Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Korekcyjne spadki ryzykownych walut

Korekcyjne spadki ryzykownych walut

2010-07-12 Raport poranny FMCM
Dolar odzyskuje siły: Zeszły tydzień z pewnością należał do wspólnej waluty. Jednak jeszcze w piątek doszło do większego spadku pary EUR/USD, który sprowadził kurs w okolice poziomu 1,26. Ogólnie rzecz biorąc ostatnie dni nie były obfite w publikacje makro, dlatego inwestorzy kierowali się głównie nastrojami inwestorów giełdowych.
Upalny spokój

Upalny spokój

2010-07-12 Komentarz poranny DM IDMSA
Kontratak byków mimo przełamania majowych dołków dawał na początku ubiegłego tygodnia postawy do lekkiego optymizmu tej części inwestorów, których interesuje krótki horyzont czasowy i gra na wzrostowe korekty w trendzie zniżkowym.

Udany tydzień złotego

Udany tydzień złotego

2010-07-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w piątek stracił 0,8 gr do dolara i w podobnej skali zyskał do euro. Tydzień zamyka natomiast umocnieniem do obu walut, co generuje podażowe impulsy na wykresach USD/PLN i EUR/PLN. W przyszłym tygodniu jego aprecjacja może być kontynuowana.
Giełdy znów znalazły się w letargu

Giełdy znów znalazły się w letargu

2010-07-09 Podsumowanie dnia Gold Finance
Brak istotnych informacji i impulsów z gospodarki, upalne lato, chęć odpoczynku po nie tak przecież dawnych mocnych wrażeniach, czekanie na wyniki amerykańskich firm – wszystko to spowodowało, że giełdowe życie na niemal wszystkich parkietach europejskich toczyło się w piątek na zwolnionych obrotach i przy niewielkiej zmienności notowań.
Eurodolar skutecznie broni linii trendu spadkowego

Eurodolar skutecznie broni linii trendu spadkowego

2010-07-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przebiegała pod znakiem testowania istotnego oporu w postaci linii trendu spadkowego, który trwa od początku grudnia 2009 roku. Przełamanie tego oporu otwierałoby drogę do dalszej zwyżki kursu EUR/USD.
Początek głębszej korekty na EUR/USD?

Początek głębszej korekty na EUR/USD?

2010-07-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Notowania euro/dolara nie utrzymały w piątek dobrej passy, a przełamanie strefy 1,2650-1,2662 uruchomiło większą podaż. Niewykluczone, że część inwestorów zaczęła się też obawiać wyraźniejszej korekty ostatnich silnych wzrostów na Wall Street.
Tydzień w pozytywnych nastrojach

Tydzień w pozytywnych nastrojach

2010-07-09 Raport tygodniowy FMCM
Spokojny początek: Ten tydzień upłynął w przewadze dobrych nastrojów, choć nie brakowało również gorszych chwil. Rozpoczęliśmy jednak spokojnie, ponieważ w poniedziałek brakowało na rynku kapitału amerykańskiego ze względu na niedzielne Święto Niepodległości w USA.
Pozytywne nastroje przed weekendem

Pozytywne nastroje przed weekendem

2010-07-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na giełdach pozytywny sentyment utrzymał się w dniu wczorajszym, a końcówka sesji na Wall Street wskazuje na krótkoterminową przewagę byków. Impuls wzrostowy powinien napotkać silny opór w strefie 1081-1084 (na kontraktach S&P500), gdzie znajduje się zbieg zniesień fibo 38,2% całych spadków i 61,8% ostatniej fali spadkowej.
Giełdy kontynuują wzrosty

Giełdy kontynuują wzrosty

2010-07-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez większą część czwartkowej sesji na Wall Street nastroje wśród inwestorów były umiarkowane. Dopiero w końcówce notowań główne indeksy wystrzeliły do góry, co pozwoliło giełdom zakończyć dzień na solidniejszych plusach.
Korekta coraz bliżej

Korekta coraz bliżej

2010-07-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj amerykańskim giełdom pomogły lepsze dane o cotygodniowym bezrobociu i wiara w dobre wyniki spółek za II kwartał, których sezon publikacji za chwilę się rozpocznie. Czyste preteksty i nic więcej, ale ruch w górę na indeksach udało się przedłużyć (fenomen). Bo czy odczyt na poziomie 454 tys. wniosków od bezrobotnych może napawać optymizmem?
Kurs EUR/USD testuje linię trendu

