Złota karta kredytowa – czy nadal jest tak elitarna?

Złota karta kredytowa – czy nadal jest tak elitarna?
Artykuł sponsorowany
Data dodania: 2024-03-05 (13:39)

W kręgu bankowości prywatnej złota karta kredytowa stanowiła ekskluzywny symbol luksusu. Jednak w miarę upływu lat jej znaczenie ewoluowało. Dziś wartości, jakie kiedyś reprezentowała, przeniosły się na inne prestiżowe karty kredytowe. Jeżeli szukasz narzędzia, które zapewni Ci nie tylko pełne możliwości płatnicze, ale także szereg korzyści, wpływających na Twój komfort, zapewne zainteresują Cię te dostępne w Private Banking Banku Pekao S.A.

Złota karta kredytowa – dawny symbol luksusu?


Nawet dziś w świadomości wielu osób złota karta kredytowa jest uważana, za najbardziej elitarne rozwiązanie dla odnawialnych produktów kredytowych. Urosła ona do rangi symbolu, który utrzymywała przez długie lata. Umożliwiała zamożnym posiadaczom efektywne i swobodne, codzienne dysponowanie dodatkowymi, wysokimi limitami. Czy jednak nadal jest tak prestiżowa, jakby mogło się wydawać? Otóż nie! Dla najzamożniejszej grupy klientów banki przygotowały zupełnie nowe rozwiązania.

Dostępność złotych kart kredytowych


Oferowane obecnie narzędzia płatnicze są przystosowane do potrzeb wymagających użytkowników zarządzających dużym majątkiem jeszcze lepiej niż złota karta kredytowa. Wszystko ze względu na dynamiczny rozwój na rynku finansowym. Dziś o złotą kartę kredytową może ubiegać się w zasadzie każdy zainteresowany, a same pakiety benefitów czy wysokość limitu na karcie kredytowej nie robią już takiego wrażenia.

Nowa definicja elitarności – platynowa, biała i czarna karta kredytowa


Współczesna bankowość prywatna ma do zaoferowania zupełnie nowe podejście do prestiżowych narzędzi płatniczych. Obecnie dawną rolę złotej karty kredytowej zajęła platynowa wersja. Jednak możesz spotkać się także z innymi produktami, jak biała i czarna karta kredytowa. Minimalizm tego typu projektów subtelnie podkreśla zmieniające się postrzeganie prestiżu i luksusu. Jednak estetyka to najmniej istotna kwestia.
 
Przede wszystkim różnice zaczynają się na poziomie zakresu oferowanych usług. Wybierając Konto Private Banking w Banku Pekao S.A., możesz wnioskować o czarną kartę Pekao Visa Infinite lub kartę kredytową Pekao World Elite Mastercard dostępną w wersji czarnej i białej. Co ważne, każda z kart daje Ci szereg możliwości niedostępnych w przypadku innych produktów finansowych.

Prestiżowe karty odpowiadające Twoim wymaganiom


Jako klient Bankowości Prywatnej możesz wybrać dowolną z wyżej wspomnianych kart kredytowych. Ofertę banku wyróżnia limit kredytowy indywidualnie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, który możesz negocjować z osobistym bankierem. Pamiętaj jednak, że decyzja o jego przyznaniu podejmowana jest przez bank na podstawie oceny zdolności kredytowej.
 
Dodatkowo zyskujesz także dostęp do korzyści, które podnoszą komfort codziennych płatności kartą oraz innych aspektów Twojego życia prywatnego i zawodowego. Obydwie karty kredytowe oferują usługi osobistego asystenta Concierge. Jego głównym zadaniem jest pomoc w kwestiach informacyjnych i organizacyjnych, związanych z podróżami czy dostępem do wydarzeń kulturalnych.
 
