Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Załamanie hrywny. Dane z rynku pracy przeciw USD?

Załamanie hrywny. Dane z rynku pracy przeciw USD?

2015-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dramatyczna przecena hrywny pozostaje bez wpływu na złotego, który zachowuje się stabilnie. Po danych z rynku pracy w USA będzie podobne. Wzrost wartości wspólnej waluty na rynku międzynarodowym przełoży się na lekkie wzrosty EUR/PLN i dalsze spadki USD/PLN.
Wall Street wraca na plus, ważne dane dla dolara

Wall Street wraca na plus, ważne dane dla dolara

2015-02-06 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja za Oceanem przynosi kolejny dzień wzrostów, po jednodniowej przerwie. Główne przyczyny to dalsze odbicie cen ropy, aktywność w sektorze fuzji i przejęć, oraz dobre wyniki podane przez spółki. Po czwartkowej sesji, przy bieżącym roku ponownie można zapisać dodatnią stopę zwrotu.

Złoty stabilny, dług w dół

Złoty stabilny, dług w dół

2015-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty. Złoty notowany jest następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,6297 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9320 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,155% w przypadku papierów 10-letnich.
Dane z Niemiec, dane z USA

Dane z Niemiec, dane z USA

2015-02-06 Raport poranny FMCM
Jednak w górę? Dziś rano, około godziny 7:00, główna para walutowa (EUR/USD) rezyduje w okolicach 1,1465, a więc znów wysoko. Znów widać próby przebijania się wyżej i zwiększania wartości euro. A tymczasem przecież wcale nie została wygaszona kwestia ewentualnych kłopotów Grecji.
Renesans Europy

Renesans Europy

2015-02-05 Rynki po południu
Jednym z najciekawszych wydarzeń dzisiejszej sesji była publikacja prognoz gospodarczych przygotowanych przez Komisję Europejską. KE wyraźnie wierzy w odbicie na Starym Kontynencie i wymienia szereg czynników, które mają sprzyjać temu scenariuszowi.
Próba kontynuacji aprecjacji euro

Próba kontynuacji aprecjacji euro

2015-02-05 Raport popołudniowy FMCM
Znów powyżej 1,14: Po wczorajszych informacjach na temat decyzji EBC o zamknięciu kurka z gotówką dla greckich banków (z uwagi na to, że przestano uznawać obligacje skarbowe Grecji za wiarygodne zabezpieczenie pożyczek) eurodolar znacznie obniżył lot, zdarzały się nawet zejścia do 1,1320 i niżej.
Powracają wahania nastrojów

Powracają wahania nastrojów

2015-02-05 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Czwartek był dniem mieszanych nastrojów na rynku walutowym. O poranku inwestorzy odczuwali awersję do ryzyka po wczorajszej decyzji EBC o nieuznawaniu greckich papierów skarbowych jako zabezpieczenie pożyczek na rynku międzybankowym.
Grecja odcięta od środków

Grecja odcięta od środków

2015-02-05 Wake Up Call
Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, podczas wczorajszego posiedzenia RPP podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Zdaniem prezesa NBP, istotny wpływ na przyszłość polityki monetarnej Polski będzie miało rozpoczęcie programu luzowania ilościowego w strefie euro.
Coraz trudniejsze negocjacje z Grecją

Coraz trudniejsze negocjacje z Grecją

2015-02-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Powietrze z greckiego balona ulatuje dość szybko – jeszcze dwa dni temu inwestorzy byli zadowoleni faktem, że Grecy chcą rozmawiać o swoim zadłużeniu, nie zważając na fakt, że forsowane przez nich propozycje zostały przyjęte przez europejskich polityków z pewnym dystansem.
Grecja bez finansowania

Grecja bez finansowania

2015-02-05 Rynki o poranku
Notowania pary EURUSD stabilizują się w rejonie 1,1370 po wczorajszym silnym tąpnięciu spowodowanym notką EBC. Otóż Europejski Bank Centralny poinformował, że zaprzestaje uznawania greckich obligacji jako zabezpieczenie pożyczek dla greckich banków.
ECB 1 : Grecja 0

