Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Produkcja wzrosła bardziej niż oczekiwano, jej ceny też

Produkcja wzrosła bardziej niż oczekiwano, jej ceny też

2008-02-19 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA Produkcja przemysłowa wzrosła w styczniu o 10,8 proc. (r/r) wobec zakładanych przez ekonomistów około 6 proc. Ceny produkcji wzrosły o 2,8 proc. wobec przewidywanych 2,4 proc.
Dane o produkcj: prawdopodobieństwo podwyżki w lutym

Dane o produkcj: prawdopodobieństwo podwyżki w lutym

2008-02-19 Komentarz X-Trade Brokers
Produkcja przemysłowa w styczniu rosła w zaskakująco silnym tempie. W relacji do grudnia wzrosła o 4,4%, zaś w relacji do stycznia 2007 roku o 10,8%. Co więcej, wzrost ten nie był wynikiem wpływu czynników sezonowych.

Dziś dane o produkcji przemysłowej w Polsce

Dziś dane o produkcji przemysłowej w Polsce

2008-02-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści ankietowani przez agencję ISB spodziewają się wzrostu produkcji przemysłowej o 5,9 proc. w styczniu i wzrostu cen produkcji o 2,4 proc. Przed miesiącem było to odpowiednio 6,2 i 2,5 proc. Niższe tempo wzrostu produkcji to zdaniem ekonomistów efekt wysokiej bazy z ubiegłego roku, kiedy produkcja rosła o 15,5 proc.
W dobrych nastrojach bez USA

W dobrych nastrojach bez USA

2008-02-19 X-Trade Brokers Daily
Początek tygodnia to niewielka ilość nowych informacji, które napływają na rynek oraz święto w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, brak handlu w USA pozwolił rynkom akcji w Europie na zanotowanie pokaźnych wzrostów.
Katar kupił akcje Credit Suisse, chce wydać kolejne 15 mld USD

Katar kupił akcje Credit Suisse, chce wydać kolejne 15 mld USD

2008-02-18 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Premier Kataru powiedział w wywiadzie dla agencji Bloomberga, że rządowa agencja od jakiegoś czasu kupuje na rynku akcje szwajcarskiego banku Credit Suisse. Dodał, że do końca roku Katar chce przeznaczyć 15 mld dolarów na zakupy akcji europejskich i amerykańskich banków.
Produkcja przemysłowa w Polsce i nieruchomości w USA

Produkcja przemysłowa w Polsce i nieruchomości w USA

2008-02-18 Komentarz poranny Open Finance
Tygodniowe kalendarium nie jest przepełnione arcyważnymi danymi, ale nieco emocji publikacje mogą jednak wzbudzić. Zwłaszcza ta związana z inflacją w USA i sytuacją na rynku nieruchomości. Jeśli chodzi o krajowe dane makroekonomiczne, to w zasadzie liczyć się będą tylko te wtorkowe - poznamy dynamikę cen produkcji (oczekiwania 2,3 proc.) i dynamikę produkcji przemysłowej (oczekiwania 6,6 proc.).
Sytuacja wciąż nie jest wyjaśniona

Sytuacja wciąż nie jest wyjaśniona

2008-02-18 Komentarz Expander
Warszawska giełda trzyma inwestorów w dalszym ciągu w niepewności. Pod koniec minionego tygodnia rynek złapał zadyszkę, ale nie okazała się na tyle silna, by zanegować możliwość dalszego wzrostu. Piątkowy spadek zatrzymał się na wysokości szczytu z 4 lutego, więc mimo że był wyraźny nie wyrządził w krótkoterminowym obrazie naszej giełdy większych szkód.
Produkcja w USA zgodnie z oczekiwaniami

Produkcja w USA zgodnie z oczekiwaniami

2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W styczniu dynamika produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,1 proc. w relacji miesięcznej, co jest wynikiem zgodnym z oczekiwaniami. Jednocześnie skorygowano w górę do +0,1 proc. z „bez zmian” dane z grudnia 2007 roku.
Inwestowanie w nieruchomości w 2008 r.

Inwestowanie w nieruchomości w 2008 r.

2008-02-15 Analiza Money Expert
To zadziwiające, jak szybko można przyzwyczaić się do wyjątkowej sytuacji, jeśli przynosi ona wymierne korzyści. Powrót do normalności może w takim przypadku być bolesny, ale przede wszystkim może wywoływać wrażenie, że nadchodzi katastrofa. Takie myśli przychodzą do głowy, jeśli wsłuchamy się w część opinii dotyczących perspektyw rynku nieruchomości w 2008 r.
Inflacja może sięgnąć 5%

