Nest Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK

Nest Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK
Informacje prasowe
Data dodania: 2023-08-21 (11:58)

Od teraz klienci Nest Banku mogą skorzystać z przelewów na telefon BLIK. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na błyskawiczne przelanie gotówki – a wystarczy do tego jedynie numer telefonu odbiorcy. Nest Bank rozszerza swoją współpracę z Polskim Standardem Płatności o kolejną usługę. BLIK to obecnie najpopularniejsza metoda płatności bezgotówkowych, z której aktywnie korzysta ponad 14 mln osób. W ramach systemu możliwe jest realizowanie płatności online i offline, wypłata i wpłata pieniędzy, a także przelewy na telefon - rozliczane w sposób natychmiastowy w systemie Express Elixir.

Od teraz z tych wszystkich funkcjonalności mogą także korzystać klienci Nest Banku. Usługa przelew na telefon BLIK to wygodne i szybkie rozwiązanie, ułatwiające codzienne rozliczanie. Między kwietniem a czerwcem 2023 użytkownicy zrealizowali w ten sposób aż 100 mln transakcji o wartości 13,3 mld zł.

- Przelew na telefon BLIK jest jedną z usług, na które nasi klienci czekali najbardziej – Łukasz Gajewski –Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej I Relacji Z Klientami – Trudno się dziwić, w końcu to idealny przykład nowoczesnego podejścia do bankowości. Przelewy na telefon BLIK są natychmiastowe, bezpieczne i zawsze w zasięgu ręki, a więc idealnie wpisują się w naszą strategię.

- Przelew na telefon BLIK to obecnie najdynamiczniej rosnąca usługa BLIKA, która stanowi blisko jedną czwartą wszystkich naszych transakcji. Zarejestrowanych mamy ponad 15 mln numerów telefonów użytkowników, którzy w łatwy oraz szybki sposób mogą odbierać pieniądze. Od teraz klienci Nest Banku również mogą korzystać z tej opcji oraz przekonać się o jej licznych zaletach takich jak dostępność, natychmiastowość czy brak konieczności znajomości numeru konta odbiorcy. Mamy nadzieję, że przypadnie im do gustu i jeszcze bardziej ułatwi codzienne zarządzanie finansami – mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w BLIKU.

Co można zyskać z przelewami na telefon BLIK?

Z przelewem na telefon BLIK klienci Nest Banku mogą przelewać środki bez znajomości 26-cyfrowego numeru konta odbiorcy – wystarczy jego numer telefonu. Proces jest błyskawiczny, darmowy i dostępny 24/7. To idealne rozwiązanie, kiedy chcemy szybko zwrócić pieniądze znajomemu czy przelać kieszonkowe dziecku.

Jak zacząć odbieranie przelewów na telefon BLIK?

Aby odebrać taki przelew, odbiorca musi mieć zarejestrowany swój numer telefonu w usłudze. W Nest Banku można to zrobić z poziomu ustawień w aplikacji mobilnej w zakładce BLIK.

Jak przelać pieniądze przelewem na telefon BLIK?

Wystarczy w aplikacji mobilnej wybrać BLIK > Przelew na telefon BLIK, uzupełnić dane odbiorcy i potwierdzić przelew. Gotowe! Odbiorca od razu otrzyma przelane środki.

Jak odebrać pieniądze w usłudze przelewów na telefon BLIK?

Upewnij się, że numer telefonu jest zarejestrowany w ustawieniach aplikacji, w zakładce BLIK. Jeśli numer telefonu jest już zarejestrowany w usłudze, użytkownik nie musi już nic więcej robić. Przelew dotrze prosto na jego konto.

Źródło: Nest Bank
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

2024-02-14 Poradnik konsumenta
Współczesny krajobraz e-commerce jest nie tylko dynamicznie rozwijający się, ale również coraz bardziej złożony, wymagający od przedsiębiorców i konsumentów elastyczności w zakresie realizacji płatności. W tym kontekście, platformy płatnicze dla stron internetowych stanowią kluczowy element infrastruktury e-handlu, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne przeprowadzanie płatności online. Wybór odpowiedniej platformy płatniczej ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zapewnienia wygody użytkowników, ale także dla ochrony ich danych finansowych i osobistych.
AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

