Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Euro powyżej 1,32 USD
2010-08-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutSłabość dolara jest coraz wyraźniejsza, do czego przyczyniają się m.in. obawy, iż amerykańska gospodarka jeszcze długo nie będzie w stanie „wygrzebać się w pełni z dołka”. Gdzieś w tle tego ruchu są też ubiegłotygodniowe komentarze Jamesa Bullarda z FED, który przestrzegał przed deflacyjnym scenariuszem japońskim i wzywał do powrotu do działań quantitative easing.
Kolejny krok do szczytu
2010-08-03 Komentarz poranny DM IDMSAWczorajszą, bardzo udaną sesję na GPW, należy uznać jako oczekiwaną przez wielu uczestników rynku kontynuację wydarzeń sprzed niecałych dwóch tygodni. Wówczas przełamanie przez WIG20 oporu 2430 punktów znacząco poprawiło obraz rynkowy zapraszając nowy kapitał do gry ...
Ważne dane, ważne rozstrzygnięcia
2010-08-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersTydzień z ważnymi publikacjami makroekonomicznymi rozpoczął się optymistycznie. ISM obniżył się mniej niż oczekiwano i inwestorzy odebrali to za dobrą monetę. Podobne doświadczenia z minionej dekady pokazują, iż mogą mieć rację.
Dobre nastroje wspierają ryzykowne aktywa
2010-08-03 Raport poranny FMCMWiększa aktywność gospodarcza pomaga: Wczorajsze lepsze odczyty indeksów aktywności gospodarczej na świecie wprawiły inwestorów w dobre nastroje. Wprawdzie na początku główna para walutowa nie ruszała się zbytnio z miejsca, ale popołudnie przyniosło już spore wzrosty.
Dolar mocno traci po publikacji ISM
2010-08-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPublikacja indeksu ISM dla przemysłu z godz. 16:00 rozruszała rynek walut. Zamiast spadku w lipcu do poziomu 55 pkt. z 57 pkt., indeks wzrósł do 57,5 pkt., co zwiększyło globalny apetyt na ryzyko i przełożyło się na zakupy bardziej ryzykownych walut.
Inwestorzy znów optymistycznie patrzą w przyszłość
2010-08-02 Podsumowanie dnia Gold FinancePo dość nijakim poprzednim tygodniu poniedziałek przyniósł zdecydowaną poprawę nastrojów. Optymizmu nie brakowało od rana ani w Azji, ani w Europie. Wall Street do tego optymizmu dopasowało się już na początku handlu.
Dynamiczny wzrost notowań euro i funta względem dolara
2010-08-02 Komentarz popołudniowy TMS BrokersKurs EUR/USD w drugiej połowie dzisiejszej sesji europejskiej zdołał wzrosnąć ponad poziom 1,3100 i pokonać maksima z minionego tygodnia. Wzniósł się on również ponad istotny opór 1,3125 wyznaczony przez poziom 38,2 proc. zniesienia Fibonacciego spadków, ...
Kolejny mały krok
2010-08-02 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersSłabsze dane z Chin zostały zignorowane, zaś lepsze z USA przyjęte z optymizmem. Na rynkach globalnych panują dobre nastroje i to sprawiło, że złoty kolejny tydzień rozpoczął od umocnienia. Publikowane w sierpniu dane z USA mogą mieć bardzo duże znaczenie. Z amerykańskiej gospodarki od dwóch miesięcy napływają bowiem słabsze dane.
Pozytywny początek tygodnia
2010-08-02 Raport popołudniowy FMCMNowy lokalny szczyt EUR/USD… Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegła bardzo spokojnie. Wprawdzie na rynek napłynęły nieznacznie lepsze dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro, ale nie wywołały one zbyt dużej zmienności kursu EUR/USD.
Miesiąc wzrostów na głównej parze walutowej
2010-08-02 Codzienny Puls Rynku IDMSALipiec był bardzo udanym miesiącem dla wspólnej europejskiej waluty. Znajdowała się ona w silnym trendzie wzrostowym i w ciągu 31 dni zyskała 6.9%. Licząc natomiast od czerwcowego dołka na poziomie 1.1874, stopa zwrotu z nielewarowanej inwestycji wyniosła 10%.
