Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Amerykański PKB lekko w górę

Amerykański PKB lekko w górę

2012-10-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Z powodu zagrożenia huraganowego zamknięte zostały główne giełdy w USA. Pod nieobecność inwestorów zza oceanu na rynku będzie, więc dziś spokojnie. Nieznacznie lepsze nastroje, które zapanowały po publikacji raportu o PKB w Stanach Zjednoczonych powinny się utrzymać. Złoty pozostanie stabilny, w okolicach 4,15 wobec euro.
Możliwa mniejsza aktywność

Możliwa mniejsza aktywność

2012-10-29 Raport poranny FMCM
1,29 obronione: Końcówka zeszłego tygodnia przebiegała pod znakiem walki stron rynkowych o poziom 1,29dolara za euro. Już od początku piątkowego handlu podaż przypuściła silny atak na złamanie tego istotnego wsparcia.

Wybory, Grecja i rynek pracy

Wybory, Grecja i rynek pracy

2012-10-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł kontynuację przeceny na Wall Street, głównie za sprawą rozczarowujących raportów spółek. Straty zostały jednak ograniczone w piątek, inwestorom spodobał się amerykański raport o PKB. W tym tygodniu sezon wyników będzie przyciągał już mniejszą uwagę – inwestorzy czekać będą na dane z rynku pracy, rozwój sytuacji w Europie i… nowego prezydenta USA.
Oczekiwany tydzień niskiej aktywności na złotym

Oczekiwany tydzień niskiej aktywności na złotym

2012-10-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego charakteryzuje się nieznacznym spadkiem wartości polskiej waluty. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,14 PLN za euro, 3,20 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,42 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 4,5% w przypadku obligacji 10-letnich.
Słaby tydzień złotego

Słaby tydzień złotego

2012-10-27 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych idące w parze ze słabymi danymi z polskiej gospodarki i coraz wyraźniejszymi zapowiedziami obniżek stóp procentowych ze strony Rady Polityki Pieniężnej (RPP) to główne przyczyny osłabienia złotego jakie miało miejsce w mijającym tygodniu.
Europejski przemysł coraz słabszy

Europejski przemysł coraz słabszy

2012-10-27 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD testuje obecnie poziom 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie lipca i trwającej do połowy września. Od tego czasu eurodolar pozostaje w przedziale wahań pomiędzy 200-dzienną średnią kroczącą (okolice 1,2825) a maksimum wcześniej wspomnianego ruchu wzrostowego, czyli poziomem 1,3180.
Tydzień korekty na eurodolarze

Tydzień korekty na eurodolarze

2012-10-26 Raport tygodniowy FMCM
Początek bez danych: Nowy tydzień eurodolar rozpoczął od odrabiania piątkowej przeceny. W aprecjacji euro pomagała informacja o zwycięstwie Parli Ludowej, premiera Mariano Rajoya w wyborach do lokalnych władz regionu Galicji.
Dane o PKB w USA zaważą na końcówce tygodnia.

Dane o PKB w USA zaważą na końcówce tygodnia.

2012-10-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
EURUSD: Notowania EURUSD kontynuując ruch spadkowy dotarły w okolice wsparcia na 1,2924 poziom ten już był testowany 23 października i dał potencjał do odreagowania w postaci 100 pipsowej korekty. Fakt ten potwierdza istotę tego poziomu i daje szansę na odreagowanie spadków, w takim scenariuszu pierwszym istotnym poziomem oporu są okolice 1,2962 następnie 1,2990.
Słabe nastroje na koniec tygodnia

Słabe nastroje na koniec tygodnia

2012-10-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rozczarowanie wynikami Apple’a i Amazona mocno wpłynęło na nastroje podczas sesji azjatyckiej. Zyskał jen, mimo, że japoński rząd zaaprobował wart 5,3 bln USD nowy pakiet stymulacyjny (potwierdziła się wczorajsza strategia – kupuj plotki, sprzedaj fakty).
UK bez recesji, teraz grany wzrost PKB w USA

UK bez recesji, teraz grany wzrost PKB w USA

2012-10-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Mieszane nastroje na parkietach i wyjście z recesji przez Wielką Brytanię to podsumowanie czwartku. PKB w UK wzrósł w trzecim kwartale 2012 o 1%, w stosunku do ujemnego wzrostu -0.4% w poprzednim kwartale.
Wzrost zmienności na horyzoncie

