Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar ciągle w rangeu konsolidacyjnym

Eurodolar ciągle w rangeu konsolidacyjnym

2011-11-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na rynku walutowym odnotowujemy ponowny spadek kursu EUR/USD, . Z porannego poziomu 1,3520 kurs przedarł się przez poziom wsparcia na 1,3490 i obecnie testuje dolną bandę zakresu konsolidacji - 1,3470. Wahania kursu eurodolara są jednak typowe dla ostatniego rangeu konsolidacyjnego.
Kryzys zadłużenia nie odpuszcza

Kryzys zadłużenia nie odpuszcza

2011-11-21 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar spada, wsparcie wytrzymuje: Nowy tydzień na rynkach finansowych nie rozpoczął się zbyt optymistycznie. Neutralne otwarcie dawało początkowo szansę na ustabilizowanie mocno rozchwianych nastrojów. Jednak to odczucie szybko zniknęło z rynku, na którym ponownie pojawił się strach i niepewność. Dotyczyły one niezmiennie sytuacji krajów Strefy Euro.

Pesymizm na rynkach, zamartwianie o dług trwa

Pesymizm na rynkach, zamartwianie o dług trwa

2011-11-21 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Minionego tygodnia nie można określi jako udanego dla rynków giełdowych. W Stanach Zjednoczonych pomimo znacznie lepszych od oczekiwań danych makroekonomicznych, ważniejszymi wskaźnikami decydującymi o kierunkach podążania indeksów były poziomy rentowności obligacji, takich krajów jak: Włochy, Hiszpanii czy nawet Francja i Niemcy.
Brytyjskie ceny nieruchomości mieszkalnych spadają w listopadzie

Brytyjskie ceny nieruchomości mieszkalnych spadają w listopadzie

2011-11-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Firma Rightmove podała, że ceny nieruchomości mieszkalnych w Wielkiej Brytanii w listopadzie spadły o 3,1% m/m, co stanowi największy miesięczny spadek od listopada 2010 r. po wzroście o 2,8% w zeszłym miesiącu.
Europejskie źródła osłabienia złotego

Europejskie źródła osłabienia złotego

2011-11-21 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Silne, ponad dwuprocentowe spadki na głównych europejskich parkietach, powodowane utrzymującymi się obawami przed rozszerzeniem się kryzysu zadłużenia w Strefie Euro i brakiem widoków na jego szybkie zakończenie, znajduje przełożenie na osłabienie polskiego złotego. Traci on w relacji do głównych walut.
Znów te same wymówki

Znów te same wymówki

2011-11-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Negatywne wypowiedzi przedstawiciela agencji Moody’s nt. perspektyw francuskiego ratingu (zwrócono uwagę na ryzyko wzrostu kosztów obsługi długu i słabnący wzrost gospodarczy), a także dalszy brak konstruktywnych rozwiązań, jak strefa euro może wyjść z kryzysu, stały się dzisiaj rano pretekstem do osłabienia wspólnej waluty na globalnych rynkach.
Minorowe nastroje

Minorowe nastroje

2011-11-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Istnieje klika metod walki z kryzysem zadłużenia w strefie euro, jednak jak dotąd politycy nie mogą porozumieć się w tej sprawie. To ma swoje przełożenie na nienajlepsze globalne nastroje. Powołanie nowych rządów technokratów we Włoszech i Grecji nie przełożyły się jak na razie na zmianę postrzegania kryzysowej sytuacji w strefie euro.
Hiszpanie zdecydowali, obawy nie mijają

Hiszpanie zdecydowali, obawy nie mijają

2011-11-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Kryzys zadłużeniowy zbiera kolejne żniwo. Po niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych w Hiszpanii, nastąpiła kolejna w Europie zmiana władzy. Zgodnie z sondażami wybory wygrała konserwatywna partia Partido Popular (PP).
Pod europejskim i amerykańskim obstrzałem

Pod europejskim i amerykańskim obstrzałem

2011-11-21 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Otwarcie nowego tygodnia handlu na globalnych rynkach akcyjnych, w tym także w Warszawie, nie było udane. Inwestorzy zmniejszali swoje zaangażowanie w walory spółek, nadal obawiając się o kwestie europejskiego kryzysu zadłużenia, ale też szykując się na napływ negatywnych informacji ze Stanów Zjednoczonych.
Nowy plan dla Europy?

Nowy plan dla Europy?

