Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie
Poradnik przedsiębiorcy
Data dodania: 2023-12-06 (12:57)

Każda firma – niezależnie od branży, skali działalności czy doświadczenia na rynku – musi dostosowywać się do panujących trendów oraz rosnących oczekiwań klientów. Dotyczy to również kwestii metod płatności, wśród których coraz większą popularnością konsumentów cieszą się transakcje bezgotówkowe, wykonywane kartą, telefonem lub zegarkiem. Dlatego prawdziwym must have w firmach stają się terminale płatnicze.

Choć popularność płatności bezgotówkowych dynamicznie rośnie, to jednak w naszym kraju jest nadal wiele miejsc, w których jedyną akceptowaną formą jest gotówka. Według badania przeprowadzonego przez Maison&Partners na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa brak terminali płatniczych jest szczególnie uciążliwy dla Polaków na bazarach i targowiskach (48%), w toaletach publicznych (43%), podczas imprez plenerowych (41%), w zakładach krawieckich (33%) oraz zakładach szewskich (31%)*. Dlatego coraz więcej firm – z różnych branż, o różnej skali działalności i rozmaitym doświadczeniu – sięga po terminale do płatności kartą.


Terminal płatniczy – dlaczego warto mieć go w firmie?


Przyjmowanie płatności bezgotówkowych niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorców – oto te najważniejsze!


  • • Oszczędność czasu i większa wygoda

Płatność kartą, zegarkiem albo telefonem w sklepie lub punkcie usługowym jest znacznie szybsza niż płatność gotówką. Nowoczesne terminale mobilne, stacjonarne i PINpady kasowe mogą zostać zintegrowane z systemem kasowym stosowanym w firmie, co eliminuje konieczność ręcznego wpisywania kwoty transakcji, zmniejsza ryzyko popełnienia błędów i oszczędza czas, pozwalając obsłużyć więcej klientów.


  • • Lepszy poziom bezpieczeństwa w firmie

Przechowywanie większych kwot gotówki w firmie to ryzyko dużych strat w przypadku kradzieży, napadów albo innych nieprzewidzianych zdarzeń. Dodatkowo, przyjmowanie gotówki zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko związane z oszustwami i fałszywymi banknotami. Terminal płatniczy zapewnia większe bezpieczeństwo – kwota transakcji natychmiast trafia na konto firmy, a możliwość oszustwa przy płatności kartą jest minimalna.


  • • Pozyskiwanie nowych klientów i budowa ich lojalności

Coraz więcej klientów – i to z różnych grup wiekowych – oczekuje możliwości płacenia bezgotówkowo nie tylko w dużych marketach, ale i w niewielkich, działających lokalnie sklepach czy punktach usługowych. Jeśli widzą, że w danym miejscu brakuje terminala, mogą zrezygnować z zakupu. Dlatego posiadanie takiego urządzenia może pomóc w tworzeniu wizerunku nowoczesnej firmy, pozyskiwaniu nowych klientów i budowie ich lojalności.


  • • Szansa na dodatkowe przychody

Terminal płatniczy jest szansą na zwiększenie przychodów nie tylko poprzez wyższą liczbę klientów, ale także dzięki prowizjom od dodatkowych usług, takich jak cashback (wypłata gotówki), doładowania telefonów czy obsługa płatności w walucie karty (DCC).


Program Polska Bezgotówkowa – darmowy terminal dla Twojej firmy


Realizowany w naszym kraju od kilku lat Program Polska Bezgotówkowa to szansa na darmowy terminal płatniczy dla każdej małej i średniej firmy, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie obsługiwała płatności bezgotówkowych. W ramach Programu można otrzymać terminal dopasowany do indywidualnych potrzeb biznesowych firmy (terminal stacjonarny, mobilny, PINpad kasowy lub aplikacja mobilna typu softpos, dzięki której można używać telefonu jako terminala) i korzystać z niego za darmo przez rok lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł.


Posiadanie terminala płatniczego przynosi firmom wiele korzyści. Niezależnie od rodzaju i skali prowadzonej działalności warto zainteresować się takim rozwiązaniem.


* Gdzie Polakom nadal brakuje płatności bezgotówkowych? Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/gdzie-polakom-nadal-brakuje-platnosci-bezgotowkowych. Dostęp: 26.10.2023.Źródło: Poradnik przedsiębiorcy
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

2024-02-14 Poradnik konsumenta
Współczesny krajobraz e-commerce jest nie tylko dynamicznie rozwijający się, ale również coraz bardziej złożony, wymagający od przedsiębiorców i konsumentów elastyczności w zakresie realizacji płatności. W tym kontekście, platformy płatnicze dla stron internetowych stanowią kluczowy element infrastruktury e-handlu, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne przeprowadzanie płatności online. Wybór odpowiedniej platformy płatniczej ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zapewnienia wygody użytkowników, ale także dla ochrony ich danych finansowych i osobistych.
AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

