Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przed nami spokojna sesja europejska

Przed nami spokojna sesja europejska

2011-05-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś mamy kolejny dzień mniejszej aktywności na rynkach. Wpływ na to ma dzień wolny od pracy w Wielkiej Brytanii, Chinach i najważniejszych rynkach Europy Zachodniej. Początek sesji europejskiej przyniósł konsolidację eurodolara na poziomach z piątkowego zamknięcia. Otwarcie sesji na parze EUR/USD nastąpiło na poziomie 1,4823.
Śmierć bin Ladena stała się okazją do odreagowania dolara

Śmierć bin Ladena stała się okazją do odreagowania dolara

2011-05-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podaną w niedzielę wieczorem przez amerykańskie władze informację o udanej akcji przeciwko czołowemu terroryście, Osamie bin Ladenowi, rynki finansowe przyjęły dość dobrze. W górę poszły giełdy, ale zyskał tez dolar, ale głównie na zasadzie realizowania zysków z ostatniego silnego osłabienia się amerykańskiej waluty.

Bin Laden nie żyje, rynki świętują

Bin Laden nie żyje, rynki świętują

2011-05-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przed nami bardzo interesujący tydzień. W strefie euro o stopach procentowych decydował będzie EBC, w USA poznamy najważniejsze dane makroekonomiczne. Te tematy zostały jednak przysłonięte informacją o śmierci Osamy Bin Ladena, która wywołała euforyczną reakcję rynków.
Seria słabszych danych z USA

Seria słabszych danych z USA

2011-05-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym, jak FED zaprezentował dość „gołębi” przekaz, dolar dość wyraźnie stracił, a na rynku zaczęto się prześcigać w prognozach dotyczących możliwego dalszego spadku amerykańskiej waluty. Spróbujmy jednak znaleźć czynniki, które mogłyby wesprzeć odwrotny scenariusz.
Tydzień pod znakiem osłabienia dolara

Tydzień pod znakiem osłabienia dolara

2011-05-01 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na rynku eurodolara głównym wydarzeniem mijającego tygodnia była decyzja Fed i konferencja prasowa B. Bernanke. Pierwsza w historii konferencja szefa Fed po posiedzeniu FOMC. Widać więc, że amerykański bank centralny dąży do poprawy komunikacji z rynkiem i podąża drogą wytyczoną przez EBC. Oczekiwania przed posiedzeniem Fed istotnie wspierały zwyżkę kursu eurodolara.
Ministerstwo Finansów sprzedaje euro

Ministerstwo Finansów sprzedaje euro

2011-04-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost notowań eurodolara w okolice wczorajszego szczytu, czyli poziomu 1,4880. Rano o godzinie 11:00 opublikowane zostały dane na temat inflacji konsumentów HICP w strefie euro. Wskaźnik ten wyniósł w kwietniu 2,8 proc. r/r, podczas gdy spodziewano się odczytu na poziomie 2,7 proc. r/r.
FED nadal obstaje przy swoim

FED nadal obstaje przy swoim

2011-04-29 Raport tygodniowy FMCM
W oczekiwaniu na FOMC: Wyłączenie w poniedziałek z powodu święta większości europejskich banków spowodowało, że tego dnia ruch na głównej parze walutowej był niewielki, a wartość kursu oscylowała wokół poziomu 1,46. Więcej zmian na rynku przyniósł dopiero następny dzień.
Fed umocnił złotego

Fed umocnił złotego

2011-04-29 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W ubiegłym tygodniu złotego umocniła werbalna interwencja szefa NBP i ministra finansów, w tym tygodniu był to amerykański Fed. W piątkowe popołudnie dolar kosztuje 2,65 złotego, euro 3,9320 złotego, zaś frank 3,0540 złotego.
Słabe dane z USA, trend będzie kontynuowany

Słabe dane z USA, trend będzie kontynuowany

2011-04-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza sesja europejska przyniosła odreagowanie kursu głównej pary walutowej po wcześniejszych wzrostach. Jego skala była jednak na tyle nieduża, iż trend wzrostowy jest cały czas niezagrożony, zarówno na EURUSD, jak również na innych parach, w których dolar jest walutą kwotowaną.
Dane makro wyhamowały wzrost cen akcji

Dane makro wyhamowały wzrost cen akcji

2011-04-29 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Pierwsza część piątkowej sesji upłynęła pod hasłem spadków. W regionie Azji i Pacyfiku po wyłączeniu świętującej dziś Japonii, ceny akcji zniżkowały średnio o 0,5% (indeks MSCI AC Asia Pacific ex Japan), a o godz. 10:35 paneuropejski indeks STOXX Europe 600 handlowany był na 0,03% minusie.
Stabilizacja w notowaniach eurodolara

