Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Departament Pracy uratował sytuację, ale na jak długo?

Departament Pracy uratował sytuację, ale na jak długo?

2011-05-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mogło być bardzo gorąco, a jednak nie było. Mowa tu o dzisiejszym odczycie Departamentu Pracy USA o godz. 14:30. Okazało się, że stopa bezrobocia wprawdzie wzrosła z 8,8 proc. do 9,0 proc. (co nie jest pozytywne), ale już liczba nowych etatów poza rolnictwem zwiększyła się aż o 244 tys., a w sektorze prywatnym o 268 tys., co jest zaskakująco dobrym wynikiem.
Lepsze dane z rynku pracy USA

Lepsze dane z rynku pracy USA

2011-05-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pierwsza część dzisiejszej sesji na rynku eurodolara przebiegała pod znakiem oczekiwania na oficjalną publikację Departamentu Pracy USA. Do godziny 14:30 notowania głównej pary walutowej oscylowały w przedziale 1,4500-1,4600. W kwietniu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 244 tys. etatów, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie 187 tys.

Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

2011-05-06 Raport popołudniowy FMCM
Śmierć Bin Ladena nie pomogła dolarowi: Notowania w nowy tygodniu główna para walutowa rozpoczęła w atmosferze radości jaka towarzyszyła zabiciu przez amerykańskie siły specjalne najgroźniejszego terrorysty Osamy Bin Ladena. Zadowolenie to udzieliło się także na rynkach finansowych, z czego skorzystała amerykańska waluta.
BGK i dane z USA wsparły złotego

BGK i dane z USA wsparły złotego

2011-05-06 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Aktywność Banku Gospodarstwa Krajowego na rodzimym rynku walutowym oraz poprawa nastrojów na rynkach globalnych, pozwoliły w piątek złotemu odrobić część start z tego tygodnia. O godzinie 16:36 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9410 zł, a USD/PLN 2,7158 zł.
Rynki w fazie korekty

Rynki w fazie korekty

2011-05-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza sesja przyniosła dalszą wyprzedaż na rynkach surowcowych oraz przecenę na rynkach akcji. Słabe dane napływające z gospodarek światowych, w tym USA, przyniosły wzrost awersji do ryzyka, czego skutkiem było silne umocnienie waluty amerykańskiej i japońskiej.
Czy leci z nami pilot?

Czy leci z nami pilot?

2011-05-06 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po wczorajszych nie tak jastrzębich jak oczekiwano sygnałach z Europejskiego Banku Centralnego oraz po wyraźnie słabszych od prognoz danych dotyczących liczby nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych w USA (w ostatnich tygodniu wzrosła ona o 43 tys. do poziomu 474 tys. najwyższego od sierpnia, choć spodziewano się 410 tys.), ...
Panika wkracza na rynki?

Panika wkracza na rynki?

2011-05-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
To co stało się wczoraj (silne przeceny surowców, zwłaszcza ropy), a także gwałtowne umocnienie się dolara, ale i też franka, oraz jena, pokazuje, że inwestorzy nagle uświadomili sobie, że w światowej gospodarce może nie być tak „różowo”, a dość „gołębie” wystąpienie Bena Bernanke z 27 kwietnia, mogło mieć swoje drugie dno.
Surowce i dane kluczowe dla złotego

Surowce i dane kluczowe dla złotego

2011-05-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowy poranek przynosi lekkie umocnienie złotego w relacji do euro, po tym jak w ostatnich trzech dniach kurs EUR/PLN rósł, reagując na pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych. Lekko rosną natomiast notowania USD/PLN.
Przecena na rynku surowców umacnia dolara

Przecena na rynku surowców umacnia dolara

2011-05-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zaskakująco złe dane z amerykańskiego rynku pracy stały się wczoraj wystarczającym powodem do realizacji zysków na przegrzanych rynkach surowcowym i walutowym. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w ubiegłym tygodniu do 476 tys. wobec oczekiwanych 410 tys., co było najwyższym odczytem od ośmiu miesięcy.
Czy dane z rynku pracy obudzą kupujących?

Czy dane z rynku pracy obudzą kupujących?