2024-01-24 Poradnik konsumenta
Bankowość drugiej dekady XXI wieku w dużej mierze opiera się na optymalizacji kosztów i zautomatyzowanym zarządzaniu procesami. W centrum tej transformacji znajduje się sztuczna inteligencja, która zmienia sposób, w jaki instytucje finansowe funkcjonują, zarządzają ryzykiem i komunikują się z klientami. Czy AI w bankowości to wciąż melodia przyszłości, czy już teraźniejszość?
Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

2024-01-17 Poradnik kredytobiorcy
Chwilówki online to krótkoterminowe pożyczki udzielane przez instytucje finansowe przez Internet. Są one często dostępne bez zbędnych formalności i weryfikacji zdolności kredytowej, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób borykających się z nagłymi wydatkami. Niestety, wysokie opłaty i prowizje, jakie często towarzyszą tym pożyczkom, mogą prowadzić do spirali zadłużenia. W odpowiedzi na problemy związane z nadmiernym zadłużeniem konsolidacja chwilówek online staje się popularnym rozwiązaniem. Czy ta opcja się opłaca?
Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

2024-01-16 Poradnik kredytobiorcy
Krótkoterminowe pożyczki nie są niczym nowym, natomiast wydaje się, że wraz z rozpowszechnieniem się dostępności Internetu zyskały na znaczeniu. Decyduje się na nie wiele osób — i dla części nie staje się to problemem, ale dla niektórych może oznaczać początek spirali zadłużenia, z której trudno się wydostać.
Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

2023-11-15 Poradnik kredytobiorcy
Wysoka inflacja, podwyżki rat kredytów i pożyczek oraz coraz wyższe koszty gazu, energii elektrycznej i paliwa zachwiały płynnością finansową tysięcy gospodarstw domowych. Skutecznym sposobem na odciążenie domowego budżetu może być sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny. Czym jest w praktyce, jak działa i jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.
Kredyt online – co musisz wiedzieć?

Kredyt online – co musisz wiedzieć?

2023-10-26 Artykuł sponsorowany
Potrzebujesz pilnie gotówki? Skorzystaj z kredytu bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie, które można znaleźć w ofercie wielu banków. Wniosek o taki kredyt możesz złożyć z dowolnego miejsca – siedząc wygodnie na kanapie lub opalając się na plaży. Sprawdź, co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym online.
Nest Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK

Nest Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK

2023-08-21 Informacje prasowe
Od teraz klienci Nest Banku mogą skorzystać z przelewów na telefon BLIK. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na błyskawiczne przelanie gotówki – a wystarczy do tego jedynie numer telefonu odbiorcy. Nest Bank rozszerza swoją współpracę z Polskim Standardem Płatności o kolejną usługę. BLIK to obecnie najpopularniejsza metoda płatności bezgotówkowych, z której aktywnie korzysta ponad 14 mln osób. W ramach systemu możliwe jest realizowanie płatności online i offline, wypłata i wpłata pieniędzy, a także przelewy na telefon - rozliczane w sposób natychmiastowy w systemie Express Elixir.
Malware i kryptowaluty: jak oszuści żerują na kryptoinwestorach

Malware i kryptowaluty: jak oszuści żerują na kryptoinwestorach

2023-08-03 Poradnik inwestora
Kryptowaluty dużą część swojej popularności zawdzięczają bezpieczeństwu. Anonimowość i nieodwracalność transakcji krypto sprawiają, że coraz więcej inwestorów zwraca się właśnie ku nim. Gdy jednak nowa technologia zdobywa miłośników, przybywa również oszustów i osób o nieuczciwych zamiarach. Nie inaczej jest w tym wypadku.
Czy student może dostać kredyt i na jakich warunkach?

Czy student może dostać kredyt i na jakich warunkach?

2023-06-05 Poradnik kredytobiorcy
Bycie studentem wiąże się ze sporymi wydatkami, które nie zawsze da się pokryć ze zgromadzonych środków. Dlatego wiele osób posiłkuje się wsparciem finansowym udzielanym przez banki. Sprawdź, czy i na jakich zasadach dostępny jest kredyt studencki.
Przed nami trzeci kwartał bez podwyżek stóp procentowych

Przed nami trzeci kwartał bez podwyżek stóp procentowych

2023-06-05 Analizy HRE Investments
Na czerwcowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) najpewniej utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Trochę zamieszania wprowadziły tu testy realizowane przez pracowników banku centralnego, którzy opublikowali już w piątek (2 czerwca) komunikat sugerujący cięcie stóp. Rynek spodziewa się jednak, że na takie ruchy będziemy musieli poczekać do drugiej połowy roku. Pierwsze przymiarki do cięć zacząć się mogą po wakacjach – o ile inflacja dalej będzie wyraźnie hamowała.