Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy

Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy

2008-09-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy dla zagrożonego amerykańskiego sektora finansowego. Sekretarz Skarbu chciałby zaangażować 700 miliardów dolarów (więcej niż polski PKB) w proces wykupienia wątpliwych aktywów (pożyczek hipotecznych, aktywów zabezpieczonych zastawem na nieruchomości itd.) bez jakiejkolwiek kontroli.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2008-09-22 Raport poranny FMCM
Ropa znów drożeje: Końcówka zeszłego tygodnia przyniosła długo oczekiwane odreagowanie na parze EUR/USD. Inwestorzy obawiając się o przyszłość amerykańskiego sektora finansowego postanowili sprzedawać dolara zamieniając go na walutę europejską.

Interwencje bankowe w centrum uwagi

Interwencje bankowe w centrum uwagi

2008-09-19 Raport tygodniowy TMS Brokers
Kończący się tydzień był niewątpliwie bardzo emocjonujący dla światowych rynków finansowych. W centrum uwagi inwestorów znalazł się nie po raz pierwszy amerykański sektor finansowy. Początkowe, hiobowe wieści z tego sektora doprowadziły do pogorszenia atmosfery wśród inwestorów.
Dolarowy rollercoaster

Dolarowy rollercoaster

2008-09-19 Puls Walutowy FIT DM
Piątek zaczął się od umocnienia dolara na rynkach światowych, a zakończył jego wyraźnym osłabieniem. Nastroje zmieniają się jak kalejdoskopie, a emocje sięgają zenitu. W takiej sytuacji najlepszym wskazania dla inwestorów daje analiza techniczna, która najlepsze sygnały dała w przypadku złotego.
Koniec tygodnia przyniósł umocnienie złotego

Koniec tygodnia przyniósł umocnienie złotego

2008-09-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na światowym rynku finansowym upłynął pod znakiem pozytywnych nastojów. Do poprawy atmosfery przyczyniły się doniesienia o działaniach rządu amerykańskiego oraz Fed nakierowanych na poprawę sytuacji w sektorze finansowym.
Giganci z Ameryki ogłaszają bankructwo

Giganci z Ameryki ogłaszają bankructwo

2008-09-19 Raport tygodniowy FMCM
Kłopoty sektora finansowego: Mijający tydzień przyniósł spore zawirowania na rynkach finansowych świata za sprawą krytycznych informacji z amerykańskiego sektora finansowego. Firma Lehman Brothers ogłosiła bankructwo, a jeden z najbardziej znanych banków inwestycyjnych – Merill Lynch – zdecydował, że pozwoli się przejąć.
Paulson i Bernanke ratują rynki

Paulson i Bernanke ratują rynki

2008-09-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że DJIA przebije 10000 w bardzo nieodległym czasie. Na rynki napływały w tym tygodniu coraz gorsze wiadomości, a indeksy były o krok od poważnego załamania. Kryzys zaufania jest trudny do zahamowania w momencie gdy wymknie sie spod kontroli, dlatego władze amerykańskie zdecydowały się na kolejną interwencję.
Fed i rząd USA przejmą kłopotliwe długi banków

Fed i rząd USA przejmą kłopotliwe długi banków

2008-09-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To najnowsza propozycja wyjścia z krachu kredytowego. Jego przyczyną jest wzajemny brak zaufania między instytucjami finansowymi. Działania administracji mogą to zaufanie przywrócić. W każdym razie reakcja rynków finansowych była zdecydowanie bardziej pozytywna niż na kolejne akcje banków centralnych, które wczoraj wpompowały w system bankowy kolejne 130 mld dolarów.
Czas na odreagowanie

Czas na odreagowanie

2008-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie sesje przyniosły odreagowanie na prawie wszystkich giełdach – Japoński Nikkei 225 wzrósł na dzisiejszym zamknięciu 3,8%, a amerykański Dow Jones zyskał wczoraj 3,9%. Jedynie europejskie indeksy pozostawały jeszcze pod wpływem negatywnych nastojów – FTSEurofirst 300 zakończył wczorajszą sesję ze stratą 0,6%.
Plany administracji USA wspierają dolara

Plany administracji USA wspierają dolara

2008-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
W czwartek dokonało się dość silne umocnienie złotego. Jest ono kontynuowane również dzisiaj. Kurs EUR/PLN od wczorajszych maksimów odnotował spadek aż o 7 gr. Dzisiaj o godz. 9.00 kształtował się on w pobliżu poziomu 3,3100. W kolejnych godzinach może on podjąć próbę pokonania istotnej psychologicznej bariery 3,3000.
Dane i wydarzenia – Rządowy apetyt na ryzyko

