Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wszystkie oczy skierowane na FED

Wszystkie oczy skierowane na FED

2010-08-10 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na rynkach europejskich upłynął pod znakiem wzrostów. Indeksy w Europie po słabym piątkowym zamknięciu odrabiały straty. W trakcie sesji impulsów do handlu w zasadzie nie było, warto jednak wspomnieć o danych dotyczących wzrostu eksportu w Niemczech o 3,8%, czyli o dwa razy więcej niż oczekiwano.
Rośnie presja na FED

Rośnie presja na FED

2010-08-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś wieczorem szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke oraz pozostali członkowie Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) będą dyskutować, czy podjąć nowe kroki w celu stymulowania wzrostu gospodarczego. Zaplanowane na godzinę 20.15 oświadczenie jest najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia, ...

Inwestorzy czekają na Bernanke

Inwestorzy czekają na Bernanke

2010-08-10 Raport poranny FMCM
Ograniczanie ryzyka na EUR/USD: Wczorajsza sesja stała pod znakiem ograniczania ryzyka i realizacji zysków przed dzisiejszym posiedzeniem FED. Spora część inwestorów postanowiła pozamykać swoje pozycje przed wieczornym ogłoszeniem decyzji, przez co główna para walutowa zanotowała spadek najpierw do 1,32, a następnie jeszcze niżej do 1,3140.
Presja na Fed

Presja na Fed

2010-08-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po serii słabych danych z USA i wypowiedziach Jamesa Bullarda o zagrożeniu deflacją, pojawiły się oczekiwania na nowe działania stymulacyjne ze strony polityki monetarnej. Jeśli jednak Fed zachowa spokój i nie ugnie się pod presją, może zafundować rynkom akcji korektę i przynajmniej przejściowo wzmocnić dolara.
Byki liczą na dostawę dolarów z amerykańskiej rezerwy federalnej

Byki liczą na dostawę dolarów z amerykańskiej rezerwy federalnej

2010-08-09 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wszystko wskazuje na to, że kluczowe dla losów letniej hossy będzie wtorkowe posiedzenie Fed. Jeśli w jego trakcie podjęta zostanie decyzja o stymulowaniu mizernie rozwijającej się amerykańskiej gospodarki kolejną dolarową kroplówką, powinniśmy zobaczyć indeksy na rekordowym poziomie.
Spokojna sesja w notowaniach złotego

Spokojna sesja w notowaniach złotego

2010-08-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej kurs EUR/USD po okresie konsolidacji pod poziomem 1,3300 odnotował umiarkowany spadek w okolice 1,3230. Ruch ten jednak nie przyniósł żadnych istotnych zmian w notowaniach euro względem dolara.
Oznaki zniecierpliwienia?

Oznaki zniecierpliwienia?

2010-08-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli spojrzeć na dzisiejsze zachowanie się giełd (nieznaczny spadek), czy też dolara na rynkach międzynarodowych (minimalne umocnienie), to można zauważyć, że część inwestorów zaczyna się niecierpliwić wyczekiwaniem na jutrzejszy, wieczorny komunikat FOMC.
Niewiele impulsów do handlu

Niewiele impulsów do handlu

2010-08-09 Raport popołudniowy FMCM
Korekcyjne spadki na EUR/USD: Pierwsza sesja kolejnego tygodnia nie była zbyt emocjonująca. Na początku inwestorzy pozostawali jeszcze pod wpływem piątkowych danych z USA, przez co waluta amerykańska była pod niewielką presją. Jednak im bliżej końca sesji europejskiej, tym podaż wspólnej waluty rosła, a kurs EUR/USD oddalał się od poziomu 1,33.
Złoty czeka na FOMC

Złoty czeka na FOMC

2010-08-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poniedziałkowy handel upływa pod znakiem ograniczonej zmienności złotego. Kurs USD/PLN konsoliduje się wokół poziomu 3 zł, poruszając się w wąskim przedziale 2,9937-3,0083 zł. W równie ograniczonym stopniu zmieniają się notowania EUR/PLN. Euro dziś lekko traci na wartości wobec złotego, reagując na realizację zysków na EUR/USD.
Marazmu ciąg dalszy

Marazmu ciąg dalszy

2010-08-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątkowa sesja na Wall Street, mimo, że miała dość dramatyczny przebieg nie zmieniła istotnie obrazu rynku. Tąpnięcie notowań po słabych danych z rynku pracy miało dwie fazy, co mogło zapowiadać większy ruch spadkowy. Wolumen handlu pozostawał jednak bardzo niski i dlatego popyt był w stanie odzyskać inicjatywę.
Co zrobi Fed?

