Gotówka na samochód

Gotówka na samochód
Data dodania: 2007-08-28 (17:36) Informacja GE Money Bank

Aż 14% Polaków zaciągających kredyty gotówkowe przeznacza je na zakup samochodu, wynika z badań TNS OBOP. Powodem wyboru kredytu gotówkowego, zamiast znacznie tańszego kredytu samochodowego, jest konieczność wyłożenia gotówki od razu. GE Money Bank oferuje kredyt AutoOkazja - jedyny na rynku kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie ulega obniżeniu do poziomu kredytu samochodowego po ustanowieniu zabezpieczenia na pojeździe.

Badania TNS OBOP wykazały, że decydującym powodem wyboru kredytu gotówkowego jest możliwość zakupu auta po okazyjnej cenie. Kredyt gotówkowy, w porównaniu z kredytem samochodowym, stanowi bardziej kosztowną formę finansowania zakupu samochodu. Jednak gotówka pozwala szybko reagować na pojawiające się okazje i unikać zbędnych formalności – mówi Przemysław Łaszczewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Kredytów Samochodowych GE Money Banku.

Wybór kredytu gotówkowego na zakup samochodu jest zwykle związany z transakcją pomiędzy osobami prywatnymi. Prawie 85% respondentów kupuje samochód bezpośrednio od osoby prywatnej (18%), na giełdzie samochodowej (16%), korzystając z ogłoszeń w prasie (15%), ogłoszeń w Internecie (3%), a także z importu prywatnego (33%).

AutoOkazja jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukując okazji na zakup wymarzonego samochodu chcą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania kredytu samochodowego. Otrzymują gotówkę do ręki, a po dokonaniu zabezpieczenia płacą jak za kredyt samochodowy – dodaje Przemysław Łaszczewski.

Ile można zaoszczędzić?

Przy zaciągnięciu kredytu AutoOkazja w wysokości 25000 złotych (to kwota, za którą można kupić np. samochód Volkswagen Passat TDI z 2000 r.) na okres 56 miesięcy w porównaniu z kredytem gotówkowym można zaoszczędzić miesięcznie ponad 97 zł, a w całym okresie kredytowania ponad 5000 zł!

AutoOkazja kredyt gotówkowy
Po zabezpieczeniu
kredytu pojazdem

Kwota kredytu 25000 zł 25000 zł
Okres kredytowania 56 miesięcy 56 miesięcy
Miesięczna rata 717,90 zł 815,64 zł

Oszczędność miesięczna: 97,73 zł
Oszczędność w całym okresie kredytowania: 5473,13 zł

Kiedy AutoOkazja?

Kredyt AutoOkazja powstał z myślą o transakcjach pomiędzy osobami prywatnymi – wyjaśnia Przemysław Łaszczewski – w szczególności gdy klient kupuje samochód od sąsiada, sprowadza go z zagranicy, kupuje poza miejscem zamieszkania, szuka okazji czy już zdecydował się na zakup pojazdu, ale jeszcze go nie wybrał.

AutoOkazja jest kredytem gotówkowym na zakup samochodu. Po złożeniu wniosku kredytowego już następnego dnia można otrzymać pieniądze i rozpocząć poszukiwania wymarzonego samochodu. Klient ma 60 dni na zakup samochodu i przedstawienie zabezpieczenia na pojeździe w Banku. Zabezpieczenie kredytu zakupionym pojazdem powoduje automatyczne obniżenie oprocentowania.

Kredyt AutoOkazja oferowany jest w placówkach GE Money Banku oraz u wybranych partnerów. GE Money Bank oferuje kredyty samochodowe na auta nowe i używane, które dostępne są w salonach dealerów samochodów nowych oraz komisach samochodowych, w tym sieci GEpard (Sieć Dealerów Samochodów Używanych autoryzowana przez GE Money Bank).

Dlaczego GE Money Bank?

W czasie badania TNS OBOP zapytał również o powody wyboru kredytu w GE Money Banku. Respondenci podkreślali przede wszystkim trzy cechy: szybkość przyznania kredytu (43,2%), mało formalności/zaświadczeń/dokumentów (40,4%) oraz wcześniejsze pozytywne doświadczenia z GE Money Bankiem. Najwyższa jakość i szybkość działania to cele naszego banku. Cieszymy się, że Klienci doceniają nasze starania – podsumowuje Przemysław Łaszczewski.

Źródło: GE Money Bank
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?

Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?

