Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś seria istotnych danych

Dziś seria istotnych danych

2013-12-04 Raport poranny FMCM
W oczekiwaniu na wybicie: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkich spadków pary EUR/USD, wczoraj wieczorem popytowi udało się przebić poziom 1,36, jednak nie udało się dotrzeć do maksimów z ostatnich dni, a jedynie do poziomu 1,3612.
Złoty uporczywie stabilny

Złoty uporczywie stabilny

2013-12-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Od blisko 2 tygodni złoty nie zmienia wartości wobec euro oscylując wokół poziomu 4,20. Fundamentalnie polska waluta powinna być mocniejsza. Przyszłość polityki pieniężnej w USA oraz słabsze zachowanie rynku obligacji to czynniki ryzyka dla złotego. Dziś sporo danych makro z Europy i USA. Posiedzenie kończy RPP.

RPP bez powodów, by zmieniać nastawienie

RPP bez powodów, by zmieniać nastawienie

2013-12-04 Komentarz walutowy Alior Bank
Grudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej trudno nazwać wydarzeniem tygodnia dla rynku złotego. Przed miesiącem Rada dała jasny sygnał, że nie zamierza zmieniać poziomu stóp procentowych co najmniej do połowy 2014 r.
Konsolidacja na złotym  w oczekiwaniu na dane z USA

Konsolidacja na złotym w oczekiwaniu na dane z USA

2013-12-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji polskiej waluty w okolicach 4,20 PLN za euro. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2004 PLN za euro, 3,0890 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4092 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,545% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynki ustawiają się pod dane z USA

Rynki ustawiają się pod dane z USA

2013-12-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty podczas dzisiejszej sesji zachowuje się stabilnie, jednak traci względem wszystkich głównych walut, oprócz dolara, który jest wyprzedawany podczas dzisiejszej sesji względem całego koszyka głównych walut świata. Fatalną sesję notują europejskie parkiety.
To tylko chwilowa korekta dolara

To tylko chwilowa korekta dolara

2013-12-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dobre dane z USA (wczorajszy indeks ISM dla przemysłu) nie muszą oznaczać, że FED ograniczy program QE3 (nawet symbolicznie) już na grudniowym posiedzeniu. Ale znacząco zwiększają prawdopodobieństwo takiego posunięcia w końcu stycznia, względem powszechnie oczekiwanego marca.
Szanse na ograniczenie QE w grudniu wzrosły

Szanse na ograniczenie QE w grudniu wzrosły

2013-12-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek bieżącego tygodnia przyniósł umocnienie waluty amerykańskiej. Impulsem do wzrostu wartości dolara była publikacja lepszego od oczekiwań indeksu ISM, który wzrósł w listopadzie do poziomu 57,3 pkt. z 56,4 pkt.
Eurodolar czeka na wybicie

Eurodolar czeka na wybicie

2013-12-03 Komentarz walutowy TMS Brokers
Wczoraj kurs EUR/USD odnotował dynamiczny spadek do 1,3525. Przy tym poziomie zniżki wyhamowały. Obecnie notowania znajdują się w konsolidacji pomiędzy 1,3525, a 1,3560, wybicie z której może zadecydować o kierunku w którym podąży dziś kurs. Od rana umacnia się polska waluta. Kurs EUR/PLN spada do 4,1970, a USD/PLN do 3,0970.
Dziś bez danych, ale równie ciekawie

Dziś bez danych, ale równie ciekawie

2013-12-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,355: Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej minęło nam na lekkim wzroście wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3551. Na gruncie analizy technicznej nadal znajdujemy się w trendzie wzrostowym zapoczątkowanym 7 listopada bieżącego roku.
GBP – przystanek w trendzie wzrostowym

GBP – przystanek w trendzie wzrostowym

2013-12-03 Komentarz walutowy Alior Bank
Pomimo dużo lepszych od oczekiwań danych z brytyjskiej gospodarki, wstępne umocnienie funta do euro i dolara amerykańskiego okazało się krótkotrwałe. Indeks PMI dla przemysłu nieoczekiwanie wzrósł w listopadzie do 58,4 (prog. 56), tym samym osiągając najwyższy poziom od marca 2011.
Ameryka rozpędzona, Europa nadal w blokach

