Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mieszane nastroje na giełdach

Mieszane nastroje na giełdach

2010-08-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorkowa sesja na Wall Street po kilkudniowym marazmie przyniosła w końcu solidniejsze wzrosty. Indeks Dow Jones wzrósł o 1,01 proc., S&P 500 o 1,22 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,26 proc. Impulsem do wzrostów była lepsza od prognoz publikacja danych makroekonomicznych.
Dzisiaj dane z Polski o produkcji przemysłowej

Dzisiaj dane z Polski o produkcji przemysłowej

2010-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
We wtorek złoty zyskał na wartości. Kurs EUR/PLN przebił minima z zeszłego tygodnia usytuowane na 3,9600 i zszedł do najniższego poziomu od początku maja (dołek odnotował nieco pod 3,9350). Następnie wszedł on w fazę konsolidacji ponad 3,9400.

Inwestorzy znaleźli argumenty do kupowania akcji

Inwestorzy znaleźli argumenty do kupowania akcji

2010-08-18 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
We wtorek indeksy europejskie od początku dnia rosły. Inwestorzy nie mieli specjalnych powodów do radości, bowiem opublikowany rano indeks koniunktury gospodarczej ZEW spadł mocniej niż oczekiwano. Później wyniki kwartalne podał Wal-Mart, ale były one zgodne z oczekiwaniami. Giełdy pomimo tego rosły systematycznie przez całą sesję, a inwestorzy liczyli na doniesienia z USA.
Pomysły na kroplówkę dla rynku nieruchomości

Pomysły na kroplówkę dla rynku nieruchomości

2010-08-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po trzech sesjach „przestoju” na największych rynkach akcji, wczoraj do głosu doszli kupujący. To efekt dobrych wyników Wall Mart i Home Depot oraz wzrostu produkcji przemysłowej w USA. Na głównych parach walutowych ruchy były niewielkie, zyskiwał natomiast złoty.
Dziś poznamy ważne dane z Polski

Dziś poznamy ważne dane z Polski

2010-08-18 Raport poranny FMCM
Produkcja z USA pomogła dolarowi: Wczorajsze mieszane dane makro nie pomogły inwestorom w trwałym przebiciu się przez poziom 1,29 na parze EUR/USD. Wprawdzie chwilowo kurs znalazł się powyżej tego poziomu, ale późniejsze lepsze dane o produkcji przemysłowej za oceanem pomogły walucie amerykańskiej odzyskać siły.
Amerykanie mniej budują ale więcej produkują, giełdy lekko w górę

Amerykanie mniej budują ale więcej produkują, giełdy lekko w górę

2010-08-17 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wtorek przyniósł lekki powiew optymizmu na giełdach. Bykom „należało się” to po ubiegłotygodniowych spadkach i poniedziałkowym przyhamowaniu niedźwiedzich zapędów do ich kontynuacji. Dzisiejsze dane, które okazały się zbliżone do oczekiwań, nie dały rynkom wielkiego impulsu, ale przynajmniej nie przeszkodziły we wzrostowym odreagowaniu.
Dane o produkcji z USA lepsze od prognoz

Dane o produkcji z USA lepsze od prognoz

2010-08-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD wybił się dzisiaj górą z kanału spadkowego w którym przebywał od drugiej połowy minionego tygodnia. Wartość euro względem dolara dotarła w okolice 1,2910 po czym weszła w fazę konsolidacji pod tym poziomem.
Rynek surowców pod wpływem nastrojów inwestycyjnych

Rynek surowców pod wpływem nastrojów inwestycyjnych

2010-08-17 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od pewnego czasu na rynkach finansowych obserwować można powrót do zależności pomiędzy głównymi klasami aktywów, która była charakterystyczna dla najgorętszego okresu kryzysu finansowego. Kurs głównej pary walutowej, czyli eurodolara ponownie zaczął zachowywać się jak barometr ogólnych nastrojów na rynku.
Ciąg dalszy odreagowania

Ciąg dalszy odreagowania

2010-08-17 Raport popołudniowy FMCM
Mocniejszy spadek indeksu ZEW: Kończąca się sesja europejska dostarczyła inwestorom nieco emocji związanych z publikacjami makro. Najpierw rano okazało się, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w Strefie Euro jest większy niż oczekiwano (wyniósł 4,6 mld EUR), a indeks ZEW zanotował znacznie silniejszy spadek, bo do poziomu 14 pkt (spodziewano się 21 pkt).
Oczekiwanie na impuls

