Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Agresywny ruch Banku Turcji

Agresywny ruch Banku Turcji

2014-01-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu wczorajszym Bank Centralny (TCMB) Turcji zdecydował się na agresywne zacieśnienie polityki monetarnej. Overnightowa stopa depozytowa i pożyczkowa została podniesiona o 425 pb w odpowiedzi na silną wyprzedaż liry tureckiej i wzrost oczekiwań inflacyjnych powyżej celu ustalonego przez bank centralny.
Kluczowy dzień tygodnia

Kluczowy dzień tygodnia

2014-01-29 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko ważnych poziomów: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości eurodolara. Obecnie jego wartość wynosi 1,3651. W tej chwili sytuacja na wykresie jest bardzo interesująca.

W oczekiwaniu na werdykt Fed…

W oczekiwaniu na werdykt Fed…

2014-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Podjęcie przez Bank Turcji nadzwyczajnych kroków w celu powstrzymania wyprzedaży waluty wpisuje się w scenariusz wcześniejszego rozpoczęcia procesu zacieśniania polityki pieniężnej w krajach emerging markets w obawie przed inflacją.
Bank centralny Turcji zaskoczył; Fed nie powinien

Bank centralny Turcji zaskoczył; Fed nie powinien

2014-01-29 Komentarz walutowy Alior Bank
Na nadzwyczajnym posiedzeniu we wtorek bank centralny Turcji zdecydował o podwyżce stóp procentowych, gdzie główna stawka dla jednodniowych pożyczek wzrosła do 12% z 7,75%. Imponująca skala podwyżki (konsensus prognoz zakładał wzrost o 225 pb) pokazuje determinację banku centralnego do powstrzymania przeceny liry.
Pierwszy bank centralny G-10 normalizuje politykę

Pierwszy bank centralny G-10 normalizuje politykę

2014-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Na sesji azjatyckiej dominowała niska zmienność. W gronie G-10 do dolara symbolicznie umocniły się waluty surowcowe i procykliczne. Kurs EUR/USD od rana lekko rośnie w kierunku górnej bandy wczorajszego, wąskiego przedziału wahań (1,3630 – 1,3690).
Decyzja TCMB wsparła waluty rynków wschodzących, w tym złotego

Decyzja TCMB wsparła waluty rynków wschodzących, w tym złotego

2014-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację korekty wzrostowej na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1840 PLN za euro, 3,0626 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4041 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Rynek łapie oddech

Rynek łapie oddech

2014-01-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Oczekiwanie na decyzję Banku Turcji, którą poznamy dzisiaj o godz. 23:00 (a także szereg komentarzy ze strony prezesa, który gani polityków mówiąc o niezależności swojej instytucji, a także słowa o rosnącym ryzyku inflacyjnym) jak na razie skutecznie wpływają na nastroje wokół rynków wschodzących.
Wyprzedaż wyhamowała

Wyprzedaż wyhamowała

2014-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana kurs EUR/USD lekko zniżkuje, obecnie notowania znajdują się na 1,3670. Straty odrabia polski złoty. Kurs EUR/PLN zniżkuje w kierunku 4,19, a USD/PLN do 3,0650. Sentyment na rynkach finansowych cały czas dyktowany jest przez sytuację na tzw. rynkach wschodzących.
Złoty nadal pod presją sprzedających

Złoty nadal pod presją sprzedających

2014-01-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,36: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich spadków wartości pary EUR/USD, jednak kurs znajduje się w ostatnim zakresie zmienności. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,3663. Na gruncie analizy technicznej wsparciem są okolice poziomu 1,365, oporem krótkoterminowa linia trendu spadkowego poprowdzona od 24 stycznia tego roku.
Stabilizacja PLN z pomocą Turcji?

Stabilizacja PLN z pomocą Turcji?

2014-01-28 Komentarz walutowy Alior Bank
Poniedziałek przyniósł kolejną huśtawkę na rynku złotego, gdyż inwestorzy w dalszym ciągu nerwowo podchodzą do lokowania kapitału na rynkach wschodzących. Po gwałtownej przecenie o 5 gr do 4,2250 za euro z późniejszym powrotem o 3 gr w piątek, pierwszy dzień nowego tygodnia przyniósł handel w tę i z powrotem w przedziale 4,19-4,2330.
Wciąż nerwowo na rynkach w przeddzień decyzji Fed?

