Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euro czeka na wskazówki Tricheta

Euro czeka na wskazówki Tricheta

2011-06-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Beżowa Księga Fed potwierdziła, iż ożywienie w amerykańskiej gospodarce zwalania. W tej sytuacji utrzymywanie się wysokich cen ropy nie może być dobrą wiadomością dla rynków akcji iw USA obserwujemy pogłębienie spadków. Na rynku walutowym wzrosty na parze EURUSD wyhamowały przed dzisiejszą decyzją EBC.
Przerwa w podwyżkach

Przerwa w podwyżkach

2011-06-08 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po czterech skoncentrowanych w czasie podwyżkach stóp procentowych przyszedł czas, żeby zobaczyć co będzie się działo, powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka, na konferencji prasowej po zakończonym dziś posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Zamierzamy w tej chwili poczekać z podwyżkami, dodał.

Strach przed inflacją dyktuje podwyższenie stóp

Strach przed inflacją dyktuje podwyższenie stóp

2011-06-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rada Polityki Pieniężnej tuż przed 14:00 ogłosiła, że podnosi po raz kolejny główną stopę referencyjną o 25 punktów bazowych. Od jutra więc będzie ona wynosić 4,50 proc., stopa redyskontowa weksli 4,75 proc., a stopa lombardowa 6,00 proc.
Nerwowo na rynku ropy po spotkaniu kartelu OPEC

Nerwowo na rynku ropy po spotkaniu kartelu OPEC

2011-06-08 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Przedstawiciele krajów członkowski grupy OPEC nie doszli do porozumienia w sprawie zmian poziomu produkcji ropy, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu oficjalnego poziomu wydobycia o ok. 1 mb/d (obecnie wynosi on 27,5 mb/d). Zmianom sprzeciwiły się Iran, Wenezuela i Algieria.
Stopy w górę po raz czwarty

Stopy w górę po raz czwarty

2011-06-08 Raport popołudniowy FMCM
Euro traci w obawie o rating Wielkiej Brytanii: Pierwsza część dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej przebiegała sennie, a kurs oscylował pomiędzy poziomami 1,4650 i 1,47. Więcej zmienności nastąpiło dopiero w południe. Wtedy na rynek napłynęły gorsze dane z niemieckiej gospodarki.
mBank: czy potrzebujesz gwiazdora, aby wybrać bank?

mBank: czy potrzebujesz gwiazdora, aby wybrać bank?

2011-06-08 Informacje bankowe
W najnowszej kampanii wizerunkowej mBank przekonuje, że Klienci nie potrzebują poleceń gwiazdorów, aby wybrać dobrą ofertę. Nawet bez kontraktu z celebrytą, mBank jest najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce.
Wyższe oprocentowanie depozytów w mBanku

Wyższe oprocentowanie depozytów w mBanku

2011-06-08 Informacje bankowe
Oprocentowanie dostępnych w mBanku produktów depozytowych, czyli rachunków oszczędnościowych oraz lokat terminowych i jednodniowych, zostało podwyższone. Podwyżka oprocentowania dostępnych w mBanku produktów oszczędnościowych objęła rachunek oszczędnościowy eMAX plus, lokaty terminowe z miesięczną kapitalizacją odsetek oraz lokaty terminowe z dzienną kapitalizacją odsetek.
Bernanke nie zwiastował QE3

Bernanke nie zwiastował QE3

2011-06-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsze wystąpienie szefa Fed w Atlancie przyczyniło się do wzrostu pesymistycznych nastrojów. Bernanke nie zwiastował bowiem dalszego rozluźnienia polityki monetarnej. Potwierdził on, iż ostatnie wskaźniki makroekonomiczne wskazują na spadek tempa gospodarczego, ale również podkreślił, iż polityka pieniężna nie może być panaceum.
Szef Fed i Moody’s psują nastroje

Szef Fed i Moody’s psują nastroje

2011-06-08 Komentarz Domu Kredytowego Notus
Wczorajsza sesja przyniosła pierwszy od równo tygodnia wzrost cen akcji na globalnych rynkach. Skala tej zwyżki nie była jednak zbyt duża, a ogólnoświatowy indeks MSCI AC World poprawił się jedynie o 0,18%. Wynik tego wskaźnika byłby zapewne wyraźnie lepszy, gdyby nie kiepska końcówka handlu w Stanach Zjednoczonych i zamknięcie dnia przez indeks S&P500 na 0,10% minusie.
Słowa Bernanke spychają indeksy pod kreskę

