Miliard aktywów w ciągu 10 miesięcy

Miliard aktywów w ciągu 10 miesięcy
Data dodania: 2007-09-17 (13:12) Informacja Noble Funds TFI SA

Noble Funds TFI SA 12 września 2007 r. przekroczyło granicę 1 miliarda złotych pod względem zgromadzonych aktywów. Na osiągnięty wynik złożyło się 640 milionów złotych zgromadzonych w Funduszu Noble Funds FIO oraz 378 milionów złotych powierzonych przez klientów w usłudze zarządzania cudzym pakietem papierów wartościowych na zlecenie (Asset Management).

Towarzystwo osiągnęło ten wynik w przeciągu 10 miesięcy od rozpoczęcia działalności – pierwszy portfel dla klienta w usłudze Asset Management w Noble Funds TFI został otwarty 14 listopada 2006 r., natomiast Noble Funds FIO rozpoczął działalność 1 grudnia 2006 r.

Na tak szybki przyrost aktywów mają wpływ doskonałe wyniki inwestycyjne. Według zestawienia przedstawionego przez dziennik „Rzeczpospolita” z dnia 19 lipca br. Noble Fund Akcji i Noble Fund Mieszany osiągnęły w pierwszym półroczu 2007 r. najlepsze wyniki inwestycyjne pośród funduszy
w swoich grupach. Również podczas spadków aktywa subfunduszy opierają się gorszej koniunkturze giełdowej – według zestawień firmy Analizy Online na ostatni dzień sierpnia 2007 r. Noble Fund Akcji był jedynym szeroko dostępnym funduszem akcyjnym z dodatnią stopą zwrotu za okres 3 miesięcy. Według tych samych zestawień od początku roku (na dzień 31 sierpnia br.) Noble Fund Akcji oraz Noble Fund Mieszany zajmują odpowiednio miejsce drugie z wynikiem 41,8 proc. i miejsce pierwsze
z wynikiem 23,7 proc. w swoich kategoriach.

– Kluczem do sukcesu jest bardzo uważny proces selekcji spółek do portfela – unikamy walorów spekulacyjnych, które w krótkim terminie mogą znacznie polepszyć wynik, ale w momentach spadków najbardziej obniżają wartość portfela. Stawiamy na jakość zarówno oferowanych usług, czy produkowanych wyrobów, jak i wysoką jakość sposobu zarządzania spółką. Słuszność tej strategii potwierdzają osiągane przez nas wyniki inwestycyjne – mówi Mariusz Błachut, wiceprezes Noble Funds TFI SA odpowiedzialny za inwestycje.

Doskonałą jakość zarządzania potwierdzają również wyniki usługi Asset Management. Według zestawienia Gazety Giełdy „Parkiet” z dnia 27 lipca br. strategia timingowa z wynikiem 56,98 proc.
w okresie pierwszego półrocza 2007 r. była najlepszym wynikiem pośród portfeli o zmiennej alokacji aktywów.

– Jesteśmy zadowoleni, że nasza strategia zdaje egzamin. Przede wszystkim chcemy dostarczać dobre wyniki w sposób powtarzalny, a jak pokazuje rzeczywistość pozwala nam to zajmować najwyższe miejsca w rankingach inwestycyjnych. Na przyszłość, nie będziemy zmieniać naszej filozofii, chcemy powtarzać dobry wynik, tak aby klienci mieli do nas duże zaufanie. Poza tym nasze nowe produkty będą konstruowane w taki sposób, aby odzwierciedlały preferencje klientów oraz nasze przekonania inwestycyjne – dodaje prezes Noble Funds TFI SA, Mariusz Staniszewski.

Źródło: Noble Funds TFI SA
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?

Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?

2022-02-11 Materiał partnera
Pożyczka z aplikacji to najszybszy sposób na dodatkową gotówkę, sprawdź sam - Szybka Gotówka podpowiada jak zasilić konto bankowe wprost ze smartfona!
Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

