Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nerwowo, ale z szansami na chwilowe uspokojenie

Nerwowo, ale z szansami na chwilowe uspokojenie

2011-05-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych, Olli Rehn przyznał dzisiaj, iż Grecy muszą szybko przedstawić konkretne propozycje dodatkowych cięć budżetowych, a także program szerokiej prywatyzacji. Po raz kolejny powtórzył, iż restrukturyzacja greckiego długu nie jest brana pod uwagę.
Tydzień pod znakiem problemów Grecji

Tydzień pod znakiem problemów Grecji

2011-05-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ustalenia w sprawie pomocy dla Grecji i Portugali oraz aresztowanie szefa MFW zdominowały pierwsze dni handlu na rynkach walutowych w ubiegłym tygodniu. Pomimo osłabienia wspólnej waluty kurs EUR/USD w sposób trwały nie zdołał jednak pokonać poziomu 1,40. Zgodna z oczekiwaniami inflacja w strefie euro okazała się neutralna dla rynku.

Euro traci przez Grecję i Hiszpanię

Euro traci przez Grecję i Hiszpanię

2011-05-20 Tygodniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Przed południem agencje odnotowały wypowiedź szefa niemieckiego instytutu IFO, który stwierdził, że Grecja mogłaby szybciej stanąć na nogi, gdyby opuściła strefę euro. To teoretycznie nic nowego (podobne opinie wygłaszali inni ekonomiści), ale dzisiaj przy braku istotnych publikacji makroekonomicznych, news ten trafił na podatny grunt.
Mocne spadki eurodolara i osłabienie złotego

Mocne spadki eurodolara i osłabienie złotego

2011-05-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ostatnich dniach obserwowaliśmy korekcyjne wzrosty eurodolara będące odreagowaniem spadków z zeszłego i początku dobiegającego do końca tygodnia. W kilka dni euro straciło do dolara maksymalnie 2,6 proc., a rynek był bardzo wyprzedany o czym świadczyły niskie wartości wskaźnika RSI.
Tydzień ledwo na korzyść euro

Tydzień ledwo na korzyść euro

2011-05-20 Raport tygodniowy FMCM
Spotkanie ministrów finansów Eurogrupy: Początek tygodnia na rynku głównej pary walutowej przebiegał spokojnie. Mimo aresztowania w Nowym Yorku szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego inwestorzy zachowywali spokój, a euro stopniowo odrabiało straty z piątkowej przeceny.
Złoty czeka na dane

Złoty czeka na dane

2011-05-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty pozostaje stabilny w oczekiwaniu na popołudniową serię raportów makroekonomicznych z Polski, które mogą rzucić nowe światło na perspektywę kształtowania się polityki pieniężnej. Zwłaszcza po tym, jak dziś PAP doniósł, że kwietniową i majową podwyżkę stóp procentowych po 25 punktów bazowych (pb) poparli prawie wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).
Dane z USA po raz kolejny rozczarowały

Dane z USA po raz kolejny rozczarowały

2011-05-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja przyniosła ożywienie na rynkach akcji. Zarówno europejskie, jak i amerykańskie indeksy akcji zwyżkowały. Pomimo, iż tygodniowe dane z rynku pracy były dobre, to kolejne publikacje popsuły sentyment.
Nikkei 225 w konsolidacji

Nikkei 225 w konsolidacji

2011-05-20 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Minimalnie stratą zakończyły giełdowy tydzień najważniejsze średnie giełdowe rejonu Azji i Pacyfiku. Nikkei 225 znajduje się obecnie na dokładnie tym samym poziomie, na którym był miesiąc temu. Główny indeks tokijskiej giełdy porusza się od tego czasu w konsolidacji pomiędzy poziomami 9500 – 10 000 punktów.
Słabe dane nie zaszkodziły wczoraj zbytnio Wall Street

Słabe dane nie zaszkodziły wczoraj zbytnio Wall Street

2011-05-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj po południu zwracałem uwagę na dość słabe odczyty danych makroekonomicznych, które napłynęły z USA (indeks Philly FED, wskaźniki wyprzedzające i sprzedaż domów na rynku wtórnym). To już kolejna seria słabszych danych, co może zacząć budzić poważniejsze obawy o perspektywy dla tamtejszej gospodarki i tym samym może poważniej zaszkodzić rynkom akcji.
Przy braku istotnych danych możliwy wzrost zmienności

Przy braku istotnych danych możliwy wzrost zmienności

2011-05-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu dzisiejszym kalendarz danych dotyczy głównie Europy. W Stanach Zjednoczonych brak jest istotnych publikacji makroekonomicznych. Natomiast w Europie poznaliśmy już na otwarciu sesji dane o inflacji producenckiej w Niemczech. Odnotowała ona po raz kolejny wzrost, tym razem o 1 procent miesiąc do miesiąca i 6,4 procent rok do roku.
W piątek złoty czeka na dane o inflacji bazowej i produkcji