Dane i wydarzenia – Rządowy apetyt na ryzyko

2008-09-19 X-Trade Brokers Daily
Wczorajszy dzień przyniósł zdecydowaną zmianę - przynajmniej chwilową - sentymentu rynkowego, a wszystko za sprawą kolejnej akcji amerykańskiej administracji i Fed. Mają utworzyć one specjalny fundusz, który skupować będzie niepłynne aktywa związane z rynkiem nieruchomości i kredytów hipotecznych.
Ostatnia nadzieja dla byków w USA

Ostatnia nadzieja dla byków w USA

2008-09-19 Komentarz poranny DM IDMSA
W czwartek wreszcie strona popytowa odważniej powalczyła na warszawskim parkiecie. Na rynku pojawił się silny popyt tak samo jak na sesji środowej, tym razem jednak determinacja kupujących była większa od siły sprzedających. Ostatecznie przy bardzo wysokim obrocie WIG20 zyskał na wartości 1%, gorzej natomiast spisał się szeroki rynek.
Oczekiwane odreagowanie na rynkach kapitałowych

Oczekiwane odreagowanie na rynkach kapitałowych

2008-09-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatnia sesja przyniosła oczekiwane odreagowanie na rynkach kapitałowych, w związku z zapowiedzianym planem strukturalnego rozwiązania problemów leżących u źródła paniki giełdowej – wyschnięcia wielu segmentów rynku finansowego wskutek utraty zaufania do partnerów na rynku międzybankowym.
Nadzieja w bankach centralnych i rządzie USA

Nadzieja w bankach centralnych i rządzie USA

2008-09-19 Raport poranny FMCM
Znaczne cofnięcie na eurodolarze: Po wczorajszym wybiciu eurodolara ponad poziom 1,45 nie ma już śladu. Kurs powrócił w okolice 1,42, a następnie odbił się nieco wyżej i obecnie znajdujemy się na poziomie 1,4237. Niezdecydowanie inwestorów widoczne jest na większości rynków światowych, gdzie jednego dnia straty wynoszą prawie 5%, a dzień później zyskują prawie 4%.
Produkcja przemysłowa spadła o 3,7 proc. r/r

Produkcja przemysłowa spadła o 3,7 proc. r/r

2008-09-18 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Dzisiejsze dane są znacznie gorsze od oczekiwanych (wzrost o 0,3 proc.), a mimo to nie przekreślają kolejnej podwyżki stóp procentowych w Polsce. Spadek produkcji zanotowano w 20 na 29 działów gospodarki, przede wszystkim w sektorach nastawionych na eksport (motoryzacja, meble).
Duża niepewność wśród inwestorów

Duża niepewność wśród inwestorów

2008-09-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czwartek na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost kursu EUR/USD do poziomu 1,4540. Deprecjacja amerykańskiej waluty przybrała na sile po tym jak najważniejsze światowe banki centralne poinformowały o skoordynowanej akcji mającej na celu przywrócenie płynności sektorowi finansowemu.
Dynamika produkcji przemysłowej

Dynamika produkcji przemysłowej

2008-09-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dynamika produkcji przemysłowej w sierpniu wyniosła w ujęciu rocznym -3,7 proc., natomiast w relacji miesiąc do miesiąca aż -8,1 proc. Odczyt ten był zdecydowanie gorszy od oczekiwań rynkowych, których konsensus ukształtował się na poziomie 0,3 proc. r/r.
Dalsze wzrosty na eurodolarze

Dalsze wzrosty na eurodolarze

2008-09-18 Raport popołudniowy FMCM
Kolejny gigant w kłopotach: W dniu dzisiejszym euro zyskało na wartości wobec dolara. Złe wiadomości napływające w dalszym ciągu z amerykańskiego sektora finansowego dotyczące kłopotów firmy AIG nie pomogły dolarowi.
Drożejące surowce będą osłabiać dolara

Drożejące surowce będą osłabiać dolara

2008-09-18 Puls Walutowy FIT DM
Wspólna inicjatywa głównych banków centralnych, które zdecydowały się w czwartek rano na skoordynowaną akcję mającą na celu poprawienie płynności na rynku międzybankowym, nieco uspokoiła nastroje na rynkach akcji, które w najbliższych dniach mają szanse na korekcyjne odbicie, ale przede wszystkim doprowadziła do spadku globalnego ryzyka inwestycyjnego.
Dziś produkcja przemysłowa i kłopotów ciąg dalszy

Dziś produkcja przemysłowa i kłopotów ciąg dalszy

2008-09-18 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Washington Mutual - największy bank detaliczny USA - może zostać rozparcelowany. Po kolejne działy banku ustawia się już grupka chętnych - donosi Bloomberg. Plotek podobnych do tej jest całe mnóstwo. Bank Wachovia miał się zwrócić do JP Morgan o rozmowy w sprawie fuzji, ponieważ bank może mieć w niedalekiej przyszłości kłopoty finansowe.