Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słowa szefa EBC pomogły złotemu, NFP na celowniku

Słowa szefa EBC pomogły złotemu, NFP na celowniku

2013-07-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ SA
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym skokowym umocnieniu w po słowach prezesa EBC. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2705 PLN za euro, 3,3099 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4575 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 3,886% w przypadku obligacji 10-letnich.
Europejska odpowiedź na amerykańskie zacieśnianie

Europejska odpowiedź na amerykańskie zacieśnianie

2013-07-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejszy dzień stał pod znakiem spotkań dwóch banków centralnych w Europie. Poza tymi wydarzeniami wiele dziać się nie miało, a sama aktywność na rynkach miała być stosunkowo niewielka ze względu na brak Amerykanów. Obroty rzeczywiście do najwyższych nie należały, ale samych atrakcji z pewnością nie brakowało.

Udany dzień dla złotego

Udany dzień dla złotego

2013-07-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut świata. Ruch ten idzie w ślad za zwyżkującą GPW oraz popytem na polski dług – rentowności 10-latek spadły w okolice 3,90 proc. Jak już wcześniej wspominaliśmy, ten tydzień miał być tygodniem banków centralnych.
Mario Draghi osłabia euro. Złoty mocniejszy

Mario Draghi osłabia euro. Złoty mocniejszy

2013-07-04 Raport popołudniowy FMCM
Po konferencji: Podczas dzisiejszej sesji byliśmy świadkami mocnego spadku wartości pary EUR/USD, obecnie jej wartość wynosi 1,2899. Za powyższy stan rzeczy odpowiada ponownie prezes banku centralnego, jednak tym razem jest to Mario Draghi – przewodniczący ECB.
Rada, zamieszki, EBC, rynek pracy i święto

Rada, zamieszki, EBC, rynek pracy i święto

2013-07-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Patrząc na notowania najważniejszych instrumentów na rynku globalnym mogłoby się wydawać, iż nie dzieje się zbyt wiele. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą. Na rynek spływa sporo ciekawych informacji, ale najwięksi gracze zdają się być sparaliżowani w oczekiwaniu na piątkowy raport Departamentu Pracy. Dziś w USA święto – na rynkach powinno być zatem spokojnie.
Atrakcje mimo święta w USA

Atrakcje mimo święta w USA

2013-07-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar na 1,30: Główna para walutowa w ostatnich kilkunastu godzinach nieco zyskała na wartości i obecnie toczy się walka o ważny psychologicznie i technicznie poziom 1,30. Dzisiejsza sesja (z racji Dnia Niepodległości w USA) może się cechować niższą aktywnością, lecz impulsów w postaci ważnych wydarzeń nam dziś nie zabraknie.
RPP umacnia złotego, ale nie na długo

RPP umacnia złotego, ale nie na długo

2013-07-04 Komentarz walutowy Alior Bank
Powiew optymizmu ze strony Narodowego Banku Polskiego był impulsem dla aprecjacji złotego do 4,30 za euro, ściągając kurs najniżej od ponad tygodnia. Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami obniżyła stopy procentowe o 25 pb, jednocześnie oświadczając zakończenie cyklu luzowania polityki pieniężnej.
Koniec cyklu obniżek stóp

Koniec cyklu obniżek stóp

2013-07-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozytywnie zareagował na informację o zakończeniu cyklu obniżek stóp procentowych w Polsce. Kursy wyraźnie zniżkowały i po ewentualnym skorygowaniu spadków, w przyszłym tygodniu taka tendencja ma szanse być kontynuowana. W centrum uwagi konferencja M. Draghiego. Z uwagi na święto w USA reakcja rynków na komentarze powinna być wyważona.
Umocnienie złotego po sygnałach z RPP

Umocnienie złotego po sygnałach z RPP

2013-07-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ SA
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej po wczorajszym silnym umocnieniu w trakcie sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3005 PLN za euro, 3,3079 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4884 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rynki bazowe w centrum uwagi

Rynki bazowe w centrum uwagi

2013-07-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zaczęły się od mocnego tąpnięcia WIG20, który w pierwszych minutach tracił przeszło 1,5 procent. Rynek przeceniał się niesiony falą słabości w otoczeniu, które nieco przesadnie zareagowało na doniesienia z Portugalii, gdzie doszło do przesilenia politycznego a kraj stanął przed perspektywą zmiany rządu.
Dziś RPP, jutro ECB

