Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mało udany koniec kwartału

Mało udany koniec kwartału

2010-07-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W środę nastroje na parkietach były mieszane, ze względu na informacje, które napłynęły na rynek. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na doniesienia z ECB o tym, że wielkość pożyczek banków centralnych była mniejsza niż oczekiwano.
W Chinach coraz chłodniej

W Chinach coraz chłodniej

2010-07-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do słabszych danych z USA inwestorzy powoli zaczęli się już przyzwyczajać. W tym kontekście wczorajszy słabszy raport ADP nie wywołał już panicznej reakcji rynku, choć mógł przesądzić o ustanowieniu nowych minimów przed indeks Dow Jones.

Kolejny dzień z danymi makro

Kolejny dzień z danymi makro

2010-07-01 Raport poranny FMCM
Powrót na niższe poziomy: Przebieg wczorajszej sesji na głównej parze był bardzo dynamiczny. Po spokojnym początku pojawiła się wiadomość o wynikach przetargu EBC i kurs EUR/USD ruszył mocno w górę. Późniejsze godziny przyniosły mocne wahania i próbę utrzymania się głównej pary na wysokich poziomach.
Byki zbyt słabe, by przejąć inicjatywę

Byki zbyt słabe, by przejąć inicjatywę

2010-06-30 Podsumowanie dnia Gold Finance
Dzisiejsze próby odreagowania wtorkowej silnej przeceny nie wypadły ani zbyt okazale ani przekonująco. Nie było widać wielkiej chęci do kupowania akcji, za to czuć było obawę przed kontynuacją spadków.
Stopy procentowe w Polsce bez zmian

Stopy procentowe w Polsce bez zmian

2010-06-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy wzrost do poziomu 1,2300, po którym jednak nastąpiło odreagowanie w okolice 1,2230. Europejską walutę wsparły dzisiaj wyniki oferty 3-miesięcznych pożyczek przedstawione przez ECB.
Złoty mocniejszy, ale za sprawą czynników globalnych

Złoty mocniejszy, ale za sprawą czynników globalnych

2010-06-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy znów nieco przesadzili – mowa tutaj o obawach związanych z płynnością sektora międzybankowego w strefie euro. Okazało się, że większość instytucji spłaci do ECB zaciągnięte rok temu pożyczki, a wartość zapotrzebowania na 3 miesięczne pożyczki (notabene oprocentowane wyżej od Euroliboru) wyniesie 131,9 mld EUR (wcześniej szacowano iż to może być więcej).
Banki potrzebują mniej pomocy z EBC

Banki potrzebują mniej pomocy z EBC

2010-06-30 Raport popołudniowy FMCM
Rozczarowanie odczytem ADP: W dniu dzisiejszym główna para walutowa była wyraźnie uzależniona od wiadomości napływających na rynek. Najpierw pojawiły się wstępne dane o inflacji CPI ze Strefy Euro. Okazały się one symbolicznie słabsze od prognoz (inflacja wyniosła 1,4% r/r), ale nie miało to wpływu na bieżące nastroje.
Środa dobrych wiadomości

Środa dobrych wiadomości

2010-06-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Obserwowana w środę poprawa nastrojów na rynkach finansowych, wsparta optymistycznymi doniesieniami z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Węgier, zachęca do bardziej ryzykownych decyzji. Korzysta na tym złoty i inne waluty regionu.
W pobliżu kluczowych wsparć technicznych

W pobliżu kluczowych wsparć technicznych

2010-06-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bardzo słaba sesja na światowych giełdach doprowadziła do naruszenia istotnych poziomów technicznych na indeksach. Towarzyszył temu spadek rentowności obligacji oraz umocnienie dolara i jena. Rynek zniósł już całe odbicie czerwcowe odbicie z poziom 1040 i ustanowił nowe minimum trendu. To bardzo niepokojący sygnał techniczny.
Dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

Dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

2010-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku złotego przyniosła osłabienie polskiej waluty – notowania EUR/PLN zwyżkowały ponad poziom 4,1700, który jednak zdołał zatrzymać dalszą deprecjację. Dziś rano złoty odrobił już część strat, a wartość euro spadła w okolice 4,1400 zł.
RPP nie pomoże złotemu?

RPP nie pomoże złotemu?