Oczekiwanie na impuls

2010-08-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Indeksy S&P500 i DJIA zakończyły wczorajszą sesję na poziomach zbliżonych do piątkowego zamknięcia, natomiast Nasdaq Composite wzrósł o 0,4%. Obroty były skromne. Ta niechęć do aktywnego handlu, to nie tylko efekt wakacji.
Dziś istotne dane z USA

Dziś istotne dane z USA

2010-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się przy niskim poziomie notowań EUR/PLN. Kurs tej pary walutowej zszedł rano poniżej wartości 3,9800. Kolejne najbliższe wsparcia znajdują się na poziomach 3,9750 i 3,9600 (minimum z zeszłego tygodnia).
Tym razem spokojna noc na walutach

Tym razem spokojna noc na walutach

2010-08-17 Raport poranny FMCM
Wstrzymanie spadków EUR/USD: Patrząc na ogólną sytuację na głównej parze walutowej pierwsza sesja w nowym tygodniu okazała się raczej neutralna. Wprawdzie niedźwiedzie podjęły próbę trwałego zejścia na niższe poziomy, ale ostatecznie kurs wrócił w pobliże porannego otwarcia.
Inwestorzy oczekują na dane makro

Inwestorzy oczekują na dane makro

2010-08-17 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na rynkach europejskich upłynął bardzo spokojnie. Miało to związek z małą ilością publikowanych danych makroekonomicznych. Informacje, które napłynęły na rynek działały na korzyść strony podażowej, ale ich waga nie była aż tak duża, żeby wywołały znaczące zmiany giełdowych indeksów.
Umocnienie walut naszego regionu

Umocnienie walut naszego regionu

2010-08-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynku walutowym odnotowano wczoraj umocnienie walut naszego regionu w stosunku do euro oraz dolara, który również nieznacznie tracił względem wspólnej waluty. Dolar tracił również w stosunku do jena, mimo że opublikowane wczoraj dane o dynamice PKB w Japonii nie pozwalały inwestorom na przyjęcie bardziej optymistycznej postawy.
Na giełdach nadal przeważają sprzedający

Na giełdach nadal przeważają sprzedający

2010-08-16 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Końcówka ubiegłego tygodnia upłynęła pod znakiem niewielkich spadków na giełdach europejskich. W piątek rano inwestorzy zostali pozytywnie zaskoczeni najepszym wynikiem PKB w Niemczech od 23 lat, który w II kwartale wzrósł o 2,2% k/k.
Kontynuacja słabych nastrojów

Kontynuacja słabych nastrojów

2010-08-16 Raport poranny FMCM
Słabe dane z Japonii: Piątkowe dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, a także słabsze od oczekiwań dane o dynamice PKB w Japonii sprawiły, że główna para walutowa zanotowała kolejne minimum, tym razem w okolicach poziomu 1,2730.
Notowania EUR/PLN wciąż w pobliżu 4,0000

Notowania EUR/PLN wciąż w pobliżu 4,0000

2010-08-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania złotego w dalszym ciągu pozostają stabilne, a kurs EUR/PLN utrzymuje się w pobliżu poziomu 4,0000. Konsolidacja, jaką obserwujemy na wykresie tej pary walutowej trwa już ponad dwa tygodnie, praktycznie przez cały ten czas kurs euro względem złotego utrzymuje się w przedziale 3,9750 – 4,0250.
Azja nerwowa po danych z Japonii

Azja nerwowa po danych z Japonii

2010-08-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po burzliwym minionym tygodniu, również bieżący tydzień rozpoczął się nerwowo. Głównym winowajcą są dane z Japonii – rynek na tym froncie nie był przygotowany na rozczarowanie. Mimo, iż w rozpoczynającym się tygodniu nie ma kluczowych dla rynków globalnych figur makroekonomicznych, ...
Eurodolar kontynuuje spadki

Eurodolar kontynuuje spadki

2010-08-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja dla inwestorów ze Starego Kontynentu rozpoczęła się w pozytywnych nastrojach głównie za sprawą publikacji na temat dynamiki niemieckiego PKB. Z danych jakie poznaliśmy o godzinie 8:00 wynika, że PKB Niemiec wzrosło w drugim kwartale o 2,2 proc. kw/kw, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie 1,3 proc. kw/kw.
Złoty stabilny względem euro, traci wobec dolara

Złoty stabilny względem euro, traci wobec dolara

2010-08-13 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej o rozszerzeniu ekspansji monetarnej jest niewątpliwe wydarzeniem minionego tygodnia i jej skutki w horyzoncie kilkunastu miesięcy będą korzystne dla złotego. Mimo to, drugi tydzień sierpnia przynosi przecenę polskiej waluty będącą wynikiem pogorzenia nastrojów na rynkach globalnych.