Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Sesja pod znakiem publikacji makro
2010-09-01 Komentarz walutowy TMS BrokersNa początku dzisiejszej sesji europejskiej złoty umacniał się lekko – notowania EUR/PLN zeszły rano chwilowo do poziomu 3,9800. Złotego wsparła poranna zwyżka na europejskich parkietach, a dodatkowo dobre dane, jakie dziś rano napłynęły na rynek z regionu, w tym z krajowej gospodarki.
Wysoka awersja, frank nasilniejszy
2010-09-01 Codzienny Puls Rynku IDMSAW dniu wczorajszym poznaliśmy bardzo dobre dane zza oceanu. Indeks zaufania konsumentów Conference Board był zdecydowanie wyższy od prognoz jak rownież od odczytu z poprzedniego miesiąca. Przełożyło się to na wzrosty na rynkach akcji. Poranne straty odrobiły giełdy europejskie, a indeks S&P wzrósł tuż po ogłoszeniu danych o blisko 10 punktów.
Słabe zakończenie miesiąca na giełdach
2010-09-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusWtorkowa sesja na giełdach europejskich rozpoczęła się od mocnych spadków. Koniec miesiąca i związany z nim proces podciągania indeksów sprawił, że po południu sytuacja zaczęła się zdecydowanie poprawiać na korzyść strony popytowej.
Huśtawki nastrojów ciąg dalszy
2010-09-01 Raport poranny FMCMPonownie wyżej na EUR/USD: Po poniedziałkowej wyprzedaży ryzykownych walut, wtorkowa sesja przyniosła zwrot w nastrojach inwestorów i stopniowy powrót na wyższe poziomy. Dzięki temu główna para walutowa znalazła się ponownie powyżej poziomu 1,27.
Dobre wiadomości z Azji
2010-09-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWzrost indeksu nastrojów amerykańskich gospodarstw domowych może cieszyć inwestorów, ale tak naprawdę dobrą wiadomością są dane z Azji – australijski PKB i chiński PMI. Dziś jednak wracamy znów do danych z USA. Czeka nas raport ADP i wskaźnik ISM dla przemysłu.
Inwestorzy chwytają się każdej iskierki nadziei
2010-08-31 Podsumowanie dnia Gold FinanceSierpień kończy się w kiepskich nastrojach. Dziś pesymizm przeważał niemal przez cały dzień. Jednak o tym, jak bardzo inwestorzy tęsknią za sygnałami, niosącymi choćby cień optymizmu, świadczy reakcja na informację o większym niż się spodziewano wzroście indeksu cen domów za oceanem. Wzrósł on o 4,2 proc., podczas gdy liczono na zwyżkę o 3,5 proc.
Niepewność wśród inwestorów szkodzi surowcom
2010-08-31 Komentarz surowcowy TMS BrokersMiniony tydzień obfitował w istotne publikacje makroekonomiczne oraz innego typu znaczące doniesienia z globalnej gospodarki. Z tego też względu na rynkach różnych klas aktywów nie brakowało powodów do silniejszych ruchów. Nie wszystkie jednak oczekiwania, co do potencjalnych reakcji okazały się zgodne z rzeczywistością.
Niespodziewany powrót optymizmu na rynek walutowy
2010-08-31 Raport popołudniowy FMCMZupełne przeciwieństwo wczorajszego dnia: Dzisiejsza sesja europejska była zaprzeczeniem wczorajszego dnia. Praktycznie od samego rana wspólna waluta zyskiwała na wartości i to mimo słabego zachowania giełd w Europie. Ponadto wzrostom nie sprzyjały też pojawiające się dane makro, ...
Wzrost awersji do ryzyka na rynkach
2010-08-31 Komentarz poranny TMS BrokersPolska waluta od wczoraj traci lekko na wartości pomimo lepszych od oczekiwań danych na temat wzrostu gospodarczego w II kwartale. Nastroje na krajowym rynku zostały zdominowane przez słaby sentyment inwestycyjny, panujący na giełdach.
Pogorszenie nastrojów na rynku
2010-08-31 Komentarz poranny TMS BrokersPoniedziałkową sesję amerykańskie giełdy rozpoczęły tuż poniżej poziomu poprzedniego zamknięcia, jednak wraz z rozwojem sesji indeksy pogłębiały straty, kończąc dzień na solidnych minusach. Ostatecznie indeks Dow Jones spadł o 1,39 proc., S&P 500 o 1,47 proc., natomiast technologiczny Nasdaq stracił 1,56 proc.
