Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zapasy paliw dalej rosną

Zapasy paliw dalej rosną

2009-01-23 X-Trade Brokers Daily
Rosnące zapasy surowca to zawsze kula u nogi, a raczej u wykresu cenowego, zwłaszcza jeśli wzrost zapasów ma charakter trwały. W przypadku ropy uważa się, że słabość ceny, zwłaszcza gatunku WTI jest wynikiem znacznej przewagi podaży nad popytem na amerykańskim rynku, ale dłuższe kontrakty zapowiadają jej wzrost.
Ropa tanieje po danych o zapasach

Ropa tanieje po danych o zapasach

2009-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny ropy Brent zareagowały spadkiem z poziomu 44,66 dol. do 43,38 dol., na publikację tygodniowych danych o zapasach paliw w Stanach Zjednoczonych. Jak poinformował amerykański Departament Energii, w ostatnim tygodniu zapasy ropy wzrosły o 6,1 mln baryłek, zapasy benzyny były wyższe o 6,5 mln baryłek, a destylatów o 800 tys. baryłek.

Chińczycy ograniczają produkcję bawełny

Chińczycy ograniczają produkcję bawełny

2009-01-22 X-Trade Brokers Daily
Ograniczenia w produkcji, mniejsze areały uprawne to coraz częstsze ostatnio reakcje na spadające ceny na rynku surowców. Ostatnio problem dotknął bawełny, która jeszcze w marcu notowała cenę ponad 93 USD za 100 funtów, a obecnie kosztuje mniej więcej połowę.
Cukier znów w cenie

Cukier znów w cenie

2009-01-21 X-Trade Brokers Daily
Większość surowców noworoczną zwyżkę ma już dawno za sobą, trwa ona jednak konsekwentnie na cukrze. Wczoraj cukier podrożał o 4% i 100 funtów kosztuje już prawie 12,60 USD, 20% więcej niż na początku grudnia, od kiedy można datować trwające wzrosty.
Chińskie konglomeraty mają problemy

Chińskie konglomeraty mają problemy

2009-01-20 X-Trade Brokers Daily
Wyniki za czwarty kwartał rzadko kiedy będą zachwycać. Jednak problemy mają nie tylko instytucje z krajów rozwiniętych. Chińskie konglomeraty produkujące metale przemysłowe zapowiedziały drastyczny spadek zysków.
Ropa naftowa traci na fali obaw o popyt

Ropa naftowa traci na fali obaw o popyt

2009-01-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ostatnim czasie notowania ropy naftowej bardzo silnie związane są z fundamentami globalnej gospodarki – w reakcji na wszelkie dane, potwierdzające spowolnienie gospodarcze, obserwujemy zniżkę cen.
Trzeci miesiąc wzrostów na złocie

Trzeci miesiąc wzrostów na złocie

2009-01-19 X-Trade Brokers Daily
Reputacja złota jako kruszcu odpornego na kryzys, a wręcz korzystającego w trudnych czasach ucierpiała w październiku minionego roku. Wtedy złoto nie oparło się ogólnym tendencjom na rynku surowców i z powodu ucieczki inwestorów do najbardziej bezpiecznych i płynnych aktywów uncja potaniała z 930 USD do 680 USD w zaledwie dwa tygodnie.
OPEC obniża prognozę popytu

OPEC obniża prognozę popytu

2009-01-16 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj na rynku ropy mieliśmy do czynienia ze sporą zmiennością. Początkowo cena baryłki Brent wzrastała, później jednak obniżyła się z poziomu 49,55 USD do 45 USD, po czym na koniec dnia znów wzrosła w rejony 47 USD.
OPEC znów wkroczy do akcji?

OPEC znów wkroczy do akcji?

2009-01-14 X-Trade Brokers Daily
Ceny ropy, które z perspektywy średnioterminowej nieco się ustabilizowały, odnotowały dziś rano spory wzrost. Po wcześniejszych spadkach, wczoraj w pierwszej części dnia za baryłkę ropy gatunku Brent płacono 42-44 USD.
Ropa poniżej 40 USD za baryłkę

Ropa poniżej 40 USD za baryłkę

2009-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
W minionym tygodniu po raz kolejny obserwowaliśmy znaczące wahania cen na rynkach surowcowych, a w szczególności na rynku ropy naftowej. W pierwszej jego połowie cena „czarnego złota” skoczyła powyżej psychologicznego poziomu 50 USD za baryłkę, co oznacza zwyżkę o ponad 13 dolarów w stosunku do zeszłego tygodnia.
Surowce – Szybkie wyjście

Surowce – Szybkie wyjście

2009-01-13 X-Trade Brokers Daily
Wczorajszy dzień na rynku surowców przyniósł bardzo duże spadki. W zasadzie wszystkie najważniejsze surowce znalazły się na najniższych w tym roku poziomach, w niektórych przypadkach są one wręcz znacząco niższe niż te z piątego stycznia.
Surowce – Efekt Lunar New Year?

