Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek nadal pełen optymizmu

Rynek nadal pełen optymizmu

2012-10-17 Raport poranny FMCM
Moody’s potwierdza rating Hiszpanii: Wczorajsze lepsze dane z amerykańskiej gospodarki oraz spółek wraz ze spekulacjami o możliwości uruchomienia przez Niemcy zapobiegawczej linii kredytowej dla Hiszpanii były głównym paliwem dla kupujących bardziej ryzykowne aktywa.
Dług zaszkodził złotemu, produkcja przemysłowa w kalendarzu

Dług zaszkodził złotemu, produkcja przemysłowa w kalendarzu

2012-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel przebiega pod znakiem stabilizacji notowań polskiej waluty na rynku. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,085 PLN za euro, 3,121 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,377 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oddaliły się od rekordowych minimów i aktualnie wynoszą 4,60% w przypadku obligacji 10-letnich.

Niemieckie spekulacje i dane z USA wsparły sentyment, ale na jak długo?

Niemieckie spekulacje i dane z USA wsparły sentyment, ale na jak długo?

2012-10-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy Niemcy zmieniają front ws. Hiszpanii? Takie wnioski inwestorzy mogli teoretycznie wyciągnąć po wypowiedziach dwóch wysoko postawionych oficjeli z macierzystej partii Angeli Merkel – Michaela Meistera oraz Norberta Barthle, które zacytowała agencja Bloomberg.
Lepsze dane i dobre wyniki spółek

Lepsze dane i dobre wyniki spółek

2012-10-16 Raport popołudniowy FMCM
Plotki pomagają euro: Dzisiejsza sesja europejska na eurodolarze rozpoczęła się od dominacji byków. Od pierwszych taktów handlu cena wspólnej waluty wspinała się na coraz wyższe poziomy. Jeszcze przed południem kupującym udało się wyciągnąć cenę euro powyżej poziomu 1 dolara i 30 centów.
Niemiecki Bundestag będzie znów rozdawał karty

Niemiecki Bundestag będzie znów rozdawał karty

2012-10-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Serial trwa nadal, a bohaterowie wymyślają coraz to nowe wytłumaczenia tego, co planują zrobić, a co zamierzają opóźnić – tak można w skrócie opisać to, co dzieje się wokół Hiszpanii. W ostatnich raportach pisałem, iż premier Rajoy może w kuluarach szczytu UE zapowiedzieć złożenie oficjalnego wniosku o zewnętrzne wsparcie, chociaż oficjalnym terminem pozostanie listopad.
EURUSD coraz wyżej

EURUSD coraz wyżej

2012-10-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałek był kolejnym dniem, kiedy na rynkach zostały potrzymany lepszy klimat inwestycyjny. To wszystko za sprawą lepszych od oczekiwań wyników finansowych Citigroup i dobrych danych z amerykańskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła we wrześniu powyżej prognoz rynkowych, o 1,1% w ujęciu miesięcznym.
Po byczym poniedziałku zaczynamy makro wtorek

Po byczym poniedziałku zaczynamy makro wtorek

2012-10-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwsza sesja tygodnia okazała się znacznie ciekawsza niż mogłaby przewidywać większość analityków. Europejskie indeksy zdołały częściowo odrobić straty z piątku a notowania wspólnej waluty ponownie pokazały siłę. Kurs EURUSD od samego rana obrał kierunek na północ, by w trakcie kilku godzin z poziomów bliskich 1.2900 osiągnąć dzienne maksimum na 1.29775.
Seria dobrych odczytów z USA trwa

Seria dobrych odczytów z USA trwa

2012-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Obniża się krzywa rentowności obligacji skarbowych Hiszpanii, spadają stawki CDS na dług państw peryferyjnych, wzrastają indeksy giełdowe i drożeją surowce przemysłowe. Euro zyskuje na wartości do wszystkich najważniejszych walut, a najmocniej do jena -kurs EUR/JPY jest tradycyjnie mocno skorelowany z rynkiem długu PIIGS.
Optymizm utrzymany

Optymizm utrzymany

2012-10-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,30: Przełom poniedziałkowej sesji europejskiej i amerykańskiej przyniósł cofnięcie na rynku eurodolara. Cena wspólnej waluty obniżyła się do wartości 1,2936, co stanowiło 50% ruchu wzrostowego wygenerowanego od otwarcia nowego tygodnia.
Pozytywne nastroje i popyt na polski dług wspierają złotego

Pozytywne nastroje i popyt na polski dług wspierają złotego

2012-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy poranny handel przynosi wyraźne umocnienie polskiej waluty na rynku. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,082 PLN za euro (-0,21%), 3,143 PLN wobec dolara amerykańskiego (-0,45%) oraz 3,376 PLN względem franka szwajcarskiego (-0,2%). Rentowności polskiego długu pobiły kolejny rekord schodząc do poziomu 4,558% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Inflacja za wrzesień wspiera scenariusz obniżek stóp