2021-12-01 Informacja prasowa
Getin Bank zaproponował nowe warunki w ofertach „Bonus za aktywność” oraz „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W przypadku pierwszej z nich, bank proponuje aż 3% w skali roku. W przypadku „Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oprocentowanie w skali roku wynosi 1,7%. Nowe stawki obowiązują od 1 grudnia 2021 roku.
Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Lipiec przyniósł nowe regulacje rynku hipotek. W efekcie banki chcą na zakup mieszkań pożyczać niższe kwoty. Różnica wielka nie jest, ale pomaga zadłużać się z większą dozą roztropności. Wszyscy przecież sugerują, że kiedyś w końcu kredyty zdrożeją. Prawie 725 tys. złotych – przeciętnie aż tyle na zakup mieszkania mogłyby pożyczyć banki trzyosobowej rodzinie – wynika z ankiety przeprowadzonej przez HRE Investments wśród banków.
Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Inflacja ma co prawda w przyszłym roku trochę zwolnić, ale wciąż posiadacze lokat nie mają co liczyć na realne zyski z depozytów. Po uwzględnieniu inflacji standardem będzie strata na poziomie 2-4% rocznie i to co najmniej do 2023 roku. Ktoś kto na początku 2016 roku założył przeciętną roczną lokatę, a potem odnawiał swój depozyt na kolejne roczne okresy przez 5 lat stracił 4,3% kapitału – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane GUS i NBP.
Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

2021-07-07 Analizy HRE Investments
5,9 miliardów – tyle warte są mieszkania, które Polacy kupili za gotówkę - wynika z szacunków NBP. To najwyższy wynik w historii. Dane te dotyczą tylko dokonań deweloperów, tylko pierwszego kwartału br. i tylko 7 miast. W aż 70% Polacy finansowali gotówką zakupy nowych mieszkań w największych miastach. Tak wynika z najnowszego podsumowania, które analitycy banku centralnego przygotowali za pierwsze 3 miesiące bieżącego roku.
Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

2021-07-03 Poradnik kredytobiorcy MyBank.pl
Podpisanie umowy kupna mieszkania oznacza, że właściciel tego mieszkania może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem. Prawo własności mieszkania kupionego na kredyt jest nieco ograniczone przez wpis do księgi wieczystej, ustanawiającej hipotekę. Nie oznacza to bynajmniej, że mieszkania nabytego na kredyt nie można sprzedać. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak wygląda sprzedaż mieszkania z kredytem i jakich formalności należy dopełnić.
Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

2021-06-29 Analizy HRE Investments
Prawie 6 mld zł – o tyle stopniał w ciągu miesiąca majątek Polaków trzymany w bankach - sugerują najnowsze dane NBP. To najszybszy odpływ w historii. Pieniądze wyparowały nie tylko z lokat, ale też z rachunków zwykłych i oszczędnościowych. Do tego, że pieniądze uciekają z lokat zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W sumie trudno się dziwić skoro powierzając bankowi na rok kwotę 10 tysięcy złotych możemy jedynie liczyć na 12,96 złotych odsetek.
Czy banki ochronią nas przed inflacją?

Czy banki ochronią nas przed inflacją?

2021-06-22 Cotygodniowy komentarz rynkowy eToro
Rosnące stopy procentowe i rentowności obligacji zwiększają dochody banków. Według NBP polskie banki w tym roku zarobią więcej niż przed pandemią. Podobnie może być w USA, a wyceny banków wciąż pozostają niższe niż innych sektorów. Inwestowanie w ten sektor może być dobrą ochroną przed inflacją. Banki mają przed sobą bardzo dobre lata. A to za sprawą pojawiającej się na horyzoncie perspektywie wzrostu stóp procentowych.
Rok niemal zerowych stóp procentowych

Rok niemal zerowych stóp procentowych

2021-05-31 Analizy HRE Investments
Ponad 4 miliardy złotych – tyle przez ostatni rok Polacy zaoszczędzili na odsetkach od złotowych kredytów mieszkaniowych. Stratni są natomiast oszczędzający. W ciągu roku banki naliczyły im o ponad 8 miliardów mniej odsetek. W sobotę (29 maja) swoje pierwsze urodziny obchodziły w Polsce niemal zerowe stopy procentowe. Nieprzerwanie wzbudzają one skrajne uczucia.
NBP: Od początku 2021 roku ceny mieszkań w górę

NBP: Od początku 2021 roku ceny mieszkań w górę

2021-05-20 Analizy HRE Investments
Pierwsze miesiące roku przyniosły kolejne wzrosty cen mieszkań – sugerują dane NBP. Trudno dziś znaleźć miasta, w których stawki faktycznie spadają. Podobnie powinno być w kolejnych kwartałach.
Narodowy Bank Polski upublicznił właśnie dane na temat cen mieszkań za pierwszy kwartał br. Na 7 największych rynkach przeciętna cena transakcyjna lokalu od dewelopera była o 7,7% wyższa niż rok wcześniej. W przypadku mieszkań używanych wzrosty cen były skromniejsze.