2022-02-11 Materiał partnera
Pożyczka z aplikacji to najszybszy sposób na dodatkową gotówkę, sprawdź sam - Szybka Gotówka podpowiada jak zasilić konto bankowe wprost ze smartfona!
Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

2021-12-01 Informacja prasowa
Getin Bank zaproponował nowe warunki w ofertach „Bonus za aktywność” oraz „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W przypadku pierwszej z nich, bank proponuje aż 3% w skali roku. W przypadku „Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oprocentowanie w skali roku wynosi 1,7%. Nowe stawki obowiązują od 1 grudnia 2021 roku.
Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Lipiec przyniósł nowe regulacje rynku hipotek. W efekcie banki chcą na zakup mieszkań pożyczać niższe kwoty. Różnica wielka nie jest, ale pomaga zadłużać się z większą dozą roztropności. Wszyscy przecież sugerują, że kiedyś w końcu kredyty zdrożeją. Prawie 725 tys. złotych – przeciętnie aż tyle na zakup mieszkania mogłyby pożyczyć banki trzyosobowej rodzinie – wynika z ankiety przeprowadzonej przez HRE Investments wśród banków.
Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Inflacja ma co prawda w przyszłym roku trochę zwolnić, ale wciąż posiadacze lokat nie mają co liczyć na realne zyski z depozytów. Po uwzględnieniu inflacji standardem będzie strata na poziomie 2-4% rocznie i to co najmniej do 2023 roku. Ktoś kto na początku 2016 roku założył przeciętną roczną lokatę, a potem odnawiał swój depozyt na kolejne roczne okresy przez 5 lat stracił 4,3% kapitału – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane GUS i NBP.
Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

2021-07-07 Analizy HRE Investments
5,9 miliardów – tyle warte są mieszkania, które Polacy kupili za gotówkę - wynika z szacunków NBP. To najwyższy wynik w historii. Dane te dotyczą tylko dokonań deweloperów, tylko pierwszego kwartału br. i tylko 7 miast. W aż 70% Polacy finansowali gotówką zakupy nowych mieszkań w największych miastach. Tak wynika z najnowszego podsumowania, które analitycy banku centralnego przygotowali za pierwsze 3 miesiące bieżącego roku.
Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

2021-07-03 Poradnik kredytobiorcy MyBank.pl
Podpisanie umowy kupna mieszkania oznacza, że właściciel tego mieszkania może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem. Prawo własności mieszkania kupionego na kredyt jest nieco ograniczone przez wpis do księgi wieczystej, ustanawiającej hipotekę. Nie oznacza to bynajmniej, że mieszkania nabytego na kredyt nie można sprzedać. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak wygląda sprzedaż mieszkania z kredytem i jakich formalności należy dopełnić.
Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

2021-06-29 Analizy HRE Investments
Prawie 6 mld zł – o tyle stopniał w ciągu miesiąca majątek Polaków trzymany w bankach - sugerują najnowsze dane NBP. To najszybszy odpływ w historii. Pieniądze wyparowały nie tylko z lokat, ale też z rachunków zwykłych i oszczędnościowych. Do tego, że pieniądze uciekają z lokat zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W sumie trudno się dziwić skoro powierzając bankowi na rok kwotę 10 tysięcy złotych możemy jedynie liczyć na 12,96 złotych odsetek.
Czy banki ochronią nas przed inflacją?

Czy banki ochronią nas przed inflacją?

2021-06-22 Cotygodniowy komentarz rynkowy eToro
Rosnące stopy procentowe i rentowności obligacji zwiększają dochody banków. Według NBP polskie banki w tym roku zarobią więcej niż przed pandemią. Podobnie może być w USA, a wyceny banków wciąż pozostają niższe niż innych sektorów. Inwestowanie w ten sektor może być dobrą ochroną przed inflacją. Banki mają przed sobą bardzo dobre lata. A to za sprawą pojawiającej się na horyzoncie perspektywie wzrostu stóp procentowych.
Rok niemal zerowych stóp procentowych

Rok niemal zerowych stóp procentowych

2021-05-31 Analizy HRE Investments
Ponad 4 miliardy złotych – tyle przez ostatni rok Polacy zaoszczędzili na odsetkach od złotowych kredytów mieszkaniowych. Stratni są natomiast oszczędzający. W ciągu roku banki naliczyły im o ponad 8 miliardów mniej odsetek. W sobotę (29 maja) swoje pierwsze urodziny obchodziły w Polsce niemal zerowe stopy procentowe. Nieprzerwanie wzbudzają one skrajne uczucia.
NBP: Od początku 2021 roku ceny mieszkań w górę

NBP: Od początku 2021 roku ceny mieszkań w górę

2021-05-20 Analizy HRE Investments
Pierwsze miesiące roku przyniosły kolejne wzrosty cen mieszkań – sugerują dane NBP. Trudno dziś znaleźć miasta, w których stawki faktycznie spadają. Podobnie powinno być w kolejnych kwartałach.
Narodowy Bank Polski upublicznił właśnie dane na temat cen mieszkań za pierwszy kwartał br. Na 7 największych rynkach przeciętna cena transakcyjna lokalu od dewelopera była o 7,7% wyższa niż rok wcześniej. W przypadku mieszkań używanych wzrosty cen były skromniejsze.