Pozytywne nastroje na giełdach europejskich
2010-08-02 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkową sesję amerykańskie indeksy zakończyły bez większych zmian. Indeks Dow Jones spadł o 0,01 proc., S&P 500 zyskał 0,01 proc., natomiast technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,13 proc. Kluczowymi wydarzeniami sesji były publikacje danych makroekonomicznych.
Złoty coraz mocniejszy
2010-08-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDopóki na rynkach światowych będą się utrzymywać dobre nastroje, inwestorzy będą ignorować różne niepokojące informacje z rynku lokalnego, jak np. założenia do Wieloletniego Planu Finansowego, które gabinet Donalda Tuska zaprezentował w piątek.
Nowy miesiąc i nowe nadzieje
2010-08-02 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusKońcówka ubiegłego tygodnia na rynkach europejskich upłynęła pod znakiem niewielkich spadków. W centrum uwagi inwestorów w piątek był raport o wzroście PKB w USA w II kwartale, który pokazał, że gospodarka amerykańska znacznie zwolniła i rozwijała się w tempie 2,4%, oczekiwano natomiast 2,5%.
Poranna zniżka notowań EUR/PLN
2010-08-02 Komentarz poranny TMS BrokersNa początku dzisiejszej sesji europejskiej złoty podlega lekkiemu umocnieniu – notowania EUR/PLN zeszły poniżej zeszłotygodniowych minimów, usytuowanych w pobliżu poziomu 3,9850, a kurs USD/PLN zniżkuje pod poziom 3,0500. Polska waluta ma szansę utrzymać dziś tendencję aprecjacyjną, o ile pozwolą na to nastroje na europejskich giełdach.
Amerykańska waluta nadal pozostaje pod presją
2010-08-02 Raport poranny FMCMNiewielki popyt na dolara: Opublikowane w piątek nieco słabsze od oczekiwań dane o dynamice PKB w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że inwestorzy w dalszym ciągu nie są zainteresowani inwestowaniem w dolara. Połączenie słabszego wzrostu oraz wydłużonego okresu utrzymywania niskich stóp procentowych skłania raczej do szukania bardziej dochodowych aktywów na całym świecie.
Odpoczynek indeksów to nic złego
2010-08-02 Komentarz poranny DM IDMSAOstatni tydzień lipca przyniósł lekką realizację zysków na rynku. Choć część inwestorów może czuć rozczarowanie, gdyż spodziewała się korzystniejszych rozstrzygnięć po niedawnym przełamaniu ważnego oporu przez WIG20, osobiście minione dni interpretowałbym pozytywnie.
Trzeci miesiąc słabszych danych?
2010-08-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersZa nami dwa miesiące słabszych danych w USA. Pierwszy z nich zaserwował rynkom wyraźną korektę, drugi został przyćmiony przez dobre wyniki spółek. Kolejny miesiąc może zweryfikować lipcowy optymizm. Konsekwencje odczuje nie tylko rynek akcji i surowców, ale także rynki walutowe, włączając w to notowania złotego, który w lipcu zyskał najwięcej spośród walut rynków wschodzących.
Brak rozstrzygnięć po danych z USA
2010-07-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW czasie dzisiejszej sesji eurodolar poruszał się w konsolidacji pomiędzy poziomami 1,3000 a 1,3100.
Po publikacji wstępnych danych o PKB USA za II kw. nie zaobserwowaliśmy dużych zmian w notowaniach głównej pary walutowej.
Po publikacji wstępnych danych o PKB USA za II kw. nie zaobserwowaliśmy dużych zmian w notowaniach głównej pary walutowej.
Kurs EUR/PLN kończy tydzień w pobliżu poziomu 4,0000
2010-07-30 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPoczątek bieżącego tygodnia na rynku złotego upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN zniżkowały zdecydowanie aż do poziomu 4,0000. Wartość ta zatrzymała jednak dalsze spadki, w związku z czym w kolejnych dniach mogliśmy obserwować konsolidację kursu.
Amerykańscy inwestorzy niezadowoleni z gospodarki
2010-07-30 Podsumowanie dnia Gold FinanceNa europejskich giełdach przez większą część dnia trwało wyczekiwanie na publikację danych o dynamice wzrostu gospodarczego za oceanem. Jednak oczekiwanie to nie przebiegało w zbyt dobrej atmosferze. Skala spadku indeksów powoli się zwiększała.