Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nastroje nadal dobre

Nastroje nadal dobre

2012-09-04 Raport poranny FMCM
Perspektywa skupu obligacji pomaga euro: Wczorajsza sesja popołudniowa przyniosła wzrost kursu eurodolara, mimo braku inwestorów zza oceanu. Notowania podeszły po poziom 1,26 i byki podjęły próbę naruszenia tej wartości. Udało się to jednak dopiero po dołączaniu do handlu inwestorów azjatyckich.
Posiedzenia RPP i EBC wstrzymują dalszą wyprzedaż złotego

Posiedzenia RPP i EBC wstrzymują dalszą wyprzedaż złotego

2012-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu polska waluta nieznacznie zyskuje korzystając z umiarkowanych wzrostów na rynku eurodolara. Złoty wyceniany jest następująco: 4,184 PLN wobec euro, 3,320 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,486 PLN za franka szwajcarskiego.

Czy rynki uwierzą w zapewnienia rządu?

Czy rynki uwierzą w zapewnienia rządu?

2012-09-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jednym z kluczowych elementów wpływających na wycenę waluty, jest kwestia zaufania do polityki fiskalno-gospodarczej prowadzonej przez rząd. Jeżeli na horyzoncie pojawiają się zagrożenia dla wzrostu gospodarczego, to rynki finansowe automatycznie zadają sobie pytanie w jaki sposób wpłynie to na utrzymanie dotychczasowej dyscypliny budżetowej.
Pary złote blisko ostatnich szczytów

Pary złote blisko ostatnich szczytów

2012-09-03 Raport popołudniowy FMCM
Spokojny start nowego tygodnia: Poniedziałkowa sesja na eurodolarze przebiegała w spokojnej atmosferze. Od początku notowań kurs utrzymywał się w wąskim paśmie pomiędzy poziomami 1,2560 a 1,2585. Nieco większą zmienność można było obserwować na początku handlu na Starym Kontynencie.
Narastają obawy przed chińskim hamowaniem

Narastają obawy przed chińskim hamowaniem

2012-09-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
To już kolejne słabe dane z Chin, jakie napłynęły w ostatnich tygodniach. Tym razem powodem do rozczarowania stały się odczyty indeksów PMI za sierpień – rządowy CFLP spadł do 49,2 pkt. z 50,1 pkt., a niezależny Markit/HSBC zniżkował do 47,6 pkt. z 49,3 pkt.
Banki centralne nadal trzymają rękę na pulsie

Banki centralne nadal trzymają rękę na pulsie

2012-09-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przynajmniej w to zdają się wierzyć inwestorzy, a szefowie banków centralnych (na razie) nie chcą psuć tego dobrego wrażenia. Inaczej mogłoby być fatalnie, gdyż wizja globalnego spowolnienia gospodarczego jest coraz bardziej prawdopodobna.
Bernanke rozczarował

Bernanke rozczarował

2012-09-03 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie wystąpienia Bena Bernanke kurs EUR/USD osiągnął maksimum na 1,2630. Tym samym notowania dotarły do oporu wyznaczonego przez 50 proc. zniesienie Fibonacciego ruchu spadkowego rozpoczętego w maju oraz linię trendu spadkowego poprowadzoną przez szczyty z ubiegłego i bieżącego roku.
QE3 dopiero po wyborach prezydenckich

QE3 dopiero po wyborach prezydenckich

2012-09-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia upłynęła pod wpływem oczekiwania na początek przemówienia prezesa Fed B. Bernanke podczas sympozjum w Jackson Hole. Większość decydowała się sprzedawać dolara, a kurs EURUSD mocno zwyżkował z 1,2500 na otwarciu do 1,2620 przed rozpoczęciem przemówienia.
Po Jackson Hole

Po Jackson Hole

2012-09-03 Raport poranny FMCM
Wyciszenie? Piątkowe przemówienie Bena Bernanke w Jackson Hole wzbudziło niemałą nerwowość na rynku eurodolara (i nie tylko). Raptem kilka minut po godzinie 16:00 na wykresach zaczęły się spore i gwałtowne wahania, sugerujące szybką zmianę nastrojów: od rozczarowania po euforię.
Podtrzymanie nadziei na QE3 jedynie chwilowo wsparło złotego