Inflacja za wrzesień wspiera scenariusz obniżek stóp

2012-10-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Utrzymanie tempa inflacji na poziomie z sierpnia oznacza, że już w I kw. 2013 r. wskaźnik CPI może znaleźć się w środku celu NBP. Wspiera to scenariusz cięcia oprocentowania o 50 pkt. bazowych do końca tego roku. Dziś seria danych makroekonomicznych ze świata, z których najważniejsze to inflacja CPI i produkcja przemysłowa z USA.
Problem z dobrymi danymi z USA

Problem z dobrymi danymi z USA

2012-10-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wzorem ubiegłego roku jesień przynosi pozytywne niespodzianki z amerykańskiej gospodarki. W 2011 roku odporność USA na globalne spowolnienie przyczyniła się do sporego odbicia notowań na Wall Street. Problem z tą analogią jest taki, że wtedy poziom wyjściowy notowań indeksów był całkiem inny.
Wyczekiwania ciąg dalszy

Wyczekiwania ciąg dalszy

2012-10-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W tym tygodniu impulsów do zmian rynkowych cen z pewnością nie zabraknie, a już jego początek przyniósł wysyp informacji, które mogłyby znacznie rozruszać aktywność inwestorów. Praktyka jednak była nieubłagana i wiele publikacji przechodziło bez większego echa, nawet mimo ich znacznej istotności.
Protokół RBA i indeks ZEW na celowniku inwestorów

Protokół RBA i indeks ZEW na celowniku inwestorów

2012-10-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze dane nt. sprzedaży detalicznej (wzrost o 1,1 proc. m/m i 0,9 proc. m/m bez samochodów we wrześniu) napawają optymizmem, ale warto zachować pewną ostrożność – tak dobry wynik (szacunki mówiły o 0,8 proc. m/m) to w dużej mierze zasługa świetnej sprzedaży nowego Iphone’a.
Inflacja bez zmian, sygnał dla RPP?

Inflacja bez zmian, sygnał dla RPP?

2012-10-15 Raport popołudniowy FMCM
Sprzedaż detaliczna przyspieszyła: Poniedziałkową sesję europejską eurodolar otwierał z poziomu 1,29. Było to efektem realizacji zysków rozpoczętej jeszcze w piątkowe popołudnie i kontynuowanej w czasie dzisiejszego handlu w Azji. Za wyprzedażą euro stała w głównej mierze nerwowość wynikająca z tego czy Hiszpanii wystąpi o pomoc finansową.
Złoty odrabia poranne straty

Złoty odrabia poranne straty

2012-10-15 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po porannym osłabieniu złotego, co korelowało ze spadkiem kursu EUR/USD, kolejne godziny przynoszą jego systematyczne umocnienie. O godzinie 11:20 kurs EUR/PLN testował poziom 4,0856 zł, a USD/PLN 3,1525 zł. Aprecjacja polskiej waluty idzie w parze z późniejszym wzrostem EUR/USD i wzrostami na europejskich parkietach.
Męcząca konsola

Męcząca konsola

2012-10-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że rynek za bardzo nie może się zdecydować jaki kierunek ostatecznie obrać - to dobrze widać w zmienności z ostatnich godzin. Niemniej wciąż więcej argumentów można przyznać pesymistom. Kluczem na najbliższy tydzień okażą się dane z USA (w tym wyniki tamtejszych spółek za III kwartał), dane nt. dynamiki PKB w Chinach, oraz wyniki szczytu Unii Europejskiej.
Dane z Chin poprawiły nastroje

Dane z Chin poprawiły nastroje

2012-10-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po kolejnych lepszych wstępnych danych z amerykańskiej gospodarki na temat indeksu nastrojów amerykańskich konsumentów Uniwersytetu Michigan uwaga rynku koncentrowała się na weekendowych doniesieniach z Chin. Przede wszystkim pozytywnie zaskoczyły chińskie dane na temat bilansu handlowego.
Cięcia wydatków są według IMF szkodliwe i autodestrukcyjne

Cięcia wydatków są według IMF szkodliwe i autodestrukcyjne

2012-10-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowanie były kolejnym dniem odreagowania po wzrostach z wtorku i środy. Na parkietach panował kolor czerwony: DAX zakończył notowania na -0.68%, CAC40 na -072%, a FTSE100 na -0.62%. Inwestorzy w Stanach byli mniej pesymistyczni: DOW zakończył dzień na + 0.02%, a S&P na -0.30%.
Umiarkowana aprecjacja walut EMEA

Umiarkowana aprecjacja walut EMEA

2012-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Indeks Uniwersytetu Michigan sugeruje, że nastroje amerykańskich konsumentów są najlepsze od kilku lat. Optymizmem mogą też napawać dane dotyczące handlu zagranicznego Chin i wzrostu podaży pieniądza. Dynamika inflacji konsumenckiej w Państwie Środka minimalnie wyhamowała, ale nie zwiększyła się przestrzeń do luzowania polityki pieniężnej.