Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odreagowanie na EURUSD

Odreagowanie na EURUSD

2012-10-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
EUR/USD osiągnął lokalne minimum na poziomie 1,2924 gdzie znajdywało się wsparcie opisane we wczorajszym komentarzu. Wsparcie było na tyle silne, że popyt który w jego wyniku się uaktywnił doprowadził notowania do najbliższego oporu 1,3010, który aktualnie rynek testuje i stara się go pokonać.
Co dalej z Grecją?

Co dalej z Grecją?

2012-10-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnia medialna przepychanka w kwestii przyznania Grekom dodatkowych 2 lat na wypełnienie ostrych kryteriów fiskalnych pokazała, iż międzynarodowi pożyczkodawcy wydają się być coraz bardziej podzieleni, co do tego, jaka forma pomocy dla Aten byłaby obecnie najlepsza – zwłaszcza z punktu widzenia ich własnych interesów.

Waluty regionu odrabiaja straty

Waluty regionu odrabiaja straty

2012-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się w okolicach 1,30 i znajduje w przedziale wahań pomiędzy 1,2885 a 1,3140. Warto odnotować, że indeks obliczany o różnicę rentowności długu Stanów Zjednoczonych i Niemiec sugeruje, ze kurs eurodolara powinien znajdować się w okolicach 1,2800.
Złoty blisko miesięcznych minimów

Złoty blisko miesięcznych minimów

2012-10-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie odrabia wczorajsze straty oddalając się od miesięcznego minimum. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1476 PLN za euro, 3,1916 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4281 PLN względem franka szwajcarskiego.
Skąd ten optymizm?

Skąd ten optymizm?

2012-10-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Biorąc pod uwagę ilość wydarzeń, środa nie była nudnym dniem dla inwestorów. Rynki odreagowywały wtorkowe spadki, kontestując napływające w ciągu dnia informacje. Na początek napłynęły słabe dane z Europy. Wskaźnik PMI dla strefy euro był najniższy od 2009 roku. Spadł również wskaźnik Ifo ze 101.4 we wrześniu do 100.0.
Fed bez rewelacji, a Europa słabnie

Fed bez rewelacji, a Europa słabnie

2012-10-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja na rynku EURPLN jest analogiczna do tej, jaka miała miejsce dokładnie 8 tygodni temu, pod koniec sierpnia. Wówczas po nieoczekiwanej obniżce stóp na Węgrzech w obawie, że podobna sytuacja może mieć miejsce w Polsce, inwestorzy wyprzedawali złotego.
Obrona linii trendu

Obrona linii trendu

2012-10-25 Raport poranny FMCM
Eurodolar walczy o powrót ponad 1,30: Wczorajsze dobre dane z amerykańskiego rynku nieruchomości przyczyniły się do umocnienia amerykańskiej waluty. Lepszy od oczekiwań wynik przełożył się na osłabienie oczekiwań części inwestorów, którzy liczyli, że na wczorajszym posiedzeniu FOMC padną sugestie w temacie rozszerzenia programu QE3. Nic takiego nie miało jednak miejsca.
Europa ciągle w dołku

Europa ciągle w dołku

2012-10-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Napięcia w systemie bankowym, zaniepokojony konsument, malejący popyt z Azji, wysokie ceny ropy – na moment obecny trudno znaleźć wiele przesłanek dla poprawy sytuacji gospodarczej na starym kontynencie.
Niefortunne słowa wiceprezesa Kozińskiego?

Niefortunne słowa wiceprezesa Kozińskiego?

2012-10-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas spotkania z dziennikarzami, jakie miało miejsce w środę po południu, wiceprezes NBP, Witold Koziński powtórzył, iż bank centralny nie widzi obecnie potrzeby interwencji na rynku, choć jej zupełnie nie wyklucza (tą mantrę słyszeliśmy już jednak wielokrotnie wcześniej).
Niepokojące dane z Europy

Niepokojące dane z Europy

2012-10-24 Raport popołudniowy FMCM
Pogorszenie nastrojów, lecz nie do końca: Dzisiejsze europejskie notowania eurodolara można podzielić na trzy części: porannej nerwowości, południowego uspokojenia i popołudniowego odbicia. W pierwszej z nich czynnikiem determinującym wzrost awersji do ryzyka i rozchwianie nastrojów były dane makroekonomiczne.
Dane z Niemiec przyczyną przeceny złotego