Co zrobi Fed?

2010-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Kluczowym wydarzeniem piątkowej sesji była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Praktycznie przez cały miniony tydzień inwestorzy oczekiwali na ten odczyt, który ostatecznie wypadł gorzej od prognoz. Według Departamentu Pracy USA zatrudnienie w sektorze pozarolniczym spadło w lipcu o 131 tys. etatów, podczas gdy oczekiwano zniżki jedynie o 65 tys.
Poniedziałkowe otwarcie bez większych zmian

Poniedziałkowe otwarcie bez większych zmian

2010-08-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przez weekend na rynkach nie wydarzyło się nic, co mogłoby odwrócić dotychczasowe tendencje. Przypomnijmy, że w piątek dolar znacząco stracił po publikacji danych Departamentu Pracy USA, które pokazały spadek liczby etatów poza sektorem rolniczym w lipcu o 131 tys. i jednoczesną sporą rewizję w dół danych za czerwiec.
Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

2010-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek bieżącego tygodnia na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/PLN wciąż pozostają poniżej poziomu 4,0000. Kurs USD/PLN natomiast zniżkuje pod wartość 3,0000.
Dane z USA wprowadziły niepewność

Dane z USA wprowadziły niepewność

2010-08-09 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Końcówka ubiegłego tygodnia na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem zmienności. Piątkowa sesja była w całości podporządkowana raportowi z amerykańskiego rynku pracy. Przed jego publikacją indeksy w Europie rosły, natomiast później nastąpiła gwałtowna zmiana nastrojów i indeksy zaczęły zniżkować.
Mocna reakcja w Stanach

Mocna reakcja w Stanach

2010-08-09 Komentarz poranny DM IDMSA
Po ostatnim tygodniu można mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne przemyślenia na temat sytuacji na GPW. Przede wszystkim faktem jest utrzymywanie kilkutygodniowego trendu wzrostowego. WIG20 zachowuje się nienajgorzej nawet mimo prób nacisku podąży w drugiej połowie tygodnia, ...
Oczy zwrócone na Fed

Oczy zwrócone na Fed

2010-08-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek pracy nadal pozostaje kulą u nogi amerykańskiej gospodarki i to prawdopodobnie w większym stopniu, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Słabsze dane nie wystarczyły jednak do pogorszenia nastrojów na rynkach, gdyż inwestorzy ponownie oczekują pomocy ze strony Fed. Z tego tytułu traci jednak dolar.
Weekend nie wpłynął na nastroje inwestorów

Weekend nie wpłynął na nastroje inwestorów

2010-08-09 Raport poranny FMCM
Kolejne osłabienie dolara: Piątkowe dane ze Stanów Zjednoczonych mocno rozczarowały inwestorów, a skutkiem większego niż oczekiwano spadku liczby etatów w sektorze pozarolniczym było osłabienie waluty amerykańskiej. Główna para walutowa zanotowała silny wzrost i nowe maksimum lokalne na poziomie 1,3330.
Indeksy nie runęły po danych z amerykańskiego rynku pracy

Indeksy nie runęły po danych z amerykańskiego rynku pracy

2010-08-06 Podsumowanie dnia Gold Finance
Giełdowe byki nie doczekały się wsparcia w postaci dobrych danych o liczbie nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Okazały się one gorsze od oczekiwań i indeksy poszły w dół. Reakcja europejskich parkietów i Wall Street była jednak dość umiarkowana.
Tydzień pod znakiem oczekiwania na dane z USA

Tydzień pod znakiem oczekiwania na dane z USA

2010-08-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W bieżącym tygodniu złoty pozostawał stabilny, a notowania EUR/PLN poruszały się w wąskim przedziale 3,9800 – 4,0200. Również na polskim rynku inwestorzy pozostawali w oczekiwaniu na piątkową publikację danych z amerykańskiego rynku pracy.
Silny ruch na EUR/USD

Silny ruch na EUR/USD

2010-08-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Scenariusz na dzisiaj był zbyt prosty, aby się zrealizować, ale jednak… Dość słabe dane z amerykańskiego rynku pracy (spadek liczby nowych etatów poza sektorem rolniczym o 131 tys. w lipcu i rewizja w dół do -221 tys. danych za czerwiec) automatycznie nasiliły obawy, iż FOMC na najbliższym posiedzeniu zaplanowanym na 10 sierpnia podejmie dodatkowe kroki, aby wesprzeć gospodarkę.