Wciąż nerwowo na rynkach w przeddzień decyzji Fed?

2014-01-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek powtórzył się, obserwowany w piątek, schemat zachowania złotowych par walutowych. Dynamiczny wzrost w pierwszych godzinach handlu i spadek w drugiej części sesji. Czy dziś będzie podobnie?
Złoty poddał się przecenie na rynku walut wschodzących

Złoty poddał się przecenie na rynku walut wschodzących

2014-01-28 Komentarz poranny DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszej podwyższonej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2006 PLN za euro, 3,0752 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4296 PLN względem franka szwajcarskiego.
Ciekawy dzień na rynku

Ciekawy dzień na rynku

2014-01-27 Raport popołudniowy FMCM
Jednak w dół? Rano sugerowaliśmy, że mocne wybicie ponad 1,37, a zwłaszcza ponad maksima z piątku (okolice 1,3740) potwierdzi trend wzrostowy na głównej parze, zastanawialiśmy się jednak, czy będzie uzasadnienie dla takiego ruchu.
Coraz większe problemy rynków wschodzących

Coraz większe problemy rynków wschodzących

2014-01-27 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Potężna wyprzedaż tureckiej liry, dewaluacja argentyńskiego peso, kłopoty politycznie krajów geograficznie nam bliskich – jak Ukraina i krajów geograficznie nam dalekich – jak Tajlandia. Do tego stałe obawy o spowolnienie gospodarcze w Chinach. Problemy tzw. emerging markets coraz bardziej przebijają się do światowych mediów i świadomości inwestorów.
Co ma w zanadrzu ECB?

Co ma w zanadrzu ECB?

2014-01-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie szef Europejskiego Banku Centralnego podczas swoich wystąpień w Davos dawał do zrozumienia, że nie podziela zbytnio obaw Międzynarodowego Funduszu Walutowego, którego zdaniem ECB powinien bardziej aktywnie przeciwdziałać ryzyku zaistnienia deflacji, to jednak jest coś na co warto zwrócić uwagę.
Indeks Ifo powyżej oczekiwań

Indeks Ifo powyżej oczekiwań

2014-01-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka minionego tygodnia przyniosła wzrost awersji do ryzyka na rynku walutowym i nie tylko. Przede wszystkim obserwujemy silną wyprzedaż walut rynków wschodzących. Nasza krajowa waluta silnie traci na wartości zarówno względem euro, funta, franka i dolara. Spadek apetytu na ryzyko może szkodzić w najbliższym czasie PLN.
Euro odporne na załamanie nastrojów

Euro odporne na załamanie nastrojów

2014-01-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Szerszy odwrót inwestorów od ryzykownych aktywów i rynków wschodzących stoją za osłabieniem złotego. Kurs EUR/PLN poszybował w piątek ponad 4,22 i znalazł się najwyżej od trzech miesięcy. Jednak deprecjacja na tle osłabienia tureckiej liry, węgierskiego forinta, ...
Tryb paniki na rynkach wschodzących został włączony

Tryb paniki na rynkach wschodzących został włączony

2014-01-27 Komentarz walutowy Alior Bank
W piątek awersja do ryzykownych aktywów rynków wschodzących otarła się o panikę, kiedy przecena złotego wobec euro sięgnęła jednego procenta, wynosząc kurs EUR/PLN do 4,2240, najwyżej od pierwszych dni października. Z późniejszym powrotem poniżej 4,20 amplituda wahań nie była tak silna od czasu reakcji na ...
Złoty pod presją wzrostu awersji do ryzyka

Złoty pod presją wzrostu awersji do ryzyka

2014-01-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pomimo solidnych fundamentów, złoty nie ustrzegł się przeceny wywołanej wzrostem awersji do ryzyka. Wyprzedaż dotknęła większości walut gospodarek wschodzących. Wydarzeniem tygodnia jest środowa decyzja Rezerwy Federalnej. Dziś w centrum uwagi dane o nastrojach w biznesie w Niemczech.
Stabilizacja po silnym, piątkowym osłabieniu

Stabilizacja po silnym, piątkowym osłabieniu

2014-01-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po silnym spadku w piątek. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1966 PLN za euro, 3,0599 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4228 PLN względem franka szwajcarskiego.