2011-11-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe expose premiera Donalda Tuska w głównej mierze poświęcone było redukcji deficytu budżetowego, a zatem dotyczyło kluczowej kwestii z punktu widzenia ostatnich problemów Europy. Premier zapowiedział zejście z deficytem poniżej 3 proc. w relacji do PKB w przyszłym ...
Problemy z długiem w Europie i USA, echa expose w Polsce

Problemy z długiem w Europie i USA, echa expose w Polsce

2011-11-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W najbliższych dniach uwaga rynków w dalszym ciągu będzie koncentrowała się europejskim kryzysie długu. Inwestorzy z uwagą będą śledzili zmiany rentowności 10-letnich papierów skarbowych Włoch, Hiszpanii i Francji, obserwując, czy nie przekraczają one odpowiednio poziomów 7% w dwóch pierwszych przypadkach i 4% w ostatnim.
Moody’s pozytywnie o expose

Moody’s pozytywnie o expose

2011-11-21 Raport poranny FMCM
Neutralny start: Poniedziałkową sesję eurodolar rozpoczyna neutralnie. Wahania nie są zbyt duże, a kurs utrzymuje się nieco ponad poziomem 1,35. Widać zatem, że inwestorzy po nerwowej końcówce poprzedniego tygodnia, dziś starają się o większy spokój.
Złoty oberwał rykoszetem, pomógł mu Tusk

Złoty oberwał rykoszetem, pomógł mu Tusk

2011-11-18 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kryzys długu w jakim od wielu miesięcy pogrąża się Strefa Euro, pozostaje tematem numer jeden na rynkach finansowych. Aktualnie cała uwaga koncentruje się na zmianach rentowności 10-letnich obligacji Włoch i Hiszpanii. Tylko dzięki zakupom obligacji przez Europejski Bank Centralny (ECB) udało się na koniec tygodnia utrzymać ich rentowność poniżej bariery 7%.
Mocne spadki rentowności długu Włoch

Mocne spadki rentowności długu Włoch

2011-11-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar wzrastał w pierwszych godzinach handlu na Starym Kontynencie do poziomu 1,3600. Zwyżki miały swoje źródła w wystąpieniu Mario Draghiego oraz spekulacjach odnośnie do zwiększonej roli ECB w walce z kryzysem zadłużeniowym.
Niebezpieczne spadki cen niemieckich obligacji

Niebezpieczne spadki cen niemieckich obligacji

2011-11-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeliby spytać analityków, co może być sygnałem końca strefy euro, albo jej bardzo poważnego kryzysu (obecny takim jeszcze nie jest), to wskażą oni na wyprzedaż niemieckich obligacji. Stąd też obserwowany dzisiaj ruch na „bundach” może trochę niepokoić – w efekcie ten czynnik stał się przyczyną obserwowanego po południu osłabienia się euro i ponownego zwrotu inwestorów w stronę dolara.
Kryzys zadłużeniowy w strategicznym punkcie

Kryzys zadłużeniowy w strategicznym punkcie

2011-11-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Tydzień rozpoczęliśmy od dość dobrych nastrojów na rynkach bazowych. Po tym jak w ostatni weekend uległa rozstrzygnięciu kwestia dymisji Silvio Berlusconiego i powołanie na jego miejsce Mario Montiego, oraz kwestia obsadzenia stanowiska premiera rządu tymczasowego w Grecji. Zgodnie z wcześniej pojawiającymi się spekulacjami, na stanowisko premiera został desygnowany Lucas Papademos.
Rentowności rozdawały karty w tym tygodniu

Rentowności rozdawały karty w tym tygodniu

2011-11-18 Raport tygodniowy FMCM
Obawy o rentowności przeceniają euro: Rentowność obligacji krajów Strefy Euro była w tym tygodniu tematem numer jeden. Od samego początku poniedziałkowej sesji strach o rosnące koszty zadłużania się przede wszystkim Włoch mocno przyczyniał się do przeceny wspólnej waluty.
Pierwszy w Polsce pilotaż płatności NFC dla posiadaczy iPhone’ów

Pierwszy w Polsce pilotaż płatności NFC dla posiadaczy iPhone’ów

2011-11-18 Wiadomości z polskich banków
Dzięki współpracy mBanku, MultiBanku oraz organizacji Visa Europe, klienci dowiedzą się, jak zapłacić zbliżeniowo przy pomocy tego popularnego telefonu komórkowego. To kolejny krok mBanku i MultiBanku w realizacji strategii rozwoju oferty bankowości mobilnej.
Po expose - tak dobre, że szkoda iż tak krótkie

Po expose - tak dobre, że szkoda iż tak krótkie

2011-11-18 Komentarz X-Trade Brokers
Poprzednie expose premiera Tuska było bardzo długie. Brakowało w nim jednak konkretów natury ekonomicznej i niestety to była zła wyrocznia dla 4-letnich rządów, bez większych błędów natury ekonomicznej, ale także bez koniecznych reform.
Spadki w europie, obawy o wysokie koszty finansowania utrzymane

Spadki w europie, obawy o wysokie koszty finansowania utrzymane

2011-11-18 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Obawy o niewypłacalność krajów Starego Kontynentu wciąż nie odstępują inwestorów. Każdego dnia na horyzoncie pojawiają się nowe rekordy rentowności obligacji kolejnych państw Eurolandu, dotąd uważanych za stabilne gospodarczo. Sytuacja ta świadczy o palącej potrzebie szybkich decyzji decydentów politycznych.