Wzrost zmienności na horyzoncie

2012-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wciąż porusza się w wąskim przedziale wahań. Na początku sesji europejskiej zbliża się do środowych minimów na poziomie 1,2920. Indeks VIX przekroczył długoterminową średnią, co zwiastuje kontynuację wzrostu zmienności. Jest to czynnik, który tradycyjnie należy postrzegać jako niekorzystny dla siły złotego, jak również pozostałych walut regionu.
Złoty oscyluje blisko 5-tygodniowych minimów

Złoty oscyluje blisko 5-tygodniowych minimów

2012-10-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na złotym przynosi kontynuację impulsu deprecjacyjnego na notowaniach polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,162 PLN za euro, 3,217 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,440 PLN za franka szwajcarskiego.
Wielka Brytania wychodzi z kryzysu

Wielka Brytania wychodzi z kryzysu

2012-10-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś poznamy wstępny szacunek wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych, który po korzystnym odczycie z Wielkiej Brytanii może również przynieść pozytywną niespodziankę. To powinno na krótko poprawić nastroje na rynkach. Jednak już przyszły tydzień przyniesie, w mojej ocenie, powrót osłabienia złotego i wznowienie spadkowej tendencji na eurodolarze.
Uwaga skupiona na wynikach z USA

Uwaga skupiona na wynikach z USA

2012-10-26 Raport poranny FMCM
Wyniki Apple i Amazon szkodzą nastrojom: Końcówka wczorajszej sesji londyńskiej charakteryzowała się powrotem na rynek sprzedających wspólną walutę. Kurs eurodolara zniżkował do poziomu wsparcia na 1,2950. Brak sukcesów w forsowaniu obszaru oporu na 1,30 – 1,3030 oraz pogorszenie nastroju globalnego doprowadziło do zlikwidowania całości środowego odbicia.
Apple rozczarował wynikami

Apple rozczarował wynikami

2012-10-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Apple nie uratował sezonu wyników na Wall Street. W tej sytuacji korekta na Wall Street jest kontynuowana, co przekłada się też na sytuację na innych rynkach. Pomimo sporej ilości plotek ciągle nie ma oficjalnego rozstrzygnięcia ws. Grecji, choć wydaje się, iż może dostać ona i czas i pieniądze.
Dalsza niemoc popytu

Dalsza niemoc popytu

2012-10-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po silnym spadku we wtorek oraz niemrawej próbie odbicia wczoraj, dzisiejsza sesja rozpoczynała się w mieszanych nastrojach. Z jednej strony inwestorzy wiedzieli, że brakować będzie poważnych impulsów do zmian wycen akcji, ale z drugiej wcześniejsze spadki cen akcji mogły prowokować popyt do działania. Byki jednak niespecjalnie kwapiły się do kupowania przecenionych akcji.
Zmienny czwartek

Zmienny czwartek

2012-10-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA jak się okazało pomogły dolarowi odrobić wcześniejsze straty. Zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły we wrześniu o 9,9 proc. m/m, po mocnym spadku o 13,1 proc. m/m miesiąc wcześniej. Jednak, jeżeli spojrzymy na dane z wyłączeniem zamówień na obronność i samoloty, to mamy dynamikę na poziomie zera, ...
Próba odreagowania

Próba odreagowania

2012-10-25 Raport popołudniowy FMCM
Kolejne lepsze dane z USA: Od początku dzisiejszej sesji wspólna waluta próbowała odrabiać straty względem dolara, jakie poniosła w czasie wtorkowego i środowego handlu. Kupujący euro od rana korzystali z poprawiającego się nastroju na giełdach.
Apple, Amazon i dane o PKB zdecydują o losach złotego w piątek

Apple, Amazon i dane o PKB zdecydują o losach złotego w piątek

2012-10-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po dwóch dniach wyraźnej przeceny złotego, która wywindowała notowania EUR/PLN do pięciotygodniowego maksimum, a USD/PLN do czterotygodniowego, czwartek upływa pod znakiem odreagowania tych ruchów. Pomagają nieco lepsze nastroje na giełdach europejskich oraz wzrostowe odbicie na EUR/USD.
Odreagowanie na EURUSD

Odreagowanie na EURUSD

2012-10-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
EUR/USD osiągnął lokalne minimum na poziomie 1,2924 gdzie znajdywało się wsparcie opisane we wczorajszym komentarzu. Wsparcie było na tyle silne, że popyt który w jego wyniku się uaktywnił doprowadził notowania do najbliższego oporu 1,3010, który aktualnie rynek testuje i stara się go pokonać.