ECB 1 : Grecja 0

2015-02-05 Komentarz poranny TMS Brokers
ECB przykręciło kurek z tanim finansowaniem dla greckich banków, tym samym wywierając presję na rząd w Atenach, aby ten przystał na dotychczasowe warunki bailoutu. Euro jest słabsze, a pogorszenie sentymentu przychodzi razem z odwrotem na rynku ropy.
RPP zapowiada cięcie w marcu

RPP zapowiada cięcie w marcu

2015-02-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozytywnie zareagował na decyzję o utrzymaniu stóp procentowych, ale nie utrzymał całości zysków do zakończenia sesji. Rada zaanonsowała bowiem spadek oprocentowania na kolejnym posiedzeniu. Potencjał aprecjacji rodzimej waluty w krótkim terminie jest ograniczony. Na rynku międzynarodowym euro może chwilowo tracić, ale z czasem silniej odreaguje.
Twarda gra EBC

Twarda gra EBC

2015-02-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiaj o poranku rynek znajduje się w momencie odzyskiwania równowagi po wczorajszych dość znaczących ruchach. Głównym tematem wczorajszego dnia był komunikat EBC o zaprzestaniu uznawania długu rządu Grecji jako zabezpieczenia pod transakcje, albowiem bank centralny nie jest pewny pozytywnego zakończenia negocjacji z Grecją.
RPP nie zaskoczyła, złoty stabilny

RPP nie zaskoczyła, złoty stabilny

2015-02-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji PLN, pomimo wczorajszego lekkiego umocnienia po decyzji RPP. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1657 PLN za euro, 3,6679 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9718 PLN względem franka szwajcarskiego.
Eurodolar znów niżej

Eurodolar znów niżej

2015-02-05 Raport poranny FMCM
A wydawało się, że eurodolar w dość szybkim tempie i w miarę pewnym krokiem zmierza ku mocnej korekcie wzrostowej, czyli na korzyść euro. Przedwczoraj notowano maksima bliskie 1,1530, wczoraj przy 1,1485 – czyli niżej, ale jednak wciąż można było sądzić, że impet byków tylko odrobinę przygasł.
RPP nadal nie reaguje na deflację

RPP nadal nie reaguje na deflację

2015-02-04 Rynki po południu
Teoretycznie trudno mówić o dużym zaskoczeniu, jeśli spojrzeć na konsensus rynkowy odnośnie dzisiejszej decyzji RPP i na ostatnie działania Rady, ale z drugiej strony pewne nadzieje na obniżkę stóp procentowych istniały.
Funt poprawia pozycję

Funt poprawia pozycję

2015-02-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Oczywiście dzięki lepszym odczytom indeksów PMI za styczeń. W poniedziałek poznaliśmy dane dla przemysłu (53 pkt. wobec oczekiwanych 52,6 pkt.), we wtorek dla budownictwa (59,1 pkt. wobec szacowanych 57 pkt.), a dzisiaj dla usług (57,2 pkt. względem 56,3 pkt. w prognozie). Tym samym w każdym przypadku dane były na poziomie wyższym od tego z grudnia.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2015-02-04 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poranek na rynku walutowym mija stabilnie. Notowania uspokajają się po wczorajszych dynamicznych ruchach jakie nastąpiły po zakończeniu sesji europejskiej. Wczoraj zauważalnie zmniejszyła się awersja do ryzyka, co widoczne było m.in. w przepływie kapitału z bezpiecznych rynków do bardziej ryzykownych aktywów.
RPP obniży stopy?

RPP obniży stopy?

2015-02-04 Rynki o poranku
Dziś poznamy rezultat dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Zdaniem ankietowanych przez agencje Reuters oraz Bloomberg ekonomistów stopy powinny pozostać na niezmienionym poziomie.
Euro w fazie odreagowania. RPP poczeka z obniżkami.

Euro w fazie odreagowania. RPP poczeka z obniżkami.

2015-02-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rozpoczął się proces korygowania dominujących przez ostatnie miesiąc silnych trendów na różnych klasach aktywów. Taka tendencja potrwa co najmniej kilka tygodni. Euro będzie zyskiwać, ceny towarów wzrosną. Złoty powinien dalej zyskiwać chyba, że do gry wkroczą władze monetarne. Dziś obniżka stóp jest mało prawdopodobna.