Dane z Niemiec przyczyną przeceny złotego

2012-10-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Bardzo słabe odczyty europejskich indeksów PMI w październiku, wsparte najniższą od lutego 2010 roku wartością indeksu monachijskiego instytutu Ifo, popsuły w środę nastroje na rynku walutowym, przyczyniając się do osłabienia wspólnej waluty, a także do silnej wyprzedaży złotego.
W Chinach lepiej, ale w strefie euro gorzej

W Chinach lepiej, ale w strefie euro gorzej

2012-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane w nocy dane nt. wstępnego PMI w Chinach w zasadzie sprostały oczekiwaniom – w październiku odczyt wzrósł do 49,1 pkt., a jeszcze większą poprawę odnotowano po stronie nowych zamówień, które wzrosły do najwyższego poziomu od pół roku (49,7 pkt.).
Zimny prysznic na ryzykownych rynkach

Zimny prysznic na ryzykownych rynkach

2012-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze przeceny na rynkach ryzykownych aktywów i walut są jak zimny prysznic, przypominający, że droga globalnej gospodarki ku ożywieniu będzie kręta i wyboista, a kryzys zadłużeniowy w Europie daleki jest od rozwiązania. Wybuchy awersji do ryzyka wynikają z faktu, że niska zmienność to efekt kroków banków centralnych, a w przypadku ECB jedynie ich zapowiedzi.
Czy Fed ogłosi zwiększenie QE3?

Czy Fed ogłosi zwiększenie QE3?

2012-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niepewność związana z dzisiejszym posiedzeniem Rezerwy Federalnej oraz zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA powodują pogorszenie nastrojów na rynkach. Korekta może w najbliższym czasie przybrać na sile.
Hiszpania to pretekst… niedźwiedzie znów atakują

Hiszpania to pretekst… niedźwiedzie znów atakują

2012-10-24 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek to już konkretne tąpniecie na rynkach. Od rana parkiety zalane były czerwienią. Na początek inwestorzy dowiedzieli się, że pięć regionów Hiszpanii ma obniżony rating. W połączeniu z wcześniejszymi doniesieniami o braku decyzji co do wystąpienia Hiszpanii o pomoc do funduszu ESM informacja ta była doskonałą pożywką dla giełdowych niedźwiadków.
Dziś w centrum uwagi PMI i FOMC

Dziś w centrum uwagi PMI i FOMC

2012-10-24 Raport poranny FMCM
1,2950 obronione: Handel podczas sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł próbę odreagowania na notowaniach eurodolara. Bykom udało się wykorzystać siłę wsparcia na 1,2950 i odbić w kierunku wartości 1,30. Ruch nie miał jednak dynamicznego charakteru.
Ewentualna korekta na złotym będzie ograniczona

Ewentualna korekta na złotym będzie ograniczona

2012-10-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi próbę odreagowania wczorajszych strat. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,125 PLN za euro, 3,174 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,406 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają w rejonie rekordowych minimów i wynoszą aktualnie 4,497% w przypadku obligacji 10-letnich.
Inwestorom puściły nerwy

Inwestorom puściły nerwy

2012-10-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jeden Facebook wiosny nie czyni. Seria słabych raportów kwartalnych uświadomiła inwestorom, iż dane nie kłamały – sytuacja gospodarcza rzeczywiście się pogorszyła. Paradoksalnie pogorszenie nastrojów na rynkach ma miejsce w momencie, gdy z gospodarek zaczynają napływać lepsze dane. Wcześniej jednak rynki mocno rosły, gdy dane wyraźnie się pogarszały.
Ulewa

Ulewa

2012-10-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczoraj po południu indeksy amerykańskie wymalowały na wykresie miedzy 19-tą a 20-tą naszego czasu niebezpieczny wyłom, po czym udało się powrócić i całkowicie zniwelować spadek. Bykom udało się jeszcze wczoraj wybronić, lecz czarne chmury wisiały nad rynkiem i ulewa przyszła dziś. Nie byle jaka ulewa...
Bernanke może odejść?

Bernanke może odejść?

2012-10-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy szef FED ma już dość, albo czy zaczyna dostrzegać (o zgrozo dla rynków!) błędy własnej polityki – kwestia programów QE ma przecież grono swoich zwolenników, ale i też przeciwników, których argumentów nie można tak łatwo zignorować.