Kurs EUR/USD testuje linię trendu

2010-07-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od umocnienia. Kurs EUR/PLN chwilowy zszedł pod poziom 4,0700, natomiast USD/PLN znalazł się w pobliżu 3,2000. Polską walutę niezmiennie wspierają wciąż dość dobre nastroje inwestycyjne panujące na światowych rynkach.
GPW w cieniu innych giełd

GPW w cieniu innych giełd

2010-07-09 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartek na giełdach europejskich był kontynuacją dominacji strony popytowej, która zarysowała się na rynkach już w środę. Informacje, które w trakcie dnia napłynęły na rynek zachęciły graczy do kupowania akcji.
Uwagi J.C. Tricheta sprzyjały uspokojeniu inwestorów

Uwagi J.C. Tricheta sprzyjały uspokojeniu inwestorów

2010-07-09 Poranny szkic walutowy AFS
Uwagi J.C. Tricheta podczas wczorajszej konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu ECB sprzyjały uspokojeniu inwestorów. W ocenie prezesa ECB tempo wzrostu gospodarczego w II kwartale 2010 roku było wyższe niż w I kwartale, ...
Szampańskie nastroje na Wall Street

Szampańskie nastroje na Wall Street

2010-07-09 Popołudniowy komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Lekki kalendarz i skrócony w USA tydzień okazały się dobrą kombinacją do odreagowania przeceny na rynkach akcji z przełomu czerwca i lipca. Ostatnia godzina handlu na Wall Street – barometr nastrojów na rynku – przyniosła zdecydowany atak kupujących i zamknięcie sesji na plusach. Rynki dostały w końcu także pierwsze lepsze dane z USA. Dziś dane z kanadyjskiego rynku pracy.
Bywało lepiej

Bywało lepiej

2010-07-09 Komentarz poranny DM IDMSA
Mimo stopniowego budowania zwyżkowego odreagowania przez rynki bazowe, byki na GPW wykazują się wyjątkową odpornością na pozytywne zewnętrzne sygnały. Korzystne rozstrzygnięcia na parkietach światowych przyniosły w czwartek ostatecznie 0,1% spadek WIG20, co eufemistycznie można uznać za rozczarowanie.
Powolna aprecjacja złotego trwa

Powolna aprecjacja złotego trwa

2010-07-09 Raport poranny FMCM
Trudna walka z oporem: Na głównej parze walutowej wciąż utrzymują się dobre nastroje. Kolejna udana sesja na giełdach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, przy braku znacznej ilości istotnych danych makro, pomogła we wzroście apetytu na ryzyko.
Warszawska giełda mocniejsza tylko od Moskwy

Warszawska giełda mocniejsza tylko od Moskwy

2010-07-08 Podsumowanie dnia Gold Finance
Już mocno umiarkowana reakcja naszego parkietu na środowy silny wzrost indeksów za oceanem mogła nieco dziwić. Wstrzemięźliwość w reagowaniu na zewnętrzne impulsy to jednak w ostatnich dniach cecha naszych inwestorów.
Stopy procentowe w strefie euro bez zmian

Stopy procentowe w strefie euro bez zmian

2010-07-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej na rynkach utrzymywały się pozytywne nastroje. Główne indeksy giełdowe wzrastały, a ryzykowniejsze waluty zyskiwały na wartości. Złoty kontynuował umocnienie – kurs USD/PLN zszedł do poziomu 3,2100 – najniższego od połowy maja.
Trichet nie zaskoczył, to euro pozostało mocne

Trichet nie zaskoczył, to euro pozostało mocne

2010-07-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy komunikat Europejskiego Banku Centralnego był dość bierny. Szef ECB dał do zrozumienia, iż na razie jest zwolennikiem utrzymania obecnego status quo i z zadowoleniem przyjął decyzję europejskiego nadzoru o przeprowadzeniu szczegółowych testów wytrzymałościowych dla sektora bankowego.
Dobre nastroje przeważają

Dobre nastroje przeważają

2010-07-08 Raport popołudniowy FMCM
W pobliżu lokalnego maksimum: Spora część dzisiejszego handlu przebiegła bardzo spokojnie. Kurs EUR/USD najpierw zanotował niewielki spadek, a następnie przez dłuższy czas utrzymywał się w pobliżu 1,2650. Sprzyjały temu wzrosty na europejskich parkietach giełdowych, a także brak istotnych publikacji makroekonomicznych.