Słowa Bernanke spychają indeksy pod kreskę

2011-06-08 Komentarz giełdowy TMS Brokers
We wtorek na Wall Street indeksy przez pierwszą część sesji zwyżkowały, by w drugiej osuwać się pod kreskę. Tym samym indeksy Dow Jones Industrial Average i S&P 500 spadały już po raz piąty z rzędu. Równie długą serię zniżek głównych amerykańskich indeksów obserwowaliśmy w sierpniu w przypadku średniej Dowa i lipcu w przypadku indeksu S&P 500.
Szef Fedu rozczarowuje inwestorów

Szef Fedu rozczarowuje inwestorów

2011-06-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Najbardziej wyczekiwaną informacją w dniu wczorajszym była wypowiedź Bena Bernanke, który przemawiał o 21.45 polskiego czasu. Wszyscy, którzy oczekiwali, że zapowie on kolejne zastrzyki gotówki dla gospodarki, zawiedli się.
Szef FED nie zaskoczył

Szef FED nie zaskoczył

2011-06-08 Raport poranny FMCM
Wystąpienie Bena Bernanke bez wpływu: Wczorajsze wystąpienie szefa FED było najbardziej oczekiwanym wydarzeniem wczorajszego dnia. Przyciągnęło to uwagę inwestorów z tego względu, że była to pierwsza okazja do ustosunkowania się Bena Bernanke do ostatnich fatalnych danych z amerykańskiej gospodarki.
Złoty czeka na decyzję RPP

Złoty czeka na decyzję RPP

2011-06-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
W środę kluczowym wydarzeniem dla złotego jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Przeważająca część rynku, łącznie z nami, spodziewa się podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Za dalszym zacieśnianiem polityki monetarnej przemawia utrzymujący się wysoki poziom inflacji konsumenckiej (4,5 proc. w kwietniu), znacznie powyżej celu NBP (2,5 proc.).
Nie na to liczył rynek

Nie na to liczył rynek

2011-06-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Okres słabych danych z amerykańskiej gospodarki sprawił, iż rynkowe stopy procentowe dla dolara wyraźnie obniżyły się. Rynek zaczął liczyć na to, że Fed raz jeszcze może pokusić się o stymulowanie gospodarki. Wczorajsze wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej jednak nie zawiera sygałów, które podtrzymywałyby takie oczekiwania. A to może oznaczać dłuższy okres kiepskich nastrojów.
Dane z Europy poprawiły nastroje

Dane z Europy poprawiły nastroje

2011-06-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Z Europy napłynęła dziś garść pozytywnych danych makroekonomicznych, które wpłynęły uspokajająco na inwestorów i przyczyniły się do polepszenia nastrojów. Sprzedaż detaliczna w Eurolandzie wzrosła od poprzedniego odczytu wynoszącego -0,9 proc. m/m do 0,9 proc.
W oczekiwaniu na głos zza oceanu

W oczekiwaniu na głos zza oceanu

2011-06-07 Raport popołudniowy FMCM
Niewielka aktywność: W porównaniu do popołudnia pierwsza faza dzisiejszych notowań charakteryzowała się zdecydowanie większą aktywnością. W tym czasie euro obrabiało straty z wczorajszego popołudnia, które w dużej mierze wynikły z umiarkowanej wypowiedzi szefa EBC ws. inflacji.
W końcu do góry

W końcu do góry

2011-06-07 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że wtorkowa sesja będzie pierwszą od równo tygodnia wzrostową na światowych rynkach akcyjnych, w tym także w Warszawie. Dziś w regionie Azji i Pacyfiku ceny walorów spółek wzrosły średnio o 0,1% (indeks MSCI AC AP), a o godz. 11:03 na Starym Kontynencie paneuropejski indeks STOXX Europe 600 zwyżkował o 0,40%.
Czy Bernanke poprawi nastroje?

Czy Bernanke poprawi nastroje?

2011-06-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Brak istotniejszych danych makroekonomicznych w dniu wczorajszym przyczynił się do kontynuacji piątkowych trendów. Dominowały pesymistyczne nastroje związane z publikacją słabych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Od wczoraj na rynku walutowym: euro zwyżkuje

Od wczoraj na rynku walutowym: euro zwyżkuje

2011-06-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dziś rano euro zwyżkuje w stosunku do dolara po tym jak prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet poinformował o tym, że ma zamiar poprzeć działania zmierzające do zachęcenia inwestorów do zakupu nowych obligacji Grecji w ramach rolowania dotychczasowego długu.
Czy inwestorzy znów uwierzą w dolary od Bena?

Czy inwestorzy znów uwierzą w dolary od Bena?

2011-06-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przemawiający wczoraj wieczorem przed komisją Parlamentu Europejskiego szef Eurogrupy, J.C.Juncker stwierdził, że euro jest obiektywnie przewartościowane względem głównych walut, co natychmiast przełożyło się na przecenę wspólnej waluty. Nie poznaliśmy szczegółowych argumentów luksemburskiego premiera, stąd też wpływ tego czynnika na rynek był w efekcie ograniczony.