Pesymizm powrócił na giełdy
2010-08-31 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusPoczątek tygodnia na rynkach europejskich rozpoczął się od wzrostów, które po południu zamieniły się w spadki. Obrót na giełdach był zdecydowanie mniejszy co miało związek z brakiem giełdowej sesji w Wielkiej Brytanii w związku ze świętem bankowym.
Polski produkt krajowy brutto wzrósł w tempie 3,5 proc.
2010-08-31 Poranny Szkic Walutowy AFSW drugim kwartale 2010 roku polski produkt krajowy brutto wzrósł w tempie 3,5 proc. r/r, tym samym bijąc oczekiwania ekonomistów (3,2 proc.) i pokazując silę krajowej gospodarki na tle pozostałych państw regionu.
Koniec wakacji przynosi pogorszenie nastrojów
2010-08-31 Raport poranny FMCMMocne spadki na giełdach: Wczorajsza sesja europejska przyniosła niewielkie osłabienie wspólnej waluty. Stosunkowo niewielka zmienność wynikała z braku inwestorów z Wielkiej Brytanii, a także z braku istotnych danych makro, które mogłyby znacząco wpływać na nastroje inwestorów.
Rynek boi się danych
2010-08-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersOptymizm na Wall Street po piątkowym wystąpieniu Bena Bernanke szybko wyparował i nie powinno to dziwić – od deklaracji Fed obecnie ważniejsza jest seria twardych danych, których rynek najwyraźniej się boi.
PKB przegrał z nastrojami, złoty stracił
2010-08-30 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersDoskonałe dane o wzroście dynamiki polskiego PKB do 3,5% R/R w II kwartale br., przegrały z pogorszeniem nastrojów na globalnych rynkach. Złoty w poniedziałek stracił na wartości. O godzinie 17:45 kurs USD/PLN testował poziom 3,1371 zł (+2,4 gr), a EUR/PLN 3,9791 zł (+1,2 gr).
Zapowiedzi Fed nie dodały bykom skrzydeł
2010-08-30 Podsumowanie dnia Gold FinancePiątkowy optymizm inwestorów z Wall Street, spowodowany nieco lepszymi niż się spodziewano danymi o amerykańskiej gospodarce, a także zapowiedziami Bena Bernanke o gotowości dalszego jej wspomagania przez Fed, okazał się bardzo nietrwały. Nie zdołał się też przenieść na europejskie parkiety, wyczerpując się nad Azją.
Dane z Polski bez wpływu na złotego
2010-08-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZa nami dość spokojna sesja na rynku eurodolara, w czasie której kurs tej pary walutowej konsolidował się nieco poniżej poziomu 1,2700. Pod koniec notowań dopiero mogliśmy obserwować silniejszy spadek EUR/USD – zdołał się on jednak zatrzymać w okolicach 1,2670.
PKB w Polsce wzrósł mocniej niż oczekiwano
2010-08-30 Raport popołudniowy FMCMBez większych emocji: Za nami relatywnie spokojny początek tygodnia. Jedyną wiadomością, która mogła dziś wpłynąć na zachowanie głównej pary walutowej była popołudniowa dynamika wydatków konsumentów w USA. Aktualny odczyt wyniósł 0,4% m/m, a zatem jedynie symbolicznie więcej niż wskazywały prognozy (0,3%).
Wzrosty w USA wsparły pozostałe rynki
2010-08-30 Komentarz poranny TMS BrokersPiątek na rynkach finansowych przebiegał pod znakiem oczekiwania na publikację danych z amerykańskiej gospodarki. Lepsza od prognoz rewizja dynamiki amerykańskiego PKB za drugi kwartał pozwoliła otworzyć się indeksom na Wall Street na plusie.
Doroczne spotkanie przedstawicieli banków centralnych
2010-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFSW weekend w amerykańskim kurorcie górskim Jackson Hole odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli banków centralnych, organizowane przez Rezerwę Federalną USA. Najważniejszym punktem programu było wystąpienie szefa Fedu Bena Bernanke.