Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Umiarkowana aprecjacja walut EMEA
2012-10-15 Komentarz poranny TMS BrokersIndeks Uniwersytetu Michigan sugeruje, że nastroje amerykańskich konsumentów są najlepsze od kilku lat. Optymizmem mogą też napawać dane dotyczące handlu zagranicznego Chin i wzrostu podaży pieniądza. Dynamika inflacji konsumenckiej w Państwie Środka minimalnie wyhamowała, ale nie zwiększyła się przestrzeń do luzowania polityki pieniężnej.
Stabilny początek tygodnia na złotym
2012-10-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi zniżkę kwotowań złotego na rynku walutowym. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,099 PLN za euro (0,1%), 3,174 PLN względem dolara amerykańskiego (0,76%) oraz 3,389 PLN wobec franka szwajcarskiego (0,32%). Rentowności polskiego długu pogłębiły ostatnie minima i wynoszą aktualnie 4,578% w przypadku obligacji 10-letnich.
Optymizm wyparowuje
2012-10-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutMiniony tydzień pokazał, że dobre nastroje widoczne na początku października, mogą nie utrzymać się do końca miesiąca. Zwyczajnie zaczynamy dyskontować to co może pojawić się w listopadzie, a tutaj zagrożeń jest sporo.
Tydzień ważnych danych makro
2012-10-15 Poranny Szkic Walutowy AFSRozpoczyna się tydzień istotnych danych makroekonomicznych z Polski i świata. Już dziś GUS przedstawi raport o inflacji CPI we wrześniu, jutro o produkcji przemysłowej. Czy dane przekonają członków RPP do głosowania za obniżką stóp w listopadzie?
Niedźwiedzie otwarcie, rynek czeka na dane z Chin
2012-10-15 Raport poranny FMCMLepsze dane z Chin nie pomogły: Nowy tydzień na eurodolarze rozpoczął się od mocniejszego cofnięcia. Już w piątek po południu niedźwiedzie zaczęły odzyskiwać kontrolę nad rynkiem. Wtedy też cena euro spadła do wartości oporu na 1,2950 dolara. Ten istotny poziom zdołał zatrzymać wyprzedaż.
Hiszpania pod coraz większą presją
2012-10-14 Komentarz tygodniowy TMS BrokersOstatnie dni nie obfitowały w dużą liczbę odczytów danych makroekonomicznych, jednak nie wniosło to stabilizacji na rynek walutowy. Brak dużej liczby odczytów makro spowodował, że jeszcze większego znaczenia nabrał start sezonu wyników spółek za II kw. Zgodnie z tradycją zapoczątkowała go Alcoa, której wyniki pokonały oczekiwania rynku.
Tydzień sporej zmienności
2012-10-14 Raport tygodniowy FMCMPoczątek bez danych: Pierwszy dzień nowego tygodnia przebiegał pod znakiem przewagi podaży na rynku eurodolara. Za spadkiem notowań oraz pogorszeniem globalnego klimatu inwestycyjnego stała decyzja Banku Światowego, który obniżył prognozę wzrostu gospodarczego dla chińskiej gospodarki.
Rynek gra na Hiszpanię
2012-10-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutA konkretnie oczekuje, iż w najbliższy weekend rząd premiera Mariano Rajoya oficjalnie otworzy furtkę do negocjacji ws. dodatkowej zewnętrznej pomocy finansowej. Wczoraj rano zwracaliśmy uwagę, że taki ruch miałby sens biorąc pod uwagę presję rynku, który zacznie uwzględniać ryzyko dalszych obniżek ratingu (w środę zrobił do S&P, a za chwilę ocenę „śmieciową” może nadać Moody’s).
Osamotnione stanowisko MFW
2012-10-12 Codzienny Puls Rynku IDMSARynki dość szybko otrząsnęły się po decyzji agencji S&P o obniżeniu ratingu Hiszpanii do poziomu o jedną notę wyższego niż śmieciowy. Były ku temu dwa powody. Pierwszy z nich to zaskakująco dobre dane na temat liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu, która spadła do 339tys. z 369tys.
Eurodolar ruszy na północ
2012-10-12 Komentarz poranny TMS BrokersZ zaskakująco niskiego odczytu publikowanej każdego tygodnia liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA nie należy wyciągać zbyt optymistycznych wniosków, a wręcz bardzo prawdopodobna jest ich rewizja w górę w przyszły czwartek. Mimo to, stały się one pozytywnym impulsem dla ryzykownych walut i aktywów.