Karta kredytowa Pekao Visa Infinite to klucz do świata luksusowych usług. Oferuje bogaty wachlarz benefitów, w tym m.in. pakiet ubezpieczeń podróżnych. Dzięki czarnej karcie Visa możesz także korzystać z zalet programów Visa Benefit i Priority Pass. Pierwszy z nich zapewni Ci dostęp do wybranych specjalnie dla Ciebie atrakcyjnych ofert zakupowych. Dzięki drugiemu skorzystasz z wyjątkowych warunków w trakcie podróży, jakie oferuje dostęp do wydzielonych stref relaksu na lotniskach. Co więcej, dla osób często korzystających z Lotniska Chopina w Warszawie dodatkową zaletą będzie usługa Fast Track. Zapewnia ona szybkie przejście do odprawy, niezależnie, czy podróżujesz służbowo, czy dla przyjemności.
 
Karta Pekao World Elite Mastercard otwiera Ci również drzwi do przywilejów Priority Pass oraz pakietów ubezpieczeń. Wybierając ją, masz możliwość przystąpienia do programu Bezcenne Chwile, który nagradza Cię za dokonywane transakcje. Możesz również skorzystać z odpłatnej usługi Fast Track na lotnisku, a następnie ubiegać się o zwrot środków za pomocą aplikacji. Wybierz białą lub czarną kartę kredytową i przekonaj się o jej możliwościach.


Szczegółowe informacje o kartach, ubezpieczeniach oraz obowiązująca Taryfa prowizji i opłat dostępna jest u bankiera, w oddziałach Banku Pekao S.A. oraz na pekao.com.pl/private-banking. Bank podejmuje decyzje o wydaniu karty kredytowej i udzieleniu limitu kredytowego po pozytywnym wyniku badania zdolności kredytowej. Żadna część niniejszego opracowania nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i służy wyłącznie celom marketingowym.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla limitu kredytowego w karcie Pekao VISA Infinite wynosi 31,67%. Kalkulacja została dokonana na dzień 1.02.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Posiadacz karty kredytowej Pekao Visa Infinite jest ubezpieczonym objętym ubezpieczeniem grupowym. Ubezpieczycielem jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Bank Pekao S.A. jest ubezpieczającym i ponosi koszt składki. Warunki ochrony ubezpieczeniowej, w tym wyłączenia odpowiedzialności i świadczenia opisane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Znajdziesz je u bankiera oraz na pekao.com.pl/private-banking.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla limitu kredytowego w karcie Pekao World Elite Mastercard wynosi 28,84%. Kalkulacja została dokonana na dzień 1.02.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Posiadacz karty kredytowej Pekao World Elite Mastercard jest ubezpieczonym objętym ubezpieczeniem grupowym. Ubezpieczycielem jest Inter Partner Assistance (AXA). Mastercard Europe SPRL jest ubezpieczającym i ponosi koszt składki. Kwoty odszkodowania i warunki ochrony ubezpieczeniowej są uzależnione od tego, czy i w jakiej części koszty podróży zostały opłacone kartą Pekao World Elite Mastercard. Warunki ochrony ubezpieczeniowej, w tym wyłączenia odpowiedzialności i świadczenia opisane są w opisane są w Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia. Znajdziesz je u bankiera oraz na pekao.com.pl/private-banking.


Źródło: Artykuł sponsorowany
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Finanse w erze technologii: jak zabezpieczyć swoje środki?

Finanse w erze technologii: jak zabezpieczyć swoje środki?

2024-06-25 Poradnik konsumenta
W 2024 roku mało kto – jeśli w ogóle ktokolwiek – korzysta wyłącznie z tradycyjnych metod zarządzania finansami. Do wszystkiego wystarczy aplikacja na smartfona albo przeglądarka internetowa. Inwestowanie, operowanie środkami czy granie na giełdzie jest możliwe bez wychodzenia z domu. To niewątpliwa wygoda, ale i szereg nowych zagrożeń, które istnieją właśnie dzięki nowoczesnej technologii.
Które konto dla nastolatka wybrać? Podpowiadamy!

Które konto dla nastolatka wybrać? Podpowiadamy!

2024-05-15 Artykuł sponsorowany
Sięgając do portfela, coraz częściej wyciągamy z niego nie gotówkę, a kartę. Tradycyjne płatności powoli odchodzą w zapomnienie. Nic dziwnego – transakcje bezgotówkowe są wygodniejsze i szybsze – nie trzeba nerwowo szukać drobnych w portfelu. Może warto iść za ciosem i wypłacać dziecku kieszonkowe nie w gotówce, a bezpośrednio na konto? Najpierw jednak trzeba wybrać odpowiednie konto dla nastolatka.
Kredyt konsolidacyjny – ile można na nim zyskać?

