Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kawa i kakao walczą o wzrosty

Kawa i kakao walczą o wzrosty

2008-12-10 Komentarz X-Trade Brokers
Ceny kakao już od ponad miesiąca starają się zachowywać inaczej niż rynek, co nie jest proste, mając na uwadze bardzo silną presję na spadki na całym rynku surowcowym. Sytuacja w przypadku kakao jest jednak wyjątkowa (o czym już pisaliśmy) – ze względu na chorobę i niesprzyjające warunki pogodowe plony z Afryki Zachodniej będą mniejsze i przewidywana nadwyżka zmieni się w deficyt.
Kontynuacja zniżki na rynku surowców

Kontynuacja zniżki na rynku surowców

2008-12-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami kolejny tydzień zniżki na rynku surowców. Ceny ropy naftowej w ostatnich dniach spadły do 4-letniego minimum, miedź natomiast zniżkowała do poziomu najniższego od 3,5 roku. Apogeum spadków osiągnięte zostało w piątek, na fali oczekiwań na ponure dane z amerykańskiego rynku pracy.

Surowce – Zwyżka na miedzi krótkotrwała

Surowce – Zwyżka na miedzi krótkotrwała

2008-12-09 Komentarz X-Trade Brokers
Miedź należała wczoraj do tych surowców, które zyskiwały najbardziej po ogłoszeniu przez amerykańskiego prezydenta elekta, iż jest on zdecydowany pomagać gospodarce dodatkowymi programami wydatkowymi.
Payrollsy szkodzą notowaniom, OPEC może ciąć

Payrollsy szkodzą notowaniom, OPEC może ciąć

2008-12-08 Komentarz X-Trade Brokers
Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy przełożyły się na spadki cen surowców. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że rynki akcji i walut zareagowały na publikację tylko w ograniczony sposób.
Wciąż słabe nastroje na rynku surowców

Wciąż słabe nastroje na rynku surowców

2008-12-02 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Mimo poprawy nastrojów na światowych rynkach, jaka miała miejsce w minionym tygodniu, cena ropy Brent nie zdołała wzrosnąć ponad poziom 55 USD. Większą zwyżkę uniemożliwiła decyzja Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową o wstrzymaniu się z dalszym ograniczaniem wydobycia „czarnego złota” oraz wyhamowanie korekty wzrostowej w notowaniach wartości euro względem dolara.
Odreagowanie na giełdach wsparło ceny surowców

Odreagowanie na giełdach wsparło ceny surowców

2008-11-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W minionym tygodniu na rynku ropy obserwowaliśmy kontynuację spadków. Na giełdzie w Londynie za baryłkę tego surowca gatunku Brent płacono nawet przez moment jedynie 48 USD. Poniżej psychologicznej bariery 50 USD zeszła również cena ropy Crude notowana w Nowym Jorku i tym samym osiągnęła ona najniższy poziom od maja 2005 r.
Kolejny tydzień pod znakiem spadków

Kolejny tydzień pod znakiem spadków

2008-11-18 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień był kolejnym spod znaku spadku cen na rynku surowców. Cena ropy naftowej zniżkowała na fali obaw o spowalniającą gospodarkę globalna i słabnący popyt. Zniżka wyniosła prawie dziesięć dolarów, a notowania spadły poniżej poziomu 55 dolarów za baryłkę.
Październik na rynkach surowcowych - Masowy odwrót

Październik na rynkach surowcowych - Masowy odwrót

2008-11-05 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Już wrzesień na rynku surowców był trudny, jednak masowa wyprzedaż rozpoczęła się w październiku. Zasadniczą przyczyną była ucieczka kapitału od ryzykownych instrumentów, co wiązało się także ze spadkami na parze EURUSD, a to z kolei jeszcze bardziej potęgowało spadki.
Spadek EUR/USD negatywnie wpływ na ceny ropy

Spadek EUR/USD negatywnie wpływ na ceny ropy

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek ropa tanieje na światowych rynkach. O godzinie 13:47 za baryłkę ropy Brent trzeba był zapłacić 70,86 dol., wobec 72,48 dol. w poniedziałek na zamknięciu. Przeciwwagą dla wczorajszych obaw o to, że prawdopodobna decyzja OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy, ...
Brak popytu na rynkach surowcowych

Brak popytu na rynkach surowcowych

2008-10-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Początek minionego tygodnia przyniósł próbę odreagowania spadków na parze EUR/USD. Ważnym wsparciem, które powstrzymało spadki jest poziom 1,34 i jeśli na kolejnych sesjach nastąpi przebicie i dalsza aprecjacja amerykańskiej waluty to kolejnym przystankiem mogą być dopiero okolice 1,30.
Korekta na rynku ropy

