wartość 9780,76 pkt.
Ponowne problemy rynku nieruchomości w USA

Ponowne problemy rynku nieruchomości w USA

2008-08-19 Raport popołudniowy FMCM
Istotne dane makro: Dzisiejszy dzień obfitował w szereg publikacji makroekonomicznych. Pierwszy komunikat dotyczył indeksu zaufania inwestorów instytutu ZEW w Niemczech, który wypadł zaskakująco dobrze. Następnie napłynęły na rynek publikacje z USA.
Dolar może się osłabić

Dolar może się osłabić

2008-08-19 Puls Walutowy FIT DM
Ostatni rajd dolara, który przypomniał niektórym, że amerykańska waluta ma jeszcze jakąś wartość i nie będzie wiecznie spadać, był dość imponujący. Można by rzec, za bardzo. Bo inwestorzy skupili się tylko na jednej stronie medalu – możliwym spowolnieniu światowej gospodarki i związanym z tym nadziejom na obniżki stóp procentowych przez banki centralne Europy i Azji, licząc przy tym na ożywienie w amerykańskiej gospodarce.
Sektor finansowy wciąż słaby

Sektor finansowy wciąż słaby

2008-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Na giełdzie nowojorskiej wciąż dominuje niepokój związany z kryzysem finansowym. Na rynku pojawiły się spekulacje odnośnie dalszej pomocy finansowej dla Freddie Mac oraz Fannie Mae, jakiej miałby udzielić rząd USA. W efekcie, pomimo ostatecznego zdementowania pogłosek przez Departament Skarbu, akcje wspomnianych spółek spadły odpowiednio o 25% i 22%.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-08-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałek charakteryzował się stabilnością kursów na rynku walutowym. Z powodu braku ważniejszych publikacji makroekonomicznych zza granicy, kursy utrzymywały się w dość wąskim zakresie wahań. Publikacją dnia był bilans handlowy strefy euro, który wykazał, że w czerwcu wystąpił deficyt w wysokości 0,1 mld euro, podczas gdy ekonomiści spodziewali się nadwyżki 1,2 mld euro.
Dolar mocny mimo spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA

Dolar mocny mimo spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA

2008-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym już od godzin porannych widoczne jest osłabienie złotego. Wskutek braku danych makroekonomicznych z rodzimego rynku, inwestorzy bacznie będą obserwować kursy głównych, światowych par walutowych oraz publikowane wskaźniki dotyczących kondycji światowych potęg gospodarczych.
Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

2008-08-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberga oczekują, że liczba wydanych pozwoleń na budowę spadła aż o 15 proc. w porównaniu do lipca 2007 r. Nie lepsze są oczekiwania dotyczące liczby rozpoczętych budów domów - tych ma być 960 tys. - mniej o 9,9 proc. niż przed rokiem i zarazem najmniej od 17 lat.