Kredyt konsolidacyjny – ile można na nim zyskać?

2024-04-04 Artykuł sponsorowany
Regulujesz kilka zobowiązań finansowych wobec banków i męczy cię pamiętanie o terminach spłaty każdego z nich? Jeśli chcesz płacić tylko jedną miesięczną ratę, wcale nie musisz regulować przed czasem zaciągniętych kredytów. Rozwiązaniem może okazać się pożyczka konsolidacyjna – sprawdź, co możesz na tym zyskać.
Lista banków w Polsce 2024

Lista banków w Polsce 2024

2024-03-28 Poradnik konsumenta
Polska, będąca gospodarką o silnych tradycjach bankowych, które sięgają XIX wieku, dziś jest domem dla wielu instytucji finansowych, w tym zarówno banków krajowych, jak i zagranicznych. Przyjrzyjmy się bankowości w Polsce i temu, jakie banki funkcjonują obecnie na terenie naszego kraju. Wszystko potwierdzi lista banków w Polsce wraz z krótkim omówieniem.
Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

2024-02-14 Poradnik konsumenta
Współczesny krajobraz e-commerce jest nie tylko dynamicznie rozwijający się, ale również coraz bardziej złożony, wymagający od przedsiębiorców i konsumentów elastyczności w zakresie realizacji płatności. W tym kontekście, platformy płatnicze dla stron internetowych stanowią kluczowy element infrastruktury e-handlu, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne przeprowadzanie płatności online. Wybór odpowiedniej platformy płatniczej ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zapewnienia wygody użytkowników, ale także dla ochrony ich danych finansowych i osobistych.
AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

2024-01-24 Poradnik konsumenta
Bankowość drugiej dekady XXI wieku w dużej mierze opiera się na optymalizacji kosztów i zautomatyzowanym zarządzaniu procesami. W centrum tej transformacji znajduje się sztuczna inteligencja, która zmienia sposób, w jaki instytucje finansowe funkcjonują, zarządzają ryzykiem i komunikują się z klientami. Czy AI w bankowości to wciąż melodia przyszłości, czy już teraźniejszość?
Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

2024-01-17 Poradnik kredytobiorcy
Chwilówki online to krótkoterminowe pożyczki udzielane przez instytucje finansowe przez Internet. Są one często dostępne bez zbędnych formalności i weryfikacji zdolności kredytowej, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób borykających się z nagłymi wydatkami. Niestety, wysokie opłaty i prowizje, jakie często towarzyszą tym pożyczkom, mogą prowadzić do spirali zadłużenia. W odpowiedzi na problemy związane z nadmiernym zadłużeniem konsolidacja chwilówek online staje się popularnym rozwiązaniem. Czy ta opcja się opłaca?
Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

2024-01-16 Poradnik kredytobiorcy
Krótkoterminowe pożyczki nie są niczym nowym, natomiast wydaje się, że wraz z rozpowszechnieniem się dostępności Internetu zyskały na znaczeniu. Decyduje się na nie wiele osób — i dla części nie staje się to problemem, ale dla niektórych może oznaczać początek spirali zadłużenia, z której trudno się wydostać.
Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

2023-12-06 Poradnik przedsiębiorcy
Każda firma – niezależnie od branży, skali działalności czy doświadczenia na rynku – musi dostosowywać się do panujących trendów oraz rosnących oczekiwań klientów. Dotyczy to również kwestii metod płatności, wśród których coraz większą popularnością konsumentów cieszą się transakcje bezgotówkowe, wykonywane kartą, telefonem lub zegarkiem. Dlatego prawdziwym must have w firmach stają się terminale płatnicze.
Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

2023-11-15 Poradnik kredytobiorcy
Wysoka inflacja, podwyżki rat kredytów i pożyczek oraz coraz wyższe koszty gazu, energii elektrycznej i paliwa zachwiały płynnością finansową tysięcy gospodarstw domowych. Skutecznym sposobem na odciążenie domowego budżetu może być sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny. Czym jest w praktyce, jak działa i jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.