Ameryka rozpędzona, Europa nadal w blokach

2013-12-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar nieco mocniejszy po publikacjach wskaźników PMI, ISM dla przemysłu i w oczekiwaniu na kluczowe wydarzenia z dalszej części tygodnia. Zloty stabilny. Sesja zapowiada się spokojnie. EUR/PLN utrzyma się w paśmie 4,19-4,205, a USD/PLN wokół 3,10.
Dobre dane na początek tygodnia

Dobre dane na początek tygodnia

2013-12-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy cały szereg istotnych odczytów makroekonomicznych. Indeksy PMI, o których mowa, okazały się być wyższe od oczekiwań zarówno w gospodarkach europejskich, jak i amerykańskiej. W niektórych krajach nastroje wśród managerów są najwyższe od kilku lat.
Na razie mamy dane teoretycznie lepsze dla dolara

Na razie mamy dane teoretycznie lepsze dla dolara

2013-12-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wzrost indeksu ISM dla przemysłu do 57,3 pkt. w listopadzie wobec spodziewanego spadku do 55 pkt., należy zaliczyć na punkt dla zwolenników grudniowego ograniczenia programu QE3 przez FED. Zwłaszcza, że mocno w górę poszedł też subindeks zatrudnienia – do 56,5 pkt. z 53,2 pkt., co może sugerować dobry odczyt Departamentu Pracy USA w piątek.
Lepsze dane z Europy. Mocniejszy dolar

Lepsze dane z Europy. Mocniejszy dolar

2013-12-02 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,3550: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej była dość zaskakująca. Przede wszystkim dziwić może brak reakcji popytowej i spadek kursu pary EUR/USD na lepsze od prognoz odczyty indeksów PMI dla przemysłu (za listopad) z najważniejszych gospodarek Eurolandu oraz Strefy Euro jako całości.
To będzie dość nerwowy tydzień

To będzie dość nerwowy tydzień

2013-12-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Brak reakcji w notowaniach euro na nieco lepsze od prognoz odczyty indeksów PMI dla przemysłu ze strefy euro, może być nieco zastanawiający. Wygląda na to, że rynek próbuje się pozycjonować na lepsze dane z USA w tym tygodniu, które mogłyby zwiększyć szanse na szybsze wyjście z programu QE3 przez FED.
Polski przemysł przyspiesza

Polski przemysł przyspiesza

2013-12-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś uwagę inwestorów przykują przede wszystkim odczyty indeksów PMI dla sektora przemysłowego. O 9:00 poznaliśmy wartość indeksu dla Polski, który okazał się wyższy od prognoz (54,4 pkt. wobec konsensusu 53,6). W rezultacie złoty odnotował umocnienie. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1950.
Dziś ważne dane. Dalsze umocnienie złotego

Dziś ważne dane. Dalsze umocnienie złotego

2013-12-02 Raport poranny FMCM
Walka o poziom 1,36: Poniedziałkowa sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkiego wzrostu wartości pary EUR/USD. Obecnie znajdujemy się powyżej poziomu 1,36, dokładnie na 1,3605. Na gruncie analizy technicznej nadal znajdujemy się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym (w długoterminowym również), ...
Trwałe ożywienie w Polsce. Tydzień pełen kluczowych wydarzeń

Trwałe ożywienie w Polsce. Tydzień pełen kluczowych wydarzeń

2013-12-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Opublikowany właśnie odczyt PMI dla przemysłu oraz piątkowe dane o PKB potwierdzają, że polska gospodarka jest w fazie odradzania aktywności. W każdym z kwartałów 2014 r. wzrost PKB będzie przyspieszał. Złoty stabilny, dane bez wpływu na rynek. Tydzień będzie obfitował w ważne wydarzenia dla rynków finansowych.
Pod wpływem PMI

Pod wpływem PMI

2013-12-02 Komentarz walutowy Alior Bank
Początek miesiąca zwyczajowo przynosi wysyp odczytów indeksów PMI dla przemysłu, które zdeterminują handel na rynku walutowym. Nastroje dziś rano panują pozytywne za sprawą lepszych od oczekiwań wieści z przemysłu Chin.
Neutralne otwarcie na złotym, indeks PMI w kalendarzu

Neutralne otwarcie na złotym, indeks PMI w kalendarzu

2013-12-02 Komentarz poranny DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty, jednak skala ruchu pozostaje ograniczona. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2034 PLN za euro, 3,0846 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4110 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,515% w przypadku papierów 10-letnich.