Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Fatalna seria trwa
2010-08-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersKolejne dane z amerykańskiej gospodarki zaskoczyły skalą odchylenia od oczekiwań. Choć wsparcia na głównych amerykańskich indeksach zostały póki co obronione, obraz fundamentalny nie nastraja optymistycznie. Nadal zaskakuje również gospodarka niemiecka, ...
Kolejne złe dane spychają inwestorów do defensywy
2010-08-25 Podsumowanie dnia Gold FinanceObniżenie przez Standard & Poor’s ratingu Irlandii, znacznie niższy, niż się spodziewano wzrost zamówień na dobra trwałego użytku za oceanem i spory ich spadek po wyłączeniu środków transportu, niższa sprzedaż nowych domów i wreszcie rozczarowujący spadek cen nieruchomości to zestaw informacji, kształtujący dziś sytuację na giełdach.
Brak reakcji eurodolara na dane
2010-08-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja na rynku walutowym nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Eurodolar wszedł w konsolidację w przedziale 1,2600 – 1,2700, z której kursu nie zdołały wybić nawet napływające na rynek dane makroekonomiczne. Po chwilowej zwyżce powyżej wartości 1,2700 po lepszych od oczekiwań danych z Niemiec, kurs EUR/USD powrócił do przedziału wahań.
Gra sentymentów
2010-08-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPublikacja lepszego od oczekiwań indeksu Ifo z Niemiec stała się jednak okazją do korzystnej sprzedaży euro w rejonie 1,2720-30, co ewidentnie pokazuje, w jakiej fazie rynku obecnie się znajdujemy – dobre informacje są dobrą okazją do sprzedaży, a negatywne są długo pamiętane (wczorajsza decyzja S&P o obniżeniu ratingu dla Irlandii).
Kolejne słabe dane zza oceanu
2010-08-25 Raport popołudniowy FMCMZaskakujący indeks IFO: Za nami kolejna sesja charakteryzująca się podwyższoną zmiennością par walutowych. Pierwszym impulsem do większego ruchu był poranny odczyt indeksu IFO z Niemiec, którego wartość niespodziewanie wzrosła do poziomu 106,7 pkt, podczas gdy rynek oczekiwał spadku do 105,7 pkt.
Rozczarowujące dane z USA ciągną indeksy w dół
2010-08-25 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajszą sesję amerykańskie giełdy rozpoczęły na minusach i praktycznie do końca notowań utrzymały się one na tych poziomach. Indeks Dow Jones spadł o 1,32 proc., S&P 500 o 1,45 proc., natomiast technologiczny Nasdaq stracił 1,66 proc.
Lepsze od oczekiwań dane z niemieckiej gospodarki
2010-08-25 Komentarz poranny TMS BrokersKurs EUE/PLN rozpoczął dzisiejszą sesję od zniżki pod poziom 4,0000. Wartość dolara natomiast zeszła poniżej 3,1500 zł. Pomimo, iż wczorajszy komentarz do decyzji Rady Polityki Pieniężnej okazał się bardziej jastrzębi w wymowie niż oczekiwano, nie zniechęciło to graczy na rynku polskiego długu, gdyż rentowności obligacji po krótkiej korekcie, ponownie zniżkują.
Złoty mocniejszy po lepszym odczycie indeksu Ifo w Niemczech
2010-08-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWtorkowy wieczór ponownie pokazał, jak duży wpływ na zachowanie się EUR/USD mają czynniki giełdowe. Wystarczyło, że silna wyprzedaż na Wall Street po dość słabych danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA (spadek w lipcu aż o 27,2 proc. m/m) została na chwilę powstrzymana, ...
Bez dopingu ani rusz
2010-08-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersDane z rynku nieruchomości pokazały, iż bez rządowej pomocy znajduje się on w kompletnej zapaści. Wraz ze słabym rynkiem pracy to największe bolączki amerykańskiej gospodarki. Oznacza to także, że w USA wzrosły szanse na kolejne interwencje.
Silne wahania nastrojów na rynku
2010-08-25 Raport poranny FMCMObniżka ratingu Irlandii: Wczorajsza sesja charakteryzowała się znaczną zmiennością głównej pary walutowej. Wprawdzie pierwsza część sesji europejskiej nie przyniosła zbyt wielu zmian, ale popołudnie dostarczyło inwestorom sporo emocji.