Dziś RPP, jutro ECB

2013-07-03 Raport popołudniowy FMCM
Po danych: Dzisiejsza sesja przyniosła lekki wzrost wartości (po wcześniejszych spadkach)głównej pary walutowej. Obecnie kurs jej wynosi 1,2980. Para EUR/USD wydawała się dziś być niemal niewrażliwa na istotne figury makroekonomiczne i dość przewrotna.
Niewielkie zmiany na runku złotego

Niewielkie zmiany na runku złotego

2013-07-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty dziś nieznacznie traci na wartości względem euro i funta. Natomiast nieco większe straty polska waluta odnotuje względem amerykańskiego dolara. Taki stan rzeczy jest podyktowany tym, co obserwujemy na głównej parze walutowej, jaką jest eurodolar.
W oczekiwaniu na ważne odczyty

W oczekiwaniu na ważne odczyty

2013-07-02 Raport popołudniowy FMCM
Niewykorzystana szansa: Główna para walutowa po porannym umocnieniu, w późniejszych godzinach traciła na wartości przełamując nawet przez chwile wsparcie na poziomie 1,30. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3003. Tym samym na przełamanie oporu a 1,31 musimy jeszcze poczekać, bo widać, że na chwile obecną kurs konsoliduje się w przedziale 1,30-1,31.
Przebudzenie na złotym?

Przebudzenie na złotym?

2013-07-02 Raport poranny FMCM
Powoli na północ: Ostatnie kilkanaście godzin upłynęło nam na ponownym wzroście kursu głównej pary walutowej, na chwile obecną wykres eurodolara dalej zmierza na północ i jest on wyceniany na 1,3071. Na gruncie analizy technicznej, jeśli bykom udałoby się przebić poziom w okolicach 1,3090, droga na 1,31 pozostaje otwarta.
Marginalizacja indeksów PMI

Marginalizacja indeksów PMI

2013-07-02 Komentarz walutowy Alior Bank
Praktycznie w każdym przypadku indeksy PMI (lub amerykański odpowiednik ISM) dla światowego przemysłu okazały się wyższe od odczytów z zeszłego miesiąca, a także lepsze od konsensusu prognoz. Wskaźnik dla Polski na poziomie 49,3 (prog. 48,3, poprz. 48) znalazł się najwyżej od lipca 2012 r. i choć wciąż poniżej 50 (oddzielających ekspansję od kurczenia się sektora przemysłowego), ...
Europa na plus, mieszane dane ze Stanów

Europa na plus, mieszane dane ze Stanów

2013-07-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny miesiąc z rzędu pozytywnie zaskakują odczyty indeksów PMI z europejskich gospodarek. Lepiej od oczekiwań wypadają odczyty z prawie wszystkich krajów. Powyżej konsensusu rynkowego znalazły się przemysłowe PMI dla Hiszpanii i Włoch, a także finalne odczyty dla Strefy Euro i Francji. Nieco poniżej oczekiwań (48,6; konsensus: 48,7) wypadł finalny odczyt dla Niemiec.
Konwergencja wskaźników PMI w Europie

Konwergencja wskaźników PMI w Europie

2013-07-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dane o PMI wskazują, że w poszczególnych krajach strefy euro następuje ujednolicanie aktywności w przemyśle. W Niemczech koniunktura słabnie, a pozostałych dużych krajach ma miejsce poprawa. Również w Polsce wskaźnik PMI lepiej od prognoz. W oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję RPP złoty jest stabilny.
Oczekiwanie na kluczowe wydarzenia

Oczekiwanie na kluczowe wydarzenia

2013-07-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje lekkie wzrosty. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3060. Złoty pozostaje w stabilizacji. Kurs EUR/PLN cały czas zawęża zakres swoich wahań. Obecnie znajduje się na 4,3280, a USD/PLN na 3,3140. Dziś czeka nas bardzo ubogi dzień w odczyty ważnych danych makroekonomicznych.
Wyczekiwanie na RPP i dane z USA

Wyczekiwanie na RPP i dane z USA

2013-07-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty w rejonie poniedziałkowego otwarcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3273 PLN za euro, 3,3140 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5011 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą aktualnie 4,30% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoty może już czekać na RPP

Złoty może już czekać na RPP

2013-07-01 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pierwszy tydzień lipca zapowiada się bardzo interesująco – również dla polskiego złotego. Czekają nas posiedzenia banków centralnych oraz publikacje istotnych danych ze Stanów Zjednoczonych, które na dodatek pojawią się podczas amerykańskiego długiego weekendu (Dzień Niepodległości).