Inflacja może sięgnąć 5%

2008-02-15 Komentarz X-Trade Brokers
Dane o styczniowej inflacji okazały się sporym zaskoczeniem dla rynku. Oczekiwałem inflacji rocznej na poziomie 4-4,1%, tyle też wynosił konsensus rynkowy. Wstępna analiza struktury zmian pokazuje, iż wyższa inflacja w styczniu to efekt podwyżek związanych z użytkowaniem mieszkania, przede wszystkim w zakresie energii.
Dziś inflacja i dane z rynku pracy w Polsce

Dziś inflacja i dane z rynku pracy w Polsce

2008-02-15 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Choć Ministerstwo Finansów szacowało na początku miesiąca, że inflacja w styczniu utrzymała się na poziome 4,0 proc., ekonomiści sądzą, że mogło to być 4,1 proc. Eksperci banków komercyjnych sądzą, że resort nie doszacował wszystkich czynników, w szczególności wzrostu niektórych cen energii.
Inflacja nie pokaże całego efektu stycznia

Inflacja nie pokaże całego efektu stycznia

2008-02-15 X-Trade Brokers Daily
Styczniowa inflacja zawsze jest publikacją ciekawszą niż w innych miesiącach. Zwłaszcza w krajach rozwijających się o krótkiej tradycji niskiej inflacji przyzwyczajeni jesteśmy do mechanizmów indeksacyjnych, które sprawiają, iż nowy rok jest dobrą okazją do zmiany poziomu cen.
Deficyt handlowy USA mniejszy od oczekwiań

Deficyt handlowy USA mniejszy od oczekwiań

2008-02-14 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W grudniu ujemne saldo między eksportem USA i importem do Stanów zmniejszyło się do 58,8 mld USD z 63,1 mld miesiąc wcześniej. To największy spadek deficytu od ponad roku. Po raz pierwszy od sześciu lat USA odnotowały też spadek deficytu handlowego w skali roku.
Dobre dane z USA

Dobre dane z USA

2008-02-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Deficyt handlu zagranicznego USA spadł w grudniu o 6,9 proc. do 58,76 mld USD z 63,12 mld USD w listopadzie. Na taki odczyt złożył się spadek importu o 1,1 proc. oraz wzrost eksportu o 1,5 proc. Rynkowe prognozy deficytu wahały się w przedziale 59-65 mld USD, przy średniej na poziomie 61 mld USD deficytu
PKB i Bernanke

PKB i Bernanke

2008-02-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W IV kwartale 2007 roku, ku zaskoczeniu rynku, Produkt Krajowy Brutto Japonii wzrósł o 0,9 proc. w relacji kwartalnej i 3,7 proc. w relacji rocznej. Rynkowe prognozy mówiły natomiast o wzroście odpowiednio o 0,4 proc. i 1,7 proc., po tym gdy w III kwartale wzrost ten wyniósł 0,3 proc. i 1,3 proc.
Wciąż w pozytywnych nastrojach

Wciąż w pozytywnych nastrojach

2008-02-14 Komentarz Expandera
50 tys. pkt wciąż pozostaje nie przełamane przez WIG. W środę indeks wykonał kolejny krok w stronę tej psychologicznej bariery, ale nie wyglądał on przekonująco. Obroty przez większość dnia były skromne.
PKO BP miał 875 mln PLN zysku netto w IV kwartale

PKO BP miał 875 mln PLN zysku netto w IV kwartale

2008-02-14 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To wynik lepszy od oczekiwań analityków, którzy średnio spodziewali się zysku na poziomie 722 mln PLN, a rozpiętość oczekiwań sięgała 671-779 mln PLN. W porównaniu do IV kwartału 2006 grupa PKO BP poprawiła swoje wyniki o 50,1 proc.
Dane dobre, ale nie przesądzające

Dane dobre, ale nie przesądzające

2008-02-14 X-Trade Brokers Daily
Dane dotyczące sprzedaży detalicznej w USA za styczeń okazały się lepsze od oczekiwań rynku. Sprzedaż wzrosła o 0,3% m/m (zarówno wskaźnik headline, jak i po wyeliminowaniu samochodów) po spadku w podobnej skali w grudniu i wobec oczekiwań na wzrost o 0,2% m/m.
Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 0,3 proc.

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 0,3 proc.

2008-02-13 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści zakładali, że sprzedaż detaliczna w Stanach spadnie o 0,3 proc., a rozpiętość oczekiwań wynosiła od minus 1,2 proc., do plus 0,3 proc. Dane są więc pozytywną niespodzianką i przybliżają nieco wizję znacznego co prawda spowolnienia gospodarczego w Stanach, ale które rozminie się z recesją.
Lofty – ziemia obiecana?

Lofty – ziemia obiecana?

2008-02-13 Analiza Gold Finance
Szare blokowiska, nowoczesne osiedla, szeregowce, domy jednorodzinne, apartamentowce. Rozmaitość form, stylów, dowolny wybór kondygnacji, powierzchni, lokalizacji, a nawet materiałów budowlanych. Wydawać by się mogło, że spośród tak szerokiej oferty każdy znajdzie coś dla siebie.