Niejednoznaczne zachowanie eurodolara
2010-08-24 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZłoty przez większość sesji pozostawał w wąskim jednogroszowym przedziale wahań, z góry ograniczonym przez opór 4,0250, a z dołu przez okolice poziomu 4,0100. Konsolidacji tej nie zaburzyły ani dane, jakie napłynęły z krajowej gospodarki, ani też decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych i komunikat jej towarzyszący.
Niedźwiedzie nie czekały na dane zza oceanu
2010-08-24 Podsumowanie dnia Gold FinanceKiepskie nastroje dominowały dziś już od samego rana na większości rynków finansowych. I to mimo że informacje ze strefy euro były raczej optymistyczne. Potwierdzony został rekordowy wzrost niemieckiej gospodarki w drugim kwartale o 2,2 proc., a te już nieco przestarzałe dane okraszone zostały doniesieniami o wzroście zamówień przemysłu strefy euro o 2,5 proc.
Znów rozczarowanie rynkiem nieruchomości w USA
2010-08-24 Raport popołudniowy FMCMTest okolic 1,26 na EUR/USD: Dzisiejsza sesja europejska charakteryzowała się próbami przejęcia inicjatywy podejmowanymi przez obie strony rynku. Opublikowane rano dane ze Strefy Euro dotyczące dynamiki zamówień przemysłowych okazały się nieznacznie słabsze od prognoz (wyniosła 22,6% r/r), ale nie miało to większego wpływu na inwestorów.
Pogorszenie nastrojów na rynku
2010-08-24 Komentarz poranny TMS BrokersPoniedziałkową sesję giełdy na Wall Street rozpoczęły na lekkich plusach, potem jednak indeksy zostały zepchnięte w okolice poziomów poprzedniego zamknięcia. Po dłuższej chwili wahań wokół tej granicy ostatecznie przeważyła strona podażowa, spychając indeksy na umiarkowane minusy.
Rośnie awersja do ryzyka na rynku walutowym
2010-08-24 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNotowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję ponad poziomem 4,0000, w dalszym ciągu wartość 4,0200 chroni przed silniejszą zwyżką kursu. Biorąc jednak pod uwagę słabe nastroje na giełdach oraz widoczną awersję do ryzyka w notowaniach par dolarowych, prawdopodobny wydaje się scenariusz dalszych wzrostów w notowaniach EUR/PLN.
Dane i nastroje kluczowe dla złotego
2010-08-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWtorkowy poranek przynosi kontynuację osłabienia złotego do głównych walut. Podobnie jak wczoraj, źródłem wyprzedaży jest realizacja zysków na polskim rynku długu, gorsze nastroje na rynkach globalnych oraz euro słabnące do dolara. Polskiej walucie nie pomaga też wyraźnie tracący na wartości węgierski forint.
Spokojny początek tygodnia na rynkach
2010-08-24 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusPoczątek tygodnia na rynkach europejskich upłynął pod znakiem niewielkich wzrostów. Publikowane dane makroekonomiczne pomimo, że były mieszane nie miały wpływu na zachowanie indeksów. Wskaźniki PMI opisujące sektor przemysłowy w strefie euro i Niemczech okazały się gorsze od oczekiwań, zrekompensował je natomiast lepszy odczyt niemieckiego segmentu usług.
Kiepskie nastroje cały czas dominują na rynku
2010-08-24 Raport poranny FMCMZnów spadki EUR/USD: Wczorajsze popołudnie, mimo braku istotnych danych ze Stanów Zjednoczonych, przyniosło kontynuację ruchu zapoczątkowanego jeszcze w zeszłym tygodniu. Kurs EUR/USD zanotował spadek pod poziom 1,27, a dziś rano znajduje się na 1,2635.
Jen zyskuje, Nikkei na 16 miesięcznych minimach
2010-08-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersW poniedziałek nie były publikowane kluczowe dane, a do inwestorów nie napłynęły informacje o istotnym znaczeniu w skali rynków globalnych. Mimo to, po względnie spokojnym handlu w Europie, na Wall Street przeważali już sprzedający, a tendencja ta pogłębiła się w Japonii.
Zmiana układu sił
2010-08-23 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersRealizacja zysków na rynku długu, kontynuacja spadków EUR/USD oraz obawy przed dalszą przeceną na Wall Street, to główne powody dzisiejszej przeceny złotego. O godzinie 18:40 kurs USD/PLN testował poziom 3,1603, a EUR/PLN 4,0062 zł.