2010-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem złoty nie tracił, a nawet nieco zyskiwał pomimo silnych spadków na amerykańskiej giełdzie. W pewnym sensie odzwierciedlał także zachowanie się EUR/USD, który nie zszedł poniżej 1,2150. Z kolei dzisiaj rano nastroje poprawiły informacje z Węgier, gdzie zapowiedziano przedłużenie umowy kredytowej z Międzynarodowym Funduszem Walutowym na ten i przyszły rok.
Niepokój na rynkach rośnie coraz bardziej

Niepokój na rynkach rośnie coraz bardziej

2010-06-30 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wczorajsza sesja na parkietach europejskich w całości przebiegała pod dyktando sprzedających. Na kiepską postawę giełdowych indeksów wpłynęły dane makroekonomiczne z Chin dotyczące wskaźników wyprzedzających, które obudziły wśród inwestorów obawy o spowolnienie gospodarcze Państwa Środka.
Rynek surowców patrzy na Chiny

Rynek surowców patrzy na Chiny

2010-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
W notowaniach ropy Brent w ostatnich dniach wyhamowały wzrosty, obserwowane w ciągu pierwszych trzech tygodni czerwca. Kontynuację zwyżki uniemożliwiło pogorszenie sytuacji na światowych giełdach. Wcześniejsze sygnały do wzrostów głównych indeksów giełdowych zostały zanegowane. Następnie powstała przestrzeń do większych spadków.
Dziś szacunkowe dane z amerykańskiego rynku pracy

Dziś szacunkowe dane z amerykańskiego rynku pracy

2010-06-30 Raport poranny FMCM
Wyhamowanie spadków: Wczorajszy dzień przyniósł dalszą mocną wyprzedaż waluty europejskiej, co zepchnęło kurs EUR/USD pod poziom 1,22. Sprzyjały temu spadki na giełdach światowych, ale sesja azjatycka przyniosła nieco uspokojenia.
Inwestorzy koncentrowali się na wydarzeniach w Rumunii

Inwestorzy koncentrowali się na wydarzeniach w Rumunii

2010-06-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
W ciągu ostatnich kilku dni duże zainteresowanie wzbudzała sytuacja w naszym regionie Europy, dokładniej zaś, inwestorzy koncentrowali się na wydarzeniach w Rumunii i kwestii uruchomienia transzy pomocy finansowej dla tego kraju przez MFW. Ostatnie pięć dni przyniosło osłabienie rumuńskiego leja w stosunku do euro o blisko 4%, węgierskiego forinta o 2.5%, a złotego o 2%.
Debiut w cieniu fatalnych nastrojów

Debiut w cieniu fatalnych nastrojów

2010-06-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tauron zadebiutuje w GPW w dzień po tym jak na amerykańskiej giełdzie indeksy testowały tegoroczne minima. Nie bez powodu – kolejna publikacja z USA kompletnie rozczarowała. W tych okolicznościach warto natomiast zwrócić uwagę na niezłą postawę euro względem dolara.
Przecena złotego i pierwsze pozytywne sygnały

Przecena złotego i pierwsze pozytywne sygnały

2010-06-29 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wzrost awersji do ryzyka napędzał wtorkową przecenę złotego do dolara, funta i franka. W tym ostatnim przypadku dodatkowo pomagał, utrzymujący się w ostatnich dniach na rynkach finansowych, duży popyt na szwajcarską walutę. Złoty zyskał dziś jedynie w relacji do euro.
Inwestorzy przystąpili do wakacyjnej wyprzedaży akcji

Inwestorzy przystąpili do wakacyjnej wyprzedaży akcji

2010-06-29 Podsumowanie dnia Gold Finance
Poniedziałkowy marazm na giełdach i wakacyjne nastroje nieoczekiwanie przekształciły się w gwałtowną niechęć do posiadania akcji. Co gorsza, ciężko dostrzec konkretne powody tej nagłej zmiany nastawienia inwestorów.
Złoty nadal słaby, podobnie jak euro/dolar

Złoty nadal słaby, podobnie jak euro/dolar

2010-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
We wtorek wprawdzie deprecjacja złotego została powstrzymana na kilka godzin, ale nie oznacza to końca osłabienia naszej waluty. Sytuacja w regionie nadal się pogarsza, do czego przyczynił się dzisiejszy raport agencji ratingowej Moody’s, ...
Kiepski dzień na rynkach finansowych

Kiepski dzień na rynkach finansowych

2010-06-29 Raport popołudniowy FMCM
Nastroje konsumentów w USA w dół: Zdecydowana większość dzisiejszej sesji europejskiej przebiegała pod dyktando sprzedających wspólną walutę. Było to kontynuacją wczorajszych nastrojów, choć dziś kiepskie zachowanie rynku walutowego było uzasadnione dodatkowo spadającymi cenami akcji na giełdach w Europie.