Korekta na rynku ropy

2008-10-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek, drugi kolejny dzień, wyraźnie drożeje ropa. O godzinie 13:29 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 80,36 dol., wobec 77,77 dol. wczoraj pod koniec dnia i wobec odnotowanego w czasie piątkowych notowań 13 miesięcznego minimum na poziomie 73,10 dol.
Kolejny tydzień zniżki na rynku surowców

Kolejny tydzień zniżki na rynku surowców

2008-10-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku surowców upłynął pod znakiem konsekwentnego spadku cen ropy naftowej oraz miedzi. Zyskiwały natomiast metale szlachetne. Początek tygodnia przyniósł wzrost obaw o popyt globalny i zapotrzebowanie na surowce w przyszłości.
Obawy o popyt pociągnęły w dół ceny surowców

Obawy o popyt pociągnęły w dół ceny surowców

2008-10-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień przyniósł spadki na rynku surowców wywołane nasileniem się obaw o popyt globalny oraz znaczącym umocnieniem dolara. Szczególnie gwałtowna zniżka dotknęła cen ropy naftowej, które na początku bieżącego tygodnia spadły poniżej psychologicznego poziomu 90 dolarów za baryłkę, osiągając tym samym ośmiomiesięczne minimum.
Surowce – kapitał szuka bezpieczniejszych przystani

Surowce – kapitał szuka bezpieczniejszych przystani

2008-10-06 Komentarz X-Trade Brokers
W obecnym roku rynek surowców przechodzi istną metamorfozę. Pierwsze półrocze to okres wielu większych i mniejszych baniek spekulacyjnych związanych z poszukiwaniem wyższych stóp zwrotu przez inwestorów, którzy zawiedli się choćby na rynku akcji.
Ropa odbija po poniedziałkowej przecenie

Ropa odbija po poniedziałkowej przecenie

2008-09-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek przynosi poprawę odbicie na rynku ropy po wczorajszym dramatycznym spadku, który obniżył cenę baryłki ropy Brent 10 proc., sprowadzając ją do poziomu 93,45 dol. na zamknięciu. O godzinie 13:35 za baryłkę ropy trzeba było zapłacić 96,49 dol., czyli o 3,2 proc. więcej niż w poniedziałek.
Rynki surowcowe obawiają się recesji

Rynki surowcowe obawiają się recesji

2008-09-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Miniony tydzień na rynkach surowcowych przyniósł zatrzymanie wzrostów, które rozpoczęły się 15 września. Ze względu na to, że ich dynamika była dość duża wspomniane odreagowanie było naturalnym i bardzo potrzebnym zjawiskiem.
Tygodniowy komentarz z rynku surowców

Tygodniowy komentarz z rynku surowców

2008-09-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W minionym tygodniu surowce reagowały bardzo rożnie na wydarzenia na międzynarodowym rynku finansowym. Ceny ropy naftowej konsekwentnie spadały osiągając wczoraj siedmiomiesięczne minimum. Metale natomiast w pierwszej części tygodnia albo traciły na wartości, jak złoto i srebro, albo też pozostawały w konsolidacji, jak na przykład miedź, by pod koniec zyskać na wartości.
Surowce – W rytmie eurodolara

Surowce – W rytmie eurodolara

2008-09-16 X-Trade Brokers Daily
Sytuacja światowej gospodarki wymusza ostrożność inwestorów na rynku surowcowym. Najlepszym przypadkiem jest rynek ropy naftowej, która dzień po dniu traci na wartości. Od końca sierpnia cena baryłki „czarnego złota” spadła o ponad 20%!
Test 100 dolarów za baryłkę ropy coraz bliższy

Test 100 dolarów za baryłkę ropy coraz bliższy

2008-09-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek ceny ropy kontynuują spadki, testując dziś poziomy nieoglądane o początku kwietnia br. O godzinie 14:59 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 101,76 dol., wobec 103,35 dol. Od lipcowego szczytu ropa potaniała już o 31,5 proc.
Tydzień zniżki na rynku surowców

Tydzień zniżki na rynku surowców

2008-09-09 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień przyniósł kolejne zniżki na rynku surowców. Największy procentowy spadek cen ropy mogliśmy zaobserwować już na początku tygodnia, kiedy okazało się, że huragan Gustav, który uderzył w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej osłabł na tyle, iż nie wyrządził żadnych szkód instalacjom wydobywczym.