2011-05-06 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W tym tygodniu na Wall Street niepodzielnie zdecydowanie przeważają niedźwiedzie. W czwartek S&P 500 stracił 0,9 proc. i spadł w okolice 1335 punktów. Średnia giełdowa Dowa zniżkował z kolei o 1,1 proc. do poziomu 12 584 punktów. Dziś w centrum uwagi znajdą się publikacje danych z amerykańskiego rynku pracy.
Dane z rynku pracy USA w centrum uwagi

Dane z rynku pracy USA w centrum uwagi

2011-05-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza przecena euro w relacji do dolara po konferencji prasowej z udziałem prezesa ECB była kontynuowana w trakcie sesji amerykańskiej. W godzinach wieczornych kurs EUR/USD spadł w okolice poziomu 1,4500.
Dziś ważne dane zza oceanu

Dziś ważne dane zza oceanu

2011-05-06 Raport poranny FMCM
Inwestorzy patrzą dziś na Stany: Wczorajsze gorsze dane na temat liczby nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczony oraz bardzo umiarkowana wypowiedź J.C. Tricheta po decyzji EBC o utrzymaniu stóp na niezmienionym poziomie wywołały w drugiej połowie notowań europejskich silny spadek kursu eurodolara do poziomu 1,46.
Wyprzedaż na rynku surowców

Wyprzedaż na rynku surowców

2011-05-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To co zaczęło się od rynku srebra, przerodziło się w silną wyprzedaż na większości rynkach surowcowych. Ceny ropy obniżyły się wczoraj o ponad 10 USD za baryłkę. Jednocześnie umacniał się amerykański dolar, a traciły rynki akcji. Nie pomogły dane z USA. Dziś kluczowy raport z rynku pracy.
Znaczące umocnienie dolara po konferencji prezesa EBC

Znaczące umocnienie dolara po konferencji prezesa EBC

2011-05-05 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piąty dzień maja przynosi zdecydowane odreagowanie na rynku złotego. Wzrost na parze USDPLN wynosi obecnie, od ceny dzisiejszego otwarcia, ponad 3 grosze. Para ta zbliża się obecnie do okrągłego poziomu 2,70. W stosunku do euro i do franka nasza waluta dzisiaj zachowuje się dość stabilnie i wzrosty notowań są tutaj nieznaczne.
ECB rozczarował, ale to dane o bezrobociu powinny martwić

ECB rozczarował, ale to dane o bezrobociu powinny martwić

2011-05-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej J.C.Tricheta nie padły sformułowania o „wzmożonej czujności” (strong vigilance), co byłoby odebrane jako zapowiedź rychłej podwyżki stóp procentowych. Szef ECB wolał być ostrożny – padło sformułowanie o uważnym monitorowaniu cen, czy też akomodacyjnej polityki banku centralnego, ale dodano, ...
Rynek pracy w kiepskim stanie

Rynek pracy w kiepskim stanie

2011-05-05 Raport popołudniowy FMCM
Pomyślny początek, słaby koniec: Początek dzisiejszego dnia dla eurodolara upłynął pod znakiem wzrostów. Pomagały mu w tym oczekiwania nie tyle co na decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp, lecz przede wszystkim na komentarz J.C. Tricheta.
Kontynuacja spadków na Wall Street

Kontynuacja spadków na Wall Street

2011-05-05 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Środowa sesja przyniosła kontynuację spadków na amerykańskich giełdach. Indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,66 proc., S&P 500 spadł o 0,69 proc., z kolei technologiczny Nasdaq stracił 0,47 proc.
Dzień banków centralnych

Dzień banków centralnych

2011-05-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza sesja na rynkach światowych przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów. Większość głównych indeksów zagranicznych kontynuowała spadki. Na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost awersji do ryzyka związany z obawami o siłę obecnego światowego ożywienia gospodarczego, do czego przyczyniły się słabsze dane opublikowane ze strefy euro i gospodarki amerykańskiej.
Lekkie odreagowanie

Lekkie odreagowanie

2011-05-05 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po dwóch dniach wyraźnych spadków na akcyjnych rynkach Starego Kontynentu, dziś przyszedł czas na ich lekkie odreagowanie. W czwartek o godz. 9:59 paneuropejski indeks STOXX Europe 600 zwyżkował o 0,13%, a w tym samym czasie najszerszy wskaźnik warszawskiego parkietu, czyli WIG, rósł o 0,01%.
Dzisiaj kluczowe będą słowa Tricheta

Dzisiaj kluczowe będą słowa Tricheta

2011-05-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajszy dość słaby odczyt amerykańskiego indeksu ISM w usługach, który spadł w kwietniu do 52,8 pkt. z 57,3 pkt. w marcu, rzeczywiście zaszkodził Wall Street. Zaczęto się obawiać, iż zaszkodzi to perspektywom zysków amerykańskich spółek, gdyż gospodarka może przez dłuższy czas, niż to do tej pory sądzono, wychodzić na prostą.