Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Czasem słońce, czasem deszcz
2011-06-01 Komentarz ekonomiczny Saxo BankRynki brytyjskie prawdopodobnie zaczną niżej – oczekuje się, iż indeks FTSE 100 straci 5 punktów.
Spółka Anglo-American ostrzegła, że planowany przez Australię program obniżenia emisji dwutlenku węgla do 2020 r. mógłby kosztować przemysł 25 miliardów dolarów, przyczynić się do zmniejszenia produkcji węgla i doprowadzić do spadku inwestycji w sektorze o 13,0%.
Spółka Anglo-American ostrzegła, że planowany przez Australię program obniżenia emisji dwutlenku węgla do 2020 r. mógłby kosztować przemysł 25 miliardów dolarów, przyczynić się do zmniejszenia produkcji węgla i doprowadzić do spadku inwestycji w sektorze o 13,0%.
Maj 2011 na rynku walutowym – EBC i greckie problemy
2011-06-01 Analiza X-Trade BrokersMaj przynosi wyraźną zmianę tendencji na rynku walutowym. Już na początku miesiąca szef EBC dał jasno do zrozumienia, że na kolejną podwyżkę stóp procentowych nie należy liczyć szybciej niż w lipcu. Rynek, który kupował euro pod rosnące oczekiwania na podwyżki, stracił tym samym główny pretekst do dalszych zakupów, co ostatecznie doprowadziło do załamania wzrostów na EURUSD.
Rynki ignorują słabe dane z USA
2011-06-01 Codzienny Puls Rynku IDMSAPowrót do handlu inwestorów z Londynu i z USA przyniósł diametralną poprawę nastrojów i powrót zmienności na rynki. Głównym powodem wzrostu apetytu na ryzyko były pogłoski o dojściu do porozumienia w sprawie udzielenia dalszej pomocy dla Grecji.
Entuzjazm związany z Grecją silniejszy niż dane makro
2011-06-01 Poranny Szkic Walutowy AFSWczoraj GUS podał, że polska gospodarka w pierwszym kwartale 2010 roku rozwijała się w rocznym tempie 4,4 proc., potwierdzając rynkowe oczekiwania. Najsilniej wzrosły inwestycje, o 6,0 proc. r/r, co w dużej mierze podyktowane było niską bazą statystyczną.
Wieści z Grecji przyćmiły słabe dane makro
2011-06-01 Komentarz giełdowy TMS BrokersInformacje dotyczące możliwości rozszerzenia pakietu pomocowego dla Grecji w ramach EFSF, które oddaliłoby przynajmniej na kilkanaście miesięcy widmo bankructwa tego kraju skierowało na północ nie tylko azjatyckie i europejskie, ale również amerykańskie indeksy. Wzrostom nie zaszkodziły nawet dane makroekonomiczne z USA, ...
Dane makro wyhamowały wzrosty
2011-06-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusOstatnia w zeszłym miesiącu sesja na globalnych rynkach akcyjnych zakończyła się silną zwyżką cen. Globalny indeks MSCI AC World wzrósł o 1,29%, co nastąpiło przy 1,22% aprecjacji na parkietach krajów rozwiniętych (MSCI World) i 1,73% ruchu w górę na tych w gospodarkach wschodzących (MSCI EM). Na GPW, indeksy WIG i WIG20 poprawiły się odpowiednio o: 1,08% i 1,13%.
Same nadzieje mogą nie wystarczyć…
2011-06-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj rano niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung napisał powołując się na źródła, że MFW najprawdopodobniej nie wypłaci kolejnej transzy pomocy dla Grecji. Reakcja rynku była ograniczona, bo i takie informacje to nic nowego – był to przecież główny wątek w końcu ubiegłego tygodnia. Zresztą, ostatnie dni pokazują, że rynek zaczyna się uodparniać na złe informacje.
Grecja ważniejsza niż USA
2011-06-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWe wtorek rynki skupiły się tylko i wyłącznie na Grecji, która jak wynika ze spekulacji prasowych, jest coraz bliżej nowego pakietu pomocowego. Tym samym całkowicie zostały zignorowane fatalne dane z amerykańskiej gospodarki, które pojawiły się wczoraj.
Spekulacji wokół Grecji ciąg dalszy
2011-06-01 Raport poranny FMCMPomoc dla Grecji coraz bliżej: Wczorajsze kiepski dane z amerykańskiej gospodarki nie zatrzymały głównej pary walutowej, która drobnymi kroczkami pięła się wczoraj do góry docierając pod koniec notowań amerykańskich do poziomu 1,4420. Dziś rano udało się jej nawet dotrzeć do okolic 1,4450 jednak szybko powróciła nieco niżej i o poranku notuje wartość 1,4430.