Podtrzymanie nadziei na QE3 jedynie chwilowo wsparło złotego

2012-09-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi względnie neutralne dla rynku złotego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,17 PLN za euro, 3,32 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,47 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają w trendzie spadkowym i aktualnie wynoszą 4,84% w przypadku instrumentów o 10-letnim terminie zapadalności.
Bernanke może zawieść

Bernanke może zawieść

2012-08-31 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ostatnim dniu tygodnia kurs EUR/USD wybił się górą z formacji trójkąta i wzrósł powyżej 1,26. Osiągnął tym samym najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy. Notowania dotarły pod linię trendu spadkowego.
Bernanke nie musi rozczarować inwestorów

Bernanke nie musi rozczarować inwestorów

2012-08-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szef FED podczas dzisiejszego wystąpienia w Jackson Hole może szerzej omówić dostępny wachlarz instrumentów, które bank centralny może użyć w walce z kryzysem. Czy przedstawi więcej szczegółów, jak mógłby wyglądać program QE3? Trudno powiedzieć.
Jackson Hole już dziś

Jackson Hole już dziś

2012-08-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar testuje dolne ograniczenie formacji trójkąta. Kurs EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,25. Zakładamy, że wsparcie to zostanie przebite i notowania podążą w kierunku 1,2420 - 1,1440, gdzie przebiega linia krótkoterminowego trendu wzrostowego. W obszarze tym znajdują się również szczyty z początku sierpnia oraz minimum z ubiegłego tygodnia.
PKB zaskoczył, ale mocno już nie spadnie

PKB zaskoczył, ale mocno już nie spadnie

2012-08-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsze dane o dynamice Produktu Krajowego Brutto Polski zaskoczyły chyba nawet największych pesymistów. W II kw. PKB zwiększył się o 2,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wobec oczekiwań wzrostu o 2,9 proc. (r/r) i 3,5 proc. osiągniętych w okresie styczeń-marzec.
Czekając do godziny 16:00

Czekając do godziny 16:00

2012-08-31 Raport poranny FMCM
Wysoko, ale niżej: O ósmej rano kurs pary EUR/USD wynosi około 1,25, choć wczoraj przez prawie całą sesję oscylował w okolicach 1,2550. Wykres osunął się po godzinie 15:00. W nocy podjęta została próba powrotu, która jednak wyprowadziła notowania jedynie do poziomu 1,2520.
Szereg czynników uderza w polską walutę

Szereg czynników uderza w polską walutę

2012-08-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, piątkowego handlu złoty pozostaje stabilny oscylując blisko minimów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,196 PLN za euro, 3,356 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,495 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Strach przed globalnym spowolnieniem jest coraz bardziej widoczny

Strach przed globalnym spowolnieniem jest coraz bardziej widoczny

2012-08-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Trudno znaleźć jednoznaczny powód obserwowanego po południu umocnienia się dolara względem głównych walut. Dane z USA (dochody i wydatki konsumentów, oraz cotygodniowe bezrobocie), które poznaliśmy o godz. 14:30 nie dały ku temu argumentów.
Złoty na sprzedaż

Złoty na sprzedaż

2012-08-30 Raport popołudniowy FMCM
Skromne ruchy: Na EUR/USD zmienność była dziś niewielka. Wykres oscylował pomiędzy 1,2535 a 1,2562. Czy to cisza przed burzą? Może po prostu dezorientacja, wywołana sprzecznymi doniesieniami na temat ewentualnej trzeciej rundy operacji QE.
Niska zmienność na eurodolarze

Niska zmienność na eurodolarze

2012-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wciąż porusza się w wąskim przedziale wahań. Notowania stabilizują się w okolicach 1,2540. Przed jutrzejszym wystąpieniem Bena Bernanke w Jackson Hole nie spodziewamy się silnych ruchów. Uważamy jednak, że z sympozjum bankierów centralnych wiązane są zbyt duże nadzieje, stąd bardzo łatwo o rozczarowanie uczestników rynku.
Pierwsza obniżka stóp procentowych w listopadzie?

Pierwsza obniżka stóp procentowych w listopadzie?

2012-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty osłabił się wczoraj wyraźnie wobec najważniejszych walut do najniższego poziomu od 5 tygodni. Kurs EURPLN osiągnął poziom 4,1600, zaś USDPLN dotarł w rejony 3,3200. Tak zdecydowana wyprzedaż polskiej waluty to w dalszym ciągu efekt wcześniejszych komentarzy M. Belki (złoty nie jest niedowartościowany, RPP zmieniła nastawienie na łagodne) oraz ...