Ponowny wzrost oczekiwań na obniżki stóp w Polsce
2012-10-12 Poranny Szkic Walutowy AFSPolskie obligacje z krótszego końca krzywej rentowności są najdroższe w historii, a oczekiwania na obniżki stóp procentowych najwyższe w tym roku. Dziś w centrum uwagi tzw. drugie expose premiera. Być może pojawią się w nim jakieś uwagi osłabiające walutę.
Odbicie utrzymane
2012-10-12 Raport poranny FMCMMFW chce dać Grecji więcej czasu: Efekty wczorajszego odbicia z okresu sesji europejskiej udało się utrzymać także podczas handlu zza oceanem. Początkowo amerykańscy inwestorzy podzielali optymizm swoich kolegów ze Starego Kontynentu, co widać było między innymi na Wall Strett, gdzie notowania otworzyły się na sporych plusach.
Obligacje wspierają złotego, inwestorzy czekają na wystąpienie Premiera
2012-10-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ Podczas porannego, piątkowego handlu złoty wyraźnie umacnia się wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,085 PLN za euro, 3,153 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,378 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustanowiły nowe 7-letnie minima i aktualnie wynoszą 4,562% w przypadku obligacji 10-letnich.
Powiew optymizmu
2012-10-11 Raport popołudniowy FMCMOdejście od minimów: Początek dzisiejszej sesji na eurodolarze przebiegał pod znakiem walki popytu z podażą. Po wczorajszych spadkach byki od rana starały się odsunąć kurs od nocnych minimów. Korzystały przy tym nadal z bliskości dolnej linii kanału wzrostowego.
Kolejny przełom na amerykańskim rynku pracy?
2012-10-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPo zaskakujących danych nt. stopy bezrobocia we wrześniu – poznaliśmy ją w miniony piątek – która spadła z 8,1 proc. do 7,8 proc., dzisiaj rynek został ponownie pozytywnie zaskoczony. Cotygodniowe dane nt. bezrobocia pokazały liczbę wniosków na poziomie 339 tys. – to najniższy poziom od lutego 2008 r., czyli ponad 4 lat.
Kolejne otwarcie hiszpańskich problemów
2012-10-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWczorajsza decyzja agencji ratingowej S&P, która m.in. po analizie przedstawionych przez rząd propozycji budżetowych na przyszły rok, zdecydowała się obniżyć swoją ocenę, aż o dwie noty (do BBB- z BBB+) pokazuje, że problem jest poważny.
Hiszpania na celowniku
2012-10-11 Codzienny Puls Rynku IDMSAŚrodowa sesja przyniosła lekkie schłodzenie klimatu inwestycyjnego. Na pogorszenie nastrojów rynkowych wpłynęła obniżka ratingu Hiszpanii przez S&P o dwa poziomy do ‘BBB minus’ z perspektywą negatywną. Wprawdzie nie jest to jeszcze poziom śmieciowy, ...
Hiszpania: obniżka ratingu przybliża bailout
2012-10-11 Komentarz poranny TMS BrokersOd rana rosną rentowności obligacji Hiszpanii, a na madryckim parkiecie indeksy zniżkują zdecydowanie mocniej niż na najważniejszych giełdach Starego Kontynentu. Taki obraz notowań to pokłosie decyzji agencji S&P, która obniżyła rating Hiszpanii o dwa stopienie, do BBB-, zaledwie jeden powyżej poziomu śmieciowego.
Niewielkie zmiany na rynku złotego
2012-10-11 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersDzisiejszy poranek upływa pod znakiem umiarkowanych wahań złotego, po tym jak zauważalnie osłabił się on we wtorek i środę. O godzinie 09:35 kurs EUR/PLN testował poziom 4,0911 zł, a USD/PLN 3,1785 zł. Na rynku nie widać negatywnego przełożenia nocnej decyzji agencji Standard & Poor's o obniżeniu ratingu Hiszpanii.
Wypowiedzi krajowych decydentów osłabiły złotego
2012-10-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie porannego handlu złoty oscyluje blisko 4,10 EUR/PLN, stabilizując się po wcześniejszej zniżce. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,09 PLN za euro, 3,18 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,38 PLN wobec franka szwajcarskiego.