2024-01-24 Poradnik konsumenta
Bankowość drugiej dekady XXI wieku w dużej mierze opiera się na optymalizacji kosztów i zautomatyzowanym zarządzaniu procesami. W centrum tej transformacji znajduje się sztuczna inteligencja, która zmienia sposób, w jaki instytucje finansowe funkcjonują, zarządzają ryzykiem i komunikują się z klientami. Czy AI w bankowości to wciąż melodia przyszłości, czy już teraźniejszość?
Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

2024-01-17 Poradnik kredytobiorcy
Chwilówki online to krótkoterminowe pożyczki udzielane przez instytucje finansowe przez Internet. Są one często dostępne bez zbędnych formalności i weryfikacji zdolności kredytowej, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób borykających się z nagłymi wydatkami. Niestety, wysokie opłaty i prowizje, jakie często towarzyszą tym pożyczkom, mogą prowadzić do spirali zadłużenia. W odpowiedzi na problemy związane z nadmiernym zadłużeniem konsolidacja chwilówek online staje się popularnym rozwiązaniem. Czy ta opcja się opłaca?
Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

2024-01-16 Poradnik kredytobiorcy
Krótkoterminowe pożyczki nie są niczym nowym, natomiast wydaje się, że wraz z rozpowszechnieniem się dostępności Internetu zyskały na znaczeniu. Decyduje się na nie wiele osób — i dla części nie staje się to problemem, ale dla niektórych może oznaczać początek spirali zadłużenia, z której trudno się wydostać.
Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

2023-12-06 Poradnik przedsiębiorcy
Każda firma – niezależnie od branży, skali działalności czy doświadczenia na rynku – musi dostosowywać się do panujących trendów oraz rosnących oczekiwań klientów. Dotyczy to również kwestii metod płatności, wśród których coraz większą popularnością konsumentów cieszą się transakcje bezgotówkowe, wykonywane kartą, telefonem lub zegarkiem. Dlatego prawdziwym must have w firmach stają się terminale płatnicze.
Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

2023-11-15 Poradnik kredytobiorcy
Wysoka inflacja, podwyżki rat kredytów i pożyczek oraz coraz wyższe koszty gazu, energii elektrycznej i paliwa zachwiały płynnością finansową tysięcy gospodarstw domowych. Skutecznym sposobem na odciążenie domowego budżetu może być sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny. Czym jest w praktyce, jak działa i jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.
Kredyt online – co musisz wiedzieć?

Kredyt online – co musisz wiedzieć?

2023-10-26 Artykuł sponsorowany
Potrzebujesz pilnie gotówki? Skorzystaj z kredytu bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie, które można znaleźć w ofercie wielu banków. Wniosek o taki kredyt możesz złożyć z dowolnego miejsca – siedząc wygodnie na kanapie lub opalając się na plaży. Sprawdź, co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym online.
Malware i kryptowaluty: jak oszuści żerują na kryptoinwestorach

Malware i kryptowaluty: jak oszuści żerują na kryptoinwestorach

2023-08-03 Poradnik inwestora
Kryptowaluty dużą część swojej popularności zawdzięczają bezpieczeństwu. Anonimowość i nieodwracalność transakcji krypto sprawiają, że coraz więcej inwestorów zwraca się właśnie ku nim. Gdy jednak nowa technologia zdobywa miłośników, przybywa również oszustów i osób o nieuczciwych zamiarach. Nie inaczej jest w tym wypadku.
Czy student może dostać kredyt i na jakich warunkach?

Czy student może dostać kredyt i na jakich warunkach?

2023-06-05 Poradnik kredytobiorcy
Bycie studentem wiąże się ze sporymi wydatkami, które nie zawsze da się pokryć ze zgromadzonych środków. Dlatego wiele osób posiłkuje się wsparciem finansowym udzielanym przez banki. Sprawdź, czy i na jakich zasadach dostępny jest kredyt studencki.
Przed nami trzeci kwartał bez podwyżek stóp procentowych

Przed nami trzeci kwartał bez podwyżek stóp procentowych

2023-06-05 Analizy HRE Investments
Na czerwcowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) najpewniej utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Trochę zamieszania wprowadziły tu testy realizowane przez pracowników banku centralnego, którzy opublikowali już w piątek (2 czerwca) komunikat sugerujący cięcie stóp. Rynek spodziewa się jednak, że na takie ruchy będziemy musieli poczekać do drugiej połowy roku. Pierwsze przymiarki do cięć zacząć się mogą po wakacjach – o ile inflacja dalej będzie wyraźnie hamowała.