Surowce – Efekt Lunar New Year?

2009-01-12 X-Trade Brokers Daily
Chiński nowy rok zaczyna się 26 stycznia i jego świętowanie trwa od jednego do dwóch tygodni. Często po powrocie do normalnej działalności firmy akumulują zapasy surowców i w związku z tym niejednokrotnie ceny wzrastają już w styczniu.
Surowce – W defensywie

Surowce – W defensywie

2009-01-09 X-Trade Brokers Daily
Dobry sentyment na rynku surowców z przełomu roku nie potrwał zbyt długo. Choć z pewnością nie możemy mówić jeszcze o panicznej wyprzedaży, która często miała miejsce jesieniom, inwestorzy z dużą niepewnością spoglądają na rynki akcji i większość surowców systematycznie tanieje.
Grudzień na rynkach surowców - Próby odrabiania strat

Grudzień na rynkach surowców - Próby odrabiania strat

2009-01-08 Komentarz X-Trade Brokers
Grudzień na rynku surowców przyniósł ponownie bardzo dużą zmienność. Wykresy z liniową skalą mogą dawać tu mylący obraz rzeczywistości, gdyż ceny wielu (a tak naprawdę w zasadzie wszystkich) surowców są dużo niższe niż odnotowane na jeszcze całkiem niedawnych szczytach.
Zapasy powodem sporych spadków na ropie

Zapasy powodem sporych spadków na ropie

2009-01-08 X-Trade Brokers Daily
Jeszcze wczoraj rano ropa drożała, ale nie udało się dojść do wtorkowych maksimów (nieco powyżej poziomu 52 USD), kiedy to z kolei nie udało się wybić oporu z 15 grudnia na poziomie 52,50 USD. To stawiało kontynuację korekty wzrostowej w przypadku tego surowca pod znakiem zapytania.
Większe odbicie na miedzi

Większe odbicie na miedzi

2009-01-07 X-Trade Brokers Daily
Miedź, która jeszcze pod koniec ubiegłego roku kosztowała ok. 2750 USD za tonę obecnie drożeje już do poziomu ok. 3500 USD za tonę. Ta wyżka to efekt kilku czynników. Po pierwsze, jak już pisaliśmy, na rynku mówi się, iż część funduszy zwiększyła z początkiem roku zaangażowanie w metale przemysłowe, uważając, że spadki ich cen mogły być przesadzone.
Eskalacja konfliktu w Strefie Gazy wsparła ceny ropy

Eskalacja konfliktu w Strefie Gazy wsparła ceny ropy

2009-01-06 Komentarz poranny TMS Brokers
W zeszłym tygodniu oczy inwestujących na rynkach surowcowych w dalszym ciągu zwrócone były na Bliski Wschód. Trzeciego stycznia tysiące Izraelskich żołnierzy przekroczyło granice Strefy Gazy w celu przejęcia strategicznych punktów, z których bojownicy Hamasu wystrzeliwali swoje rakiety na przygraniczne miasta Izraela.
Mniejsza podaż cukru

Mniejsza podaż cukru

2009-01-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Mimo wyraźnego umocnienia dolara wobec innych głównych walut, wczoraj drożała ropa naftowa. Surowiec ten taniał jedynie w pierwszej części dnia, czyli właśnie po największych ruchach na EURUSD. Cena baryłki Brent zbliżyła się wtedy do poziomu 46 USD, ...
Ciekawiej na całym rynku

Ciekawiej na całym rynku

2009-01-05 Komentarz X-Trade Brokers
Początek roku na rynku surowców wygląda bardzo interesująco. Tematem przewodnim jest oczywiście to, w jakim stopniu konflikt na Bliskim Wschodzie przełoży się na wzrost cen ropy i złota. Póki co obydwa surowce zaliczyły już dość pokaźne zwyżki (wsparte odbiciem na rynkach akcji).
Korekta środowego wzrostu

Korekta środowego wzrostu

2009-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek ceny ropy spadają, korygując środowy wzrost o 9,6 proc., wywołany prawdopodobnie realizacją zysków z krótkich pozycji na koniec roku. O godzinie 13:18 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 42,23 dol., wobec 44,20 w środę pod koniec dnia.