Stabilizacja w notowaniach eurodolara

2011-04-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja obfitować będzie w publikacje makroekonomiczne z Eurolandu oraz Stanów Zjednoczonych. Jednak wpływ danych makro na rynek walutowy może okazać się ograniczony ze względu na dzień wolny od pracy w Wielkiej Brytanii, będącej centrum handlu na walutach. Na początku sesji w Europie kurs eurodolara znajdował się w okolicach poziomu 1,4850.
Kolejne szczyty S&P 500 i średniej Dowa

Kolejne szczyty S&P 500 i średniej Dowa

2011-04-29 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Indeks amerykańskich blue chipów zyskał w czwartek 0,6 proc. i po raz kolejny ustanowił rekord hossy. Od czasu kiedy amerykańskie spółki prezentują kwartalne wyniki, tj. od 11 kwietnia, Dow Jones Industrial Average zniżkował tylko trzy razy na trzynaście sesji. Przed nami publikacje wyników jeszcze dziesięciu amerykańskich blue chipów, zatem można oczekiwać, ...
Kluczowe będą dane z Eurolandu?

Kluczowe będą dane z Eurolandu?

2011-04-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
W kontekście zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (5 maja) dość ważne mogą okazać się dzisiejsze wstępne szacunki Eurostatu nt. kwietniowej inflacji HICP. Po tym jak ostateczny odczyt za marzec okazał się być wyższy od pierwotnych szacunków (2,6 proc. r/r) i wyniósł 2,7 proc. r/r, ...
Notowania złotego pozostają dość stabilne

Notowania złotego pozostają dość stabilne

2011-04-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Patrząc z perspektywy mijającego tygodnia, notowania złotego pozostają dość stabilne. Eurozłoty obniżył się do najniższego poziomu od 21 lutego (3,9202), jednak tempo osuwania jest bardzo powolne. Można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby w zeszłym tygodniu ze strony ...
Spokojny początek ostatniego dnia tygodnia

Spokojny początek ostatniego dnia tygodnia

2011-04-29 Raport poranny FMCM
Rynkowy marazm przed długim weekendem: Wczorajsza sesja amerykańska pozwoliła głównej parze walutowej na odrobienie części spadków jakie wczoraj wywołali inwestorzy realizujący częściowo swoje zyski. Do takiego posunięcia skłoniła ich zapewne dzisiejsza i poniedziałkowa nieobecność bankierów z Londynu.
Słabe dane z USA

Słabe dane z USA

2011-04-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fed nie zaskoczył – w komunikacie i podczas konferencji przekazał rynkowi gołębi przekaz, czego wcześniej rynki oczekiwały. Samo wyprzedanie amerykańskiej waluty to było za mało na korektę, wobec braku perspektyw na bardziej restrykcyjną politykę monetarną w USA dolar nadal traci. Dziś dane o amerykańskim PKB i wyniki Microsoftu.
Słabsze dane na temat PKB USA

Słabsze dane na temat PKB USA

2011-04-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej notowania eurodolara ustanowiły nowe tegoroczne maksimum na poziomie 1,4881. Podczas handlu na rynkach europejskich dolar zdołał nieznacznie odrobić część strat w relacji do euro, jednak już wraz z rozpoczęciem sesji za Oceanem amerykańska waluta ponownie powróciła do osłabienia.
Rynek pracy znów słabo, nieruchomości zaskakuje

Rynek pracy znów słabo, nieruchomości zaskakuje

2011-04-28 Raport popołudniowy FMCM
Po silnym wzroście dziś niewielkie spadki: Po wczorajszym dynamicznym wzroście kursu pary EUR/USD związanego z decyzją Federalnego Komitetu Otwartego Rynku o utrzymaniu poziomu stóp oraz gołębim komentarzem szefa FED Bena Bernanke dzisiejszy dzień rozpoczął się na niższych poziomach.
Niewielkie odreagowanie na rynku, złoty minimalnie słabszy

Niewielkie odreagowanie na rynku, złoty minimalnie słabszy

2011-04-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czwartek przynosi niewielkie osłabienie złotego. To efekt odreagowania bardzo pozytywnie przyjętego przez rynek złotego komunikatu Fed wczoraj wieczorem. Nie oznacza to jednak zmiany nastrojów na rynku.
Długi weekend (w Londynie) sprzyja realizacji zysków

Długi weekend (w Londynie) sprzyja realizacji zysków

2011-04-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na jutro zaplanowany został ślub królewskiej pary, a w poniedziałek jest majowe święto bankowe – czeka nas, zatem długi weekend w Londynie, który nie pozostanie bez wpływu na rynki finansowe. U nas w kraju trzeba też uwzględnić wolny wtorek, 3 maja.