W piątek złoty czeka na dane o inflacji bazowej i produkcji

2011-05-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
W piątek eurozłoty rozpoczyna notowania na niemal niezmienionych poziomach względem wczoraj. Stabilizacja powinna się dziś utrzymać aż do godzin popołudniowych, kiedy opublikowane zostaną dane o produkcji przemysłowej, inflacji PPI i inflacji bazowej.
Kolejne słabe dane z USA

Kolejne słabe dane z USA

2011-05-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W opublikowanym w środę protokole z kwietniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), większość uczestników tego posiedzenia odrzuciła możliwość QE3 w przypadku, gdy nie będzie znacznego pogorszenia sytuacji ekonomicznej.
Wspólna waluta systematycznie zyskuje

Wspólna waluta systematycznie zyskuje

2011-05-20 Raport poranny FMCM
Kiepskie dane z USA osłabiają dolara: Wczorajsze popołudnie i wieczór przyniosło nam dalsze osłabienie dolara. Czynnikami, które w dużej mierze odpowiadały za takie zachowanie były ostatnie kiepskie odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości i pracy, a także przekonanie rynków, że Rezerwa Federalna jeszcze przez dłuższy czas utrzyma ultra luźną politykę monetarną.
Eurodolar w konsolidacji

Eurodolar w konsolidacji

2011-05-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czwartek na rynku eurodolara trwała rozpoczęta wczoraj konsolidacja. Kurs EUR/USD poruszał się między poziomami 1,42 – 1,43. Ostatnie mocne spadki i wzrost zmienności na rynku przyniosły naturalny spadek zakresu wahań obserwowany w obecnym tygodniu.
Kolejne złe dane z USA – to może zaważyć na giełdach i dolarze

Kolejne złe dane z USA – to może zaważyć na giełdach i dolarze

2011-05-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 16:00 dane ze Stanów Zjednoczonych mogą zacząć budzić poważniejsze obawy, co do stanu największej gospodarki świata. Indeks mierzący aktywność sektora wytwórczego w regionie Filadelfii obniżył się w maju do 3.9 pkt. z 18.5 pkt. w kwietniu (wcześniej słabe były też dane z Nowego Jorku, ...
Znów kiepskie dane z USA

Znów kiepskie dane z USA

2011-05-19 Raport popołudniowy FMCM
Spora zmienność głównej pary: Dzisiejsze notowania eurodolara charakteryzowały się sporą zmiennością. Po osłabieniu dolara pod koniec wczorajszej sesji amerykańskiej wynikającego z dość gołębiego charakteru protokołu z posiedzenia FOMC początek dzisiejszej sesji europejskiej był zgoła odmienny. Kurs pary EUR/USD systematycznie się obniżał aż do poziomu 1,42.
Japońskie PKB szokuje; duńskie banki mniej wiarygodne

Japońskie PKB szokuje; duńskie banki mniej wiarygodne

2011-05-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejskie akcje po raz drugi z rzędu zaczną we wtorek wyżej pomimo mieszanych nastrojów na rynkach azjatyckich po katastrofalnych wynikach japońskiego PKB. Ponadto agencja Moody’s obniżyła długoterminowy rating sześciu duńskich banków.
Na podwyżkę stóp w USA trzeba będzie jeszcze poczekać

Na podwyżkę stóp w USA trzeba będzie jeszcze poczekać

2011-05-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Notatki z ostatniego posiedzenia FOMC opublikowane w dniu wczorajszym były dość gołębie i potwierdziły jeszcze dość długa drogę do podwyżek stóp procentowych. Podział między członkami Fed dotyczy przede wszystkim momentu, w jakim nastąpi zacieśnianie polityki monetarnej.
Kolejna wzrostowa sesja

Kolejna wzrostowa sesja

2011-05-19 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wczorajszy handel na światowych rynkach akcji zakończył się 0,93% wzrostem indeksu MSCI AC World, a w Warszawie indeksy WIG i WIG20 zyskały na wartości odpowiednio: 0,49% i 0,66%. Poprawa nastrojów była przede wszystkim zasługą, aż o 2,30% ruchu w górę cen na rynku towarowym – o tyle bowiem zwyżkował indeks Reuters/Jefferies CRB.
Trichet przeciwny pomysłom Eurogrupy – euro traci

Trichet przeciwny pomysłom Eurogrupy – euro traci

2011-05-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane wczoraj zapiski z kwietniowego posiedzenia FED pokazały, że członkowie tego gremium sporo uwagi poświęcili dyskusji nt. strategii wychodzenia z obecnej ultra-liberalnej polityki. Stwierdzono, iż sprzedaż aktywów zgromadzonych przy okazji programów QE powinna być prowadzona stopniowo – nawet, pierwszym ruchem może być podwyżka stóp procentowych.