Gorsze odczyty PMI nie powinny przeszkodzić euro
2011-06-01 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejszy dzień na rynkach walutowych zdominowany zostanie przez publikacje danych o indeksach PMI. Poznamy indeks dla sektora przemysłu w strefie euro oraz w godzinach popołudniowych raport ISM z amerykańskiego sektora przemysłowego. Wczorajsze wzrosty indeksów giełdowych i dobre wiadomości z sektora technologicznego zwiększają apetyt na ryzyko.
Umocnienie złotego
2011-05-31 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW I kwartale 2011 roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 4,4% R/R, poinformował dziś Główny Urząd Statystyczny. Był to wynik zgodny z rynkowym konsensusem i kolejny czynnik przemawiający za podwyżkami stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Niełatwa interpretacja danych z USA
2011-05-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj po południu przedstawiciel koalicjanta niemieckiej CDU, Frank Schaeffler z Wolnych Demokratów (FDP) nieco zaskoczył rynki, stwierdzając w wywiadzie dla gazety Handelsblatt, iż obecna forma pomocy dla Grecji się nie sprawdza i trzeba pomóc Grekom w uporządkowanym opuszczeniu strefy euro.
Dane makro z USA znów rozczarowały
2011-05-31 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPo drugiej stronie Oceanu rozpoczął się maraton publikacji danych makroekonomicznych. Rozczarowały zarówno dane z rynku nieruchomości, oddające koniunkturę w przemyśle, jak i nastroje konsumentów. Indeks cen domów S&P Case – Schiller tworzony w oparciu o statystyki z dwudziestu największych amerykańskich metropolii zanotował spadek ...
Seria kiepskich danych nadal trwa
2011-05-31 Raport popołudniowy FMCMLepszy klimat dla ryzykowniejszych inwestycji: Po poniedziałkowy uśpieniu początek dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej charakteryzował się znacznie większą aktywnością. Już w sesji azjatyckiej inwestorzy zaczęli dyskontować słowa szefa Eurogrupy Jean-Claude Junckera, który stwierdził, że pozytywnie postrzega perspektywę opracowania nowego planu oszczędnościowego dla Grecji.
Zwyżki na rynkach akcji
2011-05-31 Komentarz ekonomiczny Saxo BankDziś rano euro zwyżkuje w stosunku do większości znaczących walut po tym jak szef grupy ministrów strefy euro, Jean-Claude Juncker, zasygnalizował wczoraj, że przywódcy Unii Europejskiej zdecydują się na przyznanie Grecji dodatkowej pomocy do końca czerwca 2011 r.
Złoty zyskuje na wartości
2011-05-31 Codzienny Puls Rynku IDMSABrak aktywności inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA przyczynił się do mniejszej zmienności na rynkach finansowych. Zupełnie inne perspektywy przedstawiają się dla dzisiejszego dnia, gdzie mamy mnóstwo publikacji makroekonomicznych.
Grecki optymizm
2011-05-31 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusOstatnia w tym miesiącu sesja na globalnych rynkach akcyjnych rozpoczęła się od wzrostów. Inwestorzy zareagowali wyraźnymi zakupami na wczorajsze słowa szefa Eurogrupy (Jean-Claude Juncker) o tym, że przywódcy Unii Europejskiej do końca czerwca zdecydują o przyznaniu dodatkowej pomocy Grecji oraz o tym, że pełna restrukturyzacja długu tego kraju jest wykluczona.
Awersja do ryzyka spada – rynki czekają na nowy plan dla Grecji
2011-05-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJeszcze wczoraj rano pisałem o prasowych spekulacjach dotyczących nowego planu dla Grecji, a także planowanego spotkania ministrów państw strefy euro (Eurogrupy) w tej sprawie w najbliższy poniedziałek, 6 czerwca. Wczoraj rynki nie były zbyt płynne za sprawą absencji Brytyjczyków i Amerykanów, stąd też nie podchwyciły tego wątku.
Impulsów nie zabraknie
2011-05-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWczorajsze święto w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ograniczyło aktywność na rynkach. Dziś jednak wszystko wraca do normy. Potencjalnych impulsów nie zabraknie. Już tych które pojawiły się od północy wystarczyłoby na cały dzień.
Dziś seria ważnych danych
2011-05-31 Raport poranny FMCMBankierzy z Londynu i Nowego Yorku znów w grze: Wczorajszy płaski wykres eurodolara pokazał jak duże znaczenie dla obrotu walutami na świecie mają Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Ich dzisiejszy powrót pokrywa się ze sporą ilością publikacji makroekonomicznych, co w połączeniu z chęcią zdyskontowania ostatnich doniesień może w znaczący sposób oddziaływać na dzisiejsze zachowanie się eurodolara.